Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


65. kacsa118 (válaszként erre: 64. - Melcsi21)
2011. dec. 2. 19:37

Szia!

Gratula az ikrekhez!!!! :)

Jó ilyet olvasni!

2011. dec. 2. 19:27
Sziasztok! Mi ma jöttünk haza az ikrekkel én egyágyas szobában voltam. A császáros műtő teljesen fel van újítva és a szülőszobák végén alakították ki. A szülésznők kedvesek voltak sok volt köztük a tanuló, az aneszteziológus állandó rutinos, a csecsemősök kedvesek voltak én nagyon meg voltam mindennel elégedve. Sok sikert mindenkinek aki még a szülés előtt áll.
63. Vilma007 (válaszként erre: 56. - Adbefc7882)
2011. nov. 29. 21:38

Hát a tisztaság nem erősségük, amikor császároztak, akkor az emeleten éppen átépítettek több kórtermet. Anyósom teljesen fel volt háborodva, hogy nem zárták le a területet, ott mentek át a munkások, szállt a por. Azóta szerintem már ilyen nincs. Én mindkét alkalommal ugyanabban a négyágyas kórteremben voltam.A szobához saját fürdőszoba van wc-vel. Sajnos a látogatóknak szánt wc olyan koszos volt, hogy az egyik 17 éves szobatársunk rokonsága oda szeretett volna jönni a mi fürdőszobánkba. Erélyesen kellet rájuk szólni, hogy azt 4 gyermekágyas anyuka használja, nem nyilvános wc.

A szoptatás is érdekes volt, egy szobatársunkkal volt vitánk, aki nyár és meleg lévén majdnemhogy állandóan meztelen volt, ezért mi a folyosón fogadtuk a családot. De amikor az ő férje jött, kértük, ha lehet menjenek ki mert szoptatunk, akkor a csaj közölte, hogy őt nem zavarja, ha a férje lát minket. Nagy nehezen megértettük vele, hogy minket viszont zavar, ha minket ilyen intim helyzetben látnak idegenek. Ezt érdemes előre megbeszélni, mielőtt vita lenne belőle.

Remélem szerencséd lesz, és olyannal kerülsz egy szobába, akivel jól kijössz.

62. adbefc7882 (válaszként erre: 61. - Kacsa118)
2011. nov. 29. 13:04

Igen, értem ezt :)


Végülis mindenképpen muszáj lesz a szülésznőnek ellátnia, akármi is van, tehát nekem édes mindegy.

61. kacsa118 (válaszként erre: 60. - Adbefc7882)
2011. nov. 29. 12:08
A mienk is nehezen fogja... :D De nekem nagyon fontos lesz, hogy legyen egy biztos pontom... :)
60. adbefc7882 (válaszként erre: 59. - Kacsa118)
2011. nov. 29. 12:06

Szia itt is :D

Nem lesz választott szülésznőm. Őszintén megmondom, azt már elég nehezen viselné a pénztárcánk...

59. kacsa118 (válaszként erre: 58. - Adbefc7882)
2011. nov. 29. 11:57

Lesz választott szülésznőd? :)

Én most egyeztettem vele időpontot. :)

58. adbefc7882 (válaszként erre: 57. - Lkatus)
2011. nov. 23. 15:55

Szia!

Én nem voltam szülésfelkészítőn...

Igen, lehet, hogy találkozunk, bár ki tudja, lehet a babócák hamarabb/később akarnak majd kibújni 1-2 héttel :)

Én 2 ágyasban szeretnék lenni, amennyiben megoldható, aztán majd meglátjuk, hogy alakul.

Mikorra vagy pontosan kiírva? :)

57. lkatus (válaszként erre: 47. - Adbefc7882)
2011. nov. 23. 08:55

Akkor lehet karácsonykor találkozunk. ;)

A szülésfelkészítőn néztem, hogy jó sokan vagyunk kb. ugyanolyan pocakmérettel, kíváncsi vagyok mennyi baba lesz az ünnepek környékén. :)


Igen, ezek szerint a ruha megoldott, csak kesztyűt meg pelust, sapit, kis takarót viszek én is a biztonság kedvéért, ha nem kell majd apa hazaviszi.


Nekem Varga Anikó a dokim, se rosszat, se kiemelkedően jót nem tudok mondani, alapos, gyors, minden kérdésemre válaszolt, végül is eddig ennyi. Szerencsére minden rendben volt az egész terhesség alatt, így nem kellett túl sok mindenről beszélnünk. Kiderülni minden úgyis csak pár hét múlva fog...

2 hét múlva megyünk szülőszobát látogatni! :))


A látogatásról:

jöhetnek a rokonok, de kérték, hogy a folyosón legyen a néptalálkozó, tehát ha be is jönnek az ágyhoz menjünk ki velük a folyosóra, hogy ne zavarjuk a többi kismamát. És ne üljön senki se a mi, se a szomszédunk ágyára, mert rengeteg bacit hozhatnak be, főleg a téli influenza szezonban!

Ha esetleg olyan szobatársat fogunk ki,akivel ezt nem lehet megbeszélni és nagy a jövés-menés, akkor a nővérkéknek kell szólni és intézkednek.

Ez az ő álláspontjuk, szerintem is így a megfelelő!

2011. nov. 19. 16:39

Szia Vilma!

Köszi az infot, én Balog dr.-nál fogok hamarosan szülni, egy fül-orr gégész ismerősöm szült nála, ő ajánlotta. Nos,igen, rosszat én sem tudok róla mondani, sőt... Eddig ajánlom mindenkinek, aki kérdez, vérprofi orvos, pedig én elég háklis vagyok, ezt annak tudom be, h eü.-ben dolgozom.

Kórtermekről mesélsz majd picit, ha lesz időd?

Higiénia tényleg ratyi?

2011. nov. 19. 11:08
A János kórházban szültem én is, egy császár és egy természetes szülés volt 10-12 éve. Nem írom le részletesen a tapasztalataimat, volt benne borzalom és nagyon jó is. Az egészből arra jutottam, hogy nagy a szervezetlenség, túlterhelt a személyzet, és valószínűleg személyi rivalizálás is lenyomja a dolgozók hangulatát. Az orvosom dr. Szathmáry Gábor volt, én teljes mértékben meg voltam vele elégedve, habár róla is hallottam mindenfélét. De úgy gondolom azalatt a három hét(!) alatt ami úgy jött össze hogy császár 2 hét(!)- szülés 1 hét(!), bőven volt idő megismerni a munkáját.A szülésznőket is és a csecsemősöket is volt akit először szörnyűnek láttam, két év múlva pedig ugyanaz az ember teljesen más színben tűnt fel.Végül is arra jutottam, hogy félig-meddig önellátónak és egy kicsit erőszakosnak is kell lennünk. Aki bizonytalan volt és nem tudta mit kell csinálni, annak rossz élményei voltak. Másodszorra már konkrét kérdésekkel, igényekkel fordultam hozzájuk, akkor segítőkészek voltak.Viszont a véres átázott lepedőt csak határozott másodszori kérésre vitték ki a szobából, amit nekem kellett lehúznom.( Igaz , hogy a szülészeten nem betegek vannak, de egy kórházban mégiscsak furcsa.) Az orvosok közül is többel találkoztam ez idő alatt. Dr Lintnerből annyi jött le, hogy ha minden nap benn lenne 24 órát, akkor sem lenne elég az idő. Lelkiismeretes emberséges orvosnak ismertem meg, több szobatársamnak ő volt az orvosa. Dr. Balogot pedig szoktam ajánlani ismerőseimnek, mivel én háromnapos ünnepnél szültem mindkét alkalommal, és a Szathmáry doktorral összedolgoztak, amikor egyikük nem volt benn a másik a pácienseit ellátta. Valamint dr.Balog a húgom orvosa, ő nála volt méhen kívüli terhességgel, valamint többszöri inszemináció után nála szülte kislányát is.Nagy tudású, jól felkészült, lelkiismeretes orvos. Két olyan ismerőst küldtünk hozzá, akinek ki akarta venni más orvos a méhét, vagy nagyműtéti megoldással tudta volna megoldani a problémát és dr Balog korszerű kezelésével ezeket elkerülték, meggyógyultak. Az aneszteziólógusokkal is vegyes tapasztalataim voltak. Az egyik hölgy nagyon kedves, emberséges, tapintatos, ő volt a császárnál. Kár hogy a nevét nem tudtam megjegyezni, a húgom is többször találkozott vele. A szülés után pár nappal kellett méhöblítést csinálni, ott az aneszteziológus hölgy kifejezetten sértő, durva, hisztis módon viselkedett, pedig a többi orvos, asszisztens, beteghordó szelíden, kedvesen, türelmesen beszélt velem és vele is. A gyerekorvos hölgyről sajnos nem jó véleménnyel vagyok. A szobatársam kislánya szívproblémáját nem akarta észrevenni, pedig az anyuka panaszkodott, hogy a gyerek nem akar szopni, nehezen veszi a levegőt,nyöszörögve sír, túl sokat alszik.Azt mondták neki, hogy ne aggódjon, minden csecsemő ilyen, ne a fiúkhoz hasonlítsa a kislányát. Csak második nap szállították el sos inkubátorban. Szerencsére megmaradt a kislány, később többször kellett műteni, de jól van. De lehet, hogy ez a gyerekorvos is tud kedves, mosolygós is lenni, csak mi találkoztunk vele mindig rosszkor.:))
2011. nov. 10. 18:23
Ha szerencsénk van, akkor lesz kis kórterem és mehetünk oda :)
53. kacsa118 (válaszként erre: 52. - Adbefc7882)
2011. nov. 10. 15:50
Én fel fogom emelni a hangom, ha tél közepén a bacilusszezon közepén népvándorlás lesz...
2011. nov. 10. 15:46

Na, majd meglátjuk, milyen lesz :)

Engem tényleg csak az állandó látogatási idő és az állandóan tolongó látogatók zavarnak így előre...

51. Norchy (válaszként erre: 50. - Adbefc7882)
2011. nov. 10. 13:55

sapit is adtak, én nem öltöztettem át, amiben adták, abban volt, aztán itthon lehetett öltözni.

kesztyűt egyáltalán nem használtunk, nem is igen volt, úgy voltam vele, h ha kell, akkor max zoknit rakok a kezére amíg nem veszünk kesztyűt :)

pléd is volt mellé.

textilpelust vittem, arra fektettem az ágyamban, amikor szoptattam

2011. nov. 10. 09:48

Én azért mondjuk sapit és újszülött kesztyűt viszek be neki és készítettem be 4 db textil-pelust és egy pihe-puha plédet is :))


Ezek remélem, nem feleslegesek...


A látogatók, bejöhetnek a szobába közvetlen a baba közelébe?

2011. nov. 10. 09:46

Sziasztok!

Én még nem várok kisbabát, de már dolgozunk a babaprojekten. Én is itt tervezek szülni, a dokim pedig ugyanaz mint Földlakónak, Dr. Balog Imre.

Csak jókat hallottam róla, nem olyan rég kezdtem el hozzá járni, sok tapasztalatom nincs. De figyelemmel olvaslak Titeket!

48. Norchy
2011. nov. 10. 09:13

sziasztok,


nem kellett vinni ruhát, ők adnak.

azt mondják azért ne adj rá sajátot, mert nehéz követni h melyik babán van saját melyiken kórházi. rendesen felöltöztették a szeptemberi babámat, sapkát is kapott.


az én dokim akivel elégedett vagyok :) Dr Kaszás Tibor

2011. nov. 10. 08:59

Sziasztok!

Ikatus, gratulálok Neked is, én dec. 28-ra vagyok kiírva :D

Én Dr. Balog Imrénél fogok szülni és hihetetlenül megy vagyok elégedve vele, remélem, mindenki ilyen jó orvost "fog" ki, mint én.

Ő az osztályvezető főorvos helyettes, tehát nem fiatal, de nagyon aranyos és normális. Engem nem magánrendelőbe szokott hívni, hanem a kórházba, de sosem kell 5 percnél többet várnom rá, segít mindenben és alapos.


A szülészeti osztályról én is hallottam jót is, rosszat is, meglátjuk :)


Ikatus! Igen, már többen mondták, hogy nem kell bevinni a babának rucikat. :)

2011. nov. 10. 07:31

Jó reggelt!


Szerintem is jó lenne nyíltan beszélni a dokikról akár rossz, akár jó tapasztalatok vannak.


Én dr. Bollobás Mátéhoz járok, ő nagyon fiatal, de nagyon aranyos, türelmes és segítőkész! Nincs magánrendelője, így a kórházba járok hozzá, de bármi nyűgöm van, hívhatom! :)

REmélem a szülésnél is hasonló lesz! :)

45. lkatus
2011. nov. 10. 06:51

Sziasztok!


Én is a Jánosban leszek szilveszter környékén, január 6-ra vagyok kiírva.

Elég vegyesek a vélemények, de szerintem ez minden kórháznál így van. Csak reménykedhetünk, hogy éppen jobb passzban lévő embereket fogunk ki. Az én dokimat még nem nagyon tudtam kiismerni, mert az a havi pár perc, amit találkozunk édes kevés erre, de végül is eddig minden rendben volt. Bár mi neki az a pár perc ennyi pénzért... :S

Ő fixen elmondta a hálapénzről mennyi is az annyi, én viszont megfogadtam, hogy csakis akkor kapja meg ezt az összeget, ha minden rendben volt és meg vagyok elégedve vele.

Mi nem választunk szülésznőt, mert a doki szerint jobb, ha az foglalkozik velünk, aki éppen be van osztva és "friss", minthogy ott kelljen marasztalni valakit,aki előtte már lehúzott egy műszakot melóban. És elvileg azt mondta mindenkivel jól tud együtt dolgozni, úgyhogy bízzunk a legjobbakban. :) Max. ha valakivel elkezdjük, őt megkérhetem, hogy maradjon velem a végéig.

A szülésfelkészítőn említették, hogy a fürdetést ők végzik, hogy ne az legyen, hogy 20-30 kismama odatömörül.

Tél közepén tényleg nem kell vinni semmi babaruhát a hazahozóson kívül? Ezt mondták, de nem tudom még elképzelni. Bár ha 40 fok lesz.... :)

Jó lenne a dokikról nem csak priviben beszélni, hisz mindenki kíváncsi. :D

44. kacsa118 (válaszként erre: 43. - Norchy)
2011. nov. 9. 15:16
Én remélem, az én dokim nevét nem kapom meg a negatívak közt! :)))
43. Norchy
2011. nov. 9. 15:13

sziasztok,


engem is érdekelne, kinek ki volt a dokija, akár itt, akár priviben, kíváncsi vagyok, melyik/ek ilyenek....


köszönöm

2011. nov. 8. 19:28

Sziasztok!


Megkérdezhetem tőletek, hogy ki lesz vagy volt az orvosotok? Priviben is jöhet! :)


Köszi!!! :)

2011. nov. 8. 19:21
Szia! Volt fogadott orvosom, de az utolsó két hónapban nem küldött rendesen vizsgálatra, nem találta fontosnak megállapítani hogy milyen súlyú lesz a fiam, és pénteken voltam ctg- és flometrián (doki szabin volt mondta hogy utána hívjam fel) és azt mondta óóóóóóó ez túlhordásos gyerek lesz, hozzá teszem már 42 hetes voltam és éjjel beindultak a fájások. Nekem annyi orvos volt azon a napon a lábam között, hogy életemben ennyi szeretőm nem volt! De lehet hogy köztük volt még a kazán fűtő is. :) Persze volt ott olyan kismama akinek olyan édi és lelkis dokija volt, de ő szerencsés is volt mert másfél óra alatt megszült komplikáció mentesen és az volt a legnagyobb baja hogy a szemérem ajka be volt dagadva! :) azért irigyeltem :) azt hittem hogy majd mint a filmeken mosolygunk a férjemmel a szülőszobába lihegek néha egyet-kettőt és csendben szülünk! :) De nem kesergek már mert van egy csodás két és fél hónapos hajasbaba kis fiam!!! :) De a következő babucit már programozottan szeretném jobb körülmények között megszülni, de nem mondok le még egy vagy talán kettő babáról! :)))
40. adbefc7882 (válaszként erre: 39. - Jázmin1978)
2011. nov. 8. 19:06

Szia!

Uh.. Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt.

Neked volt fogadott orvosod?

39. Jázmin1978 (válaszként erre: 7. - 432d0af620)
2011. nov. 8. 19:04
Mintha az én szülésemet írtad volna le a Jánosban. Aug. 13-án szültem, nekem senki nem volt kedves még a takarítónő sem mert össze hánytam a szülőszobát, epit kaptam úgy röpke három órára rá hogy megigérték és a műtőben kitalálták legyen spinális mert már kiment az epi, úgy 15 szúrtak de nem találták el a jó helyet, nekem eközben iszonyatos fájásaim voltak és ömlött belőlem a magzatvíz, és az a kedves hölgy ott közölte,hogy nem fájhat semmi, mert végig üvöltöttem a műtétet annyira fájt ahogy cibálják a bőrömet! Mindent éreztem!!!
2011. nov. 7. 19:43

CD-t vitt be valaki vajúdás idejére?

Nekem ajánlotta a doki, de nem tudom, mennyi hatása van, vagy, hogy érdemes-e bevinni :)

37. madamme (válaszként erre: 34. - Adbefc7882)
2011. nov. 7. 16:01
Este viszik fürdeni, meg a reggeli vizitre kell bevinned, a többi időben veled lehet, ők is kezelik a köldököt naponta de ha úgy látod te is kezelheted. Amit kellett vinni pelenka, popsitörlő, krém, alkohol, hintőpor, és cumisüveg.
2011. nov. 7. 15:58
A labda nekem nagyon jó volt, jobb mint feküdni, mert az szerintem kibírhatatlan, vízbe meg én személy szerint nem vajúdnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook