Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


2011. nov. 7. 15:15

Hahó!

Anyukák! Valaki kipróbálta a labdát és a kádban vajúdást? Én nem hiszem, hogy a kádat ki szeretném, csak érdeklődök :))

2011. nov. 6. 15:38

Sziasztok!

Magától a szüléstől tartok egy picit, amúgy mindegy, bárhol kibírok 3 napot :)

Mindenkinek másként "jött be" a János Kórház, bár ez érthető, hisz nem vagyunk egyformák.


Még az érdekelne, hogy a kicsit elviszik, vagy fürdethetem én, ha szeretném?

És ha mindig velem lesz, akkor a köldök csonkot én kezelhetem, vagy azt nem engedik? És a kezeléshez kell bevinni cuccokat, vagy adnak?

33. Norchy (válaszként erre: 29. - Adbefc7882)
2011. nov. 6. 09:13

szerintem ne parázz. én nagyon félek a nődokitól, mégis a 2. babával vagyok terhes.

ott már megszáll a nyugalom, mert tudod, h nincs visszaút, valahogy annak a babának ki kell jönnie :)

32. Norchy (válaszként erre: 30. - Melcsi21)
2011. nov. 6. 09:12

azta, ikrek, nem semmi :)

lesz felfordulás nálatok, de gondolom nagyon várjátok őket :)

31. Norchy (válaszként erre: 29. - Adbefc7882)
2011. nov. 6. 09:11

nekem még pont szabin volt a dokim vajúdás alatt....

augusztus 25-re voltam kiírva szülni, tudtuk, h augusztusban ő szabin szokott lenni, ezt előre tisztáztuk. ő 20-tól 31-ig ment szabira.

31-én este mentünk a kórházba, így éjjel nélküle vajúdtam, reggel fél8 körül jött be kezdeni a munkanapját, meg szóltak neki, h szülök - éjjel jött haza Horvátországból. 1-én délelőtt 10.30kor már nála szültem.

Amikortól dolgozott szinte végig bent volt, rövid időkre ment csak ki

2011. nov. 5. 22:46

Sziasztok!


Én szintén a János kórházban szültem 2006. illetve 2008-ban és 3 hét múlva szintén ott születnek majd az ikreim is. Nekem fogadott orvosom van, de a kórházi dolgozókkal is teljes mértékben elégedett voltam. Első alkalommal 2 ágyas szobába, másodjára 3 ágyas szobába kerültem. A dokim mindennap bejött reggel is és délután is, hogy érdeklődjön hogy vagyok.

29. adbefc7882 (válaszként erre: 28. - Norchy)
2011. nov. 5. 19:36

Köszönöm a válaszod, remélem, minden oké lesz :)))


Kicsit kezdek izgulni, az a marha nagy igazság...


Dokitok veletek volt a vajúdás alatt? Vagyis úgy értem, sűrűn benézett hozzátok?

28. Norchy (válaszként erre: 24. - Adbefc7882)
2011. nov. 5. 17:07

látogatás reggeltől estig, bármikor... nem szólt érte sose senki.

nálunk nem volt átjáróház, csak a férjek/barátok jöttek be, de mindegyik igyekezett hátat fordítani a többieknek pont a szoptatás miatt. szerencsére meg tudtuk oldani. a 3 nap alatt talán nálam voltak a legtöbben, de beosztottuk, mikor ki jön, párom, apukám, öcsém, nagymamám, és egy barátnőm volt. egyszerre 2nél több látogatót sose hívtam, kértem, sorban jöjjenek

27. Petra025 (válaszként erre: 26. - Adbefc7882)
2011. nov. 5. 15:28
Nem beszèlve arról, hogy szerintem még szülés előtt állt.
26. adbefc7882 (válaszként erre: 25. - Petra025)
2011. nov. 5. 13:45

Igen, én azért tartok, mert nem tudom, kikkel kerülök egy szobába és nem biztos, hogy mindenki ennyire tapintatos.Nem magam miatt, mert engem nem nagyon zavar, csak ugye nem nagyon szeretnék 15 látogató előtt szoptatni, vagy wc-re menni, vagy ilyesmi.


Az nagyon gáz, ha egy kismama a wc-ben dohányzik. Miért nem megy le az udvarra?

25. Petra025 (válaszként erre: 24. - Adbefc7882)
2011. nov. 5. 12:39

A kolléganőm több ágyas szobába volt, de amikor én bementem hozzá, úgy kb egy félórára, akkor ő jött ki a babával, és azt mondta hogy igyekeznek így, hogy ne zavarják a többieket. Gondolom azért a közvetlen családtagokkal más a helyzet. Mi megy ugye csak kollégák vagyunk, bár ő nyáron szült.

Viszont ami durva volt, hogy a párom a férfi mosdóba el akart szaladni, de nem tudot bemenni, mert egy kismama!! ott dohányzott éppen...

2011. nov. 5. 12:36

Igen, én is úgy gondolom, hogy a nővérek éjszaka inkább passzívak, mint aktívak :D Ezt magamról tudom, ápolónő vagyok én is :D

Na,mindegy :)

Szülésznőt nekem sem ajánlott a főorvos úr, Petra már meg is válaszolta priviben, miért nem :)

Voltam én is benn a szülőszobában, szerintem is kellemes a környezet és a főorvos azt mondta, hogy felőle azt csinálok vajúdás közben, amit akarok, nem kötelez fekvésre, max. akkor, ha tényleg nagyon muszáj.

Egyébként eddig csak pozitív tapasztalatom van az orvosommal, az ápolónők eddig nem voltak faragatlanok, bár ahogy magamat ismerem, hamar helyreteszem őket :D

A higiénia hiányáról sajnos én is hallottam, de gyakorlatilag nem foglalkozom vele, mert ez szinte minden kórházban általános. Így viszek be wc-papírt, papír ülőkét, fertőtlenítő szert és akkor nem lesz baj :)))


Norchy! Köszönöm a válaszod!


Még a látogatásokkal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy miként zajlanak, mennyi ember "tömörül" egy kórterembe, vagy meg van-e szabva, mennyi ember mehet be egyszerre.

Konkrétan talán azzal van gondom a sokágyas szobánál, hogy az rengeteg látogatót jelent és ugye december-január az náthás-influenzás időszak..

23. Norchy
2011. nov. 5. 12:28

sziasztok,


én is a jánosban szültem 2 éve, és kb fél év múlva ott fogok megint.

a szülőszoba nekem nagyon tetszett, a szülésznők is kedvesek voltak, pedig nem volt fogadott. Csak az orvos a fogadott.

Örülök, hogy ott vezet le szüléseket, én magamtól is ezt a kórházat szerettem volna választani.

Annak ellenére, hogy a csecsemősök tényleg nem egy nagy számok, sőt, úgy voltam vele, h azt a 3 napot fél lábon is.

Vannak fizetős szobák, de nem akartam külön menni, jó volt az 5 ágyas, összesen 3an voltunk ott.

A dokim minden este bejött megnézni, hogy vagyok, sőt, mivel a mellettem lévő császáros anyuka dokija épp konferencián volt, fél szavas kérésre megnézte őt is.

a viziteket gyorsan lerendezik, éjjel nem szeretnek a nővérek lepedőt cserélni, de ez szerintem nem ennek a kórháznak a sajátossága.

22. Petra025 (válaszként erre: 21. - Adbefc7882)
2011. nov. 5. 12:19

Szia Földlakó!


Írtam neked privit:)

21. adbefc7882 (válaszként erre: 20. - Madamme)
2011. nov. 5. 12:07

Szia!

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszodat, a wc-ről már sajnos én is hallottam.


Megkérdezhetem, Kinél szültél? Privátban is megírhatod, igazából tapasztalatokat várok, én Dr. Balog Imre főorvosnál fogok szülni :)

Köszönöm!

2011. nov. 5. 12:04

Sziasztok!

Én 1 évvel ezelőtt szültem a János kórházban!

Fogadott orvosom volt 200% meg vagyok vele elégedve, a szülésznőről már ezt nem mondhatom el. Kórtermek elviselhetőek, de a zuhanyzó és a WC kaotikus. Nővérek és a csecsemősök is aranyosak és segítőkészek voltak, az aneszteseket meg véletlenül ismerem, és mindenkivel ilyenek sajnos!!

2011. nov. 5. 11:10
Na, majd meglátjuk, hogyan alakul, remélem, nem lesz túl nagy csalódás. Nagyon sok ágyasak a szobák? Azt tudom, hogy vannak 1-2 ágyas szobák is amik igencsak fizetősek...
18. 432d0af620 (válaszként erre: 17. - Adbefc7882)
2011. nov. 3. 16:11

kórtermek nem egy nagy számok, átlagos magyar kórházi színvonal, az ágyak baromi kényelmetlenek, a nyílászárókon süvített be a szél ahol Én voltam, erre rá felfűtenek 40 fokra.

Akik az osztályon vannak nővérek azok rendesek, van a császáros Mirella, ő is rendes (gondolom pénzt várna a kedvességéért tőlünk), akik a gyerekekkel foglalkoznak és nem a PIC-en vannak, azoktól az isten őrizzen...

2011. nov. 3. 10:04

Itt is vagyok, közben postára sétáltam.


Igen, Ropimami, szörnyű, ami Veletek történt, remélem, a Pici Lány is meg fog erősödni, bár ahogy írtad, nagyon szépen haladtok :)

Akkor nem csomagolok a Leendő Kis Fiamnak ruhát...


A kórtermek amúgy milyenek?

És azok a nővérek, akik az osztályon vannak?

2011. nov. 3. 09:31

Sziasztok!


Ropimami, ez nagyon durva, ami veletek történt! Remélem, soha többé, mással ilyen nem lesz!

Meg az orvosod is érdekes...



Én január végén fogok a Jánosban szülni, remélem jobb tapasztalatom lesz! :)

15. 432d0af620 (válaszként erre: 13. - Adbefc7882)
2011. nov. 3. 09:01

Nekem a pic-en adtak ruhát rá, szerintem amúgy is adnak, láttam a szülőszobán babaruhákat.


Én nem is tudom hol szülnék legközelebb...külföldön, ahol nem olvasok semmit a kórházról, mert itthon ha 1 rosszat olvasok a kórházról már kizárom, mint lehetséges kórházat.

14. 5d58fc17fc (válaszként erre: 13. - Adbefc7882)
2011. nov. 3. 08:59
Írtam privit, babának nem kell ruci, csak majd amikor hazahozod, fiamat télen szültem, neki vittünk be takarót meg sapit, de a kislánynak (július végi baba) semmit, csak amikor hazaengedtek.
13. adbefc7882 (válaszként erre: 10. - 5d58fc17fc)
2011. nov. 3. 08:54

Köszönöm a válaszodat!

Megkérdezhetem, kinél szültél?


Igen, sok panasz van a Jánosra, de sokan pozitívum is... Csak egy képet szeretnék kapni, mégis mire számítsak.


Babának ruhát ők adnak, vagy vigyünk be?

12. 5d58fc17fc (válaszként erre: 7. - 432d0af620)
2011. nov. 3. 08:54
Uh, nagyon sajnálom, jesszus...
11. 432d0af620 (válaszként erre: 9. - Adbefc7882)
2011. nov. 3. 08:54

Igen, nála szültem, vele nincs semmi problémám azon kívül h nem jött be vasárnap és nem csináltak semmit azért h normálisan megszülessen.

2 ágyas kórteremben voltam, borzalmas volt az is, süvített be télen a szél, de nem érdekelt volna, felőlem a földön is aludhattam volna, ha odafigyelnek a lányomra.

Jól van, nincs nagy probléma vele, csak a mozgásfejlődése lassabb az oxigénhiány miatt, izomletapadásai vannak, amitől nehezebben mozog, de értelmileg teljesen ép, és a mozgása is rendben lesz, senki nem mondaná meg róla h koraszülött.

2011. nov. 3. 08:51

Szia!

Én 2-szer is ott szültem (igaz nem az idén), mindenki kedves volt és segítőkész, a csecsemősök nekem segítettek szoptatni is meg mindenben amit kérdeztem, kedvesen válaszoltak. A szülésznők is nagyon rendesek voltak (én nem választottam). Egy aneszteziológus volt érdekes, sorra elbénázta a vénáimat és persze én voltam a hibás, hogy roszak a vénáim :DDD. De aztán a dokim megunta a szerencsétlenkedést, (leszakadt a méhlepényem, már vitt volna a műtőbe) ugyhogy kiment és hozott egy másik anesztest. Annak egyből sikerült jól bekötni azt a tűt, aminek a hivatalos neve nem jut eszembe és a műtéteseknek teszik be. Dokim szintén emberséges és gondoskodó, szóval én szülnék még ott simán, csak a kislányom felér 7 csibész kisfiúval, úgyhogy nem lesz több baba...

9. adbefc7882 (válaszként erre: 8. - 432d0af620)
2011. nov. 3. 08:46

Jaj, nagyon sajnálom :(


Lintner az osztályvezető ott, ugye? Én is ott fogok hamarosan szülni.

Milyen kórteremben voltál?


A Lányod a körülményekhez képest azért jól van?

2011. nov. 3. 08:42
hozzáteszem, hogy az osztályvezető főorvosnál szültem
2011. nov. 3. 08:42

Vélemény a János kórházról


Terhességem be nem töltött 35.hetében gondolta úgy kislányom, hogy világra szeretne jönni egy fertőzés miatti burokrepedés következtében. A szülőszoba klassz volt, szülésznők kedvesek voltak azt leszámítva hogy nem hitték el, hogy lázas vagyok, majd sokadik felszólításomra megmérték a lázam és tényleg lázam volt, kaptam lázcsillapítót, antibiotikumot. Fogadott orvosommal telefonon konzultált az ügyeletes orvos, semmit nem tettek meg annak érdekében, hogy kislányom természetes úton jöjjön a világra, se kúp, se oxitocin infúzió, semmi, csak feküdtem és vártam, pár szem kekszen kívül semmit nem ehettem, mondván bármikor szülhetünk. Másnap reggel jött fogadott orvosom, közölte hogy akkor megyünk a műtőbe, mert a gyerek nem akar megszületni magától és 24 óránál többet nem lehet bent megrepedt burokkal. A műtőben egy végtelenül undok aneszteziológus hölgy volt, leesett a vérnyomásom amit nem vettek észre (a vérnyomásmérő szó szerint lilára szorította a karomat, nem értem miért nem vették észre), ettől elkezdtem fulladni és hányni, gyorsan adtak oxigénmaszkot, a kb.15x szúrt gerincérzéstelenítő pedig félresikerült, bal oldalamon végig éreztem a vágást, cibálást, varrást, mikor ezt szóvá tettem, az aneszteziológus közölte, hogy ez lehetetlen (ki érzi? ő vagy én?). Megszületett a lányom (több, mint 26 órával a burokrepedést követően), lemérték, 3 kg...ó hát nem lehet koraszülött, ilyen súllyal nem lehet 35.hétre születni (mivel követett ciklusban fogant a lányom, ezért napra pontosan tudom mikor fogant), ezért a rendes újszülött osztályra vitték le (az már nem jutott eszükbe, hogy Én lázas beteg voltam a szülőszobán). Kislányom 1,5 órás korában oxigénhiányos állapotba került, feltételezhetően a koraszülöttsége miatti fejletlen tüdeje miatt, a csecsemős nővérek ekkor találtak rá lila állapotban és szaladtak fel vele a PIC-re, hozzáteszem a mai napig az oxigényhiányból eredő problémákat korrigáljuk, ami nem kevés pénzünkbe kerül. A csecsemős nővérek 1 kivételével mind a sorozatokat nézik munkaidőben, a gyerekekre nem figyelnek, az anyukákkal flegmák. Mivel orvosom szabadságon volt a gyermekágyas időszak alatt, ezért alig figyeltek rá, például véralvadásgátlót se kaptam a császár után aminek következtében könnyen kaphattam volna trombózist és halhattam volna meg, a császáros sebemet is kérésre kötötték át 4 nappal a műtét után. A gyereket egy percre sem adták oda szülés után, pedig 1,5 órás koráig semmi probléma nem volt vele, így viszont 3 napos korában foghattam meg először, illetve az is negatívum volt, hogy nem mutatták meg a szoptatást, senkit nem érdekelt, hogy tudok-e vagy sem? ráadásul a PIC-en a szoptatás után hiába nem sírt a gyerek, tömték tápszerrel a nagy lyukú cumiból...persze hogy nem tudtam szoptatni utána.

6. babszibobó (válaszként erre: 5. - Adbefc7882)
2011. nov. 3. 08:38
Biztos fog írni, csak közben Babázik :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook