Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen lakásban, hol "érdemes" lakni babával? fórum

Milyen lakásban, hol "érdemes" lakni babával? (beszélgetős fórum)


2014. febr. 20. 01:50
Bárhol,bármilyenben,a lényeg a szerető környezet,mint amilyen ezen a portálon vesz körül.
2014. febr. 18. 17:56
Na, amit én megtanultam: saját hálószoba a szülőknek. Nekünk sajnos nincs hálószobánk; a nappali van begalériázva, s a galérián alszunk. A gyerek óta meg anyósék jönnek sokszor itt aludni, s olyankor semmit nem lehet csinálni este. A tévét lefoglalják, a kanapét lefoglalják, lefeküdni aludni nem tudok, amíg tévéznek, s simán tolják éjfélig. Minden pihenésnek és intimszférának oda. Szóval nagyon kell a saját hálószoba:)
27. agis (válaszként erre: 26. - Bettiletti)
2010. márc. 19. 11:56

Ha én te lennék (de nem vagyok) akkor igen, nekem kellene a második fél szoba, a lentebb említett ok miatt.


Neked kell döntened:)

2010. márc. 19. 11:52

most van nappali + 1 hálós!

kell a 2 háló + nappali?

25. agis (válaszként erre: 14. - Bettiletti)
2010. márc. 19. 11:45

Annyiban érdemes a külön szoba, hogy el tudsz vonulni a nyűgös gyerekkel éjszakára, hogy az apa tudjon pihenni (dolgoznia kell valakinek, ugye?).


Szerintem a 2 szobás lakás a minimum.

24. Jk
2010. márc. 19. 11:44
mi is kiadtuk most ott:))
23. Jk
2010. márc. 19. 11:43
természetesen azt is lehet ott
2010. márc. 19. 11:37
Köszi, mindenképp bérlésben gondolkozunk!
21. Jk (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2010. márc. 19. 11:30

szia. Pest vagy Buda környéke is számba jöhet?? mert ha igen

szerintem érdemes szétnéznetek Biatorbágyon. a lakóparkban rengeteg új lakás és eladó régebbi lakás is található. és jobb áron mint Budapest területén a hasonló lakások. rengeteg gyerek. minden házban minimum egy, szóval egész nap van társaság ha akarod. falusias hangulat, az utcákon gyerekek játszanak. csendes, kertes kicsi vagy nagy, amit választasz és közel vannak a nagy bevásárlóközpontok. Ikea, Kika, tesco, cora auchan dechatlon, minden elérhető. a vasutállomás kb fél óra sétára van, szóval kocsi kell. sok kisbolt a közelben. nagyon jó hentes. stb.

ha nem zavar hogy közel vannak a szomszédok és a kertedbe biztosan belát valaki, aki jó döntés lehet.

2010. márc. 19. 09:17

Eleinte kényelmesebb a közös szoba. És én úgy voltam nyugodt. De egy idő után külön költöztettük a lányomat. Minden neszre felébredt( mászkálás, óra csörgés reggel), nem tudott pihenni.

Szerintem olyan lakást érdemes venni, ahol lesz saját szobája. Ha nem is rögtön, de később szüksége lesz rá.

Az viszont nem árt, ha a ti hálószobátok közel van az ő szobájához.

19. 2c2de63135 (válaszként erre: 13. - Bettiletti)
2010. márc. 19. 09:13

szerintem ha az új építésűt nem hosszú távra tervezitek, felesleges pénzkidobás, az veszít a legtöbbet az értékéből, ha nemsokára el akarjátok adni(ez olyan, mint az új autó...az első 1-2éveben veszíti az értékéből a legtöbbet, arányosan értve), Ma pedig annyira lementek a nemrég épült(újszerű) lakások, házak árai, hogy én biztos abban gondolkodnék...pár év múlva azt ugyanannyiért vagy még többért is el tudjátok majd aadni, mint amennyiért most veszitek...


a babának mindenképpen külön szoba kell, max fél évig tartanám a saját szobánkban, de inkább egyáltalán nem. A szülőknek is kell a magánélet, legalább este(itt most nem a szexre gondoltam, hanem beszélgetés, tv-nézés, olvasás stb, amit ha mellettem egy pici baba van, aki épp alszik, nem lehet normálisan csiálni, és a babának sem jó, ha megy mellette a tv...) de ezt mindenki maga tudja, kinek mi a jó...

18. d4b0dd2692 (válaszként erre: 5. - Bettiletti)
2010. márc. 19. 00:58
Amikor született a gyerekem olyan lakótelepen laktunk,ahol alacsony házak(3-4emeletes)és sok zöldterület volt.9 éves múlt mikor családi házba költöztünk.A gyereknek,mivel nincs testvére jobb volt a lakótelepen,mert volt társasága,jóban voltunk a szomszédokkal,átjártak egymáshoz,kihívták egymást játszani.A családi házas környezetben 2 szomszédomnak tudom a vezetéknevét,de nem járunk össze.Kisgyerekkel,azt mondom valami jókörnyéken,lakóparkba mennék,ahol sok a zöldterület de társaság is van.
2010. márc. 18. 23:45
köszi, Neked is!
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Bettiletti)
2010. márc. 18. 23:32
Jó éjszakát! :)
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Bettiletti)
2010. márc. 18. 23:21

ok :) Nem tudtam tapasztalt "öregmotorosokról" van szó :)


A babának eleinte nem fontos a sajátszoba, de ez is olyan, ki hogy szereti. Én mellettem szerettem tudni a gyerekeimet. Az elsőnél még nem volt lehetőségem különszobába tenni, a másodiknál lett volna, de nem tettem.

2010. márc. 18. 23:20
Szerintetek babának érdemes külön szobát "tartani"?
2010. márc. 18. 23:17
Enissa, azt kiszúrjuk mindig újépítésűben laktunk, már tudjuk a praktikát!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Bettiletti)
2010. márc. 18. 23:15

Vigyázni kell ám nagyon az újépítésüekkel is. Hiszen a külcsín néha nagyon sok hiányosságot takar.

Sok építési vállalkozó akart hirtelen meggazdagodni és használt silány anyagokat.

2010. márc. 18. 23:13
az álmom nekem is egy budai luxusvilla a milliomosnegyedben....;)
10. bettiletti (válaszként erre: 6. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 18. 23:12

Érdekes....de panelban sem gondolkozom, csak újépítésű...!



Inkább az érdekel, hogy érdemes-e a picinek külön szoba, stb

2010. márc. 18. 23:11
...én kertes házról álmodom. Én is ott nőttem fel, tudom milyen jó ott gyereknek lenni :)
2010. márc. 18. 23:11

Komolyravéve a szót egyértelmű a tégla jobb. A benapozottságra is figyelni kell.

Társasházban vigyázni kell a földszint gyakran vizesedik. Nézzétek meg mikor ujjították fel az elektromos, gáz,vízvezetékeket. Mikor volt tatarozva a ház. Mennyi a közös ktg. Az egyedifűtésnél jobb nincs, annyit fűtesz amennyire pénzetek van.

Akörnyéket feltétlenül nézzétek meg, nem szerencsés ha szórakozóhely van a környéken . Amikor nézitek a kiszemelt lakást nem árt a napnak több szakában megnézni, nincs-e hangoskodó szomszéd.

2010. márc. 18. 23:10

családi házak horror áron vagy amúgy, ami szép, jó...

nem a 20. kategóriás lakás, de azért a határ sajnos nem a csillagos ég, olyan normál :)

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - Bettiletti)
2010. márc. 18. 23:09

Ott sem jobb, nehogy azt hidd!


A környékünkön is az ilyen lakásokat keresik a betörők és a szomszédban otthon voltak, de nem láttak, hallottak semmit.

Érdekes nem?

2010. márc. 18. 23:04
Sajnos a családi ház kb kizárt, és én tán félnék is, a párom viszonylag gyakran utazik, társasban gondolkozom...
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2010. márc. 18. 23:01
Úszómedencével, halastóval. Természetesen ezek elkerítve a gyerek miatt.
3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2010. márc. 18. 23:00

Fontos hogy kényelmesen elférjetek, és mindenkinek legyen helye!

Lehetőleg ne legyen szmogos!

A panel kerülendő, persze ha teheted, de a tégla és hasonló jöhet!

Legyen minden fontos a közeletekben, még akkor is ha van autó! (háziorvos, gyerekorvos, gyógyszertár, bölcsi, ovi, suli, bolt)

A családi ház egyértelműen jó.

2010. márc. 18. 23:00
amire pénzed van, tág fogalom. Természetesen egy csodálatos napos, csendes csupa fa és virággal teli kertes családiház az ideális.
2010. márc. 18. 22:57
Szerintetek merre (mindenképp Pest, vagy környéke), milyen, mekkora lakásban érdemes és jó lakni picivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook