Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Minimál étkezés - mindent helyretett az életemben. fórum

Minimál étkezés - mindent helyretett az életemben. (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. 881220c512 (válaszként erre: 54. - Hannah87)
2010. júl. 11. 17:55

Hello Hannah!

Szerintem te nyugodtan megtarthatod ezt az étkezési ritmusodat, ha ezzel megfelelően jó a közérzeted.

Én azoknak címeztem főként a hozzászólásomat, akik már ezer fogyós diétával próbálkoznak évek óta és még mindig ott vannak ahol voltak, ill. akiknek emésztőszervi vagy keringési problémájuk van.

Azért nem gond, ha valaki először eszik délben, mert a szervezet nem azt az energiát használja fel napközben, amit a reggeliből nyer, hanem a már megfelelően feldolgozott tápanyagot.

58. nedi (válaszként erre: 19. - 881220c512)
2010. júl. 11. 17:53

Azt szeretném kérdezni tőled,hogy a lepényeket hogyan és miből csinálod?

Húst jól látom egyáltalán nem lehet enni?

Köszi.

57. 07c4794583 (válaszként erre: 55. - Tempest)
2010. júl. 11. 16:29
Amúgy ez is érdekes, mikor valaki csak azért szól hozzá egy témához, hogy valakit minősítsen, nemdebár?
56. 07c4794583 (válaszként erre: 55. - Tempest)
2010. júl. 11. 16:27
Én is értem, mert hozzá vagyok szokva a pongyolasághoz. Attól, hogy felhívom rá a figyelmét, hogy amit salátának hív, az nem az, attól én lehetek kötekedő, de nem én kezdtem étkezési tanácsokat osztogatni.
55. Tempest (válaszként erre: 50. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 16:24
Hú te tényleg nagyon kötekedő vagy. Érdekes én értem amit mond.
54. Hannah87 (válaszként erre: 19. - 881220c512)
2010. júl. 11. 16:22

Szia!

És mi van az olyan emberekkel (mint pl. én) akik reggel éhesen kelnek, és a reggeli a legfontosabb étkezés számukra?

Meg lehet az általad felállított sorrendet fordítani?


Mert én mindig reggel/délelőtt lakok jól, délután csipegetek este pedig nem vagyok éhes. Nekem ez így normális.


Szerintem nem oké az ha valaki délben eszik először, nem? (bár manapság az emberek többsége éjszakai életet él és ez az életritmus alakult ki, de én még mindig "parasztosan" koránkelő vagyok.)

2010. júl. 11. 16:12

Egyébként csak csendben jegyzem meg, hogy a húsételeket, a magokat, a sajtokat, de még a tiramisut meg az almatortát is el lehet egészségesen készíteni. És minden dietetikus hangsúlyozza, hogy milyen fontos a változatosság.


Úgyhogy ne felejtsük el, az emberek nagy része nem cukorbeteg, nem vegetáriánus, és hiába bazi egyszerű mindennap fél kiló zöldséget összevágni, és rálöttyinteni két kanál olajat, az átlagembernek mind ízben, mind természetes ösztönei alapján ennél jóval nagyobb változatosságra van igénye. Ha te képes vagy ezt ilyen bigott módon követni, hajrá. Kíváncsi leszek, hány embert győzöl meg, hogy minden áldott nap pirított zöldséges hajdinalkását ebédeljen.

52. 07c4794583 (válaszként erre: 51. - 881220c512)
2010. júl. 11. 16:10
figyi lehet úgy is beszélgetni, hogy te mindig lilát mondasz a zöld helyett "mert nekem ez ezt jelenti és úgyis mindenki megérti" alapon, csak minek. :)
51. 881220c512 (válaszként erre: 50. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 16:07

Érdekes, ezt rajtad kívül mindenki megértette.

Volt egy kollégám, aki fél éven keresztül kijavított, mikor Graham kenyeret mondtam, teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér helyett, és mindig meg is magyarázta a különbséget. Ez jutott most eszembe.:)

50. 07c4794583 (válaszként erre: 49. - 881220c512)
2010. júl. 11. 15:55

Milyen részletek?

Írsz egy bazi hosszú hozzászólást, hogy így csudaétrend meg úgy csudamódszer, de ha arra kerül a sor, hogy konkrétan mit együnk, összevissza általánosítasz, meg "hadd ne magyarázzam".


Követendő is meg használható is, abszolút. Már látom a tömegeket, akik húsz deka egyszerű ételt kérnek a közértben ;)

2010. júl. 11. 15:53

Látjátok milyen érdekes, ha valaki elveszik a részletekben?

Azt írtam le, hogy az egyik legszerencsésebb irányzat a kevés kalóriabevitel és az egyszerű ételek fogyasztása.

Mégis azon kell polemizálni, hogy mi a ragu és a saláta, amikor már mindez tisztázódott vagy 10 hsz-el ezelőtt...:)

48. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - 881220c512)
2010. júl. 11. 15:47
Nyitsz egy topikot, hogy megoszd az étkezési módszered, majd rosszul használod benne a fogalmakat, meg "hadd ne magyarázzam", ha kérdés van. Nem kell csípőből visszatüzelni, lehet ám másoktól tanulni is. A ragu az, amit leírtam, és a saláta sem az, amit te írtál. Ezek tárgyi dolgok, teljesen független attól, hogy te akarsz-e főzni vagy sem. Ha már dietetika, és étrend, akkor azért annyi riszpekt legyen már a konyhával szemben, ami a minimális.
2010. júl. 11. 15:42

Én nem főzni akarok, és nem turkálni a gasztronómia varázslatos technikái szerint elkészített csodakölteményeiben, hanem "csak étkezni" azért, hogy a legjobb állapotban legyek testileg és lelkileg a napi feladataim ellátásához.

Eddig ez működik.

2010. júl. 11. 14:43
És mielőtt félreérted, én is egészségesnek és jónak gondolom a natúr étkezést, amit követsz, az biztosan jót tesz, csak nem árt tisztában lenni a konyhai alapfogalmakkal.
45. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - 881220c512)
2010. júl. 11. 14:34

1. "a saláta elnevezés az egyféle, vagy vegyes nyers zöldség feldarabolva és valami, a zöldségeket el nem nyomó öntettel leöntve. "


nem tudsz főzni. javaslom, tájékozódj egy kicsit, mielőtt ilyeneket leírsz. egy csomó linket írtam, de ez csak a jéghegy csúcsa. nézz körül a diningguide.hu-n is. lehet ám ott főtt krumpli, pácolt hús, marinírozott tenger gyümölcsei, szalonna, bármi. az attól még saláta.


Az előnév számomra mind mint nyelvtani fogalom, mind mint konyhai fogalom, értelmezhetetlen. Szigorú értelemben véve ugyanis a saláta a magyar nyelvben a növény, azaz a Lactuca sativa L. var. capitata L. és Lactuca sativa L. var. longifolia Lam. és változataik. Pont.


2. Ragu

"Minden országban, minden tájon más és más a ragu. Ha mégis szeretnénk definiálni, akkor leginkább egy szaftos, leveses étel, aminek alap hozzávalói között szerepelhet zöldség, hús, hal; levét víz helyett gazdagíthatjuk sörrel, borral, kókusztejjel, tejszínnel."


Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy te csinálsz egy saját szabályaid szerint korlátozott, EGYFAJTA módon készített salátát, és egy ugyanígy korlátozott módon értelmezett, EGYFÉLE módon készített ragut, ezt nevezed ragunak és salátának - a gasztronómiában ezek azonban sokkal tágabb, színesebb fogalmak.


Nincsen avval semmi baj, hogy a saláták és raguk (szerinted) egészségesebb, bizonyos alapanyagokat teljesen nélkülöző, natúr változatát készíted otthon, de ne definiáljuk már újra ezeket az ezeréves fogalmakat, mert bizony ezek nem azok, aminek te beállítod őket.


A gasztronómia ezer színű és a világ millió tájékán másképp virágzó fogalom: az, hogy te ezt a felosztásád preferálod, egyéni döntés, de korántsem abszolút.

44. magicmag25 (válaszként erre: 43. - 881220c512)
2010. júl. 11. 14:25

Manapsag sokkal fiatalabb korban is kialakul a II.tipusu diabetes,mint korabban, nalad melyiket diagnosztizaltak akkor?Mert ha I.-sbe tartozol (sot teljesenmindegy egyebkent melyikbe), elobb utobb ki fog faradni a pancreas es nem fog eleg inzulint termelni sajnos.

De azert orulok, hogy ilyen tudomanyos felfedezest tettel a taplalkozassal kapcsolatban...:)

Masreszt valo igaz, hogy sokkal kevesbe feldolgozott eteleket kellene ennunk, a maguk termeszetes valojukban, nem az uzletek polcairol leveve, bezsugorfoliazva...Telinyomva tartositoszerekkel, egeszsegre artalams adalekanyagokkal...A kenyer akkor volt jo,amig volt benne gabonaszem darabka...mamar alig talalsz ilyesmit a szupermarketek polcain...,ha meg igen,meregdragan, hogy fenn akad a szemed, mikroemglatod mennyibe kerul...

Az eteleinket kell leegyszerusiteni, es sokkal tobbet mozogni, hogytegyunk a nagyon is nepbetegsegnek mondhato elhizas ellen.Amibol ha nem is torvenyszeruen, de adodik kesobb a cukorbetegseg, majd minden osszeadodva a metabolikus szindroma...Egy komplex anyagcsere zavar, amiben mar a diabetes mellett magas vernyomas, magas koleszterin szint, es magas verzsirok, valamint a rossz koleszterin nagyon apro merete figyelheto meg.Kihagytam valamit?Jaaaa, ezutan pedig egyenes az ut a szivbetegseg, vagy netan infarktus vagy stroke fele...

43. 881220c512 (válaszként erre: 40. - Magicmag25)
2010. júl. 11. 14:12

Jó a kérdés.

Ha az inzulin termelés nulla, az már az első években kiderül. Azzal nem lehet mit tenni.

Ha az inzulin termelés csökkent, az jön ki jellemzően tizen-, huszonéves korban. Ez volt nálam. Ezt tudtam korrigálni az odafigyelő étkezéssel.

--- A salátára is válaszolnék itt. Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de ahogy Fata írta, a saláta elnevezés az egyféle, vagy vegyes nyers zöldség feldarabolva és valami, a zöldségeket el nem nyomó öntettel leöntve.

Minden ettől különböző salátának VAN ELŐNEVE.(Még a gyümölcssalátának is!)

Ezért tűnt nekem egyértelműnek. H afélrevezető volt, bocs.

--- A ragu kifejezést azért használtam, mert a vega konyhában - szerintem a kinézete és, hogy "apró darabok vannak" benne:) miatt - nevezik gyakran a párolt zöldségeket ragunak. De most már ez is tisztázódott.

--- A gasztronómiáról annyit, hogy kétféle van: az egészségtudatos főzés és a zyírsejtek számát és méretét növelő. Szabad emberek vagyunk, lehet választani.

42. 07c4794583 (válaszként erre: 41. - 40163fd81d)
2010. júl. 11. 13:59
a cézár-salátára gondolsz? vagy mi az az mC? jahogy a mekis??
2010. júl. 11. 13:47

Szerintem külön kellene választani az egészséges,és a fogyás miatt beiktatott életmódot egymástól.

Nekem is saláta a mC-is saláta ,amit császárnak hívnak:))


Sajnos a linkeket nem tudtam megnézni,mert narancsbőr és lapos poci kitakarta:))

2010. júl. 11. 13:40

Kicsit belekontarkodnek.Az un.I.tipusu diabetes, azaz fiatalkori diabetes kialakulasa nem kezelheto inzulin nelkul.Mert maga a betegseg abban manifesztalodik, hogy valamilyen oknal fogva, amire a mai napig nem talaltak meg a valaszt (valoszinuleg egy virus okozza,feltehetoleg), a hasnyalmirigy nem termel eleg inzulint, vagy semennyit sem.Az inzulin nelkul a sejtek keptelen felvenni a cukrot es meg egyeb modon is reszt vesznek az anyagcsereben.A felhasznalatlanul keringo cukor a veraramban nagyon nagy kart okoz, vegul pedig beall a koma...s hiaba a rengeteg cukor, inzulin nelkul keptelen feldolgozni a szervezet!!!!

Tehat akkor itt tulajdonkeppen ket dolgot nem ertek:1.valamilyen uton modon feltalaltad, hogy a minimal meal nevezetu etrend hogyan termel nalad inzulint? 2.kigyogyitottad magad es ravetted a pancreast,hogy termeljen neked inzulint...Erdekes.

Amirol te irsz inkabb tunik II.tipusu diabates leirasanak es kezelesenek, ahol bizony nagyon fontos szerepe van a megfelelo dietanak.

39. 07c4794583 (válaszként erre: 38. - 40163fd81d)
2010. júl. 11. 13:39

Nem értek egyet, szerintem a magyaros konyha sokkal hízlalóbb, mint az haute cuisine, de főleg az a hízlaló, hogy az ember mértéktelenül eszik, én például hajlamos vagyok még egyszer szedni, csak mert ízlik, holott nem vagyok éhes már. A túlsúlyosak nagy részének egyébként szerintem ez a problémája (mármint nem annyit eszik, amennyit a szervezet igényelne), csak kevesen vallják be.

Tehát ebben a topikindítónak teljesen igaza van.


A salátás dologban a Váncsa írt egy zseniális cikket. Sajnos pont nem él a gusto.hu oldal, úgyhogy csak a guglis tárolt változat kotorható elő:

[link]


ez igazán szórakoztató cikk, és kiderül belőle, hogy nem minden saláta, ami fénylik. :)


Nekem ugyanúgy saláta az insalate di frutti di mare (ez ugye hússal), a krumplis változatok ( [link] szóval ízlések és pofonok.


Csak nem tetszett a "hadd ne magyarázzam" megnyilvánulás, a váncsa-féle cikkből is jól látszik, hogy a saláta nem egy egyértelmű dolog, mégha a topiknyitónak az is, de úgy érzem, ez tájékozatlanságból ered.

38. 40163fd81d (válaszként erre: 37. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 13:23

Szerintem a francia,és egyéb összekutyult salátának nevezett ételek,nem saláták.

Azok ételek.

A saláta,nyers ,darabolt zöldségek ,öntetekkel ízesítve.(amiben lehetnek fűszerek,citrom frissen csepegtetett leve,mustár,fokhagyma..stb)



Amúgy egyet értek:))

Nagyon nehéz összehozni a valódi gasztronómiai élvezeteket,az egészséges életmód szerint.

Ezért is hagytam fel vele.

De bizonyíthatom ,hogy hatásos,és jó étrend,bárki számára.


Viszont avval is tisztában vagyok,hogy a gasztronómiai élvezetek fejlődésével értük el azt az arányt,hogy 10 emberből 9 túlsúlyos.

Semmi baj nem lenne,ha csupán alkalomadtán hódolnánk eme szenvedélyünknek,de sajna nem így van.

Nap mint nap megtesszük ugyanezt.

Én is ,de tisztában vagyok avval,hogy nem jó,és ezek az élvezetek a túlsúlyom oka.

37. 07c4794583 (válaszként erre: 35. - 881220c512)
2010. júl. 11. 13:06

Nem félek, de ha tudsz főzni, te is tudod, hogy a raguk jó része készül

- borral

- tejszínnel, tejjel

- besammellel

- worcester vagy egyéb mártással

- kókusztejjel

Sőt, ezek mellett liszttel, keményítővel, zabkorpával, zabpehellyel, ilyesmivel sűrítve.


A kérdés arra vonatkozott, hogy ezeket eztán mind ki kell zárni az embernek az életéből, tehát teljesen csak a natúr pirított zöldségek mennek-e rá a főtt gabonára?


Saláta:

sok ember számára saláta például az úgynevezett franciasaláta, meg olyanok, hogy főtt virslit meg sajtot gépsonkával összekevernek tejföllel, meg ilyenek. a majonéz meg a "tésztasaláta" meg az ilyen tejfölös trutymákok számomra is vörös posztó, de ha ismered a hazai szokásokat és konyhát, akkor biztos tudod, mi mindent csinálnak az emberek saláta címen.

úgyhogy a "hadd ne magyarázzam el" számomra kicsit nagyképű hozzáállás egy olyan topikban, amit azért nyitottál, hogy megismertesd az embereket a te étkezéseddel.


Amikor én egy salátát elkészítek, igenis felmerül bennem, hogy most két evőkanál olajat tegyek-e vagy négyet, tökmagolajat tegyek-e rá, legyen-e benne joghurt, forgácsoljak-e rá parmezánt, szórjak-e rá tökmagot, vagy akár pirított szalonnát! Elsősorban az ízösszhatás miatt, de ha már arról beszélgetünk, hogy miért jó az étrended: a salátakiegészítőkben zsírok, fehérjék, a tojásban koleszterin, az ecetben ugye savasító dolgok vannak, a szalonnát nem is mondom.

Úgyhogy ha te azt mondod, hogy ez mind tök lényegtelen, csak fő, hogy nekem ízlik, akkor az számomra nem igazán egy étrendi tanács, mert tudok én olyan salátát csinálni, hogy marhára ízlik, mégis magas a kalória-, zsír- és koleszterintartalma.


De a leírásod alapján nagyjából el tudom képzelni, hogy összevágsz natúr zöldségeket, ráöntesz egy kis olívaolajat, és ráteszel egy keménytojást, és akkor kész a saláta, csak akkor visszautalnék magnetic braceletre, hogy hova lesz a konyhaművészet, mert az étel nem csak egy szükséges rossz az életben. Szerintem.

2010. júl. 11. 12:59

Kérdeztétek, hogy mi van ünnepekkor, társaságban, közös étkezéseknél? Mit szólnak, ha különcködöm?

--- Az a helyzet, hogy rohadtul nem érdekel, hogy mit szólnak. Az nekem nem okoz lelki traumát, ha valaki beszól ilyen ügyben. Nem azért, mert egy "öntörvényű állat" vagyok:), hanem azért, mert én is maximálisan figyelembe veszem mások életvitelét.

--- Még nem voltam olyan közös étkezésen, ahol nem találtam volna valami fogamra valót.

Lazán, emberek. Lazán.

Amit leírok az csak ajánlás - de nagyon kipróbált, és sokak által kipróbált "recept".

35. 881220c512 (válaszként erre: 34. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 12:49

Zöldségragu.

Egy serpenyőbe (teflon) némi oliva olajat teszünk, kis fejhagymát beleaprítunk, ez mindegyiknek az alapja.

Erre mehet aztán: káposzta, paprika, cukkini, padlizsán, burgonya, kistök, leveszöldségek vékony karikakra vágva, sokféle gomba , stb.

Amelyik szimpi, azt rávágod a hagymára, kb. 10-15 perc párolás és kész a zöldségragu. Fűszer lehet: majoranna, kakukfű, bazsalikom, chili, bors, bármi.

AHOGY NEKED ÍZLIK. Ez a fő szempont.

Ha ez megvan, ebből teszel az adott gabonához.

Teljes értékű étel.

Salátát már had nem magyarázzam el...!

Mennyiség. Az átállás alatt kialakul az emberben az az elvesztett érzék, hogy felismerje, hogy mikor van jóllakva. Ezt néhányan érzik még spontán ma is, de nem foglalkoznak vele. Ez jellemzően egy normál adag étel 1/3-ának elfogyasztásakor jelenik meg 5-15 másodpercre. Persze ki hagyja abba ilyenkor az evést...?:)

Szóval a mennyiséget ez határozza meg. A lényeg: a szükséges minimális.

Nem fogsz éhen halni, ne félj!:D

34. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - 881220c512)
2010. júl. 11. 12:29
na szóval mi a pálya a zöldségraguval, a mennyiségekkel, meg a salátákkal? a minimált a mennyiségre kell akkor érteni, vagy az összetevőkre?
33. 40163fd81d (válaszként erre: 32. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 12:27

Így van:)))

Én még házi dióecetet is kóstoltam már:)))

32. 07c4794583 (válaszként erre: 31. - 40163fd81d)
2010. júl. 11. 12:21

ezt találtam róla


vévév ideal pont hu/orvos-valaszol/1265-egeszseges-e-az-ecet.html


magyarán a bolti, ipari ecet egész más, mint mondjuk a házilag készített gyümölcsecet. ez mondjuk annyira nem is meglepő igazából :)

31. 40163fd81d (válaszként erre: 30. - 40163fd81d)
2010. júl. 11. 12:18
gyümölcs****
30. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 12:18

Azt hiszem azért nem túl egészséges,mert az ecet,egy sav,erjesztett valami,hiába természetes.

Ezért jobb savanyítani frissen facsart gyümölgy levével.

De nem hinném,hogy pár csepp ecet nagy galibát okozna:)))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook