Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen zöldséget gyümölcsöt ehet egy szoptatós kismama? fórum

Milyen zöldséget gyümölcsöt ehet egy szoptatós kismama? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 9. 14:17
Én kifőztem előbb a kelkáposztát, karfiolt, és aztán tettem bele a levesbe, főzelékbe...ha már nagyon megkívántam. Így nem fájt tőle a pici hasa...Mondjuk csak 6 hónapos kora után csináltam ezt.
6. Mzsuka (válaszként erre: 2. - 1617f44160)
2011. márc. 9. 13:19
Nálunk a brokkolitól nem volt gond,viszont a körtével én is hallottam hogy vigyázni kell,ennek ellenére a 4hónapos bébiételeknél már láttam körtéset..Pedig még a kórházban is mondták hogy a körtelevet egy ideig felejtsem el.
2011. márc. 9. 13:18

Nem jó a borsó, bokkli, karfioé, kukorica.

Párolni répát szoktam olivaollajon, finom nagyon.

2011. márc. 9. 13:17

Szia!


Nekem azt mondták,hogy az elején a puffasztó és a székletfogó gyümölcsöket,zöldségeket kerülni kell,aztán fokozatosan elkezdeni enni és figyelni a babát,hogy nem fáj-e a pocija. A kislányom 5 hónapos és már szinte mindent eszek,persze mértékkel/főleg a káposztával kell vigyázni/.

3. Mákosnudli (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. márc. 9. 13:15
Amikor gyermekeimet szoptattam (4 gyerek) akkor minden zöldséget, gyümölcsöt ettem, kivéve az olyanokat amelyek "k" betűvel kezdődnek. Nekem bevált és soha nem volt gondom. Ugyanis a karfiol, körte, káposzta stb. megfogja a kicsi székletét. Ennyi amit előzetesként tudok segíteni. A legkisebb gyermeket 9 hónapig szoptattam. és nem volt gond.
2011. márc. 9. 13:15

A puffasztó hatású ételeket zárják ki a sorból, mert a babánál okozhat emésztési problémákat.

A káposzta, bab, lencse, füstölt erős fűszerezett ételek. ide tartozik a karfiol, brokkoli borsó is.

gyümölcsök közül az eper (ennek nincs most szezonja)kiütéseket okozhat, a körte is okozhat hasfájást.

2011. márc. 9. 13:10
Sziasztok! Nézegettem szoptatással kapcsolatos oldalakat de sajnos nem nagyon soroltak föl zöldségeket. Volt oldal ahol azt irták hogy lehet borsót + karfiolt enni egy másikon meg már azt irták hogy nem. Gyakran irják hogy fogyaszunk zöldséget párolva sütve stb, na de mégis melyiket lehet a burgonyán kivül? Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook