Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A párom iszonyatosan csikorgatja fogát álmában, kibírhatatlan! Mit lehet vele kezdeni, van-e megoldás a megszüntetésére? fórum

A párom iszonyatosan csikorgatja fogát álmában, kibírhatatlan! Mit lehet vele kezdeni, van-e megoldás a megszüntetésére? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 30. 11:11
külön alvás
2010. okt. 30. 10:22
Létezik harapásemelő. Én is azt használok éjszakára, nem csak a csikorgatás miatt, hanem a fogaim és a fogágyam miatt is.
2010. aug. 29. 21:55
A boxolóknak való fogvédőt csikorgathatja :-) Nekem is van, ki is próbálom :-DDD
2009. máj. 20. 18:07
Sok probléma volt köztünk a fogcsikorgatás miatt,de már nincs.Ugyanis megöregedtünk,protkoója van,ezt már nem meri csikorgatni,mert elég drága!!!
10. Zizisicc (válaszként erre: 9. - C1c3268fd2)
2009. febr. 13. 15:39
Lehet, hogy pont az a baj, hogy fizikailag is túlfeszíti magát. Nem lehet? Ez eredményezheti azt, hogy lelkileg is érzékenyebb, kevesebbet bír el, érzelmileg is túlterhelt lehet tőle. Szóval elég összetett lehet a dolog, érdemes lenne vele erről többet beszélgetni. És, ami fontos. Az egy dolog, hogy Te figyelsz rá, és ha úgy látod, baj van elébe mész, és kihúzod belőle - ez tök jó! DE! Őt kéne rávezetni arra, hogy figyeljen jobban magára, az érzelmeire, és kérjen segítséget, ha valamivel nem boldogul. Persze tudom, pasiknál ez macerás, de neki kell tennie azért, hogy a problémái megoldódjanak. Magyarul meg kéne tanulnia kezelni a saját érzelmeit, problémáit. (Mint minden embernek egyébként). Ha ez egyedül nem megy, ebben segíthet - ahogy Bige is javasolta - pszichológus, kineziológus, egy jó pszichodráma csoport, Bach-virágterapeuta stb.
2009. febr. 13. 15:24
Nehéz eset, általában ki kell szedni belőle a dolgokat. Szerencsére eddig észrevettem, ha gondja volt, és kértem, hogy beszéljen róla, de én is félek, hogy mi van, ha egyszer nem veszem észre...
8. Zizisicc (válaszként erre: 6. - C1c3268fd2)
2009. febr. 13. 15:23
Itt nem csak fizikai szinten kell a feszültséget levezetni, érzelmi szinten ez ugyanolyan fontos lenne, sőt! Milyen típus a párod? Hogyan kezeli a problémáit? Beszél róluk, vagy inkább csendben, magában rágódik rajtuk? Mennyi ideig őrizget sérelmeket, milyen könnyen tud túllépni rajtuk?
7. Zizisicc (válaszként erre: 5. - C1c3268fd2)
2009. febr. 13. 15:19
A családi halmozódás ilyen formában csak annyit jelent, hogy az érintettek hasonlóképpen dolgozzák fel, ill. ez esetben nem dolgozzák fel a lelki problémáikat. Van ahol a gyomorgörcs öröklődik, van ahol a pl. az agresszivitás ez attól függ mi a gyenge pont a testben. A fogvédő jó ötlet, de csak tüneti kezelés, ahogy Bige is írta.
2009. febr. 13. 15:15
Amúgy meg dolgozik, sportol, zenész is... Mivel vezesse még le?
2009. febr. 13. 15:14
Köszönöm nektek... bár be kell valljam, nem tudom, hogy tényleg ez e az oka... Édesanyja szerint gyermekkora óta csinálja, ahogyan az édesapja és a húga is... Családi örökség lenne? A fogvédőre én is gondoltam, pont azért, mert tönkre mehetnek a fogai...
4. bige (válaszként erre: 2. - Zizisicc)
2009. febr. 13. 15:07
örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel:)
3. bige
2009. febr. 13. 15:06

szia!

lehet, hogy hallgatni Neked szörnyű, sőt biztos, de igazából neki lehet valami lelki problémája, a mi miatt ezt teszi. nagy feszültség lehet benne valami miatt. lehet ez régi probléma is, amit nem dolgozott fel.

Lehet tüneti kezelésként fogvédőt csináltatni. Bármelyik fogorvos megcsinálja - egy műanyag sín, amit rá kell húzni a fogsorra, és ez megakadályozza, hogy a fogfelszínek érintkezzenek.

A nagyobb probléma az, hogy előbb - utóbb elkopnak az állkapocs izületek, ami miatt kattogni, ropogni és fájni fognak, és fogfelszín is, illetve töredezhetnek a fogai miatta.

mindenképpen javaslom a fogorvost, és ha mód van rá pszichológust, vagy kineziológust - ha hisztek benne

2009. febr. 13. 15:04
Az éjszakai fogcsikorgatás általában a nappal elfojtott feszültségekre utal, tehát a célravezető megoldás az lenne, ha vmi módon oldaná, feldolgozná a stresszt, és nem pedig elfojtaná. Erre sokféle technika, módszer létezik, pl vmi sport
2009. febr. 13. 15:01
A párom iszonyatosan csikorgatja fogát álmában... kibírhatatlan! Mit lehet vele kezdeni, van-e megoldás a megszűntetésére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook