Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panellakásban milyen hangok/zajok hallatszódnak át leginkább; az alattad lakótól? fórum

Panellakásban milyen hangok/zajok hallatszódnak át leginkább; az alattad lakótól? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. emagdi (válaszként erre: 35. - -p.monika-)
2015. jan. 27. 19:30
nem lehet, hogy a radiátor "szól"? ha nem volt, vagy nem rendesen légtelenítve, akkor sípolhat, zúghat, fütyülhet... kérdezz rá, hogy az alattad-feletted lakók is észlelik-e, és ha igen, akkor kellene beszélni a gondnokkal és légteleníteni a rendszert.
2015. jan. 27. 19:19
Én egy csendes környéken lakom, eddig nagyon szerettem a lakásomat, leszámítva azt, hogy az alsó szomszéd időnként üvöltette a televízióját, illetve alatta a másik zenét hallgatott. Mostanában jövök rá, hogy a középső lakás előnye az, hogy jó meleg van, ugyanakkor körbeveszik a lakások, gyakorlatilag mindent lehet hallani oldalról, alólról, felülről. Nálam igazán csak az alsó szomszédokkal volt gond, de most van egy újabb probléma, ami kifogott rajtam. Lakásfelújításban vagyok, gyakorlatilag üres a nappali a tapétát leszedtük, rá egy hétre a csőnél elkezdett morajlani valami. Ha odamegyek a csőhöz, hallom, hogy lentről jön, pedig már purhabbal is be van fújva, semmi hatása, gyakorlatilag olyan, mintha berezonálna a fal, gyakorlatilag folyamtos a dolog, és ezt a rezonanciát átveszi a többi szemben lévő fal is, aztán a konyha is. Gyakorlatilag a fél lakásom berezonál, nem hangos, de mivel szinte folyamatos, borzasztóan zavaró. Éjszaka füldugóval alszom, de ez sem megoldás és hosszú távon nem is hiszem, hogy igazán jót teszek vele magamnak. Most már a hálóban is hallom a berezonálást, úgy tűnt, hogy megfejtettem a dolgot, a hűtőm. Ha kihúzom nincs ez a rezgés, legalábbis a hálóban nincs, a nappaliban meg hol van, hol nincs. Nyilván attól függően, hogy az én háztartási eszközöm, vagy a másé váltja-e ki. Eddig ilyen nem volt. Nem gondolom, hogy a tapéta ennyit felvett ezekből a hangokból. A nappalim alatt is nappali van, azalatt is, igazából fel sem tudom fogni, hogy az ugyanolyan rezonancia, mint amit az én hűtőm vált ki, esetleg egy másik hűtőtől származik, mert ugye hallom a sajátomat is, meg ezek szerint hallom a szomszédok hűtőit is. A csövet meg gondolom nem lehet szigetelni, mert minden hangot onnan hallok, nekem mindig is az a szoba, pontosabban az a cső volt a kritikus pontja a lakásnak.
34. d41005143d (válaszként erre: 32. - Serenitas)
2014. nov. 8. 06:52
a baj az,hogy ejjel minden zaj sokkal jobban hallatszik,mint nappal,mert nappal autok,buszok,emberek jarnak az uton es ilyen zaj fel sem tunik az embernek.
2014. nov. 8. 06:50
zajok nemcsak az alattad,hanem feleted lakotol is hallatszanak/furas,hangos zene,veszekedes................./
2014. aug. 13. 14:09
Hallatszódnak az biztos. Én 4 emeletes társasházban vettem lakást a 4.-en. Mindenhol arról olvasok, hogy fentről zajonganak. Nálam ugyebár fentről nem lehet (hacsak a galambok a tetőn nem húzogatják a székeket), tehát csak lentről jöhet a zaj. Meg hallom is, hogy onnan jön. De ennyire??! Nem értem, ha valaki fa székeket használ, és a szocreál linóleumot lecserélte járólapra, (én is azt tettem, mint a legtöbben) az miért "nem húz" a szék lábára filckorongot? Nekem még a fürdőszobai kisszekrény belsejében is van, hogy ne csapódjon, mikor bezárom. Tulajdonképpen nálam "csak ez" a zavaró. De a leginkább az a rossz, hogy este 9 körül kezdik el, és fél 11-ig abba se hagyják. Sőt: éjjel 1-kor, minden nap kihúzzák és betolják a széket, vagy bútor, vagy mit tudom én. De csak egyszer. Mi a fenéért??! Persze én meg felébredek rá. Egyébként napközben meg koki csend van, úgy hogy otthon vannak. Akkor nem ülnek rá a székre, csak éjszaka??! Egyébként léghangok (beszéd, tv, zene, stb.) szinte egyáltalán nem jönnek át. Erről olvastam is valahol, hogy a panelben ezeket a zajokat aránylag jól köti a fal, vagy a padló, de a testzajokat, mint a fúrás, meg a padlókaristolás, felerősíti a vasbeton.
31. globus
2013. dec. 24. 07:31
Kutyaugatás.
30. grizus
2013. dec. 24. 04:03
Ja meg zene, porszívózás, klopfolás.
29. grizus
2013. dec. 24. 04:02
Fúrni szoktak néha meg dumálnak, röhögnek, ami baromira zavar, ha épp aludni próbálok.
28. Nátháska (válaszként erre: 21. - INDUS11)
2013. dec. 23. 08:01

Hát, nem tudom. Sokan azt írják, hogy alulról szinte semmit nem hallanak, felülről és oldalról annál inkább.

Szóval ha a Te oldal- és alsó szomszédaid még nincsenek kiakadva az éjszakai zajokon (amit persze indokoltan teszel, mégis valószínűleg ők is felkelnek), akkor most tényleg rá akarsz tenni még pár lapáttal, és szándékosan még hangosabban zajongani? Szándékosan zavarni a körülötted élőket ("zörgetem majd a radiátorokat, kopogok a plafonon, és éjszaka engedem le hangosan a redőnyöket. Mindezt hétvégén intenzívebben.

Ja, a klopfolás is irtó jó ötlet. Vasárnap reggel!"), mert egyetlen emberrel nem egyezel?

2012. ápr. 5. 13:14
Az alattunk lakót mi sem észleljük, a felső és oldalsó szomszédot annál inkább, az egyiknél azt is hallom, hogy milyen műsor megy a tv-ben, gondolkodunk valami utólagos szigetelésen, de nagyon drága :(...
2012. márc. 8. 08:11
Az alattam lakóktól semmi.De a felettem lakóktól... Parketta volt náluk,ha egy tűt leejtett már kivoltam.És ugye klumpája volt a csajnak,meg jó erős hangja,meg éjszaki bagoly volt...Imádtam ott lakni,de az ilyen panalzajok miatt elmenekültem.
25. B-evice (válaszként erre: 23. - A9f01314db)
2012. márc. 8. 07:59
:D:D
2012. márc. 8. 06:21
hangos zene,cipőben járkálás,szék húzogatás,kiabálás,ágy kihúzás,porszívózás,fúrás,faragás,stb...
2012. márc. 8. 06:11
Valamikor panelban laktam. A felettünk lévő házaspár a fürdőkádban fürdés közben "eregette a fáradt gőzt" szörnyű hangos volt, és kellemetlen, főleg ha vendégeink voltak. Szerencse a szaga nem jött le.
22. B-evice (válaszként erre: 21. - INDUS11)
2012. márc. 7. 23:03

Szép tiszta lehet a lakása, ha otthon cipőbe járkál..:)

Ám de óvatosan a megtorlással, nem ám bosszúból eláztatja a lakásotokat, sajnos mivel ő van felettetek, így előnyben is van :(

Szóval, sok sikert, szurkolok! (arra vigyázz, hogy a plafonról nehogy lehulljon a vakolat:))

21. INDUS11 (válaszként erre: 15. - B-evice)
2012. márc. 7. 21:54

Ez lesz. Már fél éven belül 2x is megkértük.

Most már csak a kopogás marad, illetve mi is húzogatni fogjuk a járólapon a széket, zörgetem majd a radiátorokat, kopogok a plafonon, és éjszaka engedem le hangosan a redőnyöket. Mindezt hétvégén intenzívebben.

Ja, a klopfolás is irtó jó ötlet. Vasárnap reggel! Szuper!


Amúgy amikor ideköltöztünk, megkértük a csajt, hogy ne magassarkúban készülődjön már reggelente a gyerekek miatt, mire azt válaszolta, hogy nem tud repülni. Baromi intelligens. Én is az leszek.

2012. márc. 7. 19:50

Az ismerősömnél aludtam még nyáron, de alulról semmi hang nem jött, pedig ott lakik 3 kisgyerkőc is (ovis, sulis).

Felülről pedig csak a lépéseket, és a fürdőszobai dolgokat lehet hallani, de azt is csak éjszaka.

Nappal semmi.

19. 2100 (válaszként erre: 15. - B-evice)
2012. márc. 7. 13:37
`En egyebkent nem ajanlom a visszadast, mert meg te johetsz ki belole rosszabbul, sajnos :(
18. dorry (válaszként erre: 7. - INDUS11)
2012. márc. 7. 09:50
Igen, talán az a legjobban!
2012. márc. 7. 09:15

En alulrol semmit nem hallok, a felso szomszedok viszont megkeseritik az eletem.

Vszinu ok sem hallanak semmit alulrol (tolem), tehat nemtudom hogyan zajonghatnek ugy, hogy csak oket zavarjam.

16. 2100
2012. márc. 7. 08:29
Gondolom lakasvasarlasra keszulsz, azert kerdezed. Amikor mi panelben laktunk, nemcsak felulrol a klopfolast hallottuk, hanem oldalrol a hangos szexet minden velejarojaval egyutt, es a magassarku cipot, ejjel- nappal. (hiaba szoltunk nekik- akkoriban szuletett szivbetegen gyermekunk). Azota most teglalakas-itt alol (nem kozvetlen alattunk, hanem annak a szomszedja) a hentes, minden reggel negyed hettol husdarabolasra kelunk fel, de mar nem sokaig :)
15. B-evice (válaszként erre: 14. - INDUS11)
2012. márc. 7. 07:45

Jobbulást a gyerkőcöknek!

van partvisod, vagy seprűd? na, ha kopoghat a cipőben a csajszi, hát alulról te is járkálj a plafonon. :)

14. INDUS11 (válaszként erre: 13. - B-evice)
2012. márc. 7. 07:37

Sajnos éjszakánként mostanában porszívózni kell a gyerekeim orrát, és ez hangos. Biztos hallják.

Valószínűleg emiatt áll "bosszút" a felettünk lakó lány, újra magassarkúban készülődik kora reggelente a járólapon.


Pedig tudják, hogy miért porszívózgatunk éjszaka...

Ja, még mielőtt valaki megkérdezné: vettünk elektromos orrszívót is, hogy ne zajoljunk, de jó pár ezer forintot kidobtunk, mert semmit sem ér.

A gyerekek viszont nem fognak azért arcüreg-középfül gyulladást kapni, hogy ne ébresszünk fel senkit.....

Szóval most tippeket gyűjtöttem (gyűjtök), hogy milyen zajokat erősítsek fel, és milyen napszakban.

Írtam már ki erről fórumot is :S

2012. márc. 7. 07:27

Alulról semmit sem hallani. Nagyon ritkán hallok innét-onnét hangokat, zajokat, de végül is ez van, ha lakóközösségben élünk. Nem tud zavarni :)

csak nem a feletted lakó hisztizik?

2012. márc. 7. 07:20

Szia!

Konkrétan nálunk csak az alattunk lakók hangját lehet hallani.Akik felettünk vannak őket ritkán.Az egész család raktáros volt mert egész nap üvöltöznek.A 98 éves kislánnyal az élen.A kislány este 9-kor még pattogtatja a labdát és szaladgál a lakásban.Lehet ha nem lenne akkor nem lenne ilyen hangzavar.És nem az zavar hogy játszik hanem az hogy mind ezt este 8 után teszi.

De ahol elötte lektem tégla emeletes volt és ott nem hallatszott át szinte semmi.Csak ha nagyon kiabáltak.

2012. márc. 7. 07:18
Hallom, ha a felettünk lakó zúgatja a varrógépét, illetve ha bárki más is akkor használja a lakás legkisebb helységét, mint én. Ezen kívül még azt sem tudom, hogy alattam vagy mellettem laknak-e, mert semmi zajt nem hallok. Téglalakásban, na ott pontosan tudtam, mit csinál a többi lakó, székhuzogatás, gyerek trappolás, kanapényitás, minden. Szerencsére panelban nem :-)
2012. márc. 7. 07:15

Most költöztünk ki januárban a panelból-6 év után-de már nagyon elegem volt!Alattunk a néni nagyothallott:üvöltött a tv.Mivel aludni -idős lévén-nem nagyon tudott,így éjjel is.Pechemre imádta az operát!

Felettünk laktak "kopácsék",akik 6 éven át folyamatosan kopácsoltak,fúrtak,faragtak!(A férjem szerint koporsókészítő vállalkozása volt az öregnek. :D )De azt is hallottuk ha pisilni ment-csak úgy csobogott-meg ha egyéb ügyeit intézte.(ezt mind a velejáró hangokkal együtt)

Minden este szinte pontban 10-kor húzták szét a rohadt kanapét!Ezenkívül is szinte minden hallható volt:porszívózás,székhúzogatás,köhögés, húsklopfolás stb...De a legdühítőbb az volt,ha hajnalban valami idegbaj rájött a nőre és magassarkúban rohangált fel-alá!Mindezt,hajnal 3-kor!

Az egyik oldalsó szomszéd pedig rendszeresen éjjel most,de már nem mai gyerek a mosógépe,így ha centrifugál,akkor remeg a ház!

Örülök hogy végre elköltöztünk!Csend van! :)

2012. márc. 7. 07:15

Alattunk a szomszéd gyerekek veszekedése, hisztirohama, porszívózás, tv, zene, edzőgép. Pff. Gyűlölöm mindent.

Fentről meg mindent hallani, még azt is, amikor finganak. De a legidegesítőbb a kutya, aki kaparja a padlót és hajnal 4kor az erkélyre kicsukva mindent megugat, ami mozog.

2012. márc. 7. 07:11
Konkrétan az alattatok lakóktól érkező zajok érdekelnének!
7. INDUS11 (válaszként erre: 4. - Dorry)
2012. márc. 7. 07:10
A székhúzogatás is felhallatszik??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook