Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minek iPhone 14 egy 15 évesnek? fórum

Minek iPhone 14 egy 15 évesnek? (beszélgetős fórum)


2023. márc. 13. 10:42
Na mégis minek? Fogyasztói társadalomban élünk, így megveszünk mindent, amire tulajdonképpen nincs szükségünk. A gyereknek meg pláne. Aki sokat keres, és megteheti, az márkás cuccokat vásárol. Aki nem teheti meg, mégis megveszi, ott más probléma is van. Ez pont ugyanaz a téma, mint hogy miért vágyna bárki is a Burger Kingbe? Mert megteheti, mert vágyik rá, mert úgy van kitalálva, hogy az agy olyan ősi régióit bizseregteti, aminek a legnehezebb ellenállni.
28. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 16:50

Sok szülő, akinek iPhoneja van, csak iPhonet vesz, mert szereti. Ezeket a készülékeket könnyű felismerni, de van 400 000 Ft-os telefonja más márkának is.

Miért? Mert megtehetik, státusz szimbólum, van, aki nagyon szereti az IOS rendszert stb. Sulis dolgokhoz szerintem nem a legjobb, az Office sokszor akadozik rajta. Ugye az almás eszközökön van saját programkészlet: Pages, Numbers stb.

27. anka.89 (válaszként erre: 26. - Flóra76)
2023. márc. 11. 15:27
Nálunk is mindig olyat kaptak, amilyet mi is. Használtan vettem én is.
26. Flóra76 (válaszként erre: 25. - Anka.89)
2023. márc. 11. 15:24
Nálunk is mindenki almás. Megvettem a gimnazista lányaimnak is az iPhone 12, amit én is használok.
2023. márc. 11. 15:13
Nálunk mindenki iphonet használ, beleértve a gyerekeket is. Amíg venni kellett nekik használtan kaptak egy korábbi szériát, töredék áron. Azokat is össze lehetett hangolni. Egy gimnazista gyereknek nincs valós igénye az 500 gb, 800 000 forintos mobilra.
24. Charlize (válaszként erre: 23. - K-né Zsóka)
2023. márc. 11. 15:10
Hülyék mindig voltak.
23. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - Charlize)
2023. márc. 11. 14:49
Nem mindig. A kolléganőm karácsonykor hitelt vett fel, hogy a kisfiának tudjon hiper-szuper új telefont venni, mert a régit összetörte. Jómaga meg az exférje leselejtezett ősrégi telefonját használja. A gyereknek meg azóta ismét nincs telefonja, mert odaajándékozta a barátnőjének. A kolléganőm meg azon agyal hogyan tudna új telefont szerezni a gyereknek.
22. Borian (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. márc. 11. 12:56

Én nem ítélkezem.

Igen, régen nekem sem jutott volna eszembe gimibe vagy akár egyetemre kocsival menni, de egyrészt régen nálunk jobb volt a tömegközlekedés, mint most, másrészt nem volt tele hajléktalannal a villamos. És régen elég volt a gimiben tanult tananyag a felvételihez, nem kellett ilyen-olyan külön tanfolyamra rohangálni, kész logisztikai kihívásoknak megfelelni nap mint nap.

21. Sirga (válaszként erre: 3. - Charlize)
2023. márc. 11. 11:39

Nekem is Xiaomi-m van. 3-4 éves. Szeretem.

iPhone? A márkát kell megfizetni. Sosem vágytam rá.

20. Charlize (válaszként erre: 9. - Soufflet)
2023. márc. 11. 11:19
Megértem, hogy egy régi iPhone nem jött be. Plusz aki Androidhoz szokott, nehezen szokik át iOS-re, és fordítva.
19. timycat (válaszként erre: 17. - Boldogzokni)
2023. márc. 11. 09:30
Ezt írtam én is.
2023. márc. 11. 09:29

Nekünk nem telne erre a gyerekeknek, de amúgy is észszerűségre neveljük őket. Mi van, ha elveszik, eltörik, ellopják? Inkább legyen egy könnyen pótolható darab, ami a tolvajoknak sem olyan kívánatos.

Mindig azt mondom nekik, az igaz barátoknak nem az számít, mid van, hanem hogy milyen vagy.

17. boldogzokni (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. márc. 11. 09:27
Hát inkább a supira kéne költeni, mint a márkára.
16. timycat (válaszként erre: 14. - Nancy Ann)
2023. márc. 11. 09:00

A bébi Nike vagy Adidas cipő fele annyiba se kerül, mint egy rendes, járni tanuló gyerekre való supinált gyerekcipő.


Cipőn, pláne gyerekcipőn nem szabad spórolni.

15. You_know_who (válaszként erre: 14. - Nancy Ann)
2023. márc. 11. 08:37
11 éves lány kijelentette, hogy ő nem fog buszra ülni. Szerintem ez sem normális.
14. Nancy Ann (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. márc. 11. 08:35

Hozzászoknak a gyerekek az autóhoz pici koruk óta.Anyu aktív korában tanító volt,ő mondta,hogy már nem gyalog,sétálva elindulni egy osztálynyi gyerekkel valahova,mert 1.nem bír gyalogolni,fizikailag nem bír egy kisebb távot sem 2.fogalma sincs,hogy kell közlekedni.

Én azon vagyok kiakadva,amikor a szinte járni sem tudó babán Nike meg Adidas vadonatúj cipőcske van.

13. You_know_who (válaszként erre: 11. - Timycat)
2023. márc. 11. 08:34
"Most lányom sulijában a környék összes parkolóját a gyerekek autói foglalják el. Senki nem szól érte, ez lett a normális, akkor is ha csak 3 utcával arrébb lakik a gyerek a sulitól." - egyáltalán nem normális, de lesz még ennek böjtje 😊
12. You_know_who (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2023. márc. 11. 08:31
Miért van Audija valakinek? Megmondom: mert iszonyat jó az audikat vezetni.
11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 08:10

Ezek ma már nem akkora tételek, plusz más a gyerekekhez való hozzáállás is. Régen az én időmben a szülők praktikusan álltak a dolgokhoz még ha bele is fért a büdzsébe akkor is sokan legyintettek hogy jó a gyereknek az olcsóbb, kisebb, vagy hogy meg lehet oldani nélküle az életet. Most megadnak a gyereknek bármit és amiből tudnak abból a lehető legjobbat, ha van rá szükség, ha nincs. Magamon is látom, hogy anno nem én sokszor az olcsóbbat kaptam, mert jó az is, a gyereknek viszont megadok mindent amit csak megkíván és meg tudom adni.


Csak 1 példa, 20 éve a gimis évfolyamomon csak kettőnknek volt autója. A srác messze vidékről járt be, napi szinten autóval, én csak heti 1-2 nap mikor feszes volt a programom. Az igazgató mindkettőnket megkért, hogy ne járjunk kocsival suliba, mert ne, oldjuk meg ahogy más is megoldja.

Most lányom sulijában a környék összes parkolóját a gyerekek autói foglalják el. Senki nem szól érte, ez lett a normális, akkor is ha csak 3 utcával arrébb lakik a gyerek a sulitól.

10. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 07:47

Ne gondolkozz ezen. Csak rosszul fogod magad érezni.

Lehet, hogy közhelyesen hangzik, de 800000 forintért soha nem vennék egy mobilt. Szerintem egyszerűen nem normális, hogy ennyi pénzt adjak ki egy telefonért, bármi is a márkája.

9. Soufflet (válaszként erre: 3. - Charlize)
2023. márc. 11. 07:42
Mikor beszart a hangszorom, "regi" iPhone-t felajanlottak ideigleness telefonnak. Inkabb ennek homokot.
8. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 07:36

A sopron-Eisenstadt jaraton tuti kiakadnal :D

En fel sem ismerem a telefonokat, es gozom sincs az arukrol (ami nem henceges, csak tudatlansagom beismerese). Mert megteheti, szarinte megerdemli. Errol te kevesebb leszel? Art neked?

7. simple (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2023. márc. 11. 07:08
Na igen. Nem mindenki ugyanazon az életszínvonalon él. Van akinek megvenni egy ilyen telefont annyi, mint beugrani egy kifliért.
6. semleges (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2023. márc. 11. 07:04
Pontosan.
2023. márc. 11. 07:04
Feltételezem a szülőknek is az van és azt vesz a gyereknek is. Összetudják hangolni.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 06:55
Miért van az egyik embernek Audi-ja a másiknak Suzuki-ja? Az egyiknek 300m2-es háza a másiknak 30m2-es albérlete?
3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 11. 06:36

Megteheti a szülő. Gondolom neki is az van, így pl. egyszerűbb összehangolni a telefonokat, applikációkat.

Sok családban ez nem tétel. Máshol meg az egész család havi jövedelme nincs ennyi. Más életszínvonalon élünk.


Nekem 7-es iPhone-om van. 2016-ban vettem. Nem tudom lecserélni. 💸💸💸

Sajnos rózsaszín, a fiamnak nem fogom tudni átadni.

A céges telefonom Xiaomi, kínlódok vele lassan egy éve, nem tudom megszokni. Az előző Samsung volt, azt sem szerettem.

Már egy ideje szomorú vagyok, amiért ilyen ára lett az új iphone-nak. 😩

2023. márc. 11. 03:19

Minek?


"Mert megérdemli!"

:-)

2023. márc. 11. 01:38

Sűrűn járok vonattal munkába,így sok tizenévest látok, - némelyik a gimnáziumi jelentkezésről beszélt a mellette ülőnek, így nem lehet 14 évesnél több-,a legtöbbjük kezében észrevettem,hogy az iPhone széria 13 vagy 14 darabja van.

A 14 pro max 800 ezer forint, de még a sima 13 mini is 400 ezer forint.

Nyilván nem akarok általánosítani,de még ha tanulásra is használnák, a legsűrűbben használt applikációk gondolom az instagram, tik-tok,messenger ... ezekre minek ilyen drága telefon?

Miért vesz egy szülő ilyen drága telefont a gyerekének?

Mi pluszt ad egy ilyen drága telefon egy ember életébe?


Tudom nem az én dolgom, és sokat is gondolkoztam,hogy kiírjam-e ezt a kérdést, de nomrális,hogy lassan egy gépjármű árának megfelelő telefont adunk egy gyerek kezébe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook