Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen probléma lehet, ha egy felnőtt folyamatosan köhög, nincsen megfázva, nem dohányzik, de mégis száraz köhögése van? fórum

Milyen probléma lehet, ha egy felnőtt folyamatosan köhög, nincsen megfázva, nem dohányzik, de mégis száraz köhögése van? (tudásbázis kérdés)


1 2
8. edek
2008. nov. 3. 08:19
Reflux?
7. bosika (válaszként erre: 4. - Piltzne)
2008. nov. 3. 08:17

Én is hasonlót szerettem volna írni.

Érdemes lenne elmenni egy allergiatesztre.

Nagyon sok minden befolyásolhatja a köhögést, és ha a teszt nem mutat ki semmit, akkor lehet másfelé nézelődni.

2008. nov. 3. 08:16

Szia! Anyukámnak volt sokáig ilyen gondja, meg berekedt. Neki hangszálpolipja volt.

Leműtötték és azóta jól van.

2008. nov. 3. 08:11
Szerintem, először menjen el tüdőszűrésre.
2008. nov. 3. 08:08

Szia,


Egyszer pár évvel ezelőtt nekem is voltak ilyen tüneteim. Nyáron, amikor az ember nem igazán szokott megfázni sem :). Vizsgálgattak hetekig, allergiateszt, tüdőgyógyászat, meg minden, de semmi nem derült ki. Aztán ahogy jött, úgy el is múlt kb három hónap után. Az háziorvosom egyetlen tippje az volt, hogy az irodában, ahol dolgozom, szennyezett a légkondi, nincsenek kicserélve a szűrőbetétek és ez okozza. Bizonyítani ugyan nem tudtam, hogy így van, de megemlítettem ezt a munkahelyemen. Lehet, hogy nem az én hatásomra, de kicserélték a szűrőket......aztán láss csodát, elmúlt a köhögésem.....

2008. nov. 3. 07:49
Szia! Nem vagyok szakember, így nem tudok biztosat mondani neked, de lehet hogy egy gyakori mégis még kissé ismeretlen "modern" betegséggel állsz szemben. A rossz étrend ( sok zsíros, túl fűszeres étel fogyasztása, késő esti evések, sok csokoládé, tea, tehát rengeteg szervezetet savasító táplálék bevitele ) okozhatja. De nem szeretnék okoskodni :) én sajnos családon belül találkoztam ezzel, nagyon könnyen 'gyógyítható'. A betegség neve Reflux, tulajdonképpen arról van szó, hogy a rossz étrend okozta elsavasodás olyan szintre juttatja a szervezetet, hogy a gyomorban felgyülemlett sav, elindul utat keresni a nyelőcsőben felfelé. Ez csiklandozó, kaparó érzést kelthet, ami folytonos köhögési kényszerhez vezet. Néha hányást, fájdalmat is okozhat. Általában este lefekvéskor erősödik, amikor a test vízszintes állapotba kerül. Megoldás: kapható kétféle gyógyszer, házi orvos is felírhatja, és pár napon/héten belül enyhülnek a panaszok. Én csak az egyiket ismerem CONTROLLOC a neve. Étkezés előtt negyed órával kell bevenni. Ennyit tudok róla, nálunk használt :) Természetesen ezzel együtt jó, ha elkezdesz egy kisebb lugosító kúrát, semmi vészes dolgot nem kell csinálni :) csak mellőzni a túl sok fűszert, inkább gyümölcsöket, zöldségeket fogyasztani, és minden tévhittel ellentétben, citromos vizet. Merthogy sokan azt hiszik a citromsav savasít. Nem. Bizony a legjobb lugosító. Persze csak ha meg bírod inni :) DE minden esetre én bízom benne hogy miután elolvastad irományom rájössz hogy nem ilyen tünetek jelentkeznek nálatok, szóval nem ez a baj :) Remélem semmi komoly, és hamar elmúlik. További szép napot!
2008. nov. 3. 07:24
szia!én nem tudom hogy mi lehet a gond,de a páromnak is volt ilyen,a természetgyógyász azt javasolta hogy igyon kasvirág teát,3 hétig naponta egy bögrével.neki bevált.
2008. nov. 3. 07:08
Milyen probléma lehet, ha egy felnőtt folyamatosan köhög, nincsen megfázva, nem dohányzik, de mégis száraz köhögése van?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook