Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen varrógépet vegyek ha otthon eladásra szeretnék készíteni ágytakarót, női felsőket, szoknyákat ilyesmi?Légyszi adjatok tippeket, tanác fórum

Milyen varrógépet vegyek ha otthon eladásra szeretnék készíteni ágytakarót, női felsőket, szoknyákat ilyesmi?Légyszi adjatok tippeket, tanác (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 21. 14:02

Sziasztok!

Bea vagyok, és abban kérném a segítséget, hogy szeretnék eladásra szánt gyerekjátékokat varrni. Kinéztem egy varrógépet, ami ugyan nem a legolcsóbb kategória, de így sem vagyok meggyőződve a választásról. Tudnátok segíteni? A választott varrógép: Singer varrógép JIM F3229.


Előre is köszönöm a segítséget.

2015. ápr. 10. 21:51

kata:

Ezt mindenképp olvasd el.

[link]


Erre a régi gépek (brother, lucznik, naumann/veritas/textima ezek ugyanazok más névvel, toyota, pfaff) is megfelelőek. Mindenképp fém gépet és ha használt, akkor olyat ami be van állítva, ki van tisztítra és a hibás alkatrészek ki vannak cserélve.

Amikhez könnyű alkatrészt venni a régiek közül az a naumann/veritas (van ahol textima néven látni ez a gyártó)


Az új singereket már nem érdemes megvenni. Annak már csak neve van a gyártó más.

jófogáson és vaterán vannak jó gépek.

2015. márc. 14. 20:18
sziasztok! én hobbivarrásra szeretnék varrógépet venni, de nem tudom milyet. nadrág felvarrás, egyszerűbb pólók, ilyesmi. van valami ötletetek?
18. Gy.Ibi
2011. máj. 4. 01:04

Van egy fórum: Háztartási interlock

Érdemes elolvasni.

17. Sziszi033 (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2011. máj. 3. 21:15

Mégegyszer köszi :)

Szép estét !

16. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Sziszi033)
2011. máj. 3. 08:21
Tudtam én,hogy annyiért már lehet kapni.ehhez értek:)
15. Sziszi033 (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2011. máj. 2. 23:20

Ma sikerült vennem 1 varrógépet,azon van gomblyukazó is :))

Teljesen mezei gép 20000-ért vettem vadi új.

Elég sok öltés tipust tud....

remélem beválik.

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Imibolya)
2011. máj. 2. 18:53
Arra elég egy mezei gép is,ezek is sok mindent tudnak,ha szerencséd van 20körül tudsz venni újat.
2011. máj. 2. 12:59
Hobbi szintre milyent érdemes venni ,arra jó a gagyi is, vagy azért van amit szemelőtt kell tartani a vásárláskor?
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Sziszi033)
2011. máj. 2. 12:46

Nincs mit:)

Kicsit utána néztem a dolgoknak.

singer interlock 30ezer,varrógép ipari,68ezer,fedőző 80ezer,singer gomblyukazó,40ezer.

de ha olyan varrógépet veszel,ami gomblyukaz is,akkor annak az árát megspórolhatod:)

11. Sziszi033 (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2011. máj. 2. 10:05
Köszönöm az információdat. Először egy varrógépre gondoltam (csak) aztán úgy tervezem apránként,beszerzem hozzá a többi gépet is.
2011. máj. 1. 18:31

Inerlockal a rugalmas anyagokat teljesen összetudod állítani persze a nyak,alja és ujja alja más kérdés.

Valami ipari gép kéne,de ha eladásra gondolod,kell ipari varrógép,interlock,fedözö és gomblyukazó sem ártana...

9. Orina1 (válaszként erre: 8. - Sziszi033)
2011. máj. 1. 18:26

akkor volna egy kérdésem? hol szeretnéd árulni az elkészített holmikat, ágyneműt stb...


Csak mert 40e Ft-ba nem fog beleférni a tisztázó gép (is) :(

8. Sziszi033 (válaszként erre: 6. - Orina1)
2011. máj. 1. 13:50

Köszönöm a biztatást!

Részinformációim persze vannak innen-onnan,hogy milyen tulajdonságokkal bírjon egy jó képességű varrógép,de kiváncsi lennék személyes konkrét tapasztalatokra is.

Összegben max.40 ezret tudnék rákölteni.

2011. máj. 1. 13:46

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat mindenkinek :)

És természetesen várok még hasonló építő ötleteket.

timcike,igazad van,szakmai tudásom nincs a varráshoz,de rajta vagyok a dolgon :)

Egy jó pap is holtig tanul.....pláne az ember lánya :))

2011. máj. 1. 10:23

Szaktudás nélkül is lehet szépen varrni... :)

és háztartási géppel is lehet igényesen varrni... :)

A felsorolt gépek valóban kellenek, de attól függ milyen mennyiségben szeretne varrni, és mennyi pénzt tud a gépvásárlásra fordítani.

Kitartást és sok sikert !

5. 693995eb0a (válaszként erre: 1. - Sziszi033)
2011. máj. 1. 08:58
Ha eladásra szeretnél ruhát készíteni akkor csakis igényes varrással tedd!!!Ehhez elengedhetetlen az ipari gyorsvarró, 3-4 szálas interlock, fedőző,és persze egy jó vasaló.Gomblyukazáshoz,gombozáshoz elég egy sima háztartási varrógép.Gondolom szakmai tudásod nincs a varráshoz, mert ha lenne, tudhatnád milyen gépek kellenek egy igényes, szépen elkészíthető és eladható ruhadarabhoz.
2011. máj. 1. 08:14

Interlock géppel a rugalmas ruhák oldalát össze tudod állítani... Tesz-vesz/vatera oldalon rengeteg normális gép található.

Legjobb ha elmész egy varrógép szaküzletbe és ott helyben megmutatják melyik gép milyen varrásra alkalmas. Vigyázz bőség zavara lesz... :)

Attól is függ mekkora helyed van, mert az ipari varrógép az asztalba épített, nagyobb helyigényű...

Viszont a háztartási varrógépek is kiválóan alkalmasak ilyen tevékenységre... Nekem singer van, amit 15 éve használok, ano jó drágán vette az anyukám nekem. Most a munkatársam ilyet vett a Vaterán 7500 ft-ért :))) Szóval egy ilyen géppel simán tudsz egyenes varrást és cikk-cakkot varrni, esetleg 1-2 himzőminta is van benne.

Ehhez még vehetsz interlock szegő gépet. Az olcsóbb változata 40-50 e ft .

2011. máj. 1. 08:09
Csakis interlockot! Azon minden szükséges funkció megvan. Mivel újonnan elég drága, érdemes körülnézni és használtat venni.
2011. máj. 1. 07:58
Szia.Mindenképpen Iparit varrógépet azok strapabíróbbak. A felsők varrásához rugalmas cérna kell, de nemártana egy Interlok gép legalább 3 cérnás.
2011. máj. 1. 07:12
Milyen varrógépet vegyek ha otthon eladásra szeretnék készíteni ágytakarót, női felsőket, szoknyákat ilyesmi?Légyszi adjatok tippeket, tanácsot

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook