Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a szép hajért fórum

Mindent a szép hajért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindent a szép hajért

1 2
12. MelisUK (válaszként erre: 11. - Ffc9d89fcb)
2008. júl. 4. 13:48

Már bebizonyították, h nem igaz az az állítás, h ha minél gyakrabban mosod a hajad, annál jobban zsírosodik.

Egyébként a legjobb meoldás a kitolás, h nem mosunk hajat, mert attól hajhullás és kopaszodás következhet be. De ha elkezd zsírosodni picit, azért még egy napot rá lehet húzni, de többen nem ajánlatos, ha nem szeretnénk elveszíteni a hajunkat.

Nem tudom, h mivel gondolod a sampon hígítását, ugyanis ha vízzel, akkor esetleg megromolhat, ha nincs elegendő tartósítószer a samponban.

2008. júl. 4. 12:39

Sokszor belső eredetű is lehet valamilyen hajprobléma.

Hajproblémákra néhány jótanács:

Eszenciális zsírsavak(tengerihal-olaj, lenmagolaj, kendermagolaj, ligetszépeolaj): csökkentik a haj szárazságát, javítják a színét, mérséklik a viszketést, a korpásodást,visszaszorítják a fejbőr ekcémáját vagy pikkelysömörét.

Szelén: Kedvezően hat a haj növekedésére, gátolja az őszülést és a korpásodást.

A túlságosan zsírosodó hajnál beválhat, ha minél jobban kitolódik a hajmosás.Mivel ezt nem mindíg lehet megoldani, ajánlatos a sampont felhígítani. Ugyanis minél gyakrabban mos valaki hajat, annál jobban zsírosodik.Serkenti a fejbőr faggyútermelődését.Szóval ha muszály sűrűn mosni, akkor hígított samponnal tegyétek.

2008. júl. 4. 10:00
Én is nagyon szeretem a hajam, csak az a gond, ha megmososm másnap még jó, meg elfogadható a következő napon is, de 3. nap már nem lehet vele mit kezdeni.Így 2szer mosok hajat egy héten, úgy hogy hétvégén nem engedek neki, és ha nem muszály nem mosom meg.Viszont a H&S sapmonon kívűl semmi sem tünteti el a korpát, akármi másra váltanék, rögtön korpásodna.:(Viszont az ecetes víz tanúsíthatom tényleg jót tesz!És ma megyek nem műanyag fésűt venni.:)
2008. júl. 4. 09:44

Időbe telt, mire megtaláltam a legjobb sampont, ami tényleg nekem való, de végre megvan :) Előtte is volt olyan, amire azt hittem, h jó, de egy idő után elkezdett vörösödni tőle a hajam, szóval soha többé nem használom. :)

4 naponta mosok hajat, amiből néha-néha 3 lesz, néha 5. :)

A nagy kedvenc samponom egy fordrászsampon, a TRESemmé, ebből a szőke hajra való sampont, balzsamot és hajpakolást használom. (A pakolást minden második hajmosáshoz.) Gyönyörű tőle a hajam, ilyen fényesen csillogó szerintem még sosem volt. :) Egyszerűen imádom. Finom az illata, jó nagy kiszerelésben van (900ml) és nincs benne mesterséges színezék. Plusz: nagyon finom puha is lesz a haj tőle, nagyon könnyen fésülhető.

Hajmosás után kézzel fésülöm ki, majd egy fa hajkefével, ezután parkettába befonom (2-be), majd reggel kiengedem és gyönyörű göndör a hajam a következő hajmosásig, fésülni ilyenkor egyáltalán nem kell, pusztán fel szoktam tűzni. Ez nagyon jó, mert a fésülés nem tesz jót a hajnak, töredezik tőle a haj. Ezért is fontos, h olyan balzsamunk legyen, amitől nem lesz gubancos a haj. (Ha nem találunk ilyet, akkor használjunk ecetes vizes öblítést, attól is csillog a haj, puha és könnyen fésülhető.)

8. MelisUK (válaszként erre: 7. - Efa181b264)
2008. júl. 4. 09:36
Tényleg szép a hajad, főleg azon a képen tetszik nekem a legjobban, amelyik a boldog képed. :)
2008. júl. 3. 21:55
Nekem is kincs a hajam és az a titkom, hogy nem kenegetem mindenféle szerrel, hanem megtaláltam a nekem legmegfelelőbb sampont és kifésülő balzsamot, megmosom megtörlöm kicsit megszárítom a tövét és kb 4 napig nem fésülködöm.Majd megint hajat mosok és ezt így csinálom kb 10 éve.A fésülködést tényleg hanyagolom mert szerencsés vagyok és elég, ha megrázom és kész is. :)))
2008. júl. 3. 20:06

Átlagosan az emberek kétszer mosnak hajat egy héten. Szerintem ennél gyakrabban nem tesz jót.

Nekem is zsírosodott, de mint kiderült ezektől a béna vegyszeres samponoktól. Vicc, hogy a zsíros hajra való sampon zsírosítja a hajat....

Inkább veszek 100% növényit, teljesen beállt normálra, nem zsírosodik és puha marad.

2008. júl. 3. 18:58
Sajnos nekem száraz a hajam,bármivel kenhetem akkor is. Viszont gondolom a hajfestéknek köszönhetem,bár nem érdekel különösen ezek az újfajta jól beharangoztatott kence-ficék.Reklám az egész,de az egyszerübb házi megoldások jobban felkeltik a figyelmemet.A zsíros haj az sem jobb,mert tényleg azt nem lehet egy hétig ki bírni mosás nélkül.Amúgy részemről cikkedben találtam,jót és hasznosat is köszi.
2008. júl. 3. 18:12
Viszont az ecetes víz tényleg jó tanács a természetes anyagú fésűvel együtt. :)
2008. júl. 3. 18:11

Szerintem se a korpás, se a zsíros hajra nem felelnek meg a cikkben leírtak. Száraz hajra nem tudom, mivel még sosem találkoztam olyannal, akinek száraz lenne a haja.

Devergogirl, komolyan gondoltad azt, h "legalább hetente mossunk hajat"? Egy kisgyereknél ez még ideális is, olyannál, aki még nincs a tini korban, de onnantól szerintem elég kevesen mosnak legalább hetente... A legtöbben 2-3 naponta hajat mosnak...

2008. júl. 3. 17:43
Hát tényleg zseniális tanács....ha zsíros a hajam mossam meg...ha nem mondod hülyén halok meg. De sajnos nem tudom pontosan megfogadni a tanácsot, mert az én hajam nem bírja ki egy hétig. Már mosás utáni napra bezsírosodik, tehát kénytelen vagyok minden nap mosni.
2008. júl. 3. 17:03
A hajunk egyik ékességünk. Tehát ápolnunk kell. De hogyan? Itt felsorolom a 3 talán leggyakoribb problémát, és megpróbálok rá hatásos megoldást írni. Továbbá néhány ötletet is olvashattok a cikk végén.

Ugrás a teljes írásra: Mindent a szép hajért
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook