Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen varrógépet? fórum

Milyen varrógépet? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. dec. 11. 08:48
Köszönöm a válaszaitokat :-)
30. dina49
2014. dec. 10. 17:40
Sziasztok! Nekem is a Necchi 215 varrógépet ajánlották. Nekem az lenne a lényeg, hogy vastag, farmer anyagot is varrjon, több rétegben is. Kérlek, erősítsen meg valaki, hogy valóban varr farmert is.
29. Dodi44
2014. dec. 5. 02:31

Ha megengeded, megemlitenem, hogy harom fajta varrogep van,

1. Mechanikus,

2. Electronikus,

3. Computer vezerelt.

Az interneten sok leirast, kiertekelest talalni, majdnem minden markarol es annak modeljairol, amikrol erdemes minnel tobbet elolvasni, masok tapasztalatai leirasait.

Az alltalad emlitett Necchi markaju gepet a Japan Toyota gyartja, minosegerol sok jot lehet olvasni.

Minnel complikaltabb egy gep, annal tobb resze tud elromlani.

Celjaid eleresehez valaszd meg a Neked legmegfelelobbet, es ird be az Internet keresodbe, es annak a kiertekeleseit kutasd, mindent amit az Interneten talalsz rola.

Lehet az Interneten is venni gepeket, de ha meghibasodik nehezebb a javitasat megoldani.

De ne feledd, az Internetrol vasarolt dolgok a leg olcsobbak. De ha az Internet arusok arait megnezed, kapsz egy alap arat, amit ossze tudsz hasonlitani az uzletekben ra irt arakkal... (persze a Model szamokat figyelemben kell tartani)

Masok meg azt tartjak, abbol a varosbol vegyel gepet, ahol laksz, vagy annak kozelebol. Mert a mai gepek sokkal hamarebb meghibasodnak, mint a regebben gyartottak.(varhato elettartamuk [MTBF]6-7 ev. Egyre tobb "fem helyettesito alkatreszek" vagyis muanyagbol keszitettek, amiknek eleve sokkal rovidebb az elettartalmuk)

Nemely olcsobb modelhoz szinte nincs is alkatresz javitani. Azt akarjak, hogy dobd el, es vegyel egy ujat.

Vagy ha van idod, latogass meg egy par varrogep javitot, es azok a velemenyet is kerdezd meg, mit javasolnak. "Jo vadaszatot!"

28. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2014. dec. 4. 22:01
Talán a "szabadkar" az amire én gondoltam.
27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Nikoszka)
2014. dec. 4. 21:43

A mostanában gyártott gépeket nem ismerem, ezért kérdezz meg egy pár embert, melyik vált be!

(A barátnőmnek van egy hiper-szuper drága varrógépe, és visszasírja a régit.)

26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Nikoszka)
2014. dec. 4. 21:41

Ami szerintem fontos: előre, hátra egyenes varrás, cikk-cakk. Én gomblyukazni, zippzárt varrni nem tudok, tehát ezeket sosem használtam/használom.

Ami viszont jól jöhet, és néha hiányzott az az, hogy alá tudj tenni egy nadrág szárát (aminél le lehet venni elől a gépről egy alkatrészt, hogy aláférjen az összevarrt nadrág szára pl.), bocs, nem tudom annak mi a megfelelő kifejezése.

25. Nikoszka (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2014. dec. 4. 12:09

Köszönöm a válaszod!

Akkor azt hiszem a Singer mellett döntök.

24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Nikoszka)
2014. dec. 2. 21:48
Nincs igazán szükség a 22 programra, bőven elég a 11 is. Nekem egy 7 programos Neumannom van, kb. 25 éve semmi baja.
2014. dec. 2. 10:28

Sziasztok!


Hasonlóan a kérdezőhöz én is varrógépben gondolkodom.

A Necchi és a Singer varrógépek között tipródom. Kérdésem lenne, az egyiknél 11 másiknál 22 varróprogram van megjelölve. Mennyit számít?

Alapvetően a Singerhez húzna a szívem, de a Necchiben több program van.


Előre is köszönöm a válaszotokat! :-)

22. atalia19881101 (válaszként erre: 21. - Muizé)
2014. nov. 5. 11:03
Köszönöm a vàlaszt:-)
21. Muizé
2014. nov. 4. 19:04
Szia, teljesen meg vagyok vele elégedve, viszi a vastagabb farmert is, a több réteget is, varrtam már vele falvédőt is. Nagyon szeretem, nekem tökéletesen megfelel.
20. atalia19881101 (válaszként erre: 16. - Muizé)
2014. nov. 3. 12:22
Szia! Én is ezt a gépet nézegetem! Azóta mi a tapasztalatod? Minden rendben vele? Farmert viszi? Köszönöm előre is!
2014. júl. 17. 21:32
singer
18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Muizé)
2014. márc. 7. 11:08

Nekem még soha nem volt szabó ollóm, és már varrtam egy jó pár darabot a lakásba, meg magamnak is.

Ha nem drága, vegyél egy pár fém orsót a géphez. Ha több orsód van, nem kell mindig a színes cérnák váltogatásánál letekerned az orsóról a cérnát.

17. Vikyci (válaszként erre: 16. - Muizé)
2014. márc. 7. 11:06

Én is tőlük vettem.

Nekem eddig nem volt gondom a műanyag orsóval, inkább az a bajom, hogy kevés a 3 db. Szóval azt még venni fogok.

A tű amit küldtek nekem vastagnak tűnt, így abból vettem vékonyabbat.

16. Muizé
2014. márc. 7. 08:46

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt hiszem sikerült meghoznom a döntésem, új gépet veszek, méghozzá a nyitóban írt Necchi 215-et. A varrógépcentrum boltjában is ezt ajánlották alaphasználatra, és 3 év garancia van hozzá. Ha eddig elmegy gond nélkül, az már jelent majd valamit. 29900 Ft-ba kerül és elég sok mindent tud, lehet hozzá venni különféle talpakat is.


22 varróprogram

stretch programok rugalmas anyagok varrásához

overlock program anyagszélek eldolgozásához

rejtett öltés láthatatlan felhajtásokhoz

gumizó program gumibevarráshoz

díszítő minták

automata 4 lépéses gomblyukazás

öltéshossz állítás

cikk-cakk szélesség állítás

szabad gépi tűzés (+ talppal)

szabadkar nadrágszár felhajtáshoz

gombnyomásra cserélhető varrótalpak


TARTOZÉKOK:

gomblyukazó kocsi

cippzárbevarró talp (jobbos-balos)

3db műanyag orsó

fogazatletakaró plexi lap gombfelvarráshoz, szabad gépi tűzéshez

olaj+olajzó

gomblyukbontó

csavarhúzó

3db varrógéptű



Arra gondoltam még, hogy ha már a neten megrendelem, érdemes lehet alkatrészeket venni hozzá. Pl. műanyag orsó helyett lehet fémet kapni, szerintetek van ennek jelentősége, hogy fém? Szerezzek be belőle pár darabot?


A másik kérdésem a szabóolló. Ahány hely, annyi vélemény. Egyöntetűen mki a Fiskars szabóollóját ajánlja, ami kb. 6000 Ft. Na én ennek a feléért szeretnék venni valamit, kinéztem egy szintén Fiskars általános ollót (az egyik része 3 ujjas, a másik sima 1 ujjas) Ez szerintetek megfelelő lehet?

15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2014. márc. 6. 23:00
Sokan árulnak, de nem olcsón! Meglepődtem, milyen árakon árulják!
2014. márc. 6. 22:01

Nekem volt régi lábbal hajthatós singerem, ő volt a kedvenvcem.:) Egy baja volt, hogy nem tisztázott. Aztán volt egy neumannom, amit imádtam, de a gyes alatt bedolgoztam és lecseréltem egy újra. Nagyon megántam! Az új nem sokáig bírta, kellett vennem egy újabbat. Vettem egy finest ez a luchnik licence. Kb. 23 éves és semmi baja. Szerintem olyan gépet érdemes venni, amelynek nincs sok programja, azaz csak néhány alap öltést tud. Sima, cikk-cakk, gomblyuk. Azért elég ez, mert kevesebb a hiba lehetőség. Nem az a lényeg, hogy fém vagy műanyag.


Ha most vennék varrógépet, akkor keresnék egy jó állapotban lévő neumannt:)

13. Gretaa
2014. márc. 6. 21:56

A régebbi vasból vagy nem is tudom pontosan miből készült gépek az igaziak és a legjobbak.(legerősebbek)

Nekem ez a tapasztalatom.A műanyag gépek gyengék(ezekhez képest).

12. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Mkjudit)
2014. márc. 6. 21:52

Nekem is egy 7 programos Neumannom van, szintén 30 év körüli, és még soha nem volt semmi baja. Néztem a Vaterán, kib. 17eFt-ért árulják használtan.

Bár volt, amelyik sokkal szebb állapotban volt, mint az enyém, én azért inkább új gépet vennék, ha most vásárolnék. Én a Singert néztem ki, elég jó áron is van már alapgép. Otthoni célra szerintem az bőven elég.

2014. márc. 6. 21:29
7 éve használok egy Janome típusu gépet, nagyon szuper, soha semmi gondom nem volt vele.
2014. márc. 6. 15:37

Nekem újabb fajta Singer van, könnyű kezelni, és elég strapabíró, nyüstölöm szegényet eleget, imádom a kütyüt.

Szóval újabb típusú (plusz a régiek legjava állványos-asztalkás, így a pakolás és helytakarékosság sem utolsó szempont).

9. Vikyci (válaszként erre: 8. - Vikyci)
2014. márc. 6. 15:29

Ja, a mosodás lányok is nadrág felvarrásra, kisebb javításokra használják.

Én otthon javítottam már vele párna huzatot, aljaztam nadrágot, varrtam karácsonyfa díszeket.

8. Vikyci (válaszként erre: 1. - Muizé)
2014. márc. 6. 15:28

Szia!

Én is pont ezt a Necchi 215-öt vettem (lila) tavaly ősszel. Előtte sose varrtam géppel, sőt én még tanfolyamra se járok, csak a magam feje után megyek, ill. netes kezdő tanfolyamot vettem meg 5 ezer ft-ért, abból tanulgatok.

Munkahelyemen a mosodásoknak van ilyen gépe, az alapokat megmutatták a lányok, ők elégedettek a géppel.

Nekem nagyon tetszik a gép, könnyű kezelni, én csak ajánlani tudom Neked is!

2014. márc. 6. 14:44
Maradok a kozel szaz eves jo oreg Singer varrogepnel, ami mar a 3. nemzedeket szolgalja ki, de a 4. is szamithat ra biztonsaggal.
2014. márc. 6. 14:41
Akkor eddig 4ből 4 ember az új gép mellett szavaz. Talán kezd kirajzolódni a helyzet? :)
2014. márc. 6. 14:34
Én használtat vettem és mindig elromlott. Szóval én biztosan csak újat vennék legközelebb és Singert.
2014. márc. 6. 14:30
Nekem is Singerem van. 5 éve használom, újonnan kaptam. Soha semmi baja nem volt még eddig. Kb egy hónapig ismerkedtem vele (én is kezdő voltam), azóta megy minden, mint a karikacsapás.
2014. márc. 6. 14:24
Csak Naumann-t, én is most vettem egyet, tökéletes állapotban van. Anyának is ilyen van kb. 30 éves és szuper!
2. abbe (válaszként erre: 1. - Muizé)
2014. márc. 6. 13:58

Nekem Singerem van, olyan kívül műanyag fajta. Egyszer volt valami baja, a szerlő simán szétkapta és megoldotta, nem volt gond, hogy műanyag. Mivel belül persze nem az. A baj egyébként annyi volt, hogy nem foglalkoztam azzal, hogy rendszeresen olajozni kellett volna, és végülis ez hiányzott csak a gépnek.

De én nem varrok sokat, viszont pont ezért jó egy ilyen könnyen kezelhető gép, amit könnyű elővenni és elpakolni is, nem romlik el (7-8 éves már), és ha baja van akkor is könnyen szerelhető. Nem vennék régit, azzal több baj van, és ha nem értesz hozzá akkor elég rossz folyton szerelőhöz vinni, pláne ha kiderül hogy csak egy kallantyút hagytál mondjuk lenyomva. (Mert van nekem egy réges-régi is, de azt nehezebb használni, javítani, és kevesebbet is tud.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook