Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért hallgat a férfi, ha őszintén elmondom a véleményem? fórum

Miért hallgat a férfi, ha őszintén elmondom a véleményem? (beszélgetős fórum)


25. 23f06ac886 (válaszként erre: 22. - Bichi)
2021. dec. 17. 19:17
Akkor egy vitához a nők az impulzívabbak, vagy a férfiak a passzívabbak?
2021. dec. 17. 13:28
A férfiak nem szeretik azt ami számukra nem lényeges,ahogy mondják: nem kell túl spilázni a dolgokat.Nem fektetnek bele több energiát,minek is,hisz a nők előbb,utóbb nélkülük is megodják.Ez a kettő nembeli külöbségből adódik.Ez igy jó,mert kevesebb a vita,szerintem.Akkor van probléma,ha később valamelyik szemrehányást tesz a másiknak a "döntés" miatt.
23. Cicamica3 (válaszként erre: 13. - Sirga)
2021. dec. 17. 13:22
Bizony van ez így időnként.
22. Bichi (válaszként erre: 18. - 23f06ac886)
2021. dec. 17. 12:29
Szerintem nem lusták, egyszerűen csak teljesen más az ingerküszöbük, és vannak olyan "vélemény különbségek" amik nekik nem ér annyit, hogy esetleg vita legyen belőle...
2021. dec. 17. 12:05
Azért hallgat, mert emészti a hallottakat.
2021. dec. 17. 11:31
Jobb lenne úgy próbálni ,mielőtt elmondod a magadét,előbb kérdezel hogy ő mit gondol.Minimum egy válaszod lesz,,,igaz lehet hogy az lesz ,,semmit,,,,:)
2021. dec. 17. 10:50

Szerintem sokan látták már ezt a videót. Elég jól elmagyarázza, hogy a férfiak miért olyan inaktívak.


[link]

18. 23f06ac886 (válaszként erre: 17. - Bichi)
2021. dec. 17. 10:45

Amikor konszenzus van, akkor az nem vita, hanem vélemények összehangolása.

Jelen esetben arról van szó, hogy a vélemény különbség vita, vagy konszenzus nélkül megoldatlan marad.


Inkább úgy mondanám, hogy férfiak többségében lusták vitázni.

17. Bichi (válaszként erre: 16. - 23f06ac886)
2021. dec. 17. 08:29

Tehát vagy a nőkre hagyják, vagy kötekedően? Azért van közte némi átmenet is :).

Én speciel nem tudnék elviselni egy ilyen pasit, bár határozottan az egyszerűbb oldalról közelíti meg a dolgot.

Igaz, pont tegnap én is azt mondtam a férjemnek, hogy tudod mit, hagyjuk, semmi értelme elmondanom a véleményemet... Lehet ő is így gondola...

2021. dec. 17. 07:13

Én is konfliktus kerülőnek mondanám.

Bár inkább az lehet a háttérben, hogy nem akar energiát fektetni a vitába, mert vesztesen úgyis vesztesen jönne ki az érveid ellene.

Amugy a férfiak evoluciósan arra vannak kódolva, hogy otthon szervezési feladatokat a nőkre hagyják, kivéve azok a pasik akik amúgyis mindenbe belekötnek.

15. dafke
2021. dec. 17. 07:04

Mert egyszerűen ilyen...

Vannak emberek, akiknek komoly nehézséget okoz kimondani az érzéseiket és félnek, hogy ha megpróbálják, nem sikerül jól. Vagy bepánikol, hogy ha nem jól sikerül, még rosszabb lesz a helyzet. A pániktól még kevésbé tud megszólalni.

Az én párom is ugyanilyen. 16 év után úgy-ahogy sikerült ezen javítania. Tehát magamból indulok ki.

Ezt csak azért akartam leírni, hogy ilyen is van.

14. csemár (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2021. dec. 17. 07:00

Ismerek egy családot, ahol pont az ellenkezője történik:


1. lépés:

Van egy felvetés, teljesen mindegy, hogy a férj vagy a feleség részéről-e. Az "ötletgazda" elmondja, mit szeretne.

2. lépés:

A házastárs elmondja róla a véleményét, amely

a)vagy tökéletesen megegyezik az Ötletgazdáéval, vagy

b) nem egyezik meg vele teljesen.

2.a. esetében az ötlet sínen van.

2.b. esetében jön a

3. lépés:Az ötletgazda elkezdi vitatni a házastárs módodítási javaslatait.

4. lépés:

A házastárs

a) méltányolja az ötletgazda érveit;

b) kisebb-nagyobb kitartással védeni igyekszik a saját felvetéseit.

4.a. esetében a házastárs felvetései el vannak felejtve, és az Ötletgazda ötlete sínen van.

4.b. esetében az ötletgazda megemelt hangon folytatja a beszélgetést, miközben elmondja azt is, hogy kezdi kínozni a migrén, meg különben is, őt soha senki nem hajlandó megérteni.

Az 5. lépésről inkább nem is írok.

(Így néz ki egy klasszikus érdekérvényesítő játszma.)

13. Sirga (válaszként erre: 3. - Liliomszál33)
2021. dec. 17. 06:41
Azt hiszem, értelek: ugyanez van nálunk is. Nagyon ritkán osztja meg velem a gondolatait, véleményét. Nem értem, miért. Talán tényleg csak a konfrontációtól fél, pedig egyáltalán nem vagyok hisztis, vagy kiabálós - még goromba sem. Meghallgat, és ennyi. Így viszont elég nehéz közös döntést hozni. (Pl. milyen ajándékot vegyünk - akár az ő szüleinek -, vagy hova menjünk nyaralni.) Így rákényszerülök, hogy egyedül döntsek, azt viszont simán elfogadja. Neki kényelmes így - nekem kevésbé.
12. Channa* (válaszként erre: 6. - Liliomszál33)
2021. dec. 17. 00:04

Miért pont nálunk?


De elmondom;)


Ha arról kell dönteni, hogy milyen színűre fessem a körmöm, akkor én döntöm el.


Ha az a kérdés, hogy milyen ütvefúrót vegyünk, akkor a férjem.


Jellemzően nem hisztizünk a másik döntése miatt.

Nálatok, hogy működik a döntésí?

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2021. dec. 16. 21:50
Hagyja, hogy kitombold magad, és kész. Nem úgy tesz, mintha semmi nem történt volna, hanem részéről tényleg semmi nem történt.
2021. dec. 16. 21:46

Mert nem tud mit mondani, nem tudja megfogalmazni, vagy fogalma sincs mit vársz tőle, konfliktuskerülő, stb...

Mellé még üvegszemekkel néz, mint egy bábu. Nemde?

9. Amaunet (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2021. dec. 16. 21:40

Tudod, van az a mondás, hogy az asszonynak mindig igaza van. Miért vitázzon? Az sem mindegy, hogy milyen stílusban, hangerővel beszélsz.


Fárasztja, unja a veled való vitázást.

8. vigyefene (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2021. dec. 16. 21:18
Lehet hogy igayad van?
7. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2021. dec. 16. 21:17
Jól értem, hogy semmit nem tudtok megbeszélni?
6. liliomszál33 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. dec. 16. 21:15
Nàlatok hogy működik,ha valamiről dönteni kell?
2021. dec. 16. 21:10

Miért kellene gondolnia bármit?


Egyébként, lehet, hogy utána azért hisztiznél, ha elmondaná, hogy mire gondol;)

4. 8a5caeb182 (válaszként erre: 3. - Liliomszál33)
2021. dec. 16. 21:05
Konfliktuskerülő...
2021. dec. 16. 21:03
Szerintem minden kapcsolatban van olyan,hogy nem èrtenek egyet.Hiszti nèlkül is.
2. 8a5caeb182 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2021. dec. 16. 21:00
Nem bírja a hisztit :D
2021. dec. 16. 20:58
A pàrommal ha vita van köztünk elmondom a vèlemènyem,ès elhallgat.Nem szeretek vitatkozni,de vannak olyan dolgok,amiben nem egyezik a vèlemènyünk,kèrem,hogy mondja el ő mit gondol,de inkàbb visszavonul,van hogy csak màsnap jelentkezik,van hogy pàr óra elteltèvel,ès úgy tesz,mintha semmi nem törtènt volna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook