Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a szép hajért fórum

Mindent a szép hajért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindent a szép hajért

1 2
42. lány2
2010. nov. 8. 07:50
sziasztok. egy olyan problémám van, h miota elkezdődött a suli rettentően stresszelek, pedig abszolut nem kéne, mert színtiszta 5ös tanuló vagyok, ennek ellenére mégis elég idegeskedő. És amióta ez tart észrevettem h hullik a hajam, ha végig húzom rajta a kezem akár 5-8szál is egyszerre. a nap minden pillantában szinte kihullik valamennyi, elég rossz ez. És hha a suli miatt nem is stresszelek már, akk a hajhullás miatt igen. Mi jó erre? Utána olvastam különböző gyógynövényes samponoknak,kenőcsönek de a vélemények eléggé megoszlanak,és nem tudom h melyiknek higgyek. Ti tudtok vmit javasolni? :) Előre is köszönöm szépen mindenkinek.
2009. dec. 7. 15:56
sziasztok! tudnátok ajánlani egy nwm túl drága sampont hulló hajra? Köszi
40. c95c921ae7 (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2009. ápr. 1. 15:34
Hú ezeket te rosszul tudod sajnos. A legalább(le alul, vagyis annál kevesebb ne legyen) azt jelenti 1-szer mindenképp, a legfeljebb(mint a nevében is benne van, hogy ez van legfeljebb, ennél feljebb nincs, több nincs) pedig , hogy többször ne, maximum annyiszor. Nem lenne baj, hogy nem tudod, a népnyelv gyakran helytelenül használja, de akkor ne bizonygasd inkább.
2008. dec. 30. 00:56
SOK SIKERT HOZZÁ!!!!!!!!
2008. dec. 29. 18:57

Köszönöm a válaszokat:)

Szerintem a lépcsőzetes frufrut bevállalom:D

2008. dec. 29. 18:54
A LÉPCSŐZETES OLDALFRURFRU MOST NAGYON VAGÁNY, NEKEM IS AZ VAN MÁR RÉGÓTA, SOK KLASSZ FRIZKÓT KIHOZOL BELŐLE, MÁRMINT JÓL PASSZOL DOLGOKHOZ.
2008. dec. 29. 18:41
Én nagymamámtól lestem el. Ő használta úgy hogy minden egyes tincset bekent vele mielőtt berakta csavaróra a haját.
35. Andicska77 (válaszként erre: 32. - 46665861ad)
2008. dec. 29. 18:40
Szia utolsó öblítésnél próbáltam ki a sört, és úgy vettem észre hogy sokkal jobb tartású lett tőle a hajam mintha vastagítaná a hajszálakat vagy ilyesmi. Akinek ritkás, vékony szálú haja van annak ideális ápolószer. És a szaga szárítás után elillan.
34. Veronika27 (válaszként erre: 31. - 46665861ad)
2008. dec. 29. 18:27
Szia! Szerintem frufru mindenképp jól állna. Nem muszáj egyenes, az enyém sem az, vagány lépcsőzetesre van vágva.
2008. dec. 29. 16:57
Még valami:D Ezt a joghurtosat minden alkalommal meg lehet csinálni,mikor hajat mosok?
2008. dec. 29. 16:56

JAh és hallottam olyan praktikát, hogy a hajmosás után sörrel át kell mosni a hajunkat,mert ettől szebb lesz.... Valaki próbálta már? VAgy csak szóbeszéd?:D

Nekem nagyon száraz a hajam...Nincs valami házi praktika ez ellen?

2008. dec. 29. 16:55

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha hosszúkás arcom van,"nagy" a homlokom,akkor milyen frizura áll jól?? CSak tippeket szeretnék hallani;)

Köszi:)

30. winny
2008. dec. 20. 19:53
Nálam bevált az a kímélő módszer,hogy a vizes hajam nem fésülöm meg csak akkor fésülöm át amikor már száraz.
2008. nov. 30. 00:42

Nem rossz a cikk, csak épp pontatlan kissé.

Legalább hetente mossunk hajat? Nem tudom, ki az aki ennél ritkábban mos, de akinek zsíros, mint nekem, az heti 2 hajmosás nélkül neandervölgyinek néz ki.

Az ecetes öblítés nemcsak lággyá teszi a hajat, de különösen jó korpa ellen.

A szárazon fésülés csak a sima hajra vonatkozik, akinek göndör vagy hullámos a haja, az felejtse el, mert olyan lesz tőle mint a seprű. A göndör hajat CSAK nedvesen szabad fésülni! Szárazon habbal, vagy a nedves ujjainkkal beletúrva lehet formázni.

2008. okt. 30. 11:21
Férfi vagyok, de nem szégyelem, hogy a gondozásba az eredeti hajszinem festése is belefér
2008. szept. 3. 11:46
Olyan jó érzés, ha a férfiak is törődnek a hajukkal. A férjem nemrég festette be a haját henna alapú férfi festékkel, asszem Henna + a neve. Ezt azért tette, hogy jobban tetszen nekem és nagyon jó lett az eredmény. nem látszik, hogy festett és -5 év.
2008. szept. 3. 11:41
Nekem nagyon dus hajam van,igy a fodraszom mindig megritkitja. Sajnos szaraz is, ezert a sampon es balzsam mellett hasznalok ra hajvegapolo olajat is, no meg a hajvasalo miatt hovedo-es simito sprayt. Tudom ez nem tesz jot a hajnak, de en minden honapban vagatok a vegeibol, tehat ha el is torik, az ugyis le lesz vagva. Hazi tippeket inkabb nem probalgatok... Masik meg az, hogy pl. kinek van arra ideje mosas meg szaritas es vasalgatas kozbe, hogy 1 orahosszaig rajta hagyjon egy pakolast a hajan?
25. Devergogirl (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2008. júl. 9. 11:17
Jó, rendben, semmi baj, le van tudva. :)
2008. júl. 8. 23:35

Kipróbáltam azt (kb5 évemet keserítette meg)hogy hetente csak egyszer mossak hajat. Azért írtam hogy 5 évemet keserítette meg mert 5 év alatt szerdától szombat estig zsíros hajjal éltem, mert ugye én biztosan hittem hogy így védem a hajam. Tiszta komplexusos lettem emiatt mert akinek zsiros a haja az nem túl vonzó. Két éve leálltam vele. Hetente 2szer mosom szerdán és szombaton, mindig használok balzsamot, és az én titkom hogy soha nem fésülöm vizesen a hajam, mert attól töredezik a legjobban, legfeljebb az ujjaimmal nagyon óvatosan probálom hajszárítás közben kigubancolni. Szárazon is fontos a fésű minősége. Nem minden műanyag fésű statikus. Ja és senki ne hallgasson azokra akik azt mondják hogy ne használjon hajszárítót. Ha még kicsit töredezik tőle, az is jobb mint az agyhártyagyulladás. Még azt vettem észre hogy nyáron jobban nő a haj. Talán a meleg miatt, ezért télen ajánlom a sapkát.


Nagyon lassan nő a hajam, de mióta így vigyázok rá félévente vágatok a végéből, akkor is mindig azt mondja a fodrász hogy alig kell. Nagyon örülök neki mert soha nem nőtt ilyen hosszúra.

2008. júl. 8. 23:32

Valóban megértettük, de bele lehetett kötni. Előttem is megtette valaki, én csak tovább fokoztam. Bocsi, de nem lehetett kihagyni :)

Amúgy nem szokás a legfeljebb fogalmat ilyesmire használni, valahogy tényleg nem áll az ember szájára, olyan hülyén jön ki... Ezért használhatjuk a maximum és a minimum kifejezéseket, azokkal nincs ilyen jellegű probléma.

2008. júl. 8. 22:24
Nekem így esett kézre, vagy hogy mondjam, ez jött a nyelvemre. De mindenki megértette, mit akarok, nem?
21. 7161d4c2ec (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2008. júl. 8. 12:30
Érdekes, hogy nincs fogalomzavarom a legalább-legfeljebb szavakat illetően, mégis értettem mire gondol az író!
2008. júl. 8. 12:11
Jól van, akkor nekem mindegy.
19. MelisUK (válaszként erre: 18. - Devergogirl)
2008. júl. 7. 22:30

Azért írtuk, hogy nem tetszik a "legalább hetente mossunk hajat", mert a "legalább" jelentése azt takarja, h minimum hetente, de ennél lehet ritkábban is. Ezt a "legalább-legfeljebb" fogalompárt matematika órán tanítják általános iskolában. A "legfeljebb" jelenti azt, h max hetente moss hajat, de annál lehet gyakrabban.

(Még szöveges feladatok formájában használtuk ezeket az úgymond matematikai kifejezéseket. Aki nem tudta a két fogalom közötti különbséget, az nem is tudott megfelelő választ adni a kérdésre.)

2008. júl. 6. 17:29
Jójó, de nem azt mondtam, hogy CSAK hetente mossunk hajat, hanem legalább hetente. Tehát ne húzzuk-halogassuk tovább egy hétnél, mert akkor már... Nálam legalább is így szokott lenni, hogy egy hétnél tovább nem bírja a hajam. Amúgy köszi! :))
2008. júl. 5. 19:30
nekem állítólag szép hajam van..
16. efa181b264 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2008. júl. 4. 15:41
Köszönöm szépen!:)))Ünnepekkor mindig fodrász szárítja be a hajamat, de utálom mert tiszta seb lesz a fejbőröm.
2008. júl. 4. 15:39
Az a lényeg, hogy mikor jó alaposan megmosom a hajamat, én még samponosan jól megmaszirozom a fejbőrömet és erős vízsugárral öblítem le úgy, hogy széthúzom a szálakat és egy csepp sampont sem hagyok a fejbőrömön.Ez nagyon fontos, mert szerintem a fejbőrön és a hajon maradt sampon miatt sebesedik be az ember fejbőre.A kifésülő balzsamot pedig kizárólag csak is a hajam végére kenem úgy, hogy a fejbőrömhöz semmiképen se érjen.
14. MelisUK (válaszként erre: 13. - Ffc9d89fcb)
2008. júl. 4. 14:41

Ok, így már értem. :)

A fodrászom azt mondta, h akinek nagyon gyakran kell hajat mosni, az csak egyszer mosson hajat a mosás alkalmával, ne kétszer, ez is egész jó megoldás a haj kímélése érdekében.

13. ffc9d89fcb (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2008. júl. 4. 14:07
vízzel kell hígítani, de nem az egész flakont, elég mindig csak egyszeri adagot.kevesebb sampon, mint ami a szokásos mennyiség, és vízzel hígítható.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook