Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen házi praktikával tudnám megszüntetni a lakásban a párásodást? fórum

Milyen házi praktikával tudnám megszüntetni a lakásban a párásodást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. okt. 28. 12:10

Aktuális most nagyon ez a téma!!!! :((((

Valami újdonság? Ötlet? Tanács? Tapaszatalat?

64. d4b0dd2692 (válaszként erre: 55. - Kata387)
2010. szept. 21. 18:14

Szia!

Ha már nem vált be a só meg a Ceresit sem,akkor lehet hogy elektromos páramentesítőt kellene venned.Nem lehet hogy ablakot cseréltél vagy jól leszigeteltetted és azért marad benn a pára? Reklámozzák,hogy pára elleni résszellőzőt tesznek az ablakokba.

Mi beáztunk és azért kezdett penészedni a fal.Penészirtót vettünk,meg Ceresitet és ventilátorral meg szellőztetéssel most úgy néz ki,hogy rendbe jön.Bekapcsoltuk a fűtést is,hogy szárítson az is.

Muszáj gyorsan megoldani mert megbetegítheti a családot a penész!

Minden jót!

2010. szept. 21. 15:51
A só is összegyüjti a párát .Egy nagy műanyag edénybe tegyél egy kiló sót, és ha nagyon vízes tedd a sütöbe kiszáradni .Na ne a műanyag edénybe :))))De van ilyen készülék is .
2010. szept. 14. 16:29

La'ttam ma'r,hogy faszenet tettek ede'nyke'kbe,e's

az is beszi'vja a pa'ra't.

2010. szept. 14. 16:19

Ne'ztem a neten,e's olcso' is.Pa'ramentesi'to"

kocka.Nem fontos megvenni hozza' a ke'szule'ket.Bekell tenni valamilyen ede'nyke'be,e's maga'ba szi'vja a vizet.E'n ezt haszna'lom, e's nekem nagyon beva'lt.

60. felica
2010. szept. 14. 16:00
Köszi. Utána nézek...
59. Manon
2010. szept. 14. 15:58

Szia


nekünk bevált a stop pára, nem is volt vészes az ára...

58. Kata387 (válaszként erre: 56. - 5fbb0bd9cd)
2009. nov. 30. 10:50
Úgy hallottam a napokban, hogy máshol is ez a probléma a háztömbben. Nem tudnak ők se mit kezdeni vele. Most viszont átrendeztem a szobát és úgy veszem észre, kevesebb jött elő újra. Mondjuk most mikor leszedtem a penészt, egész nap szellőztettem, miután lemostam a falat, hajszárítóval szárítottam a falat, átdörzsöltem sóval és lepermeteztem 80 %-os alkohollal és a kritikus helyekre 2x annyi sót tettem ki. Most úgy néz ki jó lesz.(Remélem)
57. sajert (válaszként erre: 55. - Kata387)
2009. nov. 25. 15:47

Szia!

Mi a fali penészre, egy zöld flakonos Penészölőt használunk. Irtó büdi (a férjem csinálja, amikor mi elmegyünk itthonról a gyerekkel több órára), de cirka egy hónapig nem jön elő. Nekünk a fürdőben van ilyen gondunk (mármint penész), pedig már nem is ott szárítjuk a ruhát.

56. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 55. - Kata387)
2009. nov. 25. 12:16

Nem lehet, hogy idén az egész ház jobban spórol és kevesebbet fűtötök? ugyanolyan meleg van mindenhol, mint az előző években?

Más lakásban is van ilyen probléma?

2009. nov. 25. 12:08

Sziasztok!

Az összes praktikát kipróbáltam, amit írtatok, de sajnos így sem bírok a párával és főképp a penésszel ... :( A vicc, hogy én 3. emeleten lakom 1 tégla építésű házban, konvektorral fűtök (ami elvileg szárítja a levegőt) és így is az északi oldalon a hálószobában már lassan derékig felkúszott a penész. Minden nap szellőztetek(nem keveset) + tömény hypo-val lemosom a falat. A só is ki van rakva, sőt van 1 só lámpám, ami lassan a szétmállás határán van. Eddig nem volt ilyen problémám, pedig már évek óta itt lakom. Csak ezen a télen jött elő. Arra is gondoltam, nem-e a növények miatt van ez, mert eddig nem ebben a szobában voltak, de az albérlők miatt nem is tudom máshová tenni őket. Ez a penész 1 átok!

2009. okt. 29. 12:57

Ops,akkor egy egész állatkertetek van:)))


Sok sikert!!!


Én sajna nem bírom bántani az egerket,így mákom van,hogy nálunk itt a panelban nincs:)))Pedig kint lakunk a város szélén mező mellett,de hála égnek csak a pincéig jutnak el:))))

53. ad65f28ec1 (válaszként erre: 51. - Csiga78)
2009. okt. 28. 17:56

Ez sajnos nem oszt, nem szoroz: most vadászunk az egerekre.

Nem használt kéményen keresztül lejönnek a padlásról, oda nem járnak a macskák. Nem alhatnak a lakásban, nappal is csak keveset vannak bent.

Eddig négy esett az egérfogó áldozatául. :D Azóta többet nem láttunk.

A padlás másik felén (van köztük egy vékony válaszfal), valami nagyobb állat van. Egész éjjel focizik a padláson a régi dióval.

Tehát ettől nyugodtan futtathatom a borostyánt, csak győzzem kivárni. :D

52. Csiga78 (válaszként erre: 50. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 28. 16:33

Igazából én is akkor lepődtem meg amikor kiderült.

Gyereket akartunk,nekiálltunk sikerült,majd 12 héten enyhe vérzés,kiderült már 4 hete elhalt és akor a magán doki,akit felkerestem(természetesen már későn) mondta,hogy második előtt vizsgálat.A vizsgálat derítette ki,hogy két csúnya fertőzésem van(amihez hozzá kell,hogy tegyem semmijele nem volt,mert se folyásom,semmi más panaszom nem volt).Szóval a vizsgálat kimutatta,hogy van egy gennyes jellegű,meg egy fekete penész jellegű.Hozzá kell,hogy tegyem 27 éves voltam az elsővel és 22 éves koromban voltam melegvizesben.Doki közölte,ha tehetem ezeket a helyeket messzire kerülöm.Megtörtént:))))

51. Csiga78 (válaszként erre: 48. - Ad65f28ec1)
2009. okt. 28. 16:28
Ebben igazad van,csak onnantól kezdve az egerek,megbogarak mind be tudnak mászni az ablakon,tehát ahova felfutatod,ott nem nagyon tudod kinyitni az ablakot,hacsak nem szereted a hívatlan vendégeket.:)
50. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 45. - Csiga78)
2009. okt. 27. 19:36
Nagyon sajnálom. Ez szörnyű! Nem hittem volna, hogy a hüvelynél mélyebbre is feljut :S Ez hogy lehetséges? Mondjuk ezért javasolnak inkább zuhanyzást a terhesség alatt.
49. d4b0dd2692 (válaszként erre: 48. - Ad65f28ec1)
2009. okt. 27. 18:14
Érdemes az interneten utánanézni.A borostyán és a szőlő szerintem elég gyorsan nő! Érdekes,nem hallottam ,hogy nedvesség ellen is jók!
48. ad65f28ec1 (válaszként erre: 47. - D4b0dd2692)
2009. okt. 27. 18:10

Ha kihozzák annyiból, mint egy évre a Ceresit... felőlem jöhetnek már a hétvégén csinálni. :DDDD


Az a gond, hogy csillagászati árakon vállalnak ilyesmit, és nem vagyok meggyőződve a dolog hatásosságáról. Legfeljebb a külső szigetelésről hinném el, hogy hatásos.

Állítólag a borostyán és vadszőlő is hasonlóan jól szigetel, mint a hungarocell, úgy még növelhető a hatékonysága, ha olyan támaszra futtatják, ami 1-2 cm-re van a házfaltól, és plusz szigetelő levegőréteg marad. Kár, hogy nagyon sokáig tartana. (szerintem gyönyörű lenne így a házunk, és egy életre letudnánk a homlokzatfelújítást. :D)

2009. okt. 27. 17:40
A Ceresit valami ásványi köveket tartalmaz,2000 Ft körül van,cserélhető a betét benne.A Tescoban,Intersparban ,Auchanban is kapható.Ez nem elektromos,de az Interspar újságban,elektromos Solacot is reklámoznak,10 ezerért.De ha komoly az ügy,lehet,hogy ipari megoldást kellene találni.Vannak cégek,akik nedves falak páramentesítésével,szárításával,szigetelésével foglalkoznak.
46. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 45. - Csiga78)
2009. okt. 27. 16:01
:¸(
45. Csiga78 (válaszként erre: 32. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 15:49

Sajna pl. én allergiás vagyok a penészre.Sajnos igen is káros.

Nekem az első babám fekete penész miatt halt el.Melegvizes fürdőnek köszönhetően bekerült a méhembe.Ahol pl:régi vízvezetékek vannak ott a csapokon belől is van penész.Na mi ezért nem iszunk itthon csapvizet csak á.vizet.

44. Csiga78 (válaszként erre: 12. - 9c6a3d164e)
2009. okt. 27. 15:43
Na ma azzal kentem át az egész lakást,le is ment a bőr az ujjamról:)))
43. ad65f28ec1 (válaszként erre: 41. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 15:15

HA ez a megoldás, akkor örökké penészesedni fogunk, mert a spejzban értelemszerűen nem fogunk fűteni, és a radiárok felszeréles elég költséges lenne az előszobában is. Így is elég meleg van a lakásban, és mindenhol nyitva vannak az ajtók. Kivéve a fürdőnél, de ott gyakran szellőztetünk, pláne ruhaszárításkor. (Nem szívesen szedném ki az egyéves kiscsajt percenként a WC-kagylóból, és nincs izgalmasabb játék, mint a WC-kefe.)


Anyáméknál mindenhol van fűtve, mindenhol meleg van, mégis peszésesek a falak egy ideje.


AHol egyszer felüti a fejét, ott már nem lehet mit tenni. Vannak spec. cégek, penészirtásra, spec cucokkal, de egy nagyobb vagyonba kerülnek.

42. g1977g
2009. okt. 27. 14:48
nálunk is mindig penész gond volt. hetente mostam hipóval a falakat, az ablakokon meg minden reggelre patakokban folyt a víz. napi 2-3 szellőztetés, tálcán só, ceresit páramentesítő semmit nem ért.külön szobában teregettem ventillátorral és állandó szellőztetéssel.akartam kölcsönözni páramentesítő gépet, valahol láttam a hirdetését. de közben csináltattunk egy kandallót, és az addigi kb. 20 foknál melegebbet tudtunk csinálni. tuti módszer, ha megtehetitek próbáljátok ki hogy pár fokkal melegebbet csináltok.minden penész eltűnt és szárazak az ablakok. közben a fiam kruppos lett, és beutalt minket a doktornő törökbálintra, allergia és asztma vizsgálatra. megnézték penészre is, nem allergiás, de szerencsére már ez nálunk csak a múlt.
41. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 38. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 27. 13:51

Olyan mértékű volt, hogy ha teljesen kipusztítottam is egy helyről, egy-két napon belül elkezdett újra pöttyösödni. Az is volt a baj, hogy túl nagy volt a ház (3 nagyszoba, hosszú körfolyosó, óriás konyha - a konyha volt a gócpont).

Ezért már energiám sem volt, mindig mindenhol azonnal gyilkolni a penészt, sokszor bár láttam, hogy megjelentek a fehér pöttyök megvártam, hogy besötétedjenek és csak akkor álltam neki újra és újra.

Először mindig a sarkokban és az ablakok körül jelent meg, és nagyon gyorsan terjeszkedett.

Brrr...rossz visszaemlékezni. Nagyon sok kitartást és valamilyen megváltást kívánok mindenkinek, aki ezzel küzd.


Egyébként lejjebb valaki nagyon okosat írt azzal,hogy az egész lakásban egyenlő hőmérsékletet kell tartani. Nálunk visszaemlékezve tényleg azok a helyiségek voltak a legrosszabb állapotban, amiket nem fűtöttünk. Sokszor nagykabátban léptünk ki a szobából az előszobába (20 fokból a 10 fokba). Lehet, ha ki tudtuk volna fűteni az egész házat, akkor nem lett volna semmi baj? (azonkívül persze, hogy éhenhaltunk volna)

2009. okt. 27. 11:31
Házi praktikát nem ismerek erre,de különböző árkategóriájú párátlanító készülékeket lehet vásárolni hypermarketekben,műszaki és barkácsáruházakban.
2009. okt. 27. 11:29
Engem kiskorom óta asztmával kezelnek és ha takarítom a penészt vagy porolok mindig befulladok. A ruhák megszaglászásától leszek leghamarabb kész. :S Nálam ez valószínűleg intolerancia vagy allergia lehet a penészre.
38. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 34. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 11:26

Ebben tényleg lehet valami mert a folytonos penészspóra belélegzése nagyon leterheli az immunrendszert, fontos energiákat köt le. Így nem csoda hogy folyton beteg volt a kisfiad.

Nekem még a földsugázás jutott eszembe, de ahogy mondtad hogy Ti is jobban lettetek a penész valószínübb.

Milyen szinten volt jelen a lakásotokban?

2009. okt. 27. 11:17
Fa szenet kell onteni edenyekbe,es magaba szivja,a parat.
36. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 35. - Dorka29)
2009. okt. 27. 09:56
Bocsi, tényleg túlzásba vittem. Mindenki máshogy reagál a környezetre. A penész ellen sosem tudtunk háborút nyerni. Biztos igazatok van, hogy nem a páratartalom önmagában a ludas, hanem a penésztől és az ellenük alkalmazott vegyszerektől nem tudtuk kellően távol tartani a kicsit.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook