Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen javaslatod van sav túltengésre? Van-e erre megoldás? fórum

Milyen javaslatod van sav túltengésre? Van-e erre megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 19. 01:32
gyumolcs,zoldseg amennyit megbirsz enni,
2011. júl. 16. 23:52

nem olvastam vissza, nem tudom, írták-e már ezt

nekem is rengeteg savam van, volt olyan régebben,hogy savat hánytam

amióta a Nolpazát szedem,nincs ilyen gondom

receptköteles, de a háziorvos kiírja

reggel kell egy szemet bevenni

nekem nagyon bevált

2010. jún. 10. 17:59
lúgosító ételek evése, legalábbis többségben legyenek a lúgosító ételek, és sok-sok folyadék, késői evészetek megszüntetése...
32. Veronika27 (válaszként erre: 31. - Badonyimariaeva)
2010. jún. 10. 17:57
Köszi, utánanézek!
31. badonyimariaeva (válaszként erre: 30. - Veronika27)
2010. jún. 10. 17:54

Jaj, de hülye vagyok!

Igazad van ez a koleszterin szabályzóm!

A Lansone-t szedem, bocsi!

Az utóbbit reggel éhgyomorra, az Atorvát este a koleszterinre.

Még egyszer elnézést kérek!

30. Veronika27 (válaszként erre: 29. - Badonyimariaeva)
2010. jún. 10. 17:42
Utánaolvastam ennek a gyógyszernek, de a gyomorsavat meg sem említik a betegtájékoztatón.
2010. jún. 10. 17:32

Éveken át hasonló problémával küszködtem én is.

Még fekélyt is okozott a sok sav.

Egy gyomor tükrözés után írta fel a szakorvos az Atorva gyógyszert, azóta semmi problémám,

ehetek, ihatok bármit.

2010. jún. 10. 17:10
Gyomorfekéllyel műtöttek volna, de extrém mennyiségű savam volt (ledugtak egy csövet az orromba, és négy órán át szívták le a savat). Ez volt a szerencsém, így elmaradt a műtét. Jött a Helicobakter vizsgálat (ekkor fedezték fel), és pozitív lett, kaptam rá gyógyszert. Nyolc évig kínlódtam a fekéllyel és a savval, négy hét gyógyszerszedés után elmúlt. Ma megehetek bármit, régebben még a háztartási keksz is savat csinált. Gyógyszerek és savlekötők helyett Helikobakter vizsgálat és diéta. Nekem ez jött be. Néha érzem a savat a torkomba, egy évben háromszor, ilyenkor bekapok egy pici szódabikarbóát...
27. zuzu07
2010. ápr. 2. 16:37

Én a gyógyszertári szódabikarbónát iszom ha sok a savam,az tiszta,80 Ft-ért 3X annyit adnak,mint az élelmiszerboltok polcán található,ami szerintem nemis olyan tisztaságú.1 mokk.kan.bő 1/2l vízbe.Kissé szörnyű az íze,de ezt lehet 1l-be is tenni,úgy ihatóbb.

Én most probáltam a Joshi B.féle lugosító teát....hmmm...nem érzem hatását.

2010. febr. 1. 11:35

Sziasztok!

Képzeljétek megint gyötör a sav...a tegnap ettem pár nehéz ételt....ja és ittam narancslevet...tuti az okozza...hiába finom azon gondolkodom, ezt kiiktatom...mert ez nagyon gáz.....hamarosan hozzák a lugosító teát remélem az segít....

Voltam egy vizsgálaton, és kiderült lugosítanom kell, mert a sav a csontokat is károsíthatja.....

25. dyoo
2010. jan. 31. 19:59
Gyomorsav túltengést okoz a Helicobacter Pilori baktérium is,vérből kimutatható a betegség,szerintem fontos lenne megnézetni,mert ha az a probléma,csak rosszabb lesz.
2010. jan. 31. 18:14

Sziasztok!

Éveken keresztül volt ilyen problémám a szedett gyógyszerek mellékhatásaként.Savazás,felpuffadás,a végén már anginás rohamok. Már egy pohár víztől is képes voltam besavazni.Savlekötők,savmegelőző tabletták teljes tárházát beszedették velem.Öreg barátom Németországból hozott egy gyógyszert/Természetes alapút/ egy hét alatt megszűnt a bajom.Itthon el kezdtem vadászni a magyar megfelelőjére és megtaláltam.A neve Raphachol. 30 db-os, nincs 400 Ft az ára. Szinte bármelyik gyógynövényboltban ill.sok gyógyszertárban kapható.Édeskömény és fekete retekkivonatot tartalmaz. Mellékhatásként rendbe tette az epémet is. Most már bátran "bűnözhetek" /pl.tejfölös uborkasaláta és társai/nincs semmi bajom.megszűnt a havi sok ezer Ft-os savlekötők kora.

Próbáld ki.nekem és még sok barátomnak nagyon bevált.

2010. jan. 30. 23:57

Ha,nem akarsz orvoshoz menni akkor marad a diéta és a lúgosítás.

Nekem bejött!

22. Sly001 (válaszként erre: 21. - Veronika27)
2010. jan. 29. 22:30
Egy idő után sajnos nekem sem,de ennél vannak már sokkal korszerűbbek is,amik egész napra lekötik a savat.(Pantoprazol-ratiopharm)
21. Veronika27 (válaszként erre: 20. - Sly001)
2010. jan. 29. 22:25
Én szedtem de semmit sem ért...
20. Sly001
2010. jan. 29. 22:20
Tényleg,jut eszembe aki a Quamatelt szedi,annak tudnék egy ugyanolyan hatóanyagú,de feleannyiba kerülő savlekötőt,a neve Apo-Famotidin 20mg és 40mg(60 db van benne és 600-1000 ft körül van az ára).Teljesen ugyanaz mint a Quamatel!!!
19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - Sly001)
2010. jan. 29. 22:20

Idegi alapon?

Erről mesélnél nekem egy kicsit? Erre hogy jöttek rá? Szerintem nekem is ettől van...

18. Sly001 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. jan. 29. 22:15
Okozhatja a túlzott stressz is vagy más gyógyszerek.Ha nem rendszeres a dolog,és nem akarsz gyógyszert szedni,jó ilyenkor egy banán is,vagy van egy Maalox nevű fehér,folyékony szer,magnéziumtejnek is hívják,én ezt használtam terhesség alatt.Utána persze rosszabbodott a helyzet,mert idegi alapon lettem savas,akkor a fül-orr gégészeten Pantoprazol Ratiopharm nevű gyomorvédő savlekötő gyógyszert írtak fel,reggel kellett egyet bevenni.Ez bevált,de nem szedem rendszeresen,csak ha fáj is a gyomrom néha.
2010. jan. 29. 14:41
Én a Füredi lúgos vizet iszom, és bevállt;)
16. sysy66
2010. jan. 29. 14:20
de jo még a zöld por lugosito is amiben zold novények vannak porrá örölve . ez is herbáriás. én nekem ha tobbet sikerül innom vmi alakalom miatt csak beveszek egy ilyen port ami ugye lugosit és másnap nem ég a gyomrom. méregenyag tartositoszer mentes. lucerna és buzafű stb. van benne. ez tuti használ:)
15. sysy66
2010. jan. 29. 14:18

lucerna kapszula

sokan irták hogy megszuntette a sav tultengést a gyomorban

probáld ki. herbáriában lehet kapni nem drága 120 db van benne. lugosito hatása van

2010. jan. 29. 11:27
Nekem a sav túltengésre a repcevirág méz az ami bevált. Abból ráadásul annyit ehetsz amennyi jólesik, mert nem hízlal. Én tavaly nyár óta nem szedek semmiféle savlekötőt, mert egy ideig használt, de később már nem és nagyon drága volt. Iszom a kristálygomba levet is és valószínű az hozta helyre a gyomromat.
2010. jan. 29. 11:23

SALVUS víz,ha már mindenképpen gyógyszer nélkül akarod megúszni.

A szódabikarbóna is jó,de ECET NÉLKÜL! :)

Van,akinek egy pohár tej is beválik ideiglenesen.

12. Veronika27 (válaszként erre: 11. - C75565e593)
2010. jan. 29. 10:21
Nekem is úgy jött ki, hogy nem ette reggel, sokszor az első kajálásom délután 3-kor volt. Most átszoktam a normális reggelizésre.
2010. jan. 29. 10:18

Ki próbálom ,mert munkatársnőm azt mondja neki sokat segített...búzafűpor is jó állítólag...én általában 3kor eszek először rendesen, reggel rohanás,aztán ebédnél egy joghurtra van idöm..max pirítósra.

Tudom, hogy ez így nem oké....rendesen kéne egyek....és nem 3 után hanem akkor amikor éhes vagyok...

10. Veronika27 (válaszként erre: 8. - C75565e593)
2010. jan. 29. 09:58

A gyógyszer nekem sem használt.

Nem tudom, milyen íze lehet annak a teának, de én inkább nem sanyargatom magam :)

A Dida tabletta is erre való, plusz candidára.

9. c75565e593 (válaszként erre: 6. - Veronika27)
2010. jan. 29. 09:53
Nem.Én most valami teát fogok inni....lúgosító hatása van....hétfőn hozzák remélem az valamilyen szinten helyre hozza a gyomrom egyensúlyát:)
8. c75565e593 (válaszként erre: 6. - Veronika27)
2010. jan. 29. 09:50

Sajna nekem ez a gyógyszer nem jött be.

Inkábba teák....ha gezemicéken élnék nem lenne gondom...pl köles,hajdina stb...de ezek nem jók ha az ember dolgozik nincsbenne kalória.

Olvastam valahol, hogy a gyümölcsök zöldségek zöme nem savas, ahhoz képpest ezektől is jön fel a sav.

Mondjuk tudom, hogy nyugadtabban kéne élnem, nem idegeskedni, nem rohanni, és persze a munkám is eléggé stresszes!!!

2010. jan. 29. 09:45
Pl van olyan, hogy eszek valamit ami nagyon jól esik,aztán meg érzem jön a sav....eszek kenyeret attól elmúlik....de olyan rossz....sok mindent nem ehetek, mert a végén rosszul vagyok....remélem adtok valami jó kis tanácsot...
2010. jan. 29. 09:42

Szia!

Ugyanígy jártam pár hónapja, szedtem rá Quamatelt meg savlekötőt, a gyógyszer nem használt, a savlekötő pedig csak ideiglenesen.

Aztán -mivel kevés folyadékot ittam és hajlamos vagyok hólyaghurutra- elkezdtem magamba dönteni vizet. Még szerintem most sincs meg a napi 2 liter, de amikor csak lehet, iszok, tiszta vizet. És láss csodát, a savamat elfújták! Nekem napi szinten volt és már a torkomban is... Mostmár csak akkor jön elő, ha valami nagyon fűszereset eszek (pl. gyros után), távol tartom magam az ilyen kajáktól. De állítólag az is segít, ha a torkodban érzed, hogyha szódabikarbónás vízzel gurgulázol, öblögetsz.


Most meg majd szeretném kipróbálni a Dida teblettát.

Hallottál már róla?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook