Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Minimál étkezés - mindent helyretett az életemben. fórum

Minimál étkezés - mindent helyretett az életemben. (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - 881220c512)
2010. júl. 11. 12:15

oké, csak olyan határozottan írtad, hogy "ecet nuku", hogy azt hittem, annak is van valami tudományos magyarázata ;)

én utálom az erős ecetízt, meg a szagát is, de vannak egész más, alternatív ecetek, amik fantasztikus dolgot művelnek a kaja ízével, sajnálnám kihagyni, pl a málnaecet csudálatos dolog. (szerintem)

28. 881220c512 (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. júl. 11. 12:12

Azt hiszem, a "tilos" és a "kell" szót (muszáj értelemben) én nem használtam. Az nem egy tájékoztatóba való.

Itt jön a rendszer lazasága. Azt, hogy egy egyén önállóan is tud gondolkodni, azt én mindig feltételezem. (Ellentétben pl. a Norbival és társaival, akik mint egy keleti guruk lépnek fel, náluk gyakori a "tilos" és a "kell" szó. Ezzel olyan felsőbbrendűséget sugallnak. És vannak, akik így is tekintenek rájuk.)

Az ecettel semmi bajom - egyébként semilyen étellel semmi bajom. Én nem használom, ennyi. Ha szereted, egészségedre.

27. 40163fd81d (válaszként erre: 26. - 881220c512)
2010. júl. 11. 12:07

Ebben maximálisan egyetértek.

Jó lenne tudni tartani életmódszerűen:)))

26. 881220c512 (válaszként erre: 22. - 40163fd81d)
2010. júl. 11. 12:00

Valóban, ez igen hajaz a Testkontrollra, mert az is egy jól, emberbarát és szervezetbarát rendszer.

Ami jó, azt el kell fogadni!

25. 881220c512 (válaszként erre: 20. - Db5df1d25b)
2010. júl. 11. 11:57

Köszi a véleményed.

Csak az érzi korlátnak a rendszerességet, akinek nem az a természetes, vagy nincsenek rendben az idegei.

A spontaneitás ebben a rendszerben is megvan: 1-2 óra ide,vagy oda nem gond, mindig azt eszem, ami jól esik, semmilyen kötöttséget nem érzek. Ha pedig nem érzek kötöttséget, az számomra nincs is. Ilyen egyszerű!

Az, hogy amikor sétálok az utcán akár a gyermekemmel is, és nem veszem meg - magamnak - azt a sz.r, fagyasztott cukros vizet műanyag festékkel színezve, amit fagylaltnak hívnak, az éppen szabadságot jelent nekem.

Egyébként nekem eszembe sem jut, hogy azért étkezzek így, hogy tovább éljek. Mindig a jelenben akarok kellemes közérzetet - és ezt megkapom.

"A cél a normális viszony kialakítása a kajával" - teljesen igazad van! Szerinted 100-ból hány embernek van ilyen viszonya? Talán 5-nek.

Üdvözöllek.

24. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - 881220c512)
2010. júl. 11. 11:54

hát azt hiszem, mindenkiben felmerülnek a kérdőjelekkel a következőkkel kapcsolatban.


1. olajrágás - ezt megtaláltam a gugliban:

"A nyelv óvatos megtisztítása után (puha kefével) következhet az olajrágás módszere. Ehhez egy evőkanál jó minőségű, hidegen sajtolt növényolajt zubogtassunk a szánkban 3-4 percig, majd alaposan mossuk ki a szájüreget. A szájüregben található toxikus anyagok megkötődnek az olajban. "


2. "valamilyen zöldségraguval"

ez hogy készül pontosan, és mik a mennyiségek?


3. "idény salátástál"

mennyiségek, hogy készül

miért tilos az ecet, a hagyományos ecetet megértem, de az almaecet, vagy az igazi modenai balzsamecet (amit kb százezer éve napi szinten eszen az olaszok, akik nem az elhízásról híresek... amellett, hogy milyen isteni finom), szóval miért is tilosak?


szóval kicsit gyakorlatiasabban írd le ezeket légy szíves, mert az tök jó, hogy inzulinháztartás, meg roborálás, meg optimális közérzet, de a vége csak az, hogy az embernek valamit le kell emelni a közértben a polcról, meg otthon összebűvészkedni a konyhában, amit vacsorának hívhat, és ehhez adhatnál kicsit több támpontot is.

2010. júl. 11. 11:39

érdeke..:)

pontosan mi is ennek az életmodnak a neve..?!

22. 40163fd81d (válaszként erre: 19. - 881220c512)
2010. júl. 11. 11:18

Túlképp',ez a testkontroll ,csak egy vega fajtája.

A tk 2 könyvben ,már nagyon húsellenes a szerző páros,ezért is tetszik jobban az első könyv.

Amúgy tényleg hatásos ,ha valaki úgy akar fogyni ,hogy bátran ehet,még akkor is ,ha nem minimális adagban eszik,elég csak betartani az energialépcsőt,és a többi szabályt ,ami nem túl sok.

Szóval szerintem is ez a legjobb életmód,ami célravezető.

Természetesen hatalmas hátulütője a dolognak,hogy akinek családja van,és megszokták a magyar ízeket,ételeket,annak külön kell étkeznie,főznie önmagára,ami nem mindig kivitelezhető,és kedv kérdése is.

Szóval életmódként beiktatva eléggé macerás,és minél több emberre ,és ízlésre kell tekintettel lenni,annál kivitelezhetetlenebb.

2010. júl. 11. 10:58
Olajrágás ????
20. db5df1d25b (válaszként erre: 19. - 881220c512)
2010. júl. 11. 10:57
Inkább lőném magam inzulinnal, hogy ilyen szarokon éljek. Vagy élnék 20 évvel kevesebbet, minthogy így bekorlátozzam a mindennapjaimat. Kell az életbe egy kis spontenaitás, vagy néha egy kis orális élvezet. Szerintem a cél inkább normális viszony kialakítása a kajával. Szerintem ha valaki mértékkel eszik azt amit megkíván, nem lesz kövér vagy az elhízás miatt cukorbeteg.
2010. júl. 11. 10:44

Üdvözlök mindenkit

Leírom most, hogy miből áll az étkezésem, nem egy nagy "wasistdas" - átállás után!

Az ember táplálkozási ciklusa a 3x8 órás rendre épül.

8 óra étel bevitel

8 óra emésztési szakasz

8 óra tisztulás szakasz

Ez biztosítja a homeosztázist, azaz a szervezet testi-lelki egyensúlyát, természetesen az étkezést illetően. Ekkor tud egy szervezet optimálisan emészteni és tisztítani, azaz kipucolni a bevitt szutykot az emésztőrendszer, a kiválasztó rendszer és a testfelületek (pl. a nyelv is) segítségével.

Példa időbeosztás: 12-20: főétkezések, 20-04: emésztés, csak folyadék, 04-12: tisztulás, csak folyadék vagy gyömölcs(ez kompromisszum a megfelelő rost és vitaminmennyiség biztosításához)

Glikémiás index. /Ezt az általános iskola első osztályában kellene már tanítani (a meditáció és a légzőgyakorlatok mellett!)./

Az étkezés minőségének egyik meghatározó faktora a felszívódás milyensége. T.i. ez határozza meg a belső és külső elválasztású emésztőnedvek és hormonok működésének hatékonyságát.

A legmeghatározóbb ezek közül az inzulin mennyiségének ingadozása a vérben. (Az "evés közben jön meg az étvágy" effektus, mely sok kövér ember rémálma, is ebből adódik.) Ha finomított szénhidrátot fogyasztasz, akkor hirtelen (néhány perc alatt!) megugrik az inzulin mennyisége a vérben, ez megköti a gyorsan felszívódott szénhidrátból keletkező cukrokat, marad még fölös inzulin, ez jelez az éhségközpontnak, hogy még kell cukor, azaz ne jelezzen jóllakottságot, ezért eszünk tovább, hiszen még nem laktunk jól, stb. És ez így megy minden kajáláskor, és így megy be minden alkalommal több kcal, mint amennyi optimális lenne.

Finomított élelmiszert 2-3 ezer éve fogyaszt az emberiség, a legnagyobb arányban az utóbbi 100 évben. Több 100 ezer évig ez nem így volt és pl. a hasnyálmirigy még mindig hasonló funkciókkal alakul ki az őssejtekből, mint annak idején.

Remélem, hogy nem probléma, ha időnként ennyi kis elméletet elhintek hozzászólásomkor.

Az én jellemző étrendem:

Ébredéskor: (~06 ó.)olajrágás 10p - fogmosás

12-ig: folyadék (tisztított víz, gyümölcslé, rooibos és fehér tea, gyümölcs és gyógyforrázatok) időnként gyümölcs /mostanában pl. 1-1 marék cseresznye v. meggy v. barack/

12-kor: gabona (barna rizs, köles, hajdina, árpa) valamilyen zöldségraguval

16-18 között: gyümölcs v. kásalepéy v. saját készítésű kaukázusi kefír - ilyen jellegű kaják, v. ezek kombinációja

20-kor: valamilyen idény salátástál különféle magokkal, ill. csonthélyasokkal. Ilyenkor viszem be a fehérjét is - az uzsonna függvényében - sajt, hal vagy tojás formájában.

Olajként olivát, repcét, lenmagolajat, máriatövisolajat használok.

Ecet nuku, csak citromlé.

Édesítés: jázmin pakóca, időnként méz (dióval nagyon kedvező)

Nagyon vázlatosan ilyen az étkezésem, a mennyiség pedig 1/3-a körül van a normál, szokásos adagoknak, kivéve a gyümölcs és a zöldségek.

Ugye, nem is hangzik olyan borzasztóan?

Mindenkinek szeretettel ajánlom!

2010. júl. 11. 10:23
Azt én is észrevettem már, hogy sokszor össze-vissza zabálok, aztán alighogy lenyeltem már meg is bánom, hogy megettem. Tudom, hogy erre semmi szükség nem volt, nem voltam éhes, és hasznos sem volt a somlóira még egy fagyi... Várom a folytatást...
17. 91c956613e (válaszként erre: 10. - 881220c512)
2010. júl. 11. 09:17

Nagyon jó a témád és szívből gratulálok az életvitel

sikeres változtatásodhoz,és bizony mindenki a maga

orvosa.Lám a csoda tabletták nélkül lehet változtat-

tatni ,mert elég ha a mennyiséget és minőséget vál-

toztatjuk.Nekem is sikerült leadnom hasonló módszer-

rel a 2kg pluszomat és tartom a súlyomat.

Szívesen olvasom a további közlésedet,köszönettel:M

16. kisj
2010. júl. 11. 08:47
Pipa berakva, várom a hétfőt!
2010. júl. 11. 08:46

Sziasztok!


Én csak nemrég regisztráltam erre az oldalra, érdekelnek a fogyással kapcsolatos kérdések és válaszok, olvasgattam az előző hozzászólásokat és nagyon klassz dolgokat találtam. Örülök a sikereknek. Mivel nekem is súlyproblémáim vannak, ezért sokat böngészem az internetet a sikeres történeteket keresve, hogy ebből erőt merítsek .

14. supin (válaszként erre: 10. - 881220c512)
2010. júl. 11. 08:36
Holnap hétfő!!!!
13. manul (válaszként erre: 10. - 881220c512)
2010. júl. 11. 08:17

Szia!

Kíváncsivá tettél!

12. rékaság (válaszként erre: 1. - 881220c512)
2010. júl. 11. 05:52
Gratulálok! :) És kíváncsian várom a hétfőt :)
2010. júl. 11. 05:15

sziasztok!Teljesen megváltoztatta az életemet amióta lefogytam!

30 kilót fogytam 3 hónap alatt!

Magas koleszterin,depi ma már a multté,lefogytam,megváltoztattam az étrendem teljesen...és ma már nyugodt,boldog és EGÉSZSÉGES ÉLETET ÉLEK!

10. 881220c512 (válaszként erre: 5. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 10. 23:50

Igaz, a reklám helye - annak a reklámja, hogy az vagy, amit megeszel, akkora vagy, amennyit megeszel.

Én műszaki végzettségű vagyok, de amikor befejeztem az egyetemet és kiderült a betegségem és az, hogy a túlsúlyom is belejátszik annak alakulásában, tényleg nagyon komolyan kezdtem foglalkozni az étkezés témájával.

Igaz, hogy autodidakta dietetikus vagyok (milyen jól rímel),de ennek az az előnye meg van, hogy nem az iskolai, sok tekintetben elavult ismeret anyagot kellet magamévá tennem az étkezést illetően, hanem azon a "göröngyös" úton indultam el, amin az én műszaki, elemző, analizáló gondolkodásmódom vezetett és természetesen a tanult társaim.

Ilyen alapelveket vallok az étkezéssel kapcsolatban:

--- Az éhségérzet és a jóllakottság az egy multifaktoriális, azaz többtényezős, a központi idegrendszerben keletkező dolog, aminek csak az egyik része a megfelelő mennyiségű étel bekerülése a gyomorba, ill. az üres gyomor.

--- Tekintsük ételnek azt is, amit eddig nem tekintettünk annak, csak nasinak, csemegének, vagy kiegészítő éteknek!

--- Minél gyakrabban ismétlődik egy hasonló cselekvés, annál nehezebb annak rendjének megváltoztatása. Az étkezés mondható a leggyakoribb, rituális tevékenységünknek, ezért így is kell arra tekintenünk. (Az egyéb szenvedélyek, pl. a dohányzás is ide tartozik, de most nem ezekről van szó.) A rituálist azért említettem, mert a mit-mikor-mennyit (MMM) tényezők az étkezés esetében nagyon szigorúan meghatározottak a legtöbb ember esetében - megváltoztatásakor jelentősen csökken a komfort érzet. /A nagyzabások esetében az MMM: "Minddent, ami laktat - Mindig - Még kérek" hármassá alakult. Szemben a min. meal-esek "Mindig eldöntöm - Mikor szükséges - Most elég" hármasával./

--- Az átállás a legkritikusabb pont. Azért ez sejthető volt... Több hónapig tart, egyedül nehéz, agyban is sokat kell dolgozni, hogy kompenzáljuk az elvesztettnek VÉLT örömérzetet, stb. (Pl. ilyenkor hangzik el a leggyakrabban egy-egy étel elfogyasztásakor a kulcsmondat: SZÜKSÉGEM VAN ERRE? És a válasz legtöbbször: Nincs!)

Most, egy hsz-en belül nem folytatom ezt a felsorolást, mert majd egy részletes tematikát szeretnék leírni, csak "kóstolóként" (hogy stílusos legyek) írtam ezeket.

2010. júl. 10. 22:34
Gratulalok!
8. 07c4794583 (válaszként erre: 5. - 1eb84e4bad)
2010. júl. 10. 22:32
egyelőre csak a mézesmadzag!
2010. júl. 10. 22:30
gratulálok!
2010. júl. 10. 19:21
kíváncsian várom a folytatást.
2010. júl. 10. 19:19
és ez itt a reklám helye... igaz?
2010. júl. 10. 18:39
En is varom a folytatast:D:D
3. nedi (válaszként erre: 1. - 881220c512)
2010. júl. 10. 16:33
Ügyes vagy,biztos nagy önuralommal rendelkezel.Várom már a hétfőt.Ha van rá mód pár szóban írd le azt is légyszi,hogy hogyan csináltad a méregtelenítést is.Köszi.
2. 25a27430dd (válaszként erre: 1. - 881220c512)
2010. júl. 10. 16:24

Nagyon klassz, hogy ezt leírtad, köszi szépen. Jómagam is azt veszem észre, hogy túlkajálom magamat marhaságokkal.

Gratulálok, hogy ezt az életmód váltást meg tudtad csinálni. És ha előbb nem is, de hétfőn tényleg írd le légyszi egy napi étrendedet. Köszi előre is!

2010. júl. 10. 16:08

Tudom, hogy ez jellemzően női fórum, de mivel étkezési rendem erősen kapcsolódik a fogyókúra témaköréhez, férfiként is bátorkodom témát nyitni.

26 éves koromig a 182 cm-emhez 98 kg voltam és nem vállban:)

Ekkor előjött nálam egy örökölt anyagcsere betegség, egyes típusú diabétesz, azaz cukorbetegség.

Futottam fűhöz-fához, több orvoshoz is, mindenkinek a véleménye ugyan az volt: életemet végéig inzulin injekcióval kell leélnem. Ez nagyon nem volt szimpatikus jövőkép...:)

Nagy kutatásba kezdtem a betegségemet illetően. Azt találtam, hogy ezt a kórt sokan teljesen egyensúlyban tudják tartani az úgynevezett "minimál étkezéssel" (minimal meal).

Utána jártam ennek. Az a lényege, hogy csak annyit eszik az ember, amennyi szükséges az egészséghez, a megfelelő energiaszinthez úgy testileg, mint szellemileg. Találtam ehhez egy társat is olyan természetgyógyász személyében, aki nagyon kedvelte a néha esetleg extrém alternatív gyógymódokat.

A között kellett döntenem, hogy injekcióval élem-e le az előttem lévő évtizedeket, vagy egy nagyon megregulázott életvitelt követek, mely csak addig kellemetlen, még meg nem szokom?

Egy szó, mint száz, megegyeztünk abban, hogy adok magamnak fél évet arra, hogy átálljak. Ha még akkor is kellemetlennek érzem ezt a min. mealt, akkor újra átgondolom. De ezt az időt rá kell szánni!

Kb.3-4 hónap után már nem volt kérdés.

Lefogytam 75 kg-ra - ma, 14 év elteltével 73 kg vagyok -, és rohadtul jól éreztem és érzem most is magam!

EZ NEM DIÉTA, EZ VÉGLEGES ÉLETVITEL VÁLTOZTATÁS.

Később írok részleteket, most csak a fő vonalakat.

Úgy kezdődik, mint minden kemény fogyókúra. (Csak itt komplexebb a cél.)

Először is léböjt és gyógyvizes hashajtás a szervezet megtisztításáért. Ezután jön annak az étrendnek a bevezetése, ami az én ízlésemnek megfelel, de mégis az energia és tápanyagok tökéletes ellátását biztosítja és természetesen az optimális közérzetet.

Megdöbbentett, hogy addig mennyi minden marhaságot zabáltam össze!! Pedig nem voltam egy igazán nagyevő.

Hétfőn leírom egy átlagos napi étrendemet. (Azért csak hétfőn, hogy ezzel ne okozzak esetlegesen senkinek lelkiismeret furdalást most, a hétvégi étkezéseknél:))

A lényeg az, hogy nagyon kevés, jól összeválogatott, ízletes falatokkal, nagyon jó közérzetet, egészséget és nyilván megfelelő testsúly lehet elérni.

Nem azt eszünk, amire szükségünk van, hanem amit megszoktunk.

Nem az ízlik, ami egészséges, építő és energizáló, hanem amit megszoktunk.

Nem annyit eszünk, amennyi elegendő az optimális energiaszinthez, hanem amennyit megszoktunk.

Nem akkor eszünk, amikor az az optimális számunkra, hanem amikor megszoktuk, ahogy az szokás.

Tudom, hogy családban, munkahelyen, társaságban ezt nem könnyű megcsinálni, de olyan előnyöket élvezhet ezzel az ember, ami messze felülmúlja ezeket az alkalmazkodási problémákat.

Ja, a cukorbetegségem? Rossz emlék csupán, azaz nem is rossz emlék: az mutatta meg ezt az utat...

Bonsy a reg. nevem itt. Azért, mert bonsai név már van. A bonsaiokat azért kedvelem, mert rájuk tekintve mindig megerősítenek abban, hogy kevés tápanyag jó hasznosításából is lehet virágzó élet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook