Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minek nevezzelek.... fórum

Minek nevezzelek.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
4. szafaripók (válaszként erre: 1. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 12:01

Vele már megbeszélted ezt?

Gondolom valamilyen szinten szeretnél részt venni majd a gyerek életében is, úgyhogy előbb szerintem próbáljátok normalizálni a viszonyotokat (emlékszem a korábbi fórumodra...). Utána jöhet a gyerek neve, mint megbeszélés tárgya.

3. Annie1130 (válaszként erre: 1. - ApaLennék)
2013. márc. 14. 11:59
Most egy pillanatra elképzeltem a helyzeteteket, és ha én lennék ilyen helyzetben, minden további nélkül az apuka vezetéknevét kapná a gyerek, ha csak nem csúnyán váltunk el egymástól. Ha a történtek ellenére is normális, viszonylag rendezettnek mondható köztetek a viszony, akkor szerintem az apukának illik nevére vennie a gyereket, és az anyukának pedig ezt illik támogatnia. De lehet, hogy én vagyok a konzervatív ezen a téren...
2013. márc. 14. 11:53
Mostanság szerintem már teljesen mindegy, hogy milyen nevet visel az ember. Az anyakönyvi kivonatban úgyis szerepel az édesanya és az édesapa neve.
2013. márc. 14. 11:49

Arról beszélgessünk, hogy szerintetek egy nem házasságba ( és sajnos azóta már nem is kapcsolatba ) születő gyermek esetében a vezetéknév használatát illetően mi lehet a jó választás?

/ A jelenemben aktuális a dolog, hiszen az egyedülállóvá vált anyuka a saját vezetéknevét szeretné a lányunknak, én pedig szeretném akár az alternatív megoldást, hogy mindkettőnk vezetéknevét viselje.... de tudom, hogy ennek javaslata is konfliktust szül majd és nem tudom, kitegyem-e ennek a feszültségnek mindannyiunkat... ugyanakkor korrektebb megoldásnak gondolom a kislányom szempontjából is ha nem / csak / az anya vezetéknevét kapja....

Mi erről a véleményetek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook