Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen következményei vannak annak, ha a bank, egy havi csúszás miatt átadja az ügyet az Adósságkezelési osztályának? fórum

Milyen következményei vannak annak, ha a bank, egy havi csúszás miatt átadja az ügyet az Adósságkezelési osztályának? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. szept. 9. 20:07

Hacsak nem tartalmazza a szerződésed, egy havi hátralék miatt nem indíthatnak végrehajtást. Esetleg az előfordulhat, hogy annál a banknál a hátralékos hiteleket az adósságkezelő csoport veszi át és ők küldenek felszólító leveleket. Egy végrehajtási eljárást minden esetben meg kell előznie egy sima felszólító levélnek, egy második felszólító levélnek, egy utólsó felszólító levélnek, egy felmondó levélnek. Ezt követően fizetési meghagyás és a végrehajtás megkezdése. Minden levélnek van határideje, így több hónapnak kell eltelnie, hogy vh-ra kerüljön a hitel.

Keresd őket, ha lehet ne telefonon, hanem személyesen vagy tértivevényes levélben, írd meg, hogy milyen életkörülmény miatt nem tudtál fizetni és határozd meg, hogy mi az a határidő, ami alatt be tudod fizetni a törlesztést. A késedelmi kamatot természetesen terhelik, de ez a legkevesebb.

2012. szept. 9. 19:41

Te egy olyan stílusú ember vagy, akinek MINDENKI hülye, csak te nem vagy az.


Nem baj, az életben ne legyen annál nagyobb örömöd, hogy lekezelően bánsz emberekkel!!

2012. szept. 9. 19:36

Beaton, te egy belülről üres ember vagy!


Szeretnél te olyan senki lenni, mint én! Legalább én belülről nem vagyok üres, mint te!


Mellesleg meg én nem alacsonyodom le ilyen üres lelkű senkikhez, mint amilyen te vagy!

42. 7dfc648351 (válaszként erre: 38. - 36a26f5226)
2012. szept. 9. 16:07

Még egy mondat: aki biankó csekket ír alá (azaz olyan szerződést, ami engedi a korlátlan árfolyamváltozással való hiteldrágulást), az ne csodálkozzon azon, hogy az, ami bekövekezHET, az be is következik.

Az úgynevezett élet így működik. Egyszerűbb ezt más bőrén, mint saját káron megtanulni, a mondás ezt mondja: okos ember más kárán tanul. Az ostoba meg soha.

41. 7dfc648351 (válaszként erre: 37. - 36a26f5226)
2012. szept. 9. 16:05

Megbeszélni. Olyan szó, hogy megkommunikálni, nem létezik. Kommunikálni vagy megbeszélni.


Hogy hol élek, az nem tartozik senkire.


Egy mondanivaló pedig nem nyomatékosabb a több felkiáltójeltől, más ember véleménye pedig az ő véleménye és nem "észosztás". Ugyebár. Neked is legyen jobb napod, én befejeztem.

40. 7dfc648351 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 9. 16:01

Semmi baj, tényleg. Ettől biztosan boldogabbnak tűnsz. Álnépszerűbbnek egy fórumon biztosan.

Ismételten: én befejeztem. Akkor is, ha egy témáról való beszélgetésben neked ennyire futja:a másik személyét megkísérelni sértegetni.

De hát...mindig az számít, ki mondja, nem az, hogy mit mond. Jelen esetben senki.

A továbbiakban nem veszem a fáradtságot a neked való válaszolgatásra, fölösleges.

2012. szept. 9. 15:23

Sünike72, észt Beaton nem tud osztani, csak próbál.

Már megértem, megnéztem 1-2 hozzászólását,más világban él, mint a többség. Részben irigylem, hogy közömbös tud lenni mások problémái iránt, részben szánom, hogy nem tudja érzékelni maga körül a problémákat.

Neki egy lánykérés csak gyémántköves gyűrűvel képzelhető el minimum,tehát a külsőségek a fontosak számára, mint gondoltam ebből a fórumból a hozzászólásai alapján. Az érzelmek,érzések nem igazán dominálnak nála. Ő el van a maga kis rózsaszín világában. Jól áll jelenleg anyagilag, valószínű sosem voltak gondjai.

Kútfőből nem tudott kolléganőjének segíteni, hogy két főre,jól feltöltött spejz és hűtő mellett, hogyan lehetne főzni 5 hétre ötvenezer forintból. Ehhez kiírt egy fórumot.

Fogalma sincs, hogy nagyon sok helyen négy főre nem marad ennyi, üres kamra és hűtő mellett, hozzáteszem, nem azért mert nem dolgoznak, csak pl. egy ápolónő nettó 80-100 ezret visz haza. Igaz Beaton szerint ezek hülyék, ők tehetnek róla. Csak, ha ezek a "hülyék" nem lennének, mert sokan hivatástudatból vannak még ott, ahol, akkor nem tudom ki állna a betegágyak mellett helyt. Ezek a "hülye" 80-as IQ-jú emberek szembesülnek vele, hogy mennyit ér az élet, amikor naponta átélnek egy gyermek halált, vagy csupán naponta élnek át emberi szenvedéseket. Viszont ezek az emberek gazdagabbak úgy érzem, valószínű nem járhatták be a világot luxusutazásokkal, de láttak, rengeteg hálás tekintetet. Sajnos ezek az emberek nem mehetnek el előnyugdíjba. :SS

Most kiemeltem egy hivatást, de lehetne nagyon sokat. Önkéntesként gyűjtöttem beiskolázáshoz pénz adományt nehéz helyzetben lévő családoknak, egy nagy szervezetnek. Személyes tapasztalat, hogy a HUMMER-ben ülő fiatal srác 5 forintot nem adott, a kétkezi melós,aki éppen egy építkezésen dolgozott és a szegényesebb öltözetű ember azonnal adott, az ölebét a karján cipelő műnő, teli világmárkás szatyrokkal a karján, szintén egy fillért nem adott. Ilyen a világ. Nem sajnálom senkitől a pénzt, aki megdolgozik érte, nem is kell a sajátját elosztogatni, hiszen annyi a szegény neki nem maradna, de akkor okosan tanuljon mag hallgatni.

Tisztában vagyok azzal is, nem egyformán vannak a bérek megszabva. Egyet nem értek csupán, hogy miért kell a bajba jutott embereket lehülyézni, miért nem fogja fel valaki, hogy egy alkalmazott utcaseprő, pék,eladó, eü-dolgozó,karbantartó,pénztáros, mezőgazdasági dolgozó stb., akik komoly fizikai munkával, vagy éppen komoly összpontosítást igénylő szellemi munkával keresnek minimálbért, többéves gürizéssel, ők nem hülyék csak éppen ők nem voltak jó időben, jó helyen.

A rend kedvéért leírom,általánosítva írtam, hiszen vannak adakozó jómódúak, és igenis önhibájukból nyomorgók is, attól szerethetnénk egy igazságosabb világot. Hiszen ahogy mondják, tegnap ő, ma én, holnap te kerülhetsz bajba önhibádon kívül.

38. 36a26f5226 (válaszként erre: 21. - 7dfc648351)
2012. szept. 9. 12:19

Ezek szerint az összes devizahiteles sem bajbajutott ember?? Nyilván ők tehetnek róla, hogy brutálisan megemelték a törlesztési összegeket...


Igenis bajba jutottak ők is, mind egytől-egyig!!


Hisz önhibájukon kívül kerültek olyan helyzetbe, amilyenbe, hogy egyre többen kerülnek az utcára, mert nem tudják önhibájukon kívül fizetni a hitelüket!!

37. 36a26f5226 (válaszként erre: 11. - 7dfc648351)
2012. szept. 9. 12:12

Látom, nagyon osztod az észt!!!!


Enissának a 14-es, és a 24-es bejegyzésével nagyon, nagyon egyetértek, de a többivel is, csak ezt külön kiemeltem!!


Igen is meg lehet kommunikálni, hisz én is azt tettem, amikor nem tudtam kifizetni. Felhívtam őket, és megbeszéltem velük, így kaptam késedelmi haladékot, és nem vágták rá a 3.500 ft-os késedelmi kamatot.


Elsőkézből származik az infó, és nem kitaláltam!!!!


Miért osztod az észt úgy, hogy fogalmad nincs arról, hogy aki azt leírta, az nem kitalálta, hanem valóban úgy történt!!!!


Enissának igaza van abban,hogy talán te nem is itt élsz, ha úgy gondolod,hogy a bankok nem verik át az embereket!!!!

36. 7dfc648351 (válaszként erre: 32. - 0a84e34983)
2012. szept. 9. 11:38
Ebben az országban élek és a magam sorsát oldom meg. Más meg a sajátjáét. És ennyi.
35. 7dfc648351 (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 9. 11:37

Sokan azért tartanak ott, ahol, mert a te érvrendszered szerint dolgoznak: mindig az a titokzatos másik a hibás. Aki nem old meg helyetted dolgokat: értelmezést, stb.


Ha valamihez nem ért az ember, akkor megkérdez egy szakembert. Akár szerződésről, akár hűtőgépről van szó. Igaz, csak 80-as intelligenciahányados felett.


Fejezzük ezt be, soha nem leszek hajlandó belátni, hogy egy felnőtt ember nem felelős a sorsáért és nem a csúnya gonosz bácsik verik át. Amit nem értesz, azt ne írd alá. Nem bonyolult, azóta létező mondat, amióta írásbeliség van. Aki ennyit sem képes megérteni...

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 8. 10:22
..azt, amin a bankok jogászai hónapokon át dolgoznak, hogy a legfurfangosabb módon elrejtsék bennük a "csavarokat".
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - 7dfc648351)
2012. szept. 7. 22:49

Barátnőm szokta mondani az ilyen esetekre mint te vagy. Hagyd, olyan mintha lóval akarnál kártyázni!!


Ezért tart itt ez az ország, mert egyesek annyira felsőbbrendűnek tartják magukat.Szerintetek "akinek nem jutott dinnyeföld", az vagy lusta, vagy idióta, dögöljön meg. Én az ilyen embereket helyeztetném gyámság alá mint te vagy, akiben az empátia halovány szikrája sem csillan fel az embertársai iránt. Továbbra is hagyd magadon a szemellenződet, véletlenül se nézz oldalra, mert még rájönnél, hogy mocsok a világ, mert mások hülyeségének a következményeit szenvedik sokan.....és azok nem a bankok akik szenvednek.


A kölcsönszerződésről meg annyit, gondolom még sosem láttál, olvastál ilyet, mert nem beszélnél badarságokat, úgy vannak megszerkesztve, hogyha egy A betű nem jó helyen van, már más értelmet kap a szerződés. Még az a szerencse vannak ilyen cizelláltan művelt emberek akik gyorsolvasással is megértik.

32. 0a84e34983 (válaszként erre: 28. - 7dfc648351)
2012. szept. 7. 17:41
De bírom az ilyen munka hőseit.....Sokan a belüket kihajtják 60000ftért mert nincs más munka,csak ilyen sz.r.Tegyük fel van két gyerek...Szerinted,hogyan tartalékoljanak?Te hol élsz???
31. 7dfc648351 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 7. 16:13

Akinek nehezére esik értelmezni 10 oldalt, azaz nem képes megérteni egy kölcsönszerződés szabályait, az ne kössön kölcsönszerződést. Nem az ügyintézőknek kell a szájukba rágni, amíg valaki felnőtt, szavazhat, gyereket vállalhat, minden egyéb az felelős ezért is, egyedül, ő maga. Nem lehet hárítani a felelősséget.


De, ebben az országban élek, csak tudom, amit nagyon sokan nem óhajtanak tudni, mert kényelmesebb, jelesül azt, hogy magam felelek a tetteim következményeiért. Ha elfogadtam valamit az aláírásommal, az onnantól kötelez, nem csak addig, amíg kényelmes meg ameddig tetszik a csillagállás.


Ellenkező esetben tessék gyámság alá helyeztetnie magát az illetőnek.

2012. szept. 7. 15:25

"És ebből mi következik? Hogy hülyeség megtakarított összegekkel rendelkezni vagy mit akartál vele cáfolni?"


A statisztika nem elfogadásával? Azt, hogy az nagy hazugság, átverés. Hányféle számítás létezik, vajon miért?? Pont azért, hogy az látszódjék, ami az adott érdekeknek megfelel.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - 7dfc648351)
2012. szept. 7. 15:14

Igen átvernek sok embert, akit csak tudnak. Gépkocsi hitelnél elém tettek 8-10 oldal minibetűs leírást. Mondtam az ügyintézőnek, szeretném hazavinni, nyugodtan átolvasni. Mire ő. -Azt nem szoktuk odaadni, itt kellene eldönteni.

Mondtam akkor köszönöm, nem érdekel ennek a banknak a hitele, kaptam végül fénymásolatot, miért azt, kitudja. Két azaz két napig rágtam át rajta,amit ott 10 perc alatt max. félóra alatt kellett volna. Aláhúztam ami zavart, és elmondtam aggályaimat, kedvesen elmondták, ja az nem úgy van, hanem amúgy. Kértem, hogy ezt adják írásba, mert ugye,a szó elszáll az írás megmarad. Ja, azt nem. Tehát engem nem tudtak bevinni az erdőbe, de abban az időben sok-sok embert bevittek. És igen szemetek, mert becsapnak ahol tudnak. Nem mindenki tájékozott a pénzügyekben és a jogban sem, azért kellenének lelkiismeretes ügyintézők, de nem azok, tisztelet annak a kevés kivételnek. Nálunk nyugatabbra mondj egy olyan országot ahol ilyen magas kamatokkal dolgoznak, mint itt, ahol tengődnek az emberek. Úgy látszik te nem is ebben az országban élsz.

28. 7dfc648351 (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 7. 15:03

És ebből mi következik? Hogy hülyeség megtakarított összegekkel rendelkezni vagy mit akartál vele cáfolni?

Szó nem volt arról, hogy ki akar dolgozni vagy ki nem, a lényeg a vésztartalék képzése volt, leírtam világosan.

A bőrömön mit kellene megtapasztalnom? Azt, hogy évtizedek kemény munkájával a hátam mögött, mindent magam teremtettem magamnak elő, segélyek nélkül, a fizetésemből? Azt, hogy előre gondolkodjak? Lehet, hogy neked kellene megtapasztalnod, milyen az, ha gondolkodsz ahelyett, hogy ronda dolgokat kívánsz másoknak.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - 7dfc648351)
2012. szept. 7. 14:56

..az, hogy a statisztika egy hatalmas hülyeség, úgy játszanak vele, ahogy akarnak. Tanultam, tehát tudom. '7 hónap, hány ember nem jut munkához évekig, tudom miért, ne menjünk most bele, ja nem azért, mert nem akarnak dolgozni. Mert a többség akar.

Miért ne vinnék bele érzelmeket, emberek vagyunk és nem robotok. Cudar lenne a világ, ha mindenki olyan lenne, mint te. De lehet egyszer majd megtapasztalod a bőrödön, néha nem ártana egy-két embernek, hogy onnan fentről, lelibegjen a földre.

26. 7dfc648351 (válaszként erre: 22. - 0a84e34983)
2012. szept. 7. 14:50
A baj az, hogy mindig "történik" valami, de a felelősségét soha nem ismeri el senki. Ezért folytatja is a korábbi gyakorlatot, hiszen nem hibás. A problémát és a saját felelősséget fel kell ismerni, mert csak akkor lehet változtatni az életen. Nem mindenkire, de az esetek majdnem 100%-ra igaz ez. Igen, pontosan, arra is, aki szerint átverték a szemét bankok.
25. 7dfc648351 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 7. 14:48

Ez nem ítélkezés, ne keverd a gazdasági dolgokat érzelmi ügyekkel. Az esetek 99%-ban nem lenne baj, ha lenne megfelelő gazdasági egyensúly egy háztartásban. 17 hónap az átlagos munkanélküliségi időszak ebben az országban, azaz ennyi hónapra megfelelő, rezsire és ételre elegendő összegnek kell(ene) lenni megtakarításként vészhelyzetre. Ez csak a vészhelyzeti pénz, a többiről nem is szólva.

"Na, ekkor mi van??" Az van, hogy ésszel kellene élni, semmi több.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - 7dfc648351)
2012. szept. 6. 17:54

Nem tudhatod, ki és miért, mire vette fel a hitelt.

Csak egy verzió. Van munkahelye aránylag jó fizetéssel, némi megtakarított pénze, de beteg lesz a gyereke,kezeltetni kell, közben megszűnik a munkahelye. Na ekkor mi van????


Ne ítélj vaktában, láttam én már karón varjút. Azt hitte az illető vele sosem fog olyan történni a többmilliós megtakarításával, jól menő vállalkozásával, hogy utcára kerüljön. Megtörtént.

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Stevebajro)
2012. szept. 6. 17:48
Szia! Ha nincs közjegyző előtti meghatalmazás, akkor nem tudsz intézkedni, hiszen a bank nem tudhatja a jó, vagy rossz szándék vezérel. Azt tanácsolom, kérj a banktól e-mailes címet, vagy a telefonos elérhetőségüket. Amennyiben nálunk nyugatabbra tartózkodik az ismerősöd, akkor onnan nem olyan sok telefonálni sem, főleg, ha vesz Skype kreditet. De vannak kedvezményes kártyák is.
22. 0a84e34983 (válaszként erre: 21. - 7dfc648351)
2012. szept. 6. 17:31
Amikor felvette a hitelt még biztos tudta vállalni a feltételeket,csak sajnos annyi minden történhet....
21. 7dfc648351 (válaszként erre: 19. - 0a84e34983)
2012. szept. 6. 15:17
Bajba jutott ember az, akinek egy természeti katasztrófa elvitte a házát, nem az, aki elolvasott és megértett, majd vállat egy szerződést, amit nem teljesít később.
2012. szept. 6. 15:13
nem az én nevemen van a hitel! Az adós külföldön van, és nem tud telefonálni, a banknak! Nekem nem adnak semmilyen felvilágosítást! Ezért kérdezem itt...
19. 0a84e34983 (válaszként erre: 18. - 7dfc648351)
2012. szept. 6. 14:32
Nekünk is van,de nem az jut rögtön az eszembe,hogy bajba jutott emberek miatt kisebb lesz a kamat.Inkább örülök,hogy tudunk félre tenni.
18. 7dfc648351 (válaszként erre: 17. - 0a84e34983)
2012. szept. 6. 14:30
Engedtessék meg sok év munka után hogy legyen. Azonban én nem a kérdezőre írtam, hanem a kiabálós kartársra a későbbiekből.
17. 0a84e34983 (válaszként erre: 16. - 7dfc648351)
2012. szept. 6. 14:18
Neked megtakarításod van,más meg olyan helyzetbe került,hogy nem tud fizetni,vagy megcsúszik.Ez van kis hazánkban....
16. 7dfc648351 (válaszként erre: 15. - Salabakter)
2012. szept. 6. 14:04

Az mindegy :-)

Csak mindig kinyílik a bicska a zsebemben azoktól akiknek bonyolult egy összetett mondat, de a szájuk az jár. Az ilyenek nem fizetnek ezt-azt, mert nekik jogaik vannak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook