Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
425. kacsa118 (válaszként erre: 424. - Adbefc7882)
2012. ápr. 23. 13:39
Ugyanígy csináltam én is! :) Még finom is volt. :D
2012. ápr. 23. 13:18
Én itthon megcsinálhattam, oda meg csak behűtve vittem a "limonádét" :P Nekem abszolút nem volt vele bajom :D
423. kacsa118 (válaszként erre: 421. - Boren)
2012. ápr. 23. 13:04
Mit mondott neked Bollobás doki, hogy csináld meg a lötyit?
422. Petra025 (válaszként erre: 421. - Boren)
2012. ápr. 23. 12:58
Vigyél hozzá citromot, lehet bele rakni:-DDD
421. Boren
2012. ápr. 23. 11:50
Szerdán megyek a János Kh.-ba terheléses vércukormérésre, kissé izgulok, mert az ismerőseimtől nem hallottam valami biztatót és az alábbi levelekből sem derül ki, hogy minden zökkenőmentesen ment volna. A cukros víztől félek a legjobban, remélem, hogy "túlélem".
420. Boren (válaszként erre: 409. - Lkatus)
2012. ápr. 23. 11:48
Köszönöm, hogy leírtad a János Kórházban töltött tapasztalataidat. Úgy gondolom, hogy "fel kell kötnöm a nadrágomat", mert nem lesz egyszerű velem.
2012. ápr. 18. 15:48

Nekem nem indult be a tejem :(

Ez a nagy szívfájdalmam. Minden cseppért meg kell küzdeni, a baba meg elkezdte kapni a tápszert.

Hát mit mondjak...várom a csodát és csinálom a szokásos dolgokat (tea, kapszula, alk.mentes sör, köményes leves, homeó) :'(((

2012. ápr. 18. 12:24

Hahó!

Nálam szintúgy vajúdás+császár.

Én totál erőszakos voltam szoptatás terén, Férjem másfél órával a császár után kihozta a Bébimet, szopiztattam azonnal. Mire hazaértem a kórházból, már szépen bedurrant a mellem, megindult a tejem és a bimbóim sem fájtak :)))

417. Petra025 (válaszként erre: 415. - Esticsillag)
2012. ápr. 18. 11:44
Esticsillag gratulálok! Jól vagytok egyébként?
416. Orsi 1979 (válaszként erre: 415. - Esticsillag)
2012. ápr. 18. 10:58

Gratulálok!!!

Nálam is vajúdás(12 óra)+ császár kombó volt...:(


...és most hogy vagytok?

2012. ápr. 18. 10:53

Nálunk is megszületett a Pici, április 10-én.

Vajúdás+császár kombóval... :(

A kórházzal és a dolgozóival nagyon elégedett voltam, de a szoptatásra nagyon figyeljetek, különösen császár után. Én sajnos nem voltam elég erőszakos.

414. Petra025 (válaszként erre: 413. - Lkatus)
2012. ápr. 17. 14:13
Nagyon köszönöm, megtaláltam és le is töltöttem:-DDD
413. lkatus (válaszként erre: 412. - Petra025)
2012. ápr. 17. 09:56

Szívesen, remélem tudtam segíteni. :)

Ha jól emlékszem keddenként 5-től volt kb.fél 7-ig és 6 alkalom. Nem számít mikor kezded, mi pl.pont az utolsóra témával kezdtük,ez a hazaérkezés és babaápolás otthon téma volt. Folyamatosan megy a dolog, 6 hét alatt lemegy és kezdik újra, így se bejelentkezés, semmi nem kell, ingyenes. Bárki beülhet rá. Nagyon jó fej a szülésznő, minden kérdésre válaszol, sok jó tanácsot tőle szereztünk be. Minden apró részletre kitér, elmondja mit vegyél és mit ne, amifelesleges, miből mi a jó, hol tudod megvenni, stb.

Van egy jegyzet a neten, amit még egy 2007-es előadásról készített valaki, na azóta is ugyanaz van, csak pár apró kiegészítés volt hozzá, de nagyjából leírta a lényeget. Persze azért az előadáson hallgatva egész más...

Google keresőbe írd be: jános kórház szülésfelkészítő, majd a 3. linkről (János kórház szülésfelkészítő tanfolyama - doc.) letöltheted.

412. Petra025 (válaszként erre: 409. - Lkatus)
2012. ápr. 16. 17:21
Iktatus, nagyon köszönjük a részletes beszámolót, olyan jó hogy így leírtad. A szülés felkészítőt mi is szeretnénk, ti melyik héten kezdtétek el? Mindegy mikor csatlakozunk be? Be kell jelentkezni, vagy hogy működik?
411. lkatus (válaszként erre: 355. - Petra025)
2012. ápr. 15. 11:09
Petra, teljes mértékben egyet értek veled. A doki a lényeg,a többit meg kibírja az ember. Mi reggel 7-kor születtünk, így szerencsére első napnak számított már, 3 napot voltunk bent. Simán kibírható, sőt, kell is , hogy pihenj, bár a látogatóktól nem mindig sikerült. Pedig nem jöttek sokan, de közben ugye kell szopizni, magadat elátni, babát bevinni ha vizsgálat van, stb...szóval gyorsan elmegy az a pár nap. És igen, fel kell szerelkezni, papucs, tisztálodó szerek, stb és ennyi. Ezen nem szabad idegeskedni, tök felesleges! :)
410. lkatus (válaszként erre: 392. - Gabi752)
2012. ápr. 15. 10:54
Gabi, sajnálom, hogy rosszul érintett a cukorterhelés! Valószínű ez is egyéntől függ, én is féltem mi lesz, mert terhesség előtt minden vérvételnél szédültem, de terhesség alatt semmi, pedig mindig készültem szőlőcukorral, cukros kólával és szóltam, hogy biztos rosszul leszek...aztán semmi. A cukornál sem volt semmi. Hmmm...
409. lkatus
2012. ápr. 15. 10:51

Sziasztok!


Először is, Földlakó, gratula, kezdés óta már túl vagyunk a 3. hónapokn a babákkal. És gratula mindenkinek,aki azóta életet adott a picikéjének. Egyszer már elkezdtem írni a sztorimat, véleményemet 6 hetesen, de a végén elszállt pillanatnyi áramszünet miatt, nem volt energiám újra írni.

Na de most! 

Visszaolvasni most nem tudok, de majd pótolom, inkább leírom a tapasztalataimat.

Választott orvosom volt, Varga Anikó, rendes rendelésére jártam a Jánosban, sosem vártam 15 percnél többet. Az utolsó időkben mikor mentem és beadtam a kiskönyvem, rögtön engem hívott be. Az első genetikai UH-ra időpontot kaptam, nem kellett 2 órát várni és korán reggel menni. Tulajdonképpen minden ilyen dolgot gyorsan és könnyen elintéztem a segítségével, havi 1 gyors és lényegre törő találka, minden kérdésre válaszolt türelemmel. Az utolsó hónapban már nagyon oda figyelt, de szerencsére nálunk minden rendben zajlott. Egyedül a streptococcus szűrésem lett pozitív, kaptam rá gyógyszert és szüléskor infúziót és nem lett semmi baj. Jan.6-ra voltunk kiírva, így az ünnepek rizikósak voltak, de bármikor hívhattuk volna, jött volna. De az én kis Lilienem 5-én döntött úgy, hogy elindul, így délután már éreztem a derekon végig húzódó fájdalmat és a kemény pocót. Meleg zuhitól nem múlt estig sem, így tudtam, hogy hamarosan elindul a dolog. Még lefeküdtem aludni, a szülésfelkészítőn is ezt javasolták, ha még csak ritkák a fájások és nekem az még nem is volt. Éjjel 1-kor ébredtem, leizzadva, és jöttek a fájások, rögtön 3 percesek, 40mp-ig tartottak. Azt mondták 5 perceseknél induljunk csak el…na hát azokat átaludtam. Így szo-szo kipihenve indultunk útnak egy zuhi után. 4-kor érkeztünk, 7.10-kor megszületett Lili, a kiírt napon.  Fogadott szülésznőnk nem volt, kértem véleményt a dokitól, ő azt mondta mindenkivel jól tud együtt dolgozni, így nem tartottuk fontosnak. Kezdetben nem volt túl barátságos a csaj (szintén Anikó, asszem Kelenvölgyi), mert szinte mi keltettük, de aztán nagyon beindult, rengeteget volt bent. Rögtön megkaptam az steptoc. elleni infúziót, mert annak 3 óra kell a pici kibújásáig, különben neki is kell adni 3 napig. Így pont belefértünk az időbe. Dokimnak út közben írtam sms-t, fél 5-re bent volt. Gyors burokrepesztés, onnantól nem volt megállás. (Fájdalomcsillapításra, labdázásra és egyéb finomságokra nem volt idő, mert érkezéstől folyamatos fájások voltak, így rögtön irány volt a szülőágy.  )

Érkezéskor az ügyeletes macskajancsi (mert mást nem is tudok mondani rá, nemtom ki volt, de kőbunkó) bejött, köszöntünk, semmi válasz…megnézte az nst-t, annyit mondott : nem rossz. Hát párom majdnem elküldte a búsba… Aztán Dömötöri váltotta unott képpel, hát nem volt szívderítő a helyzet, áldom az eget, hogy volt választott dokim!

Dokim rengeteget volt bent, uccsó másfél órában végig, persze ez biztos köszönhető annak is, hogy villám gyorsan pörögtek az események. Nagyon jól összedolgoztak, ha az egyik nem bátorított,akkor a másik mondta hogyan vegyem a levegőt, persze ez ilyenkor már csak arra jó, hogy cseppnyit odafigyeljen az ember, mert örültem, hogy kaptam… 

Vége felé a kis buksi pici félre fordulás miatt nem volt egyszerű, bejött Dömötöri és egyből mondta, hogy hát menjünk császárra. :S :S :S Dokim azt mondat, nem hagyja, hogy „ezt a szép eredményt” (hogy 3 óra alatt tágultunk) elrontsuk, így folytattuk.. De ő csak hajtogatta még párszor, már tervezte, hogy szól az aneszteziológusnak, aki lassan beér munkába és akkor mehetünk. Pffff….

De nem hagytuk magunkat.  Aztán dokim javaslatára próbálkoztunk tovább, Dömötöri úgy megnyomta a pocimat felülről, hogy egyébként is alig kaptam levegőt és fájások közben ugye néha ki kell fújni és újat beszívni nyomás közben. Ő meg nyomta és mondta, hogy kifúj, belélegez, de a hasamat nem engedte el, így nemhogy beszívni, de kifúni sem tudtam a bent lévő levegőt…toló fájás közben. Rákiabáltam, hogy engedjen már el. Na ez volt a legrosszabb az egész szülésben… Próbáltuk még egyszer és mondtam neki, hogy szóljon kifújáskor és akkor engedje el a hasam, mert miatta nem kapok levegőt. Na, a következőre megvolt a baba…

Bocsi, hogy így részleteztem, de ez felháborító volt!!! Gondolhatjátok apa hogy dühöngött magában a háttérben…

Egyébként minden szuper volt, teljes odafigyelés Anikók részéről, bíztatás, gratuláció, jól felspanoltak végig, így nagyon pozitív élményként maradt meg az egész.

Gátvédelemben nagyon ügyi volt a szülésznő, dokim is dicsérte, pici varrás volt csak(felszívódó varrattal), de aközben már szó szerint csacsogtunk, hát sosem gondoltam volna, hogy így fog történni. Persze ez egy férfi dokival nem biztos, hogy így lett volna… ;)

Egyébként arról is diskuráltak, hogy manapság már azt kell megmagyarázni a dokiknak, hogy miért természetes úton szülnek. Na hát ezt tapasztaltam Dömötörinél. Gondolom erre akartak ők is kilyukadni…Egyébként barátnőmnek ő volt a dokija, mai napig nem értettük igazán miért császározták…de most már értem. :S Mikor először voltak nála, megállapította, hogy tényleg terhes és mielőtt örülni tudtak vola, már sorolta is az árakat. Ő a 2, babát nem nála fogja szülni…

Viszont én tuti Anikónál!  Kicsit sajnáltuk mi is a pénzt, de így utólag egyáltalán nem bánom!

Szülés után még 4 órát maradhattam apával a szülőszobán, mert vártuk, hogy elintézze nekünk a zuhanyzós ingyenes szobát(ezt is kérés nélkül!), tök jó volt ott kettesben-hármasban. Pont utána jöttek a szülő nők sorban, mire lementünk. Én saját lábamon, után estig meg sem álltam, úgy fel voltam pörögve.  3 fős szobában voltunk, nagyon jó volt a csajokkal és a babáikkal, örülök, hogy nem 1-es szobát kértünk. Egyik csajszival azóta is tartom a kapcsolatot, egyidősek a babák, egymás melletti szobában szültünk, tök jó. 

Csecsemősök…hát tényleg változó. Van,aki a szívét-lelkét kiteszi, van,aki magára csukja az ajtót és ha bemész kérdezni, nagy nehezen talán válaszol. Nagyjából fél naponta váltják egymást, így megvártuk a rendes nőket és tőlük kérdeztünk mindig mindent. Mindent megmutattak, ha kellett többször is, csak tényleg kérni, szólni kell!!! Próbáljátok a rendeseket kiszúrni és őket keresni, nem érdemes felhúzni magatokat majd ezen. A végén adtunk a jó fejeknek bonbont, annyira örültek neki, hogy hajjaj!!! Én utólag vittem be 1-es pelusokat, mikor kinőttük, pont a mindig bunkó nő volt bent, de akkor nagyon örült és kedves volt. Na bumm…

Volt olyan csecsemős,aki 6 óra 00-kor már tolta is be neked a gyereket, hogy nesze itt van…Volt, hogy épp wc-re indultam rendbe rakni magam és gondoltam megyek is a gyerekér… már bent volt, mire kijöttem a wc-ből…na ez azért erős volt! Egyébként mindenki kelt és ment értük, nem értettük mi az a fontoskodás, biztos idegesítette őket a sok sírdogálás, másra nem tudtunk gondolni.

Egyik szobatársam babájának volt egy kis dudor a popsiján, így elvitték néha a PIC-re a korababákhoz kivizsgálás miatt. Úgy hozták vissza onnan, hogy minden, pelenka,popsitörlő, krém, cumisüveg ott maradt és „eltűnt”. Egy részét valahogy visszahozták, de nem lett meg minden…ppfffff!

A két részleg valahogy nem igazán olajozottan működött együtt, pedig csak egy emelet választja el őket.

Kajáról nem tudok nyilatkozni, talán egy kefírt ittam és nem is kéretem, hogy adják oda, mert a család így is annyit hozott, hogy még őket is megetettem belőle. 

Nálunk a férjek és anyák(nagymamák) jöttek be a kórterembe, senki nem volt göthös. A lányokkal így egyeztünk meg, ez működött is. Volt, mikor sokan voltunk, de akkor valaki mindig kiment. Egyébként a többi rokonhoz kitoltuk a babót és a folyosón voltunk. Jó volt így! A szopit is meg tudtuk oldani, természetesen ha valamelyikünk éppen szoptatott, nem jött be senki, vagy fal felé fordultunk. Olajozottan működött. Rengeteg dolgot megbeszéltünk, nagyon jó napok voltak.

Még amit tudok ajánlani, az a szülésfelkészítő, nagyon jó volt, mindent tudtunk, mindenre felkészített viccesen előadva, vérprofi a szülésznő (Héber Judit). Élveztem az előadásait. Lényegre törő, világos. Apa is szerette.

Találkoztunk vele szülés után a folyosón és mosolyogva közölte, hogy emlékszik ránk, pedig rengetegen voltunk. 



Bocsi mindenkitől, hogy hosszúra sikeredett, nem a szülés sztori miatt írtam le ezeket, csak a tapasztalatok végett, remélem segít. Aztán majd olvasok vissza, ha nyuszikám hagy egy kis időt. 

Egyébként 3750 g, 57 cm-el születtünk, most 3hó+1 hetesek vagyunk, 7 kilók.  És csudavidám, jól alvó gyermek.

Amit tudok még tanácsolni, hogy ne csak a szüléssel foglalkozzatok, mert az fél nap alatt lazjlik ha készülsz rá, ha nem, viszont utána ott az a pici élet és szopizni kell. Én sajnálom, hogy nem hívták fel még jobban a figyelmem arra, hogy hogyan és miként is kell csinálni, hogy csinálni,csinálni, csinálni kell rendületlenül, ha kell 2 óránként vagy óránként ha a baba úgy kívánja, hogy legyen tejcsi. Másfél hónapig tudtunk csak szopizni és pótlást is kellett adni, de hiszem, hogy ha jobban készülök rá a sok szüléssel kapcsolatos cucc helyett,akkor tovább húztuk volna. A 2. babánál biztosan máshogy csinálom!!!


Az eleje nagyon nehéz volt, mert minden változik és a hülye hormonok is hoznak túlzott aggódást és néha megmagyarázhatatlan rossz kedvet, hogy azt érzed nem tudod megcsinálni, de 1-2 hét és túl lesztek rajta, belejöttök és biztosan élvezni fogjátok az esetleges fáradtság ellenére is!

A 6 hét nem vicc, tényleg fordulópont,akkor kezd érdeklődni és végre látni, figyelni, nekünk onnantól 1x, max, 2x kel fel hajnalban és kész(jó,anyatejes babáknál valószínű gyakrabban). 2 hós kora óta 1x.

Utána pedig a 2-3 hónap közötti idő,mikor már gagyarásznak, mosolyognak. 3.hónaptól pedig már elvannak,mint a befőtt. 


Szóval sok kitartást és erőt kívánok nektek csajok és gyors, kevésbé fájdalmas szüléseket! És majd várjuk a sztorikat! Hiszen fogunk még ott szülni… ;)


Katus

408. Petra025 (válaszként erre: 407. - D838452ed6)
2012. ápr. 11. 06:56
Azért figyelik, mert ha van benne akkor emelnek a diétán, az sem jó ha túl alacsonyra van beállítva, az a jó ha te sem éhezel de a cukor rendben van. Kell a babónak a tápanyag.
407. d838452ed6 (válaszként erre: 401. - Petra025)
2012. ápr. 11. 01:38
Azt tudom, h éhezéskor van aceton a vizeletben. de az miért rossz, ha aceton van benne? Hogyan árthat? Árthat a babának?
2012. ápr. 10. 16:48
Köszönöm a választ!
405. kacsa118 (válaszként erre: 403. - Victoorya)
2012. ápr. 9. 20:52

Szia!


Én csak azt tudom leírni, ami a szobatársammal volt, őt a Margitból küldték át, itt nem volt dokija. Szóval felment szülni, a szülőszobán állítólag felfektették az ágyra, rátették az nst-t, aztán kb. az utolsó negyed órára voltak nála, amikor már szült... Mondom, állítólag...


Nekem volt dokim, szülésznőm. Ha újra szülnék, ugyanígy lenne, mert nagyon sokat segítettek.

2012. ápr. 9. 19:02

Szia Victoorya:)

Az az igazság, hogy én a szülésznőnek nem fizettem, de ez meg is látszott, hozzám max. 2-szer nézett be. Lehet nem mindenki ilyen, de én így jártam, bár tény, hogy az orvosom fogadott volt és Ő viszont 10-15percenként bejött.

De az a véleményem, hogy ugyanúgy el fognak látni szakmailag, maximum a hangnem lesz más...


Kellemes Húsvétot így utólag Mindenkinek, puszik!

2012. ápr. 8. 19:32

Sziasztok!

Még új vagyok itt,de érdeklődve visszaolvastam a kommenteket decemberig.Jelenleg 24 hetes terhes vagyok és a jánosban fogok szülni. Mivel a 3. gyerkőcöt várom gondoltam bepróbálkozom azzal,h választott orvos nélkül szülök. Van e valakinek ez ügyben tapasztalata,milyen ellátást kapnak azok akik nem fizetnek ?

402. gabi752
2012. ápr. 8. 08:57
Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek!!!!!
401. Petra025 (válaszként erre: 400. - Tunderke22)
2012. ápr. 6. 13:27

Hú a János kórház patikájában vedd meg, mert én azon kívül sehol nem találtam. Így kell klrni hogy aceteon mérésére vízelet tesztcsík. 1125 Ft volt 50 db.

Ha még sokára mész, akkor meg kell néznem otthon, mert elvileg tudsz netről is rendelni.

400. tunderke22 (válaszként erre: 399. - Petra025)
2012. ápr. 6. 13:03

Mindenképpen hamarabb szeretném kérni a cukorterheléses vizsgálatot, a vércukrot pedig elég gyakran nézetem, ami most is jó volt.

Ennek a tesztcsíknak pontosan mi a neve és gyógyszertárban lehet kapni?

Azért lett 180-220as aa diéta, mert 50-51 kg vagyok csak és a cukrom is kicsit volt csak magasabb.

Köszönöm a segítséget, veszek én is tesztcsíkot, hátha közben helyreállt az aceton.

399. Petra025 (válaszként erre: 398. - Tunderke22)
2012. ápr. 6. 11:43

Lehet kapni rá tesztcsíkot. Én vettem egy 50 db-osat, szülésig kell néznem.

Vizeletbe kell mártani és ennyi!

Én 150 g ch diétán vagyok, a 180-220-as szerintem teljesen reális.

Talán esetleg a cukorterheléses vizsgáltatot előbbre kérhetnéd, mint 24-26. hét. Én is ezt tettem. És milyen jó, hogy így tettem!

398. tunderke22 (válaszként erre: 396. - Petra025)
2012. ápr. 6. 11:29

Szia!


Hogyan méred az acetont? Nekem érték nem volt a leleten, csak az,. hogy +- .

Azt én is olvastam a neten, hogy éhezik a szervezet. Kicsit megijedtem, nem számolom a grammokat (180-220 -ra vagyok beállítva), csak kb.-ra, mert már tudom nagyjából minek mennyi a ch-ja. De éppenúgy étkezem vagyis ugyanazokat a dolgokat eszem, amiket eddig és nem volt probléma. Lehet többet kellene ennem? Megkérdezem a dokit, kedden megyek a háziorvoshoz, a dokimhoz pedig csak 25.-én,

397. Petra025 (válaszként erre: 395. - Gabi752)
2012. ápr. 6. 10:18
Jaj de jó, ez szuper hír. Nekem is mondta hogy hívjam majd fel, de mondtam neki hogy amúgy is kell más miatt is beszélnem a dokival másnap, így nem hívtam az Adriennt, jobb is mert nem lettek jók az eredményeim, és tutira szorongtam volna egy éjszakát miatta. Így is el voltam keseredve másnap, amikor mondta a doki, de már másnap kaptam is időpontot a diabetológiára.
396. Petra025 (válaszként erre: 394. - Tunderke22)
2012. ápr. 6. 10:16

Szia!

Nekem kell mérnem minden héten az acetont, mert nekem viszont sajna nem lettek jók a cukorterhelés eredményeim, és azóta diétázok. Én úgy tudom, hogy ha van aceton, akkor éhezik a szervezet. De kérdezz rá a dokinál.

Hány grammos diétát tartasz?

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook