Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen kérdésre keresel választ keresztény témában? fórum

Milyen kérdésre keresel választ keresztény témában? (beszélgetős fórum)


11. 37c11cc74f (válaszként erre: 4. - Pethoevi)
2012. ápr. 21. 22:45

A szop..ról lehet írni, erről meg nem?:D

Szép lenne, ha ezt törölnék.

2012. ápr. 21. 22:45
Én úgy látom, hogy az idők során Jézusból bálványt csináltak az emberek és azt gondolom, hogy el lenne keseredve ezen az eredményen. Rosszul látom? Mi a véleményed?
9. Szivárványlepke (válaszként erre: 7. - Linda111)
2012. ápr. 21. 22:44
az erőszakos térítésben én sem hiszek. a kereszténység olyan mint a szerelem és azt nem lehet erőltetni.
8. 37c11cc74f (válaszként erre: 5. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 22:43

Ez az!:)

Ez jó válasz volt. Örülök.

Majd később én is bekapcsolódom a válaszadásba, ha nem haragszol.

A fórum címe is jó. Kellemesen általános és nem tolakodó.

7. Linda111 (válaszként erre: 2. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 22:42
Ha valaki ilyen erőszakosan akar "menteni" lelkeket, az nyilván belülről nem igazi keresztény, illetve rosszul értelmezi...én is kresztény vagyok, de nem tudnék ugy "megtériteni" senkit sem, hogy rosszul essen neki, vagy idegesitse...inkább a jó példa fontosabb, de sajnos abból eléggé kevés van a mai világban...
6. Szivárványlepke (válaszként erre: 4. - Pethoevi)
2012. ápr. 21. 22:39
Nem tudom. Majd eldöntik. Ha megteszik, azt is megértem.
5. Szivárványlepke (válaszként erre: 2. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 22:38

Semmi baj ilyenkre gondoltam. Nem kötözködsz. Tudod sajnos még sok mindenben fejlődnünk kell. Ezért érdekelnek ezek a válaszok. Isten elfogadja az emberekt olyannak amilyen. Igazából a szeret változtatja meg az embert, nem a bírálat. Én is úgy lettem, keresztény hogy megéreztem hogy Isten olyanak fogad el amilyen vagyok. Én rocker lány voltam és mindenki elítélt. De Isten elfogadott. a szeretetnek három fajtája van.


szeretlek, mert...

szeretlek, ha

szeretlek és pont.


az első kettő valamilyen változáshoz köti a szeretet az utolsó pedig azt mondja ki, hogy úgy szeretlek ahogy vagy. Ez Isten szerete felénk. És nekünk keresztényeknek is így kell szeretnünk minden embertársunkat. De ez nem könnyű. Én nagyon szeretném ezt Istentől megtanulni.

2012. ápr. 21. 22:37
Lehet,h törölni fogják ezt a fórumot...Szerintem vallási témában nem lehet írni.
2012. ápr. 21. 22:32
Kérdésem semmi, a véleményem meg moderálást vonna maga után.
2. 408ef5b99a (válaszként erre: 1. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 22:29

Remek! Végre valakitől megkérdezhetem, bár őszintén szólva (nem kötözködésből írom) nem hiszem hogy kielégítő választ fogok kapni....

Szóval a kérdésem:

A keresztények miért képtelenek elfogadni a másik ember nézeteit? - én folyamatosan ezzel találkozom, ugyanis lelkeket akarnak folyamatosan menteni, de baromira semmi közük más ember lelkéhez, ahhoz meg abszolút nincs hogy hogyan gondolkodik a másik ember! Inkább fogadják el a másikat! Ne pedig bírálják minden irányból!

2012. ápr. 21. 22:24

Sziasztok!


Én azt szeretném, ha ide olyan hozzászólások jönnének, hogy meg tudjam nektek mi nem tetszik vagy tetszik vagy mire vagytok kiváncsiak. Én hívő vagyok, és érdekel a véleményetek. Nem biztos, hogy mindenre tudok válaszolni, de keresni fogom a választ hogy mindenkinek tudjak válaszolni. Ez nem lesz könnyű. Semmi baj a negatív véleményekkel senkire sem fogok haragudni. Tényleg azt szeretném megtdni hogyan mi a véleményetek. Lesz amiben nem fogunk egyet érteni, de ez nem baj. Ha más témában kérdésed és ha tudok abban is segíthetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook