Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen iskolai könyvtárosként dolgozni? fórum

Milyen iskolai könyvtárosként dolgozni? (beszélgetős fórum)


9. katus3 (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2021. aug. 12. 20:13
Így van, gyermekem iskolájában a könyvtáros foglalkozik a tankönyvekkel ès az étkezéssel is. Van dolga bőven.
2021. aug. 12. 17:20
Szerintem ez nem olyan feladatkör, hogy csak a könyvtárban kell lenni. Egy iskolában mindig emberhiány van, ide-oda kell majd ugrálni.
7. tuttuka (válaszként erre: 1. - 30d27186f0)
2021. aug. 12. 15:46

Kedves Milka82!

Iskolai könyvtáros nem voltam, de jártam olyan intézményben, ahol könyvtári ismereteket tanítottam, gyakorlatot vezettem. Szerintem nincs stresszmentes munka, egy iskolában pl bármikor be kell ugorni helyettesíteni,

A pénz tényleg siralmas, most, hogy a jogállási törvény is változott, különösen, kétszer meggondolnám, hogy piaci szektorból átmenjek-e.

6. tuttuka (válaszként erre: 3. - Channa*)
2021. aug. 12. 15:37

Hát kedves Channa!

Bocs! de rosszul képzelted!

A könyveknek valahogy be is kell kerülni, ( ez nem kevés pénz és munka), a nyilvántartás szigorú, mert nem csak érdeklődő gyerkőcök és "ráérős nyugdíjasok" használják, van akinek a képzéshez, továbbfejlődéshez, napi munkához kellenek az információk, ami manapság legkevésbé is a könyv, inkább az adatbázisok, szakfolyóiratok stb. És igaz, hogy "Google a barátod", de oda is fel kell kerülnie az anyagoknak. Több mint 40 év könyvtárosság után elmondhatom, hogy soha olyan keveset nem olvastam (a saját érdeklődési körömnek megfelelően) mint a szolgálati időm alatt. Diákként, amióta ismertem a betűket, és most nyugdíjasként rengeteget olvasok, de sohase fogom utólérni magam!

De tudom, sokan gondolják ezt a könyvtárosságról! Nem baj, én nem haragszom érte!

2021. aug. 12. 15:35
Középiskolában a diákokkal is meg kell küzdeni, nem éppen rajonganak a könyvtárosokért. (Egyik legjobb barátnőm könyvtáros gimiben.)
2021. aug. 12. 07:47
Hiába stresszmentes a munka, ha otthon meg a pénz miatt stresszelsz, nem?
2021. aug. 11. 22:54

Szerintem is stresszmentes.

Vagy bent van a könyv amit keresnek vagy nincs. Más izgulni való nem igen van.


Én mindig azt képzeltem el a könyvtárosi életről, hogy nyugis és egész nap olvashatok;)


Hát igen, a pénz nagyon kevés...

2. Bichi (válaszként erre: 1. - 30d27186f0)
2021. aug. 11. 22:48
Mindenhol más, más a munkaidő, más a közösség, mások a gyerekek. Mondjuk én halálra unnám magam ebben a pozicióban...
2021. aug. 11. 22:38
Felvennenek nem konyvtarosi diploval is mert nincs olyan vegzettsegu. A penz siralmas de stresszmentes munka allitolag. Persze elmondtak a feladatokat de aki dolgozik ebben elmondana hogy erzi ott magat? Eddig magancegeknel dolgoztam, kozszferaban soha. Koszonom😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook