Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindig éhes baba fórum

Mindig éhes baba (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindig éhes baba

1 2
10. b8103f009a (válaszként erre: 8. - 1e1bd0b6c5)
2013. febr. 16. 13:18

A sinlac szentjánoskenyérmag alapú társzer. 4 hó után adható, de nekünk már a 3-ik hónap előtt felírták. De Ő azt sem szerette, nagyon ritkán ette meg.

A tápszeren való spórolást nem egészen értem. Tudja mindenki, hogy drága, de, hogy spórolhat valaki a gyerekén? Ez felháborító! Mindenki tudja aki gyereket vállal, hogy nem kis anyagi vonzata van, vannak szükségletei, lehetnek bármikor plusz kiadások is. A szülők spóroljanak saját magukon, ne a gyerek élelmezésén, örüljön akinek nincsenek evési problémái. Nekem mindkét kicsivel voltak, kb annyit költöttünk nekik élelemre, hogy egy óvodát lehetett volna etetni belőle. (sok volt pazarlás, hányások, és a válogatás miatt) De sosem fordult meg a fejembe, hogy ne vegyek meg bármit, legyen akármennyi, amit esetleg megennének.

9. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Cbe1344f18)
2013. febr. 16. 13:10
Az én középső lányom sem volt hajlandó sem szopni rendesen, sem üvegből meginni az anyatejet. A tápszereket is kihányta ha véletlenül megitta. Ő is alig volt 3 hós, amikor mást kezdtem adni neki. Addig csak kínlódtunk, nagyon lassan emelkedett a súlya, sokszor állt, sokat voltunk kórházba emiatt, de semmit nem tudtak kezdeni vele ott sem. Így kénytelen voltam korábban elkezdeni a gyümölcsök, főzelékek, tejpépek, és egyéb adását. Azután már könnyebb volt kicsit,de kicsinek akkor is megmaradt rossz evő gyereknek. A kakaót, tejet kb olyan 4-5 éves kora körül kezdte meginni.
2013. febr. 16. 12:42

Hihetetlen történet :),döbbenetes.Elsőre majdnem azt mertem gondolni,hogy a büfiztetés kimaradt mikor olvasni kezdtem.Pusztán a címből pedig azt,hogy egy tápszeres anyuka kér segítségett,hogy az előírt x-adagon kívül mindig éhes a pici.Sok ismerősöm ebbe a hibába esett.Erre mindig azt mondtam egy igazi anyatejes babának sincs a cicin adagolócsap :)van,hogy úgy belaknak 4-5 óra múlva sem esznek még.Sokszor spórolás miatt muszáj betartsák a tápszer adagot,(ami csak por,mégsem az igazi) mert nem olcsó mulatság.

De a te történeted :),elképesztő.Nagyon tetszik,igazán ügyes anyuka vagy :)!A kislány pedig olyan különleges számomra,tényleg el vagyok képedve,hogy egy baba ennyire ne szeresse a tejet :)!Ha esetleg majd a jövőben hasonló problémám lesz (remélem nem:)),nem leszek felkészületlen,a szentjánoskenyérfamag poros módszert is feljegyzem:).

2013. febr. 16. 11:53
Amúgy én elhiszem hogy nem szereti a tejet mással mivel lehetne megmagyarázni hogy ennyi idősen sem hajlandó meginni,illetve a kakaót is kihányja.
2013. febr. 16. 11:51

Hát biztos kapsz majd,de én nem ítéllek el.Azt tetted amit jónak gondoltál,és bejött.

Mi is az előírtnál korában kezdtük a hozzátáplálást és nem bántam meg.

Könnyű szülést és jó szopó babát kívánok :-D

2013. febr. 16. 11:14
Állítólag én sem szerettem a tejet, így pár hónapos koromtól kezdve már mást ettem.
2013. febr. 16. 10:30

Nálunk ugyan ez volt a helyzet.


"visszajött a tejecske a száján, de nem nevezném bukásnak, felnőtteket meghazudtoló mennyiségeket rókázott ki. Minden szopizás után könyörögtem, hogy jaj, csak most ne hányjon, óvatosan emeltem meg, de mindig kivétel nélkül visszajött a kaja."

Azt mondod, utána éhes lett, és szopizott volna újra.

Akkor szerintem nem az anyatejet utálta.


Orvos tanácsára ezt mi úgy oldottuk meg, hogy az anyatejet, majd később a tápszert szentjánoskenyérfamag porral tejbegríz állagúra sűrítettük, ezzel megszűnt minden bukás, hányás.

Szerintem nem lett rendesen kivizsgálva a gyereked.

Szerencséd van, de rosszul is elsülhetett volna a bátorságod. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy agyonaggódó típus.

3. 5c98b496b3 (válaszként erre: 1. - Cbe1344f18)
2013. febr. 16. 10:06

bar nalunk a tapszer megy, de Zoe sem volt hajlando az anyatejet meginni. Egy hetig birta, es kesz, allandoan orditott. Addig nem is bufizett, bukott.


Most ehes babaknak valo tapszert kap , az megy. Meg... :D

2013. febr. 16. 09:26

Nagyon ügyes vagy, gratulálok:)

És nem utolsósorban bátor, de ilyenek az anyai ösztönök. Nekem 5 gyerkőcöm van, a másodiknál jártam úgy, hogy bár 7 hónapig sikerült szoptatni, nem szeretett szopni, szopi után is sokat sírt, de nem azért, mert nem volt elég neki, hanem gyorsan letudta a szopit, és neki cumit kellett utána rögtön a szájába nyomni, úgy csendben maradt. 7 hónapos korától egyik napról a másikra megmakacsolta magát, és nem kért több anyatejet, se tápszer, se semilyen tejterméket kb. másfél éves koráig, aztán lassan elfogadta újra a túrót, sajtot. mostmár mindet eszi.

Lehet, hogy ő is utálta az anyatejet csecsemőkorában? Már nem derül ki:)

2013. febr. 16. 09:08
Gondoltam, ennyi év távlatából könnyebben rálátva az eseményekre, ésszerűbben tudom leírni, mi is történt velünk, amikor 6 éve megszületett a kislányom. Akkor már egy másfél éves totyógó nagyfiú anyukája voltam, s azt hittem, mindent tudok, amit kell a gyerekek táplálásáról.

Ugrás a teljes írásra: Mindig éhes baba
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook