Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aszmás gyerek, van-e alternatív megoldás? fórum

Aszmás gyerek, van-e alternatív megoldás? (beszélgetős fórum)


13. edi55 (válaszként erre: 9. - Valakivagyok1984)
2020. szept. 17. 21:23

Itt kecskeméten nincs barlangteràpia még n is hallottam róla:(

Ki mondta h semmire se jó a sószoba? Orvos vagy beteg? Elég tanàcstalan vagyok ez ügyben

12. edi55 (válaszként erre: 4. - Brandy85)
2020. szept. 17. 21:22
Szia. Igen jàrunk voltunk teljesen àtvizsgàlàson arcüreg mellkas röntgen vérvétel, fujjuk napi 2* flixoval ha hallom hogy hörgősebb akkor a ventolinnal pàr napig.
11. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Brandy85)
2020. szept. 17. 11:55
Így van!Csak az egészsegét kockáztatjuk a kereséssel.
10. brandy85 (válaszként erre: 9. - Valakivagyok1984)
2020. szept. 17. 06:20
Sajnálom! De az biztos,hogy csak alternatív megoldás nem létezik pipa nélkül. :(
9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Brandy85)
2020. szept. 16. 19:53

Nálunk is így van.7évesem:Flixotide napi 2x plussz este eonic amúgy salvus vízes inhalálás ha kell akkor berodual..

Amúgy a barlangterápia elég jó dolog még.Só szoba mint halottnak a csók,nekem a pulmos azt mondta inkább a barlangterápia.

Én allergiás asztmás vagyok na én biztosan nem növöm ki.

2020. szept. 16. 12:31
Mi a kicsiknek a ventolint (hörgőtágító,rohamoldó) eseti pipának kapjuk,a Flixotide-t reggel és este.Férjem symbicortot használ.
2020. szept. 16. 12:00
Alvesco, bocsánat, ez a neve
6. VFanni01 (válaszként erre: 1. - Edi55)
2020. szept. 16. 11:57

Kedves Edi55. Én asztmás vagyok mióta az eszemet tudom. Én is reménykedtem benne, hogy majd kinövöm, vagy ha nem, majd a terhesség után elmúlik (3 is volt), de sajnos az asztma velem maradt. Utolsó reményem a klimax :)

Sajnos sok jóval nem tudlak biztatni, sem az asztma sem az allergia nem gyógyítható, nekem sajnos semmi alternatív dolog nem vált be, meg kellett tanulnom ezzel együtt élni. A Ventolint használtam én is, de az semmi másra nem jó, csak tágítja a hörgőket. Viszont engem elkezdtek rémisztgetni, hogy Amerikában sokaknál szívleállást és halált okozott a túl gyakori használat. Kaptam egy másik pipát, Avesco a neve. Reggel és este kell fújnom egyet, és teljesen megszűntek az asztmás rohamok. Gyerekeknél nem tudom, hogy szabad e használni, de kérdezzetek rá a tüdőgondozóban.

5. brandy85 (válaszként erre: 4. - Brandy85)
2020. szept. 16. 11:06
Jav:ki,hogy
4. brandy85 (válaszként erre: 1. - Edi55)
2020. szept. 16. 11:02
Szia! Jártok pulmonológiára? Mert pipa/pipák mellett jó az inhaláló salvusvízzel. Írom ezt úgy,hogy férjem asthmás és a 14 éves fiam is az és a 2 évesem is hordom ugyanezzel csak ugye 3 éves korig nem mondják,kihohy asthmás.
3. edi55 (válaszként erre: 2. - Sziszi0528)
2020. szept. 16. 09:20
Köszönöm szépen utánna járok:D
2020. szept. 16. 09:15

Szia!


Porlasztó! Receptre felírják a fül-orr-gégén, nekem pár éve így 2000 Ft-ba került, bele sóoldat és napi 3x fél óra kb, amíg el nem fogy belőle a só. Ha egy köhögős-taknyolós betegséget az elején ezzel elkapod, legtöbbször gyógyszer sem kell, szóval arra is jó, meg asztmára is, igaz az én kislányaimnak nincs ilyen betegsége, de doktornő mondta, hogy mikor szívja be ezt a párlatot olyan, mintha egy sószobában ülne. Természetes és kiegészítő kezelésként szerintem mindenképpen jó.

2020. szept. 16. 08:48

Kedves szülőtársak!

Van két fiam az egyik 11 a másik most 8 éves.

Mindketten aszmásak voltak a nagy már kinőtt kb. 3-6 éves kor között volt.

A kicsi viszont nem igazán akarja 4 éves kora körül jött elő.

Nyáron tünetmentes de agusztus 20.-án voltunk pár napot egy faházas kis kiruccanáson és éreztem h nagyon penész szag van, azóta eláéggé be van neki lobbanva.

Fújjuk a ventolint és az Flixitidet, a héten sószobára és arcüreg átmosásra járunk.

Kezdem azt hinni érezni hogy ezek a gyógyszerek már nem sokat érnek, viszont elég elkeserítő h évegik ilyenekkel fújom.

A témában az érdekelne hogy kinek mi a tapasztalata e téren.

Talált e már valami alternatív gyógymódot a szinten tartáshoz?

A sószobás hölgy azt mondta hogyha heti 1x megyünk azzal akár szinten is lehetne tartani (szkeptikus vagyok egyenlőre).

Szedünk komplex vitamint és halolaj kapszulát.

Sokat vagyünk levegőn sokat mozog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook