Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gazdasági informatikus képzés. Érdemes belevágni? Olyanok véleményét várnám, akik otthon vannak a témában. fórum

Gazdasági informatikus képzés. Érdemes belevágni? Olyanok véleményét várnám, akik otthon vannak a témában. (tudásbázis kérdés)

21. eandi78 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. júl. 24. 10:24
OKJ számvitel is tud nehéz lenni, igaz nekem mérlegképes könyvelői végzettségem van. Megizzadtam a számvitellel, pedig közgazdasági érettségim van és ott a könyvvitel 96% lett. Informatika részből diplomám van, azt nem tudom milyen lehet OKJ-n. Állítólag ezek a képzések "nagyobb" tudást adnak, mint a fősuli, csak munkáltató diplomát kér. Ha belegondolok miket tanultunk fősulin... Kell némi önképzés.
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Poly13)
2012. júl. 23. 20:46

Hát azért nem ilyen borzalmas ez az egész.


Azt hiszem nem főiskola, így nem lehet túl nehéz.


Abban igazad van, hogy elhelyezkedni nem fog tudni vele.

19. poly13
2012. júl. 23. 17:12

Én nem tanácsolom, szerintem keress másféle képzést. Gondold bele, két kisgyerekkel, háztartással, ennyit tanulni alapozó ismeretek nélkül. Az érettségi vizsgát sem most tetted le, vajon matematikából mire emlékszel, a számvitelről ne is beszéljünk, meg a pénzügyi számításokról,amik tulajdonképpen gyakorlati tárgyak. Ha nincs előképzettséged, számíts rá, hogy ebből a háromból mindenképpen hogy letudj vizsgázni magántanár kell. Nem tudom, hogy az angollal hogy állsz, mert ez nélkülözhetetlen.

Amennyiben van annyi szerencséd és elvégzed a munkaerőpiacon diploma és munkatapasztalat nélkül kevés esélyed lesz elhelyezkedni, kivéve, ha van ismerősöd, aki végig vezet a gyakorlati alkalmazáson. Egy munkáltató elvárja, de ezt bizonnyára tudod, hogy az alkalmazott profi legyen a szakmájában. Ugyanakkor, ha nem tudsz elhelyezkedni, akkor a tudásod amortizálódik hamar, a jogi oldala az szinte napról napra változik, az informatika is rengeteget változik. Én annak idején a gyerek miatt egy évet hagytam ki, és még úgy is, hogy előtte három évig szakmai munkát végeztem nehéz volt újra kezdeni.

Ne feledd, hogy a gazdasági-informatikai-programozói terület állandó tanulást igényel.

Sima érettségire csak ötletként írom mehetsz logisztikai, különböző ügyintézői területre,űgyfélszolgálati képzésre OKJ-s-ban van mind. Vagy nem főiskolára, van egy éved, hogy készülj rá. Valamint tanuld az angolt és a németet.

2012. júl. 23. 11:26

Ha valakinek van gazdasági informatikából interaktív tételsora vagy link címe azt nagyon megköszönném. A carmen83@citromail.hu email címre várom azok jelentkezését akik tudnak nekem segíteni.

Mindenkinek előre köszönöm.

2011. szept. 6. 09:57
Én főiskolán végeztem ezt, 4 év alatt távoktatásban. Szerintem pár hónap alatt nem lehet megtanulni olyan szinten, hogy használni tudd, dolgozz benne. Nekem a 4 év sem volt elég, mondjuk heti 3-4 óra volt a suli, általában pénteken. Szerintem programozni születni kell, ezt nem lehet megtanulni. Bár cáfoljatok meg. Ja és én voltam az egyedüli a csoportban, aki nem könyvelt soha életében, úgyhogy nekem a számvitel egy horror volt. Buktam vagy 4-szer. Pedig nem mondanám magam butusnak, mégis megszenvedtem a sulit. Bár lehet az is benne volt, hogy utáltam, apám erőszakolta rám ezt a 2 szuper szakot.
16. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. szept. 6. 09:30
Hajjaj! Az egy tuti szakma...ha valaki jó benne.
2011. szept. 6. 07:50

Nekem van egy ilyen végzettségem is, de ezzel csak annyival vagyok előrébb, hogy asszisztensként az Office alkalmazások megismerésével már nem kellett időt eltöltenem, mert megtanították a tanfolyamon.


Az ECDL vizsgapapíromat is tudom lobogtatni, de egyébként a gazdasági informatikus OKJ úgy igazából mindenből egy kicsi. Szerintem ha az a cél, hogy el tudj helyezkedni, akkor nem egy főnyeremény. A tanfolyamot egyébként én 2 év alatt végeztem el még anno középsuliban, és nálunk sokkal több tantárgy volt (pl. statisztika, biztosítások, és külön volt választva az excel, word, access ismereti óra, amit így háromszoros óraszámban tanultunk). A vizsga is elég masszív volt, a szóbeli része nem annyira mert előre megadott tételsor volt, de az írásbelin az évfolyamtársaimnak majdnem a fele elvérzett :(

14. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3. - Krisz 18)
2011. szept. 6. 07:48
Az én felnőtt gyerekem ezt munka mellett, főiskolán tanulja úgy, hogy van egy informatikai végzettsége és több éves szakmai gyakorlata. Így is nehéz.
2011. szept. 6. 06:54

Nekem ilyen végzettségem van, csak betekintést nyersz ennyi idő alatt ezekbe a tárgyakba, nem leszel szakértő egyikben sem

maximum arra jó h felhasználói szinten tudod használni a számítógépet és van némi fogalmad a gazdasági dolgokról

2011. szept. 6. 06:38

Én közgazdász informatikus vagyok, ami hasonló az általad irt szakmához. A lényege olyan informatikusok képzése, akik értenek a közgazdasághoz, igy jobban tudják, hogy milyen informatikai alkalmazások szükségesek a pénzügyi területen.

Én főiskolára jártam ezt tanulni, ahol 8x11 tantárgy volt. Persze voltak töltelék tantárgyak is szokás szerint.

Bankban dolgoztam évekig és jelenleg banki szoftver fejlesztésével foglalkozok.

Azt gondolom, hogy egy próbát megér, bár az biztos, hogy nagyon kevés munkahelyre lehet bekerülni úgy, hogy nem diplomája van valakinek, de ha sikerül, akkor jól lehet vele keresni.

Nem tudom mit takarnak az informatikai tantárgyak oktatása, de számomra kevésnek tűnik még alapozásként is, hiszen egy munkahelyen, ahol pl. banki szoftverek fejlesztésével foglalkoznak, oda kevés az alapismeret. A gazdasági tantárgyak szinvonala sem mindegy, hiszen az sem mindegy, hogy egy bankban csak alapismereteid vannak vagy kicsit mélyebb.

Én a helyedben inkább főiskolára mennék, mert sajnos, ahol ezt a szakmát alkalmaznád oda a belépő egy diploma.

11. 07c4794583 (válaszként erre: 3. - Krisz 18)
2011. szept. 5. 22:43

"A számítógéphez annyi közöm van, h internetezek, Word, Excel az úgy megy, bár nem a munkám kapcsán foglalkoztam egyikkel sem."


Ez egy bonyolult világ. Csak akkor kezdd el, ha nem x hónap alatt akarsz gyors és egyszerű eredményt elérni


Hanem tényleg megvan benned az, hogy évekig tanulsz és a dedikáció, hogy jó legyél. Középszerű, semmihez nem értő tanfolyamosokkal tele a padlás. Nincs is munkájuk.

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Krisz 18)
2011. szept. 5. 22:39

Nem. De a férjem informatikus. És tudom, hogy kb milyen tudás kell ahhoz, hogy valaki ezzel dolgozni tudjon.

Nem mellesleg, egy műkörmös tanfi elvégzése is olyan 4-5 hónap, ami lássuk be, kevesebb tudást igényel, na, azt sem lehet megtanulni ennyi idő alatt, szinte még alapszinten sem.

2011. szept. 5. 22:38

Az én PM-jeim hasonlót végeztek, de határozottan konyítanak a géphez is meg a gazdasági oldalához is, és szerintem ez jó párosítás lehet.


Csak azért, hogy "na majd jól keresek", azért nem érdemes. Minimális műszaki érdeklődésnek kell lennie.

2011. szept. 5. 22:37

Én "sima" informatikus vagyok, és nagyonis megtaláltam a számításaim


De nem ment volna a folyamatos olvasás, utánajárás, tanulás, otthon gépb**kurálás nélkül


Néha örülnék, ha a felsorolt tárgyak közül végeztem volna, mert jobban érteném, hogy működnek a projektmenedzsereim (azt hiszem, ezzel a végzettségel a projektmenedzseri munka adott). Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy informatikai területre érdemes olyannak menni, akit 1. nem érdekel a téma 2. kínlódik a matekkal.

2011. szept. 5. 22:31
Amúgy én is ettől tartok, h ez, ha csak a tárgyakat nézem is túl sok a 6 hónaphoz képest. Azt még csak elhiszem, h az oktató, ha jól összeszedi magát, ennyi mindent lead ennyi idő alatt, na de ki az aki ezt ugyancsak ennyi idő alatt el is tudja sajátítani???:D:(
6. Krisz 18 (válaszként erre: 5. - 57aa4ea1e8)
2011. szept. 5. 22:28
Ez tapasztalat? Mármint a szakmában dolgozol ?
2011. szept. 5. 22:27
Hát sztem ki van csukva, hogy 1. meg lehet tanulni ennyi idő alatt, 2. hogyha igen, akkor olyan tudást ad, ami használható.
4. CILUSKA (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. szept. 5. 22:24
A lányom közel tíz éve végezte el, de nem ért vele semmit, nem kapott evvel kapcsolatban munkát.
2011. szept. 5. 22:24

6 hónapig tartó intenzív iskolarendszerű tanfolyam, össz 720 óra, OKJ-s végzettséget ad (MÁR AKINEK SIKERÜL!!!),

Tantárgyak

IT szakmai angol nyelv

Az információtechnológia alapjai

Internethasználat

Office alkalmazások

Projektmenedzsment (Ms Project)

Matematika

Rendszertervezés

Adatbázis-tervezés

Programozási ismeretek

Információs rendszerek tervezése

Kommunikáció és tárgyalástechnika

Munkajogi és vállalkozási ismeretek

Marketing

Számvitel

Statisztika

Pénzügy

Gazdasági jog

Mikrogazdasági ismeretek

Makrogazdasági ismeretek

Üzleti tervezés


Nos, nekem van két kisgyerekem, háztartást viszek...de foglalkozom a gondolattal, h esetleg belevágnék.

A számítógéphez annyi közöm van, h internetezek, Word, Excel az úgy megy, bár nem a munkám kapcsán foglalkoztam egyikkel sem.

Szerintetek mennyire esélyes, v reális, h az ember ezt így esetlegesen el tudja végezni?

Amúgy a belépő feltétel érettségi.

2011. szept. 5. 22:21

szerintem igen, ha minimális érdeklődésed van a műszaki dolgok iránt, és nem ijesztenek meg a folyamatos újdonságok (mert ez a téma sajátja)


és nemcsak a kötelezőt teljesíted, hanem elkötelezetten figyelsz a szakmára

2011. szept. 5. 22:16
Gazdasági informatikus képzés. Érdemes belevágni? Olyanok véleményét várnám, akik otthon vannak a témában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook