Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma bezárt a baba a fürdőbe, még mindíg remegek... fórum

Ma bezárt a baba a fürdőbe, még mindíg remegek... (beszélgetős fórum)


1 2 3
81. spinneli (válaszként erre: 78. - 3f2a864951)
2013. febr. 23. 18:32

Ó, felhoztál egy régi klasszikust.

:)

80. d71ef05a8e (válaszként erre: 67. - Tücsimücsi)
2013. febr. 23. 18:13
De nagyon jó kérdés ez!!!!!!!!!!!!!!!!
79. d71ef05a8e (válaszként erre: 4. - A9752c112e)
2013. febr. 23. 18:09

A sok más, amiért eleged van, más lapra tartozik.


Arról viszont nem tehet, hogy ilyen mélyen alszik. Ellenkezőleg, ha ismered, hogy ilyen, maikor hullafáradt, inkább legyen mindig nálad a mobil, arra talán felébred, ha a feje mellett van az éjjeliszekrényen. Ha nincs ott, tedd od te, amint álomra hajtja a fejét. Én ezért még nem költöznék haza a szüleimhez, ámbár az ijedelmedet és a lehetséges veszélyeket én is értem, aminek közben a gyerek ki volt téve.

2013. febr. 23. 18:02

Azt hiszem, ha ez a topik meg aktiv lenne - itt lenne a topiknyito - nyugodtan palyazhatna a legidiotabb, legelvakultabb topik cimere.


Annyit ehhez, hogy egy no, ha mar nem erdekli a ferfi, vagy minden zavarja benne annyira, higy a sajat gyengesegeit is ra haritja, pontosan igy reagal.

2009. nov. 15. 10:56
Ez régi sztori ahogy látom, de miért kell felpofozni vkit, mert nem ébredt fel a zajra (kellemes lehetett a férjednek pofonra ébredni)? Nem értem, hogy tehetne róla. Mielőtt vki a másikban keresné a hibát, vizsgálja meg önmagát: ő mit hibázott, hogy a gyereke be tudta zárni a fürdőbe...nah ez a felelőtlenség, nem az alvás. Van egy 7 hetes babánk, egy szobában vagyunk vele, és én minden kis nyöszörgésére ugrok, míg a férjem a sírására sem ébred meg. Emiatt nem vagyok rá mérges, másként kódolták a férfiakat és a nőket, ennyi.
2009. márc. 19. 10:44
hmm.nővéremet a 2 éves kislánya az erkélyre zárta ki..tesó kiment havat sepregetni..nagykabátban,de papucsban...kint állt kb 20percet a harmadikon,mire egy ismerőst észrevett az utcán..aki szólt nekünk(egy házban lakunk),hogy tesót engedjük be az erkélyről
2009. febr. 27. 08:57
a felnőtt ember, amint elalszik, egyből mélyálomba zuhan. a kisgyereknek ez tovább tart. alszik, de odébb van még a mélyálom. szóval, ha a férjed pont akkor aludt el... mélyálom :)))
2008. dec. 14. 07:32

Csak most találtam a topicra, de azért hadd reagáljak: Bár teljesen megértelek, hogy mennyire megijedhettél, azért én védeném a párodat is. Nem tudom, mit dolgozik, de biztos nem ücsörgött egy kényelmes karosszékben egész éjjel, ha így be tudott ájulni... Persze magam is tapasztaltam már, hogy a pasik valahogy képtelenek egyszerre két dolgot csinálni, ahogy előttem is írta valaki, az én párom feje fölül is el lehet hordani a tetőt, ha belemerül valamibe, netán az álomba...

Nemrég mi is veszekedtünk egyet, de nem volt igazam, nálunk csak annyi történt, hogy sírt a gyerek, az apja a számítógéppel játszott, én meg épp a konyhában csináltam valamit, amit nem tudtam azonnal eldobni. Én is kérdőre vontam a páromat, hogy miért nem szaladt megnézni a gyereket, mire ő azt válaszolta, hogy azt hitte, én vele vagyok. Valamelyest igaza van, sőt, akár a bizalom jeleként is felfoghatom, hogy hiába ordít a gyerek, azt hiszi, hogy vele vagyok, tehát úgyis megoldom, őrá nincs szükség. Egy szó mint száz: bár teljességgel megértelek, mennyire rossz lehetett, azért nem jött el a világvége.

Amúgy meg ha magatokban vagytok, egy kisdologért minek csukod be az ajtót? A gyereknek is jó, ha természetesnek fogja fel az emberi működést és ebbe az is beletartozik, hogy bizony anya meg apa is szokott wc-re menni... Mi nem zárjuk az ajtót sem akkor, ha wc-re megyünk, sem akkor, ha fürdünk és a későbbiekben sem kívánjuk ezt bevezetni.

73. Jocika
2008. dec. 7. 21:45

Tudom hogy már régen történt, de hadd foglaljak állást a férjed mellett.

3 műszakozom, tudom milyen éjszakázni!

Ne légy ennyire szigurú szegény férjedhez...

Próbálj egyszer egy éjszakán keresztül mondjuk házimunkát végezni...és nézd meg hogyan érzed magad reggel........

2008. okt. 21. 22:28
Javult a helyzet az eset óta? Látom, áprilisi a topic nyitása.... Kíváncsi vagyok, hogy a férjeddel alakult-e már a kapcsolatotok, túltetted-e Magad a történteken?
71. 80ASIQ
2008. okt. 21. 22:13
Hosszantartó a remegés!
70. vikasz (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2008. okt. 21. 18:25
Az eset miatt nem a férjed a hibás. Szerintem már nem szereted és azért őrjít meg minden cselekedete.
69. cabcd72c72 (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2008. aug. 23. 01:15

Persze én fiú létemre máskép látom.

Tehát nem a férjed ment a kisdolgát elvégezni, hanem TE. Tudtad, hogy a gyerek hiperaktív és a TE gondjaidra van hagyatkozva, tehát "felelőtlenül" egy pillanatra magára hagytad, így történt a baj.


A többi vonatkozásban, hogy haza költöztél, egyetértek, de ezért ne a gyereket hibáztassad, hanem bennetek, a pároddal együtt van a gond. Természetesen, ez is a gyereknek lesz rossz, elöbb kellett volna magadban tisztázni, hogy mit is akarsz az életeddel kezdeni. Nem egyik percről a másikra alakul ki ez a sok probléma, ami miatt eleged van a másikból. A felnőttek Ti vagytok, a gyerek vállalás komoly dolog, azzal érzelmileg a másik nem zsarolható, vagy legalább is nem ildomos azzal zsarolni.

68. 80ASIQ (válaszként erre: 67. - Tücsimücsi)
2008. jún. 27. 22:17
Többek között erre is vagyunk valók. Dühlevezetésre.
67. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2008. jún. 27. 22:08
Már ne haragudj, de ha nem lett volna akkor otthon a férjed és ugyanez megtörténik, kit pofozol fel?
66. 80ASIQ (válaszként erre: 65. - Nati01)
2008. jún. 12. 00:03
Spinneli! Nem spinelli! Én is évekig hibásan tudtam! Bocsi, csak hülyülök! :DDDD
65. nati01 (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2008. jún. 11. 16:25

Én is csatlakozom a mélyen alvó férjek feleségei közé!

Aphroditéék története nálunk is megeshetett volna igaz nálunk nincs lépcső, panellban lakunk, de bármi megtörténhet. Valószínűleg én is ki lennék bukva pláne,ha valami baja is esett volna a kisfiunknak.

Viszont lényeges különbség a férjeink között, hogy az én férjemet NAGYON BÁNTJA, hogy olyan mélyen alszik, hogy néha az ébresztőórát se hallja meg, és ha ez velünk megtörténne, ő BIZTOSAN bocsánatot kérne. (Noha egyetértek spinellivel,hogy ez nem felelőtlen viselkedés, hanem egyszerűen alkati tulajdonság.)


Igaz, nekünk semmi probléma a házasságunkkal. Ha két ember között elmérgesedik a viszony,akkor képesek vagyunk mindent a másikra kenni.

Spinellinek igaza van, hogy ami történt az nem a férj hibája volt,hanem egy egyszerű véletlen,ami akkor isbekövetkezhetett volna,amikor anya és baba kettesben vannak csak otthon.

2008. jún. 8. 08:15
NÁLUNK EGYIK AJTÓBAN SINCS KULCS A LAKÁSBAN. SZÉP NAPOT MINDENKINEK!
63. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - A9752c112e)
2008. máj. 7. 13:47

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy veled ez így történt. Nagyon kreatívan oldottad meg a helyzetet.

Azért a soraidból gondolom, attól félsz, ha veled - a szíveddel - pl történne valami, hiába van otthon a férjed, nem segítene, ha ekkora zajra sem reagált.


Valahol igazad is lehet:

Egyik alkalommal éjszakás voltam, s mivel végig hajrá volt, nagyon kimerülten estem bele reggel az ágyba. Kb du kettő volt, amikor az egyik lányom jött haza, s halkan kérdezte az apját: Anya fent van már??? Ugyanis a férjem a bejárati ajtót véste, vésővel, kalapáccsal, állítólag 1 órája már. (Jó munkához idő kell, szerencséje, hogy aludtam!) Arra nem ébredtem fel, hogy szétkalapálja a tőlem 2 m-re lévő faajtót, de arra, amikor a lányom sutyorogni kezdett, azonnal.


De ezen azért nem csodálkoznék, ha nem ébredne fel, mert amikor a gyerekek kicsik voltak, akkor sem ő ébredt fel hozzájuk. Vígan végigaludta az olyan éjszakákat is, amikor mindhárom sugárban és zsinórban hányt. Reggel pedig fintorogva kérdezte, mi ez a bűz???

Azért remélem azóta kicsit megnyugodtál.


Tipp: A mobilod legyen mindig nálad.

2008. máj. 7. 13:19
Engem a nagyobbik fiam zárt be a lakásba a télen. Sosem hagytam még a kulcsot a zárban, de most sikerült. 4. emeleten lakunk, és én a picit cipeltem felfelé, alig vártam hogy letehessem. Közben a nagyobbik jött utánunk, mikor felért, hallottam hogy beteszi az ajtót. Azt hittem belül van, de nem így volt. Szóltam neki, hogy jöjjön be a szobába, de nem válaszolt. Kifutottam az ajtóhoz és láttam hogy zárva van. Rányultam a kilincsre, és nem nyílott. közben pedig hallottam hogy kihúzza a kulcsot a zárból. Mondtam neki, hogy kopogjon be a szomszédba, de nem akart. Szerencsémre a szomszéd asszonyom meghallotta hogy kiabálok a gyereknek, és kijött, kinyitotta az ajtót. A rosszullét kerülgetett,azt sem tudtam mit tegyek. Azóta a fürdőről is levettük a kulcsot, nehogy baj legyen. Azóta jót nevetünk a z egészen, de senkinek nem kívánom amit akkor éreztem. Kisgyerekenél mindig oda kell figyelni, sosem lehet tudni mot forgatnak a pici fejükben.
2008. máj. 7. 12:14
Hát érdekes eset az biztos, hál istennek én még nem jártam így...bár nem tudom,hogy én mit csináltam volna ebben az esetben, és ráadásul a párod is aludt...hát reméljük máskor nem jársz igy...
60. vicuska80 (válaszként erre: 54. - A9752c112e)
2008. ápr. 30. 13:11
Hát ne haragudj,de én nagyon jót nevettem ezen az egészen.Bár ha én lettem volna ilyen helyzetbe biztos nem tartanám mulatságosnak...De biztos vagyok benne,hogy nem ez az eset a probléma gyökere!Ilyenért az ember nem válik el a férjétől.Hú annyit tudnék még írni de a döntés rajtad áll.És nem a férjed hibás mert ennyire mélyen alszik....
59. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 22. - A9752c112e)
2008. ápr. 30. 09:11
Igen,ép azért írom,mert te irtad hogy nem ezt igérted anno a babádnak....nos ezt bizti NEM....
2008. ápr. 28. 20:48

A férfiak és a nők másra vannak beállítva.

A férfinak egy dologra a vadászatra, zsákmányra -> munkára kell koncentrálni. Aztán kikapcs. Ahhoz, hogy ezek menjenek, ki kell tudnia kapcsolni a külvilágot, hogy pihenni tudjon.

A nő dolga még az emberiség szőrösebb időszakában is többrétű volt: gyerekek, főzés, gyűjtögetés. Egyszerre több dologra kell figyelni. Ma is.

Ezen az a néhány ezer év nem tudott változtatni.

Ezért van az, hogy ha a férjünk játszik, tv-zik, olvas, akkor ő azt csinálja, és akár a házat is elhordhatják a feje fölül nem veszi észre.


De nálad úgylátom ez csak csepp a tengerben, aminél lassan jön az áradás vagy a cunami. Lépj, hogy élhessetek.

57. 80ASIQ
2008. ápr. 26. 23:11

Hogy miket olvas itt az ember! Te jó Isten!

Miért nem voltam ott én? Elég hangosan dörömböltél a fürdőszoba ajtaján? Mit dolgozik az ember? Nagyon elfárad? Nem piált utána egy kicsit, ami elnyomta? Vagy nem altatóval alszik? Feltéteéezed, hogy szándékosan hagyta, hogy kínlódjál? Magas ez nekem! Mindenesetre úgy kell mindent szervezni, hogy ne szoruljon az ember segítségre. Hacsak lehet. Nem várok választ, csak elmélkedtem.

56. spinneli (válaszként erre: 54. - A9752c112e)
2008. ápr. 26. 22:40
nyugodtabb éjszakát nektek.
55. ac1096844d (válaszként erre: 54. - A9752c112e)
2008. ápr. 26. 22:39
Jó éjszakát nektek!!!
2008. ápr. 26. 22:38
Köszi mindent!Elmélkedni fogok.Most mennem kell.Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
53. spinneli (válaszként erre: 52. - A9752c112e)
2008. ápr. 26. 22:37
nem lehet, hogy más miatt is egyedül érzed magad, nemcsak ezért?
52. a9752c112e (válaszként erre: 48. - Dorry)
2008. ápr. 26. 22:36
Nem azt állítom,hogy az ő hibája,hanem felfoghatatlan számomra,hogy ilyen hangokat nem hall meg valaki,hogy ennyire lehet aludni.Valamint elfogadhatatlan az,hogy hiába van ott a párom,mégis egyedül vagyok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook