Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent az informatikus könyvtáros-ról!!! fórum

Mindent az informatikus könyvtáros-ról!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 4. 19:25
és igen én is a nyelvtanulást ajánlanám nagyon, mivel több száz önéletrajzot feldolgoztam SZÁMÍTÓGÉPEN, nagyon kevés a jó nyelvtudású, és akiket behívtunk állásinterjura azoknál is kiderült hogy hiába van nyelvvizsgájuk beszélgetni nem tudnak idegen nyelven
2010. jan. 4. 19:22
azért túlzás leszólni is az informatikus könyvtáros diplomát, mert ahol én állásinterjún voltam többre nézték mint a humán szakos tanári diplomákat vagy pl. a filozófia és egyéb bölcsész végzetségeket. de valószínű ez is azon múlik ki hova pályázik, én HR asszisztens lettem a könyvtáros diplomával...
26. Mamazon (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2010. jan. 4. 17:51
Szeretem én az iróniát és alkalmazom is, de azért vigyázni kell, hogy ne váljon tőle sértővé a mondandó. Ha valamit a béka feneke alá degradálsz, az már nem irónia vagy kis túlzás.
25. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Mamazon)
2010. jan. 4. 17:46

az unokaghúgom egyelőre hatéves, tehát én az unokatestvéremről beszéltem (a két fogalom nem azonos, fyi).


természetesen ironikus módon túloztam, de azt hiszem, ez az a pont, ahol feladom. egy szövegértési szint alatt nem kívánom megvitatni a hozzászólásaim tartalmát.


azért aki esetleg ide felvételizne komolyabb informatikai tudás reményében, javaslom, ne tegye. a többi szakértést átadom itten a tapasztalt és jóindulatú kollégáknak. ;-)

2010. jan. 4. 17:42
Én éppen azért kérdezek ezek után, hogy tudjam, hogy mi mit takar. Szerintem a gyerekek egyátalán nincsenek megfelelően tájékoztatva a tovább tanulási lehetőségek felől. Éppen ezért sztem nagyon sokan nem tudnak dönteni, mint ahogy én sem. Hát tényleg el vagyok szomorodva....
23. Mamazon (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2010. jan. 4. 17:39

"...már ha a bal egérgombon meg a windows logón kívül fel akar bármit ismerni számítástechnika területén..."


Ezt tőled idézem! Ez mi ha nem rosszindulat? Bal egér gombbal és Windows logóval nem tudsz adatbázist építeni, honlapot készíteni, katalogizálni etc...

Persze, biztos neked van igazad és az unokahúgod remekül elboldogul ilyen alaptudással is.

22. moonika80 (válaszként erre: 18. - VKitty90)
2010. jan. 4. 17:34

itt nem fogsz semmi okosságot tanulni. az info csakis a könyvtári adatbázishoz kell.


én ha mégegyszer kezdeném, nyelvre mennék, illetve magyar szakra. mondjuk arra is akartam, de nem vettek fel. na meg másoddiplomaként elkezdtem a kommunikációt, tetszett is, de ugye oda kellett már fizetni.

21. moonika80 (válaszként erre: 19. - Mamazon)
2010. jan. 4. 17:32
igy vok én is vele, csakis nyelv!!!
20. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Mamazon)
2010. jan. 4. 17:31

én meg úgy gondolom, a te hozzászólásod rosszindulatú.


1. a könyvtáros szakról annyit tudok nyilatkozni, hogy unokatestvérem is az, a megjegyzésem pedig az elhelyezkedési esélyekre vonatkozott

(viszont mindig megdöbbent, milyen magabiztossággal jelenti ki valaki, mit mikor láttam utoljára)

2. informatikai érdeklődésről és az informatikus szakmában való elhelyezkedésről beszéltem, ott ez a szak nem rúg labdába.

(a versenyszférára gondolok, nem a pirpócsi alsó tagozat számtech tanári állására)


"Akit az informatika érdekel, annál fel sem merül ez a szak. A kettő két teljesen különböző dolog. "


egy átlag 18 éves, aki tovább szeretne tanulni, sokszor annyit lát, hogy de jó, informatika, érteni fogok a számítógéphez is! holott egy bme villanyos karon ezerszer többet tanulna erről, mint ezen a szakon. nekem ez a tapasztalatom a felvételizőkkel: fogalmuk nincs, mi mindent takar az informatika, és mekkora különbség van egyetemek és karok között. dehát biztos informatikust is 15 éve láttam utoljára...

19. Mamazon (válaszként erre: 18. - VKitty90)
2010. jan. 4. 17:30

Ha én újra 18-20 lennék és most kellene választanom, akkor biztos, hogy csak nyelvet tanulnék. Minden mást csak akkor, ha már legalább két (de inkább három) nyelven tárgyalóképes vagyok.


Lehet bármilyen papírod, ha nincs nyelvtudásod semmit sem ér és fordítva ha nem is értesz semmihez de tudsz idegen nyelveket, akkor biztosan boldogulsz.

2010. jan. 4. 17:24
Hát ez eléggé elszomorít, akkor nem tudom, hogy mit is csináljak a jővőben. Van egy érettségim és most marketing-és reklámügyintéző szakon vagyok, de ez is egy nagy nulla az én véleményem szerint. Hát tényleg nem tudom, hogy mit is kezdjek magammal. Igazából érdekelne az info nagyon is, de matekból nem vagyok vmi nagy ész, mindig is közepes voltam. Olyan rossz, hogy pont most határoztam el, hogy ebbe belevágok és mégsem jó ez az egész...:(
2010. jan. 4. 17:19

tőlünk is mentek tovább Szegedre!

simán belefért volna két évbe is, nulla volt a képzés.

2010. jan. 4. 17:08
Szombathelyen. Az évfolyam nagy része továbbment Szegedre egyetemi kiegészítőre és kézlegyintéssel elvégezték. Ahogy mondták, semmi újat nem tanultak ott. Baján nem is tudtam, hogy van könyvtáros képzés...Milyen volt?
15. moonika80 (válaszként erre: 14. - Mamazon)
2010. jan. 4. 16:56

én baján végeztem és 2003-ban :)

Te?

14. Mamazon (válaszként erre: 11. - Moonika80)
2010. jan. 4. 16:48

Én is sima könyvtárosként végeztem. Mi voltunk az utolsó évfolyam 2003-ban, de a tananyagunk ugyanaz volt, mint a következő évfolyamé, akik már informatikus könyvtáros megnevezést kaptak a diplomájukban.

Három szakirány volt: információbróker, információmenedzser és könyvtáros-tanár. Akik az első két szakot választották, azoknak azért a Textlib használatánál jóval többet kellett elsajátítaniuk.

Te hol végeztél?

13. laszlozsu (válaszként erre: 10. - Moonika80)
2010. jan. 4. 16:47

Jajjaj, nehogy félreértse valaki! Nem akarom ledegradálni az érettségizetteket, hisz jómagam is CSAK az vagyok.

Bár a hsz-d utolsó része alapján úgy tűnik érted mit is akartam.

12. Mamazon (válaszként erre: 8. - Laszlozsu)
2010. jan. 4. 16:45
Ne is mondd! A Győri városi Könyvtárban egy állást egy 64 éves nyugdíjas érettségi nélküli ember nyert el előlem. Az igazgató előszobájában a titkárnő még az interjú előtt elmondta, hogy ne reménykedjek, már megvan az ember...
11. moonika80 (válaszként erre: 9. - Mamazon)
2010. jan. 4. 16:44

elsősorban olyan informatikát oktatnak, ami egy könyvtárban előfordul...

én még sima könyvtár szakon végeztem, de most mégis a textlib rendszeren dolgozom. nem kellett sok ész, hogy megtanuljak vele dolgozni.

10. moonika80 (válaszként erre: 8. - Laszlozsu)
2010. jan. 4. 16:42
hát igen, nekem közvetlen kollegám a unokahugom, akinek "csak" érettségije van. de az anyja az önkormányzatnál dolgozik (igaz csak levélkihordó), de mégis ott van.
9. Mamazon (válaszként erre: 6. - 07c4794583)
2010. jan. 4. 16:36

Egy kicsit rosszindulatú a hozzászólásod és azt gondolom, te könyvtárost tizenöt évvel ezelőtt láttál utoljára...


Akit az informatika érdekel, annál fel sem merül ez a szak. A kettő két teljesen különböző dolog.


De azért a bal egérgombnál többet kell tudni. Adatbázisépítés, kvt-i integrált rendszerek-gépi katalogizálás, honlapkészítés. Persze nem kell programozni és a hardvert sem kell alkatrészeire bontani, de akinek nincs a számítógéphez affinitása, az nem fogja elvégezni a sulit.

2010. jan. 4. 16:35
Igen, ez a szomorú, hogy végzett könyvtárosok nem tudnak elhelyezkedni, miközben pl.akár nálunk a városi könyvtárban már a második alkalmazott egy sima érettségivel dolgozott. Majd aztán az önkormányzat által beiskolázásra kerültek, amit most is végeznek. Ez becsülendő, nem is vitatom, de biztos, hogy találhattak volna mindkét helyre rögtön megfelelő végzettségűt. Persze az senkinek nem lett volna ismerőse. Nem a két személy ellen van kifogásom,nehogy félreértsétek, csak haragszom azért, hogy kis országunk így működik. Legyen ez bármilyen szakma, nemcsak a könyvtáros.
7. moonika80 (válaszként erre: 6. - 07c4794583)
2010. jan. 4. 16:35
hát az informatikához semmi köze nincs ennek a szaknak
2010. jan. 4. 16:31
ha valakit tényleg az informatika érdekel, ez a szak kb a legrosszabb, amit választhat, már ha a bal egérgombon meg a windows logón kívül fel akar bármit ismerni számítástechnika területén a büdös életben. a könyvtár részéről meg szerintem az előző hozzászólások mindent elmondanak.
2010. jan. 4. 16:24

Szerintem ha van egy kis eszed, nem könyvtárosnak mész. Nagyon nagy szerencse kell hozzá, hogy munkát kapj könyvtárosként.

Nekem konkrétan tetszik a munka, mióta könyvtárban dolgozom. De csak májusig vagyok, utána megint semmi.

A suli egy nagy buli volt.

4. dc565d70af (válaszként erre: 2. - Mamazon)
2010. jan. 4. 16:24
egyetértek mindenben, én 6 éve végeztem, és én se tudtam vele elhelyezkedni
2010. jan. 4. 16:19

Jó beszélőkével, mint mindenhol itt is jobban boldogulsz, de nem feltétlenül szükséges.

A gyakorlatok viszont nagyon jók. Ezek voltak a legértelmesebb időszakok a tanulmányaim alatt. Beleláthattam - ha csak egy-egy hét erejéig is- az Akadémia, az OSZK, a Pannonhalmi Apátság és a British Council könyvtárának életébe.

2010. jan. 4. 16:17

A követelmények nemhogy nem magasak, hanem kifejezetten nevetségesek. Nem véletlenül nevezik büfészaknak.

Ráadásul elhelyezkedni se nagyon fogsz tudni vele. Létszámstopp van a könyvtárakban. Én 7 éve végeztem és soha nem tudtam elhelyezkedni könyvtárban.

2010. jan. 4. 16:14
Jónapot mindenkinek! Én tovább szeretnék tanulni informatikus könyvtárosnak, de nem tudom eldönteni, hogy valóban akarom-e ezt egyátalán. Ezért szeretném tudni véleményeiteket, tapasztalataitokat és minden ami ezzel kapcsolatos. Szeretnék egy kicsit belelátni az egyetemista életbe, hogy mennyire magasak a követelmények, milyen a gyakorlat, a kommunikációs készség mennyire áll a középpontban ennél...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook