Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minimális német nyelvtudással szerintetek milyen munkát érdemes nézni? fórum

Minimális német nyelvtudással szerintetek milyen munkát érdemes nézni? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 26. 19:25

a helyzet az hogy én mar egy egy éves programmal kinn vagyok , és ezutan kinn is akarok maradni. szeretnem ha ő is kijöne hozzám . ugy lenne a legoptiimalisabb ha mar valamit dolgozna is és itt menne nyelvsuliba , mert jobban is ragad a nyelve , meg nagyobba motivacio is.

az első3-4 honapra szerintem a legideiglenesebb és leg alapvetőbb munkakat is elfogadna akár gyárban vagy bárhol.

igaz csak hallottam olyan magyarokrol akik egy gyarakban dolgoznak , és alig bezselik még anylevet , de többen vannak egy műszakra és igy nem is olyan kiszolgaltaottak , ilyesmire gondoltam , aztan meg ha első kurzust befejezi jöhetne a jobb munka

10. Berbooo (válaszként erre: 5. - Nyulacska88)
2012. okt. 26. 19:21
hat ő logisztikát tanult jelenleg is áruszállitással foglalkozik , nagyker szinten. na os ez a baj hogy nem igazán szakmunkás ő. amugy nem a férjem :)
9. jstefan (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2012. okt. 26. 19:13
Erotikus munkára felvesznek,nyelvtudás nélkül is!
2012. okt. 26. 18:42

Minimális nyelvtudással (köszönés, bemutatkozás, család bemutatás, hobbi stb) semmire sem fog menni. Amikor a német munkaadó el kezd beszélni, semmit nem fog érteni belőle.


Ha van önbizalma, és bátorsága, akkor fogják felvenni. A nyelvtudás ott fog majd "ráragadni".


Milyen területre szeretne menni? Bár az ismerősömet alapfokú nyelvtudással takarítónak sem, és mosogatónak sem vették fel. Beszélni sem mer annyira, és mondta, hogy alig érti meg, amit a munkáltató mond.

2012. okt. 26. 18:40
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem sok lehetőség van minimális nyelvtudással. Bár kérdés, h mi az a minimális :) Ausztriában élek, és bár elvileg az osztrákok tudnak angolul is, mégse nagyon akarnak úgy megszólalni. Bárhova megy az ember, postára, hivatalba, mindenhova kell a német, és nem csak annyi hogy ja vagy nein. Ha nem beszélitek a nyelvet, roppant kiszolgáltatott helyzetbe lehet kerülni. Mindenképpen kellenek biztos alapok, minimálisan nagyon erős alapfokú nyelvtudás, amire lehet építeni.
6. tavasz007 (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2012. okt. 26. 18:39
:))) ez nagyon jo
2012. okt. 26. 18:04

Elsősorban nem az a kérdés, hogy mennyire beszéli a németet, hanem az, hogy mi a szakmája. Kevés nyelvtudással is el lehet helyezkedni egy-egy szakmában, azonban a bér a nyelvtudásnak megfelelően van megállapítva.


Pár szót írj a férjedről, akkor talán segíteni tudunk. pl. Mi a végzettsége, melyik országba szeretne menni?

2012. okt. 26. 18:00
Ide most jobban illett volna, ha a nézni szót írom, úgyis úgy szól eredetileg a bölcsesség.
2012. okt. 26. 17:58
Az életben a legszebb dolog a munka. Órákon át el lehet benne gyönyörködni.
2012. okt. 26. 17:52
csak hogy ne legyen az embernek azonnal kudarcérzete munkakereséskor. a paromnak van egy alapja de nem hasznalta nyelvet , az meg hoy most tanuljon otthon , hat ez a nyelv olyan szerintem hogy bele kell csöppenni
2012. okt. 26. 17:51
Minimalis nemet nyelv tudassal szerintetek milyen munkat érdemes nézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook