Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mire tanít a magyar iskola? fórum

Mire tanít a magyar iskola? (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. unom (válaszként erre: 89. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 20:13

:) Én is erre készülök, csak halogatom. A cipész lyukas cípője :)

Amúgy fogalmam sincs, mire és kinek jó, szerintem senkinek. De ez kit érdekel?

2015. febr. 21. 20:10
off... muszj lesz vennem új billt... elnézést midnenkitől a betűhiányokért :(
88. Kilimcs (válaszként erre: 87. - Unom)
2015. febr. 21. 20:09

na erről mesélhetnék... egyszerűen nem értem!! a tanrokat... kb heti szinten tallkozom felvételizőkkel, és volt suli, ahova én kellett beküldjem a szablyokat, mert egyszerűen nem képesek elmodnani a dikoknak, hogy csak szaktrgyi felvételivel is begyalogolhatnak jó szakokra.


borzalom... És stresszelik őket, hogy úristen nem lesz midnenből 80% feletti az érettségi, holott a pontszmítsnl ha van két emelt, a többit figyelembe se veszik, ha jók az emeltek, elég ha sikerültek . (ltalban azért nem éppen csak sikerülni szoktak nyílvn..)


És ezt nem értem... miért nem lehet elmondani legalább azoknak, akik mondjuk fiz mat extra jók, de ltszik, ha megfeszül se lesz 5 ös nyelvtanja, emrt nem tud jól helyesírni. Vagy aki biosz kémis, És nem megy neki a verselemzés.. vagy fordítva humnra is ugyanúgy igaz ez... Miért nem lehet nekik szólni, hogy ááccsssiiii. kinek jó ez??

87. unom (válaszként erre: 86. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:59
Mázli, hogy sehol nem fogják a jegyet nézni :)
86. Kilimcs (válaszként erre: 85. - Unom)
2015. febr. 21. 19:59

:D :D :D


dehogy, csak őszinte ;)

85. unom (válaszként erre: 84. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:57
Válaszoltam neki, megírtam, ha egy csuklás érdekesebb, mint az ő előadása, akkor ideje lenne elgondolkodni :)Tudom, bunkó vagyok.
84. Kilimcs (válaszként erre: 82. - Unom)
2015. febr. 21. 19:55
jesszum! :o :O :D :D sírvaröhögős!!
83. Kilimcs (válaszként erre: 81. - Trapiti)
2015. febr. 21. 19:54

igen, én is ezt ltom... Olyan emberek taníthatnak jelenleg sok helyen alsóban, akikre a döglött egerem nem bíznm r jószívvel.


szerintem az egyik legnagyobb baklövés a képesítés nélkküli tanítók, mapközisek kirúgsa volt annó a rendszerből. ezt az alsótagozat, és a szakképzések középsulikban olyan szinten megsínylették, hogy , ... á, nem is tudom mit lehet modnani a jelenleg uralkodó helyzetre, amikro a tanító tanítókat szekljk az egyengyerekgyrtók...

82. unom (válaszként erre: 81. - Trapiti)
2015. febr. 21. 19:53

Nem csak alsóban.

A természettudományos oktatás katasztrófa, az irodalom arra jó, hogy a gyerek megutálja az oktatást.

Művészettörténet órán a tanár kedvenc témája: Hawking miért hülye, és maga a sátán. Ja, és a lányom csuklásával szabotálta az órát :D

81. trapiti (válaszként erre: 79. - Unom)
2015. febr. 21. 19:48

Igen :(


Alsóban óriási bajok vannak, amik miatt felsőben már óriási hiányosságokkal indul egy csomó gyerek.


Sajnos olyan mintha senki nem hinné el, hogy máshogy is lehet... pedig lehet és nem véletlen hogy egyre többen próbálnak valamilyen módon menekülni a rendszerből.

80. Kilimcs (válaszként erre: 79. - Unom)
2015. febr. 21. 19:47
ez tény. egyenkocka meg nagyon kis szazalék.mert arra is születni kell :)
79. unom (válaszként erre: 78. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:43

Szerintem ez a rendszer mindenkinek rossz. A reálosnak, humánosnak, jobb és gyengébb képességűnek egyaránt.

Akinek nem egyenkocka feje van az szív végig.

78. Kilimcs (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2015. febr. 21. 19:41

igen, de az alsón, ltalnoson túljutni relosként mindig is pocsék volt.


Később a legtöbbnél bejün a leszaromtabletta. Töri, magyar, stb, simán puskzható, a fizika, kémia, biosz, meg a magyar sulis anyag egy vicc, simán natgeo, spektrum, meg nettel ráragad a reálos gyerekekre. csak a dogkra kell bejrni. (régen meg élet és tudomnnyal)

77. trapiti (válaszként erre: 74. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:37
Igen, az egyetem ilyen szempontból már sokkal jobb :) már ha a komoly szakokra gondolunk.
2015. febr. 21. 19:36
Igaz, én régebben jártam iskolába, de nekem éppen az volt a tapasztalatom, hogy reálosként könnyebb volt, mert a történelem-irodalom stb. iskolai szinten reálos aggyal is könnyen megtanulható volt, de a matekot-fizikát gyakorlatilag képtelenek voltak megtanítani a minimumot annak aki magától nem tudta :) Én még általánosban kifogtam néhány jobb tanárt, gimnáziumban nem túl sok volt már, pedig egy jó gimib jártam. Az egyetemi felvételire kb. 30%-ban a gimnáziumi tanárok segítettek felkészülni, 70% magántanár, egyeetem által szervezett előkészítő és önerő volt.
75. unom (válaszként erre: 74. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:35
Ősszel kiderül. Addig van pár hónap izgalom a felvételi miatt, de nem hiszem, hogy gond lesz.
74. Kilimcs (válaszként erre: 73. - Unom)
2015. febr. 21. 19:31

na errős is tudnék mesélni, hivatsos egyetemszédelgő vagyok ;)


tényleg órisi különbségek tudnak lenni. De ha az ember olyat tanul, amit tényleg akar, az valahogy úgy helyrebillent mindent hirtelen. Legfőképp azért mert hirtelen lesz körülötte egy csomó ember, aki szintén adott területen, témban, irnyban mozog, és ez hihetetlen aktív tanulst tesz lehetővé szinte lthatatlanul.

73. unom (válaszként erre: 72. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:28

Ahogy hallottam, egyetemek és szakok közt is van különbség ebben. Van, ahol kimondottan előny, van, ahol hátrány.

De legalább az életre készít fel :D

72. Kilimcs (válaszként erre: 71. - Unom)
2015. febr. 21. 19:24

attól nem fog. Én is csaupa pasi közé jrtam. sose voltam annyira a helyemen. Kutyt nem zavarta, hogy lány vagyok. Iszonyú jó volt,h ogy a tudsom számított, és pont.

Néha elhumorizltak buliban rajta, hogy nem ltszik a kockasg a fejemen, azt annyi :)

71. unom (válaszként erre: 69. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:19
A lányom már az egyetemet várja :) Bár ott meg azért fog kilógni, mert lány :S
2015. febr. 21. 19:15
Bocs, rossz a billentyűzetem, azért hiányoznak folyton betűk :(
69. Kilimcs (válaszként erre: 68. - Unom)
2015. febr. 21. 19:14
tanárra tudom hogy nem. (sajt tapasztalatom is van...) De közegre azért jobb. Mivel vannak hasonló formák az osztlyban. (most a protkósak benyomva azt leszmítva) Sokkal jobb olyan közösségben lenni, ahol értik mit beszél az ember:) nÉs egy egy reáltagozaton össze tudnak jönni a bartsgok, stb. Ami egy sima osztlyban sokszor nem megy nekik, főleg hogy még a suli is betegnek kezeli , meg furának őket.
68. unom (válaszként erre: 67. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:08

Az sem biztosíték.

A lányom 5 évfolyamos, reál tagozatos osztályba járt. 1,5 évig volt értékelhető fizikatanára, matek szerencsére az utolsó évben. A számtech érettségit 2. végén tette le, mert a tanár kevesebbet tudott, mint ők, úgy gondolta felesleges bejárni.

67. Kilimcs (válaszként erre: 66. - Unom)
2015. febr. 21. 19:07
igen, felsőtől mr lehet tallni egy egy tagozatot, vagy aztn középsuliban, de odáig el kell jutni ép ésszel mind szülőként, mind gyerekként... Ami reálaggyal egyre nehezebb...
66. unom (válaszként erre: 64. - Kilimcs)
2015. febr. 21. 19:03

A természettudományos oktatás sz.ar, finoman szólva.

Ráadásul nagyon tanárfüggő, és kevés a jó tanár. 13. éve szívok a lányommal együtt, néha szerencséje volt, de ritkán.

2015. febr. 21. 19:02
És persze azért "betegek" a techik, mert gyakorlatiasság az betegség a rendszerben ahol élmélet elmélet elmélet... oktatsa folyik
64. Kilimcs (válaszként erre: 63. - Unom)
2015. febr. 21. 18:59

masgyarorszgon ma az iskolarendszer kifejezetten üldözi a techiket, és a reálos gyerekeket pedig betegnek kezeli.


Úgyhogy az anyukák vagy kerülgetik a rendszert, vagy autista, és fogyatékospapírokkal vészelik át a suli elejét... ami márcsak azért is problémás, mert a ténylegesen autisták vagy fogyatékosaktól veszi el a renszer így a fejlesztést, hiszen azokra is rányomja, akikkel nem akar foglalkozni egyszerűen. Mert zavaró a tudásuk.

63. unom
2015. febr. 21. 18:29

[link]

Érdekes alternatíva.

62. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - Unom)
2015. febr. 21. 16:49
Ez határozottan érzékelhető is.
61. unom (válaszként erre: 59. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 19. 17:38
Mert így kényelmesebb, senkinek nem érdeke a gondolkodó, kritikus ember.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook