Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen kérdésre keresel választ keresztény témában? fórum

Milyen kérdésre keresel választ keresztény témában? (beszélgetős fórum)


101. 408ef5b99a (válaszként erre: 98. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 22:34
Egyébként meg ha halottakat támasztanának fel, akkor az elég zombis filmekre emlékeztető "élmény" lenne....na meg ott vannak a hamvasztottak.....szóval.....azért zombi földet ne csináljunk már!
100. 408ef5b99a (válaszként erre: 98. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 22:32
Mutass egyet és esküszöm leborulok a mindenhatósága előtt! :D De nem tudsz ilyet mutatni! Hoppá...
99. 408ef5b99a (válaszként erre: 96. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 22:31
Szóval nem érthetem a dolgokat mert nem bújom a bibliátokat? Hm...gondoltam hogy ezzel tipikus keresztényi beszólással el lesz intézve az egész.... :) Egyébként most már kezd kibújni a szög a zsákból, az az érzésem. :) Máris különbnek hirdeted magatokat. :) Hát na....ez is jellemző....
98. Szivárványlepke (válaszként erre: 93. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 22:29
Mit szólnál olyan keresztényekhez, akik betegeket gyógyítanak, halottakat támasztanának fel, rákos daganatokat tűntetnének el. vakok látnának, süketek hallanának, bénák járnának. Karok, lábak nőnének vissza. szeretnéd?
97. 408ef5b99a (válaszként erre: 95. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 22:26

Érdekes hogy én nem egy embernek képzeltem sosem az Istent....mert én ezt a "saját képére teremtett" dolgot mindig úgy értelmeztem hogy a lelkünkről beszél....érdekes hogy a keresztények megtestesítik....mintha másképp nem létezhetne....ám úgy meg nem lenne mindenható, ha testbe mászkálna....

Egyébként van az a fajta reinkarnáció elmélet amiről te beszélsz, és van az a fajta amikor újjászületik másik emberként halála után....persze ebben is több elmélet van....

96. Szivárványlepke (válaszként erre: 91. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 22:26
Tudod mikor újjászületik egy ember, akkor egy másik világ van a szívében és ezért máskép is gondolkodik. Az hitem neked bolondságnak tűnik és fog is azzal a gondolkodással ami neked van. Mindenről máskép gondolkodunk. Isten, emberek, élet halál. A Biblia azt mondja világ nem fog titeket szeretni, mert nem ebből a világból valók vagytok. Isten beszéde bolondságnak tűnik akik nem hisznek. Hit nélkül ezt sohasem értheted meg, bárhogy is akarod. A hit Isten Igéjének a hallgatása által keletkezhet az emberek szívébe. Isten az Ige hirdetés bolnodsága által menti meg az embereket. A világ bolondjait választotta ki magának, hogy a bölcseket megszégyenítse. Mi nektek bolondok leszünk. De Isten szemében nem vagyunk bolondok! Bolondságnak tűnik, hogy csak el kell fogadnom Jézust megváltómnak és helyre jön az életem. Akinek van mersze, az próbálja ki. De ne sétagaloppra számítson. Itt szeretni kell az ellenségeid és imádkozni kell értük. a segítség akkor abban a helyzetben az lenne hogy tudnám kinek szóljak hogy segítsen. Én nem tudok egy gyilkost megfékezni, de Isten igen. Én hiszek benne mint gondviselőmbe. Az életem pedig az ő kezébe van. Én Jézusét kaptam meg, ő meg az enyémet. Én jártam jobban.
95. Szivárványlepke (válaszként erre: 89. - 9ad42b23bf)
2012. ápr. 22. 22:16
Jól emlékszem hogy a reinkarnációban születhet meg az ember bogárként? Az én hitem szerint Isten a saját képére teremtett minket. Nekem ez tetszik. Isten képére.
94. 408ef5b99a (válaszként erre: 92. - A14deb9047)
2012. ápr. 22. 21:57
A társadalom rosszul van összerakva! És a mostani törvényeket némelyikét kukába kéne dobni!
93. 408ef5b99a (válaszként erre: 89. - 9ad42b23bf)
2012. ápr. 22. 21:55
Na most nehogy már azért legyen sanyarú valakinek az élete meg beteges, mert lereinkarnálódott vagymi....tudod én beteg emberekkel vagyok körülvéve (nem munkából kifolyólag)! Nekem nem fekszik egy ilyen értelmetlen magyarázat! És ha mondjuk előző életemben rosszat tettem, de most meg fel akarom oldani a dolgot, le vagyok ejtve, csak mert nem írhatom felül? Én mindent felül akarok írni, olyan nincs hogy elfogadjam hogy rossz nekem....
92. a14deb9047 (válaszként erre: 90. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:55
Az természetes, hogy erről számot kell adni a társadalomnak... És ez így jó. A lelkiismeretfurdalás akkor is marad, hiszen elvette egy ember életét. Gondolok itt akár egy terrorelhárítóra, egy kommandósra, egy mesterlövészre. Lásd egy durdefekt miatt halált okozó közlekedési baleset.
91. 408ef5b99a (válaszként erre: 88. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 21:52
Hát...akkor nem élnétek túl.....pont arról beszéltél hogy embereken keresztül segít az Isten....most akkor ha te nem segítesz a szeretteiden, akkor nekik annyi, de te mégis inkább Istenben reménykednél? Most ez kicsit ellentmondásos!
90. 408ef5b99a (válaszként erre: 87. - A14deb9047)
2012. ápr. 22. 21:50

Mondjuk a törvény az másképp "gondolja"....ma ha megvéded magad a saját házadban egy fegyveres betörőtől, és a betörőt megölöd önvédelemből, akkor téged csuknak le.....

Itt arról volt szó, hogy kedves fórumtársunk azt mondta, hogy nem kell megölni senkit egy kereszténynek ahhoz, hogy embert mentsen....ugyebár erre írtam azt a példát. Az emberölés, az emberölés....

2012. ápr. 22. 21:48

A reinkarnáció mindenre választ ad.

A sajnálatos csecsemőhalálokra is.

Dokumentált eset: (hatan voltak ott a kislány szavainál)

4 éves kislány meghalt rákban. Az utolsó pillanatainál ott álltak a szülei, ápolók és két orvos. Ezt mondta:

"Anya, apa! Tudjátok, én azért születtem, hogy megéljétek azt, milyen egy gyermeket elveszteni."

Ezután meghalt.

Az élet talán valahogy jobban hasonlít ehhez, mint Krisztus mennyországához...

88. Szivárványlepke (válaszként erre: 85. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:38
az első dolgom az lenne, hogy segítségül hívnám Jézus nevét, mert aki segítségül hívja Jézus nevét az megmenekül. Vannak dolgok amiket nem tud előre az ember, hogy akkor mit tenne, de hiszem hogy Isten segítene nekem hogy meg tudjam menteni a szeretem, hogy valakit meg kelljen ölnöm.
87. a14deb9047 (válaszként erre: 85. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:35

Az etika/morális szerint a haza védelme, az önvédelem, a szeretteink megvédése nem gyilkosság.

Ahogy egy anya is gyakran az életét adja a gyermekéért.

Pedig mégis egy élet kioltása történik.

Nem mindegy, hogy melyik oldalán állunk a kerítésnek.

86. Szivárványlepke (válaszként erre: 80. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:29
Jézus csodákat tett a földön és most is ezt szeretné. Ezt keresztényeken keresztül teszi. Tudod a gravitációnak is ellentmondhatsz, de tenni nem tehetsz ellene. Minden ember Ádám leszármazottja, az új ember pedig akiből Isten kihagyta a bűnt az pedig Jézustól. Nem kell jóba lenned Istennel! Megvédeni pedig nem nekem kell őt hanem majd ő megteszi. Én nem féltem őt. Semmit nem erőltet rád! a sorsodért te felelsz. Az éeleted a te felelősséged. Te felelsz érte. Én semmit sem fogk rád erőltetni. bosszantunk téged?
85. 408ef5b99a (válaszként erre: 83. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 21:27
"Egy kereszténynek nincs szüksége, hogy megöljön egy embert, hogy megmentsem egy másikat" - miért ti szuper képességekkel rendelkeztek? :D Vegyünk egy egyszerű példát... Ha háború lenne és fegyveres katonák mondjuk az egyik szeretted fejéhez fegyvert fognak, és a te kezedben is fegyver van, és döntened kell hogy lelövöd a katonákat és ezzel megmented a szeretteidet, vagy nem teszel semmit, hanem végig nézed ahogy megölik őket a szemed láttára....te melyiket választanád?? Én megölnék bárkit aki veszélyezteti a szeretteim életét! Ez most totál komolyan mondom!
84. 408ef5b99a (válaszként erre: 77. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 21:23
Figyelj, megértem ha nem tetszik a véleményem és ezért elítélsz. :) Már nem kevés kereszténytől megkaptam a magamért. :) Nem kell megjátszani előttem senkinek magát, többre értékelem ha őszinte az ember! :)
83. Szivárványlepke (válaszként erre: 78. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:22
Egy kereszténynek nincs szüksége, hogy megöljön egy embert, hogy megmentsem egy másikat. Én nem mondtam, hogy tartoz bárhová. Én nem mondtam, hogy megmondom mit gondolj. Isten pont ilyen harcos lelkületű emberek keres a csatájába. Ha Isten tenne ránk akkor már mindenki halott lenne, a gonosznak ez a terve az emberiséggel. És mégis élünk és segítünk egymáson. Szerintem te is szoktál. akkor pedig a jót teszed. Amit Isten tenne ha itt lenne velünk testben.
82. 408ef5b99a (válaszként erre: 76. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 21:21
Jézust meggyilkolták az emberek....és senkit nem váltott meg! Az már a mese része! Ha meg megváltott, akkor minek vagyok bűnös az Ádámkától? Nagyon nem kóser valami a magyarázatokban!
81. 408ef5b99a (válaszként erre: 75. - A14deb9047)
2012. ápr. 22. 21:19

Azt írtad hogy nem kéne válogatni....na most meg válogassak? Persze ezt nem nekem írtad...

Tudod ha egy könyv első fele utálatos, a másik meg tetszik, attól még hülyeségnek fogom az egész könyvet tartani, mivel egy helyről származik az egész....

80. 408ef5b99a (válaszként erre: 74. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 21:17

Akkor azt is keresd meg hogy miért bünteti némely ártatlan gyereket születésétől kezdve betegséggel!

Ádám tehet egy szívességet! Figyelj, nekem abszolút semmi közöm ahhoz az Ádámkához! Vadbaromság hogy valaki egy vadidegen miatt ítél el! Ahogy írod, baromira nem leszek jóban az isteneddel! Sőt! Felrugdosom ha arra járok!

79. Szivárványlepke (válaszként erre: 72. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:17
engem nem zavar a véleményed, feltüzel! és abszolút nem haragszom érte rád. És Isten sem. Bármit írhatsz, remélem tudok majd rá válaszolni. azon leszek!
78. 408ef5b99a (válaszként erre: 73. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 22. 21:15

Abban biztos lehetsz, hogyha én ott lennék, mikor bántják a gyerekeket, akkor az illető aki bántja őket, addig élne!!

Figyelj, én nem akarok semmilyen szektához, egyházhoz, gyülihez tartozni! Nekem van életem és tudok gondolkodni, nincs szükségem arra hogy megmondják mit hogyan gondoljak...

Jah, és éppenséggel ha a sátán hibás, akkor ugyanúgy az Isten is, mivel ő tesz ránk magasról. Vehetjük őt bűntársnak!

77. Szivárványlepke (válaszként erre: 70. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:14
Én sem tudtam honnan kell elkezdeni. Én nekem János evangéliumát ajánlották. Ez a szeretet evangéliuma. Te szerintem az ószövetséget olvashattad. Az sokkal nehezebb. Az újszövetség tele van szerettel és csodákkal. Örülök, hogy te is itt vagy!
76. Szivárványlepke (válaszként erre: 65. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:11
Én nem hiszem magam világmegváltónak. Semmi több nem szeretnék lenni, mint Isten szeme, füle, szája keze ebben a világban. Semmi sem kötlező, neked sem! Tudod én is dühös vagyok. Dühös vagyok a gonoszra mikor megöli az embertársaim, és tudom a megoldást, de senkire nem erőltetem rá, de le sem tagadhatom. Te ha látnál egy kocsit a szakadékba száguldani végigf tudnád nézni, hogy lezuhan vagy odanyújtanád a kezed. Ez csak egy kinyújtott kéz, nincs benne semmi ami téged bánthat. Te dönthetsz, hogy megfogod vagy lezuhansz! Ez változott meg Jézus halálával és feltámadásával, hogy most már tényleg dönthesz a saját sorsodról.
75. a14deb9047 (válaszként erre: 72. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:10

Egyébként részben igazad van. Valóban egyes ószövetségi könyvek tartalma, mondanivalója, jelképrendszere borzasztó még a mai ember számára is. Akkor sem volt sem a társadalom, sem az ember az irgalmasság és a jótett csúcsán... Csak éppen nem mindegy, hogy melyik könyvet olvasod.

Gondolom, nem Lukács könyvébe kukkantottál bele.

74. Szivárványlepke (válaszként erre: 68. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:06
Sajnos minden ember bünös Ádám büne miatt. Isten szerintem a csecsemőket máskép ítéli meg. De ezt még nem tudom ennél pontosabban leírni. Erre keresem a választ.
73. Szivárványlepke (válaszként erre: 63. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 22. 21:02
tetszik a dühöd. Csak jó felé kellene írányítani. Meg kllene kersni ki is bújtotta fel azt az apát, hogy megölje a saját gyerekét. Ez a gonosz volt. Dühös vagy a rossz miatt és ez nagyon jó, akkor tegyél érte. Segíts Isten munkájában. Próbáld ki mennyire egyszerű és könnyű kereszténynek lenni. Próbáld meg Istent. Mond azt nem akarom ezt a sok rosszat a világban, tenni akarok ellen, itt vagyok. Téged is tudna Isten használni.
72. 408ef5b99a (válaszként erre: 71. - A14deb9047)
2012. ápr. 22. 20:59
Miért hiszitek azt hogy rögtön gúnyolódik az, aki leírja a véleményét....na ez a baj veletek....rosszul értelmezitek az emberi reakciókat! És ez nem bántás, ez tény.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook