Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen kérdésre keresel választ keresztény témában? fórum

Milyen kérdésre keresel választ keresztény témában? (beszélgetős fórum)


41. Szivárványlepke (válaszként erre: 40. - Linda111)
2012. ápr. 21. 23:50
Én azt szeretem benne, hogy akkor is szeret ha nem értünk egyet és én vitatkozom vele és meg akarom győzni a saját igazamról és ő közben csak mosolyog. Én ezt szeretem benne a legjobban. Hogy tisztel!
40. Linda111 (válaszként erre: 39. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 23:46
Húha....hát ezt igy nehéz lenne megfogalamzni :) Leginkább hálás vagyok, rettenetesen, hogy szeret, és mindig megsegitett, amikor kértem!
39. Szivárványlepke (válaszként erre: 38. - Linda111)
2012. ápr. 21. 23:45
és azt szeretném ha még sokan lennének így. Mit szeretsz Istenben a legjobban?
38. Linda111 (válaszként erre: 37. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 23:42
Én is igy vagyok vele :)
37. Szivárványlepke (válaszként erre: 36. - Linda111)
2012. ápr. 21. 23:41
Isten bensőséget keres velünk. Isten és az ember. Jézus a közvetítő az ember és Isten között. Jézuson keresztül mehetünk hozzá. Én nagyon szeretek beszélgetni vele bárhol vagyok. Ő mindenütt velem van.
36. Linda111 (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. ápr. 21. 23:37

Bocsi, hogy irok rá, bár nem engem kérdeztél :) Az, aki Jézusra mint bálványra, szoborra néz, az szerintem még nem találta meg a szivében is a kapcsolatot vele, hogy ne ugy tekintsen rá, mint egy darab kő, ami elé letérdel. Bizni kell benne, esetelg imádkozni értük, hogy találják meg a lelki, személyes kapcsolatot is vele, hogy ne ugy tekintsenek rá mint egy bálványra, hanem a lelkükben érezzék. Én hálát adok a Jóistennek, hogy megtalálhattam ezt a kapcsolatot, és nem szoktam soha mint bálványhoz imádkozni. Ezzel nem akartam magam fényezni vagy ilyesmi, vagy dicsekedni, remélem nem is tűnt annak...és még ismerek több embert is, akik megtalálták a bensőségesebb kapcsoaltot is...Vagy, aki bálványként tekint rá, még csak felszinesen ismeri a hitet, vallást, még nem jutott el odáig a lelki fejlődésben, hogy mást is találjon benne...

Remélem, jól értelmeztem, hogy a "bálvány" szóval erre gondoltál!

35. Szivárványlepke (válaszként erre: 34. - Linda111)
2012. ápr. 21. 23:36
Pál apostol megölte a hívőket. Errre Isten kiválasztotta őt apostolnak. A legnagyobb apostol lett. Úgyhogy azért mert valaki nem ért egyet később még saját magától változtathatja gondolkodását. Ez az ő döntése.
34. Linda111 (válaszként erre: 17. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 23:31
Igen, ez nagyon nem jó hozzáállás, mert ezzel csak elriasztja többieket...ha az is a véleménye, hogy hazugság, amit a másik Istenről ir, akkor is szeretettel, jóindulatúan kéne próbálkoznia rávezetni arra, hogy szerinte nem egészen jó, ahogy gondolkodik. A rávezetésen nem azt értettem, hogy mindenáron megtériteni, hanem a véleményét közölni felé a témáról...
33. Szivárványlepke (válaszként erre: 32. - Pethoevi)
2012. ápr. 21. 23:29
köszi. én senkire se fogok haragudni ha beszól.
32. pethoevi (válaszként erre: 11. - 37c11cc74f)
2012. ápr. 21. 23:26

Hát igen...:-/

A vallási és politikai nézetek nagy vitákat szülnek,ezért írtam,mert így tudom és hogy ne lepődjetek meg.

Lehet,h páran tökjól elbeszélgetnek itt,de tuti,h lesz egy két beszólás.

A tök ártatlan fórumra is rátalálnak mindig.:-/

Na mindegy,jó beszélgetést!

31. Szivárványlepke (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2012. ápr. 21. 23:21
a keresztény szó igazi eredete, Krisztusra hasonlító. Onnan ismerhetsz fel egy keresztényt hogy hasonlít Jézusra. Az ő képét kell visszatükrözni az emberek felé első sorban a szeretet. Minden ember életében az igazi mérce Isten Igéje. Olyan mint egy tükör. És ebben a tükörben kiderül ha valami nem egyezik. Én is ebben a tükörben mérem meg magam.
30. Szivárványlepke (válaszként erre: 27. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 23:18
Igen tényleg szabad akaratrod van. És úgy gondolkozol ahogy akarsz. akkor jó egy igehirdetés, ha hit keletkezik a szíved és önként akarod Isten követni. Jézus választás elé állított minket, és az meber kezébe tette a döntés joga, de a döntésnek a felelősséget. Te döntesz és tied a felelőség. Isten ezt mondja nézd elédbe adtam ma neked az életet és a halált válaszd az életet, hogy élhess.
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 23:11
igen.. szerintem is.
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 23. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 23:11

köszönöm a választ:)

Nem akarok kötekedni, csak meg akarom érteni a miértet és közben azt veszem észre, hogy én is ítélkezem... szóval értem, hogy ő a mérce, de őt követni kellene. Valahol úgy érzem, hogy sokan csak hivatkoznak rá, nem követik, távolról imádják, majd homlokegyenest máshogy viselkednek. Mondjuk ez a középkorban (vagy már az ókorban) gyökerezik, lehet, hogy manapság már többen követik ikonizálás helyett... nem tudom.

27. 408ef5b99a (válaszként erre: 25. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 23:10
Na ez az! A szabad akaratom! De ugye a legtöbb keresztény nagyon nem akarja tiszteletben tartani....és ez rém dühítő....én sem megyek oda templom elé, vagy egy gyülekezetbe és nem állok fel egy székre és nem kezdem el mondani hogy ne úgy gondolkodjanak ahogy gondolkodnak, stb....semmi közöm hozzá....de ugye ők viszont belemásznak mindenbe....
26. Szivárványlepke (válaszként erre: 24. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 23:08
Ez az embertől függ. Valakit a példamutatás győz meg valakit pedig a beszéd. Én mikor keresztény lettem a környezetem észrevette, hogy megváltoztam. Máskép néztem rájuk. 20 cmvel jártam a föld felett.
25. Szivárványlepke (válaszként erre: 22. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 23:06
Tudod Isten nem így lát téged, még akkor sem ha a legrosszabb dolgot teszed. Jézus megbocsátott azoknak akik őt megölték. Isten azt látja benned, hogy te az ő kezének tökéletes alkotása vagy. Ő nem elítélni jött hanem megmenteni, ha szeretnéd. De ő nem erőszakos veled. Szabad akaratot adott neked. Te sem szeretnéd ha valaki kényszer miatt szeretne téged.
24. 408ef5b99a (válaszként erre: 20. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 23:03
Jó, de azért szerintem a példamutatásnak nagyobb ereje van, mint bármiféle igehirdetésnek....
23. Szivárványlepke (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. ápr. 21. 23:02
Én úgy gondolom, hogy Isten az emberek szívébe akar költözni. Isten az ember testét választotta ki templomául. Én nem ítélek el senkit a hite miatt ha máskép gondolkodik. Mindenra a Biblia a mérce, és Jézus viselkedése. Abból láthatod mi a helyes. Ő a legfőbb példánk. Minden felekezetben vannak Isten emberei. Én most szeretném megismerni a vallásokat és megkeresni, hogy mi az ami megegyezik a Bibliával. Mindentz megpróbáljatok, ami jó azt megtartsátok.
22. 408ef5b99a (válaszként erre: 18. - 6b006fc769)
2012. ápr. 21. 23:00
Legutóbb már nem is embernek nevezett engem egy hívő....azt kaptam hogy "démonizált szörnyeteg" vagyok.... :D Oké, bevallom, eszméletlenül csúnyán viselkedtem én is, szóval kicsit sem vagyok ártatlan....csak már eszméletlenül dühített és kikeltem magamból, mint egy állat....nem szeretem mikor csak úgy megjelennek, és osszák az észt és meg akarják mondani hogy "így gondolkodj, mert ha nem jajj lesz neked"....
2012. ápr. 21. 22:57
A tízes hozzászólásomra írnál valamit? Tényleg ez a meglátásom kívülállóként.
20. Szivárványlepke (válaszként erre: 17. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 22:57
Sok féleképpen lehet Isten hirdetni. Isten két testamentumot írt. Az ó és új szövetséget. Ez a kettő attól különbözik, hogy az egyik a törvényről szól a másik a kegyelemről. A törvény nem tudta megmenteni az ember, ezért Isten kitalálta hogy megbocsájt az embereknek és ad egy új szívet. Ennek a szívnek már fáj ha bűnt tesz. Nem akr már bűnt tenni, és erre volt szükség. Én nem vagyok több nálad! Amim van mindent Istentől kaptam. Azt is hogy tudok neked írni. Én jól akarom csinálni.
19. Szivárványlepke (válaszként erre: 15. - Aville)
2012. ápr. 21. 22:52
Igazából nem titok, de azt vettem észre hogy emiatt sok ember már meg is ítél, mert mondjuk rossz tapasztalata volt, vagy mert rosszat mondtak róla neki. ezért ezt most szerintem hagyjuk figyelmen kívül. Legyek csak egy mezei hívő, aki szereti Isten és segíteni szeretne az embereken. Ha nagyon érdekel keress meg privátba. Nem titok. De most azt szeretném ha mindenki kérdezhetne bármit.
18. 6b006fc769 (válaszként erre: 17. - 408ef5b99a)
2012. ápr. 21. 22:51
Ezt én is olvasom sokszor. Elég ijesztő hozzáállás.
17. 408ef5b99a (válaszként erre: 7. - Linda111)
2012. ápr. 21. 22:48
Például valaki leírja az elképzeléseit Istenről, és másként gondolkozik mint egy keresztény....de az is egy vélemény. És mondjuk megjelenik egy keresztény azzal a címszóval hogy Istenről hazugságokat terjesztenek azok akik nem úgy gondolkodnak mint ő....aztán szórja az ítéletét mindenkire, és azt érezteti hogy felsőbbrendű.... Ja, és leszól....ne ebben szokott részem lenni általában....és engem nem érdekelne az, hogy ki mit gondol, de legalább már addig eljuthatnánk hogy ne szóljunk bele a másik elképzeléseibe. Hogy ne akarjuk már megmondani hogy hogyan gondolkodjon.
16. Szivárványlepke (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2012. ápr. 21. 22:48
Köszi, megijedtem. Én senkit sem akarok szidni. Igazából érdekelnek a kérdések és vélemények. szeretnék jó válaszokat adni nektek.
15. Aville
2012. ápr. 21. 22:47
Szia! Szabad tudni, h melyik egyházhoz tartozol?
14. Szivárványlepke (válaszként erre: 8. - 37c11cc74f)
2012. ápr. 21. 22:47
Köszönöm. Igazából most a ti segítségetek keresem, hogy mi jobban tudjuk csinálni. Jézust szerették az emberek. szívesen látlak. Ha van kérdésed vagy véleményed szívesen veszem.Örülök ha te is itt vagy velünk.
2012. ápr. 21. 22:46
nyugalom, politizálni tilos.. a hitről, vallásról nem is egy topik létezik. Akkor szokták törölni, amikor a hívek vallásháborút indítanak egymás ellen:))
12. 408ef5b99a (válaszként erre: 5. - Szivárványlepke)
2012. ápr. 21. 22:45
Szerintem is úgy kéne viselkednie egy kereszténynek! Hogy mindenkit elfogad! Vagy legalábbis törekednie rá... Sőt! Nem csak a keresztényeknek! Minden embernek! Én nem vagyok keresztény, és nem is leszek, de szívesen megtanulnám én is azt a művészetet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook