Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos fórum

Gyerekláthatás, és minden, ami ezzel kapcsolatos (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
174. becseiagi (válaszként erre: 173. - Marion70)
2015. febr. 17. 09:05

Szia! Nem számít szinte semmi, jogai vannak, mint édesapa. Nincsenek különös feltételek ehhez, a bíróság vagy a gyámhivatal kimondja a láthatást és kész.

Egy gyámhivatali tárgyaláson az ügyintéző elmondja először, hogy miért vagytok ott, és a többi a témától, az ügyetektől függ. Elvileg mindig ilyen után van egy megállapodás, amit aláírtok. Vagy csak a jegyzőkönyvet írjátok alá, és az ügyintéző hoz döntést, amiről határozatot küld postai úton. Az ilyen tárgyalásokra is vihetsz magaddal ügyvédet. Keresel egyet ebben az esetben, elmondod neki miről van szó, bemutatod a papírokat ezzel kapcsolatban. A többi papírmunkát intézi ő. Átlagban egy ilyen tárgyalás költsége az ügyvéd felé 10 ezer Ft.

A nem felelősségteljes, és nem megbízható apa kijelentéseket elengedik a fülük mellett, mert ugye messziről jött ember azt mond, amit akar. Tehát kettőtök szava áll egymással szemben.

2015. jan. 1. 16:32

Sziasztok!


Meg szeretném kérdezni, hogy milyen feltételnek kell megfelelnie az apának ahhoz hogy a gyereket elvihesse hétvégére vagy hosszabb időre láthatásra, illetve mik lehetnek kizáró tényezők?

Mi történik egy gyámhivatali meghallgatáson?

Mi alapján dönthetnek és hogyan?

Aki jártas ebbe a dologba örülnék ha válaszolna.

Számít e pl hogy nem felelősségteljes, megbízható az apa?

172. becseiagi (válaszként erre: 168. - Roland80)
2014. júl. 2. 10:46

Elváltatok? Minden a papírokon múlik! Ha elváltatok, van egy ítélet, ami tartalmazza a láthatás körülményeit. Milyen időszakonként? Hol? Kivel?

Ha nincs, mert nem voltatok házasok, akkor azonnal menj be a gyámhivatalhoz láthatást kérni, hogy legyenek róla papírjaid! Akkor behívják őt is és téged is egy adott időpontra, és megegyezhettek ott helyben. Viszont, ha nem sikerül megegyezni, akkor az ügyintéző dönt. Tehát mindenképpen lesz egy határozat a kezetekben, amit be kell mindkettőtöknek tartani.

171. becseiagi (válaszként erre: 170. - 80Anikó87)
2014. júl. 2. 10:38
Igen, kötelezhető az apa a kapcsolattartásra. Sőt! Ha nem él a láthatásjogával, akkor az anya bemehet a gyámhivatalba és végrehajtást is kérhet. Egyszer írásban figyelmeztetik, utána 3 alkalommal pénzbírságot szabhatnak ki 5 ezer forintól akár 150 ezerig terjedőleg is. A 3. alkalommal már a gyámhivatal a rendőrségen feljelentést is tesz kiskorú veszélyeztetése miatt, mert hogy az a szülő, aki nem él a láthatás jogával, az lelkileg bántalmazza a gyermekét. Tehát az apa a leírtak alapján, ha van bírósági ítélet erről, akkor jogosult látni a gyermekét, és köteles is.
2014. jún. 3. 10:09
Ezt olvastam a családjogi torvényben: A gyermekétől különélő szülő – ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik – jogosult és köteles gyermekével kapcsolatot tartani.
169. 80Anikó87 (válaszként erre: 168. - Roland80)
2014. jún. 3. 10:08
Kotelezhetik az apát a kapcsolattartásra?
2014. máj. 15. 19:21
Kisfiam kitalálta,hogy csak az anyja jelenlétében akar velem találkozni és hogy a feleségem és akozos kifiunk olyankor ne legyen ott. Kérhet ilyet az exem a bíroságon?
167. becseiagi (válaszként erre: 165. - Zsuzso84)
2012. máj. 11. 11:29
Házasok voltak? Mert ha elváltak, akkor van egy bírósági ítélet, amiben benne kellene lennie e a láthatásnak. Ha azt anya nem tartja be, akkor az elmaradt láthatás időpontjától számítva 30 napon belül kérhet az apa a Gyámhivatalnál végrehajtást a láthatásra. Ha nincs bírósági ítélet, akkor a Gyámhivatalnál kérheti, hogy határozzák meg a láthatási időszakokat.
166. wero1201 (válaszként erre: 165. - Zsuzso84)
2012. máj. 9. 19:49
Szia!Menjen Gyámügyre ott meghatározzák a láthatást!
2012. máj. 9. 14:12

Sziasztok

nekem lenne egy kárdésem,örülnék neki ha valaki tudna rá válaszolni.Van egy családtagom akinek van egy gyereke külön mentek a gyerek annyával,két honapos kora ota nem látta a gyereket de a viszont a gyerek tartást havi rendszereséggel fizeti,szerintetek mit csináljon hogy láthassa a gyereket.Pereljen?

164. becseiagi (válaszként erre: 163. - Pöttöm85)
2012. ápr. 15. 09:54
Ha aláírja, akkor eleve nem is kérhetsz semmit tőle, mert jogilag akkor már semmi köze nincs a gyermekhez. Ezt neked kell tudnod, te ismered; hogy ha felajánlod neki ezt a lehetőséget, akkor hogy fog reagálni.
163. Pöttöm85 (válaszként erre: 162. - Becseiagi)
2012. márc. 25. 20:26
köszönöm...és ha nem kérek semmilyen támogatást tőle cserébe aláírja vajon??
162. becseiagi (válaszként erre: 161. - 80fc141063)
2012. márc. 23. 22:26
Az hagyján! de olyan országban élünk, ahol a szegény apukákat védik és támogatják, tehát neki lesznek ám jogai, te meg nem szólhatsz bele semmibe sem! Hidd el én tapasztalatból írtam, amit írtam neked, mert én is így voltam a váláskor, mint te. De aztán később jöttem rá, hogy nem kellett volna annyira bizonygatnom, hogy az ő gyereke. De persze te tudod! Csak még azt nem tudod, hogy mit vehetsz ezzel a nyakadba!
161. 80fc141063 (válaszként erre: 159. - Pöttöm85)
2012. márc. 23. 20:09
De azt ugye tudod,hogy ez esetben láthatási joga lesz,sőt kéthetente egész hétvégére el is viheti magával.Rá mernéd bízni???
160. Pöttöm85 (válaszként erre: 158. - Becseiagi)
2012. márc. 22. 18:09
Miatta nincs állásom sem...úgy hogy ő lesz majdnem az egyetlen bevételem...igen is fizessen....
159. Pöttöm85 (válaszként erre: 158. - Becseiagi)
2012. márc. 22. 18:07
Köszönöm szépen..De úgy gondolom hogy igen is fizessen ha már megtudta csinálni és utána kirakta a szűrömet akkor fizessen!! Nem fogok hamisat állítani csak azért, hogy neki jobb legyen..igaz hogy megszabadulnék tőle...de nem úgy hogy magamat járatom le....ennek csak ő örülne és röhögne a markában...
158. becseiagi (válaszként erre: 157. - Pöttöm85)
2012. márc. 21. 22:10
Menj ügyvédhez, mond el ezeket neki, és segíteni fog. De szerintem jobban jársz, ha a váláskor arra apellálsz, hogy félreléptél, már nem szereted, és mástól van a gyerek. Nem tudod a nevét, csak egy éjszaka volt, de meg akarod tartani. Azért mondtad először, hogy az övő, mert vele akartad volna felneveltetni, és hogy a nevére vegyen. Hidd el a leírtak alapján így jársz jól. Így persze nem lesz köze hozzátok, meg nem kell fizetnie, de legalább nyugodtan élhettek ketten a kicsivel. Én is ott rontottam el, hogy a váláskor erősködtem, hogy az övé, és mi lett belőle!? Egy majdnem 9 éves kálvária.. De mindenek előtt egy jó ügyvédet keress magadnak! Üdv és sok sikert és kitartást!
2012. márc. 13. 18:01

Sziasztok!! ez a legkeresettebb fórum. Fontos kérdésem lenne. Leírom röviden a problémám.

27 éves vagyok 2 éve házas...a házasságom nem volt jó már egyszer válni készültem...12 hetes kismama vagyok. A férjem amikor megtudta, hogy babát várunk...feldühödött és követelte, hogy vetessem el...azt mondta, hogy neki nem kell gyerek...nem tarthatom meg ha még is megakarom tartani akkor költözzek a szüleimhez és jobb lesz ha el is válunk..minden nap megkérdezte, hogy intéztem e már valamit az abortusszal kapcsolatban... Persze én nem intéztem. Kb egy évvel ezelőtt már volt egy spontán vetélésem...ha szándékosan elvetetem a babát lehet soha nem lehet gyermekem. A házasságom amúgy sem volt a legjobb így azért nem lett volna érdemes megtartani... Sokat túl sokat veszekedtünk és volt hogy kezet emelt rám. Összeszedtem a cuccaimat és elhagytam...megváltoztattam a telefon számom, az internetes közösségi oldalakról letiltottam így csak az email címemen tudott elérni..ott több alakalommal is leírta hogy vetessem el mert semmilyen kapcsolatot nem akar velem és a családommal...illetve neki nincs szüksége ilyen kötelékre ami egy életre összeköti velem...amikor elhagytam, meg is fenyegetett hogy garantálja, hogy nem fogom megszülni ezt a babát...féltem Tőle... maradt még ott pár értékes holmim... felkerestem emiatt email-en keresztül..megkérdezte, hogy terhes vagyok e még, és hogy megtartom e.....aztán mikor elmondtam neki akkor kérte hogy mivel emiatt muszáj lesz találkoznunk most már akkor üljünk le és beszéljünk a gyerekről... Nem akarok semmit megbeszélni vele...neki nem kell a baba...elzavart mikor terhes lettem...és követelte, hogy vetessem el... még is miről akarna beszélni..Beadtam a váló keresetet az ügyvédemmel tudok erről beszélni, ki tudják zárni az életemből az életünkből?? Tudván azt hogy nem akarta a babát és hogy volt, hogy bántott engem... van rá valamilyen módszer...ha lemond a láthatásról és a felügyeleti jogról az elég?? Kérjek egy olyat is amivel az örökségből is kizárja a gyereket?? Érdemes most elmenni az ügyvédhez vagy majd a bíróságon szóljak erről...kétségbe vagyok esve rémálmaim vannak...FÉLEK TŐLE!!!

2012. márc. 13. 10:18
Jelentem: Már csak a határozatra várunk, és mehetünk az új anyakönyvi kivonatért! :)
2012. márc. 4. 17:03
A gyámhivatalnál kell érdeklődnöd. Nálunk szóba jött 2 éve a külföldre költözés, akkor azt mondták, hogy mehetünk, csak adjuk meg a címünket a hivatalnak, és be kell nyújtanunk egy papírt, hogy mennyit keres a férjem, hogy lássák, hogy megélünk kint.
2012. márc. 1. 20:26
Sziasztok!ahoz hogy 40km rel aréb költözzek a kisfiammal van beleszolása az apjának? heti egyzser szokta vinni...vagy iylenkor mi a teendő? segitsetek fontos köszi!
2011. nov. 2. 20:59
Sziasztok! 2 hónappal az utolsó bejegyzésem után jó hírt hozok! Az ex-férjem aláírta a gyámhivatalnál a lemondó nyilatkozatot, most már csak a hivatalra várunk, hogy az örökbefogadás végbe menjen. Nekünk és a lányomnak ez nagyon jó. Végre majdnem 9 év után vége lesz a kálváriánknak! :)
152. becseiagi (válaszként erre: 151. - F7a22e1553)
2011. szept. 7. 11:28
Nálunk az okozott problémát, hogy amikor az ex-el elváltunk, akkor még pár hónapos volt a lányunk. A bírónő nem volt eléggé előre látó, és elfelejtette meghatározni az iskolai szünetekről szóló láthatását az apának. Erre első osztályosan került sor a gyámhivatalnál.
2011. szept. 5. 11:56
2 éves. :-)
150. becseiagi (válaszként erre: 149. - F7a22e1553)
2011. aug. 23. 10:26
Bocsi, lehet írtad már, de olyan ritkán jutok erre a 4 gyerektől, hogy valszeg elfelejtettem. Mennyi idős a kicsi?
2011. aug. 18. 20:34
szia! páratlan szombaton ház elől elviheti 3 órára, de ma jött egy levél, hogy egy darabig nem jön érte. Eddig is nagyon rendszertelenül jött. A kislány ordított.
148. becseiagi (válaszként erre: 147. - F7a22e1553)
2011. aug. 16. 13:28
A bírósági végzés, hogy tartalmazza a láthatást?
147. f7a22e1553 (válaszként erre: 146. - Becseiagi)
2011. aug. 7. 07:02
Köszi szépen, hogy leírtad. Isten ments az ilyenektől, remélem egyszerüen megjön a biológiai apa esze és nem kell hatóságokat bevonni. nekünk egyenlőre egy bírósági végzésünk van. asszem, ha ennyire bonyolult, akkor várok, amíg ő nem ad be igényt a kapcsolattartás megváltoztatására.Mondjuk nagyon sír amikor elvisze, dehát ez van sajnos.
146. becseiagi (válaszként erre: 145. - F7a22e1553)
2011. aug. 6. 16:28
Nos a védelembe vétel sok rétű lehet, attól függ, hogy a gyámhatósági tárgyalásnak mi a vége, a kimenetele. Nálunk azt szabták meg, hogy működjek közre a családgondozóval, az általa elkészített nevelési tervet betartsam (kiadom a gyermeket láthatásra, tartom a családgondozóval a kapcsolatot, stb..) és hogy próbáljam kiépíteni a normális emberi kapcsolatot a lányom biológia apjával. De megszabhatják azt is pl. ha már iskolás a gyermek, hogy napközibe kell járnia, mert úgy tartja a család gondozó, hogy otthon nem biztosított a gyermek nyugodtan fejlődése tanulás szempontjából. A keményen dolgozott velünk, azt a család gondozóra értettem; ha valaki kérdezte, mindig azt mondta, hogy sokat dolgozik velünk, de ebből gyakorlatilag nem látszott semmi. Egyszer be is panaszoltam a főnökénél, de persze az a saját munkása mellett állt ki. Gyermekjólétis jelenlétében láthatásra csak úgy van mód, ha a gyámhivatal a láthatást úgy határozza meg, hogy ott legyen. Nálunk Kagylóhéj Egyesületnek, vagy minek hívják, és minden hónap 1. és 3. péntekén van rá ott lehetőség asszem 10 és 16 óra között. Az, hogy gyámügy, ez a szó sok réteget takar. Külön van gyámhivatal és külön gyámhatóság. Mind a kettőhöz más tartozik. A gyámhatóságra tartozik a védelembe vétel, a gyámhivatalra a gyermek hol léte, tehát, hogy hol van elhelyezve, a láthatása. Nálunk pl. van nagyszülői láthatás is.
145. f7a22e1553 (válaszként erre: 142. - Becseiagi)
2011. aug. 6. 07:14
Szia!Az utolsó két mondatodat nem értem :-( az hogy védelem alatt volt az mit jelent, hogy a gyermekjólétis munkatárs jelenlétében láthatta a gyerekét? bocsi. És ki dolgozott veletek keményen? a gyámügy? a gyámügyről sok rosszat hallok, hogy elég passzívak és csak ha az ember nagyon noszogatja őket akkor hajlandóak segíteni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook