Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden, ami a mosható pelenkával kapcsolatos fórum

Minden, ami a mosható pelenkával kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Ignes)
2022. jan. 10. 09:51
Szerintem a PUL+tetra a legegyszerűbb. A tetrát olyan hajtod, ami neked jó, és gyorsan szárad.
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Ignes)
2022. jan. 10. 09:49
Mennyi idős a kicsi?
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Ignes)
2022. jan. 10. 09:49
Nézz körbe Mamamin. Vannak direkt fertőtlenítők a pelusokhoz.
14. Ignes (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2022. jan. 10. 09:48
EC-ről is szívesen olvasok.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Channa*)
2022. jan. 10. 09:48
Van tépőzáras és patentos is. Totyogónál nekem a patentos vált be, mert a tépőzárasat egy pillanat alatt tépte le magáról a gyerek 😂
12. Ignes (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. jan. 10. 09:47
Igen, ezért vagyok el veszve, rengeteg az infó. Rengeteg pelenka és belső típus van piacon.
11. Channa* (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. jan. 10. 09:41

Én se!

Már az is meglepett, hogy színes (nem baba szín: rózsaszín, halványkék, fehér) és az is, hogy tépőzáras?DDDD

10. libikóka (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. jan. 10. 09:40
Jobban belegondolva nem csak a felét🙄
9. libikóka (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. jan. 10. 09:38

Igen én gondoltam hogy ebben is van valami újdonság:)))

Felét nem is értem mit ír:)))

8. Channa* (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2022. jan. 10. 09:36

Azta!

Már ilyen pelenkák vannak!?

2022. jan. 10. 09:34

Engem jelenleg a mostani modern pelenkák érdekelnének, nem csak a belső nedvszívó, hanem a külső pelusok is. Több féle van a piacon, de magyar keszitőtől szeretnék vásárolni. Érdekelne kinek mi vált be. Külső és nedvszívó egyben. Azok között szeretnék szét nézni, és dönteni. Pro és konra is érdekel.

Ezeknél mást olvastam a tisztitásokrul.pl a hypo tilos....

6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Ignes)
2022. jan. 10. 09:30

Érdemes többfélét kipróbálni, hogy melyik illik jól a babádhoz. Szerintem a legegyszerűbb a PUL külső és tetra belső. Ha csak pisi ment bele, akkor elég a külsőt kitörölni, és a belsőt cserélni. Így egy külső akár egy napot is kibír. Én ilyet használtam. Vannak, akik a csónakosat, a zsebeset vagy a gyapjút szeretik. Azokkal nincs tapasztalatom. Használtan érdemes venni, mert újonnan elég drága. Fb csoportban érdemes szétnézni.

Mamami-ról lehet rendelni kész szetteket. Nekem ilyen volt:

[link]

Ebben háromféle külső, és háromféle belső van, hogy ki tudd próbálni, neked melyik válik be legjobban. Igazából én ehhez vettem még két külsőt, és néhány tetrát, és ez elég is volt. De mi kakira EC-ztünk, így csak pisis pelus volt. Azt csak öblítettem, mostam, néha fertőtlenítettem.

2022. jan. 10. 09:24

Én még textil pelenkát használtam a gyereknél.

Sok volt. Legalább 60 db, ha nem több.


Igen, venni kellett hozzá pelenkabetétet. Ágnes és társai néven volt, ami vékony volt és kidobandó.


Pelenka cserénél öblítés és egy vödör hypós vízbe áztatás, majd keverő tárcsás mosógéppel mosás. Én szintén hypós+mosószeres forró vízzel mostam, majd 5* öblítés és száradás után vasalás. Automatával már sokkal egyszerűbb bedobni egy 60 fokos mosásba.


Kell hozzá guminadrág Nem tudom, hogy milyenek vannak mostanában. Volt patentos és volt később megkötős.

Ha jól tudunk pelenkázni és nem hagyjuk a gyereket órákig ugyan abba a pelusba, akkor nem folyik ki semmi és nem kell többször ruhát cserélni.


Már majdnem szobatiszta volt a fiam, amikor horror áron lehetett kapni először liberó betétet, ami olyan, mint a női betét, csak nagyobb, illetve eldobható nadrág pelenkát. A nadrág pelenkát, akkor használtuk, ha utaztunk, orvoshoz mentünk, napi használatra nem, mert a gyesemből, max. 4 csomagot tudtam volna venni, azaz tényleg horror ára volt.

Nagyon kell figyelni a gyerek fenekének tisztítására is, azaz jól lemosni, bekenni, hintőporozni, hogy ne pirosodjon ki. Nem tudom, hogy milyenek a mostani a pelusok, de lehet, hogy kíméletesebbek.


Munkás egy elfoglaltság, de megcsinálható:D

4. csemár (válaszként erre: 1. - Ignes)
2022. jan. 10. 09:13

A hagyományos mosható pelenkák közül a tetra a legjobb nedvszívó.

A mostanában divatos "bambusz" pelenkákat nem ismerem, csak az a benyomásom róluk, hogy divattermék ("környezetkímélés"), és ezért jó drága.

2022. jan. 10. 09:06

Igazából ez is egyszerű dolog,,,nincs különösebb tudnivaló:)Ha ezt használod akkor sokat mosol,60 db kb kell.Típusok nem tudom,,a textil pelus pamut,,bár lehet hogy ebből is létezik valami szuper nedvszívó már.Kell hozzá külön guminadrág.

Mosás,, nagydolognál ,azonnal leöblited,,és egy zárt edényben bedobod ázni hipós vizbe,,aztán utána öblít és mos.Talán ide egy jó ötlet,,van /volt régebben csak pelenka betét,,tehát 1 pelenka +1 betét..megkönnyítette a dolgokat mosás terén és olcsóbb volt.

A textil pelusból jó eséllyel kimásznak a cuccok úgyhogy valószínüleg ruhácskát is többet fogsz mosni.

Közöm nincs hozzá,,de akár környezetvédelem akár a drágaság az oka hogy ezt akarsz,,legyen kéznél pár darab eldobható.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Ignes)
2022. jan. 10. 09:05
Szerintem a márka nem annyira lényeges ennél, de ha az ember nincs rászorulva, és nem gondolja, hogy ettől természetvédő, akkor nem egyszerű a tisztítása...
2022. jan. 10. 07:50
Érdekelne minden, ami mosható pelenkaval kapcsolatos, kisokos. Főleg magyar márka vélemények,mit lehet róluk tudni (típusokat, hogy kell használni) kinek milyen típus vált be, mennyi kell belőle, bonyolut e a tisztítása, mert elsőre amiket olvastam annak tűnik. Köszönöm a válaszokat?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook