Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen háziszereket, házilagos gyógyítást alkalmaztok? fórum

Milyen háziszereket, házilagos gyógyítást alkalmaztok? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 18. 10:14
Fontos a pozitiv gondolkodás,mert minden a fejben dől el!A vonzás hatalma:amilyen gondolatokat,képeket vetit ki magának az ember,azt előbb utóbb bevonzza,megjelenik az életében.Ez a tudatalatti csodálatos hatalma!
25. svenik
2008. szept. 30. 14:58
alábbiakon túl + fokhagyma, legjobb baktériumölő
2008. szept. 30. 14:26
Méz,propoliszos méz,citrom,csalán,zsurló,ecet.
23. Cucus7 (válaszként erre: 4. - Gkreka)
2008. júl. 10. 23:26

Igen éljen az Aloavera. Sajnos nekem növényem nincs, de nagyon sok mindent használok, pl. fogkrém, arckrémek, First, enélkül már nem tudom elképzelni az életünket, ajakbalzsam, télen nyáron, stb.

Köhögésre a volt gyermekorvosunk azt javasolta, hogy kb. 10 db. babérlevelet tegyek bele egy liternyi forrásban lévő vízbe, főzzem legalább 10 percig, aztán ízesítsem citrom levével és mézzel. Tényleg bevált.

2008. máj. 10. 23:32
ALOE VERA, GYÓGYTEÁK, KÖRÖMVIRÁG KENÖCS,SOK GYÖMÖLCS.
21. LoLiNa
2007. júl. 19. 10:05
köhögésre nagyon jó a meleg zsírral bekent lepedö, wagy bármilyen anyag, mellkast körbetekerni.
2007. jún. 10. 17:07

Nekem van a fejemen egy gombás fertőzés. Nem tudom hogyan szedtem össze. erre az ecetet használom. A receptre felírt spray nem használt.

sőt minden gombás fertőzésre nagyon jó az ecet. Nekem bevált.

19. ec63a7fc29 (válaszként erre: 10. - C8abec8c04)
2007. ápr. 14. 22:57

Hány éves kortól?

10 éves lányomnak is adhatom?

18. agida82 (válaszként erre: 17. - DODICA)
2007. márc. 21. 13:54
Köszönöm szépen!
17. DODICA (válaszként erre: 16. - Agida82)
2007. márc. 20. 09:44

Orvos család, aki olvassa a külföldi szakirodalmat...:)


A paracetamol (Rubofen-ben, Coldrex, Panadol, stb.... a nagy többség tartalmazza:(( ) olyan anyag, ami soha nem ürül ki a szervezetből, leginkább a vesében ülepedik le, majd évek során szépen vesekövet okozhat. (Amikor erre rájöttek, akkor betiltották Amerikában.)

Hát én emiatt sose vennék be egy darabot se, de a gyerekeimnek se adok soha, pedig minden gyerekdoki a Panadol Baby-t javasolja.:( Brr... Aztán, mikor ezt mondja nekik az ember, akkor elismerik, hogy tudnak róla, de a szöveg az, nem kell komolyan venni, meg amúgy is recept nélkül kapható. Jó, mi??

Ha már ennyit lehet róla tudni, akkor én úgy vagyok vele, ha a fele igaz, nekem már az is sok ahhoz, hogy szedjem!

Inkább keresgéltem addig, míg találtam olyat, ami ilyet nem tartalmaz...(Ibuprofen/amidezofen alapanyagúakat) Létezik... Abból is csak nagyon szükség szerint, persze.

16. agida82 (válaszként erre: 13. - DODICA)
2007. márc. 19. 16:00

Szia!


Engem nagyon érdekelnek ezek a dolgok, de még sehol nem hallottam, hogy betiltották volna. Azzal természetesen tisztában voltam, hogy nem természetes anyagokból van, de ezt azért nem gondoltam volna. Tudsz erről többet is???

Akkor szoktam bevenni, ha pl. megfázom és átfagytam és gyors segítségként szoktam használni, de ha valóban így van akkor nem használom többet.

2007. márc. 19. 12:34
Én a gyerekeknek megfázásra, torokfájásra akácmézet adok. Kamillatea is jöhet.{és nagyon szeretjük nyersen a vöröshagymát, állítólag nagyon jó vírusölő}
2007. márc. 19. 08:23
Én a fiamnak allergia megelőzésére homeopátiás szereket kap, remélem fog neki használni
13. DODICA (válaszként erre: 12. - Agida82)
2007. márc. 17. 10:02
A végén írottat egyáltalán nem szedném a helyedben. Nem áll össze a kép.... Ha homeózol, gyógyteázol, természetes gyógymódokat alkalmazol, akkor miért szedsz be egy olyan mérget, aminek egyik hatóanyagát pl. Amerikában már betiltották, idehaza viszont sajnos recept nélkül is kapható?
2007. márc. 16. 21:37

Sziasztok!


Én gyógyteákat használok, de imunerősítésre is megpróbálok odafigyelni. Én természetes anyagokból álló étrendkiegészítőt szedek, ha pedig mégis becsúszik valami baci a tea mellé homeopátiás golyocskákat szedek, de nekem bevált a retekcsíra kapszula is, hisza retek a legjobb természetes antibiotikum. .

Szerintem is jó a grapefruitmag kivonat viszont agyomrom nem nagyon kedveki ezért ha szedem a reggeli mindig natúr joghúrt.

Láz esetén Neucitrán.

2007. márc. 16. 18:03
Nap, mint nap beveszek egy spirulinát megelőzésképp. Ha beteg vagyok, nekem a konditerem jött be, a legjobb immunerősítő. Ott minden bajom elmúlik.
2007. márc. 16. 17:54
mézes pálinka - csodákra képes :D
2007. márc. 16. 16:56
Mikor érzem, hogy egy kicsit, mintha meglennék fázva vagy kapar a torkom, én grapefruitmag kivonatot iszok- NEM alkoholosat - és olajfalevél kapszulát eszem. Pár nap és kitisztul tőle a szervezetem.Ja és c-vitamint eszek hozzá, nagy mennyiségben.
2007. jan. 14. 18:34

Amikor mi nagyon megvoltunk fázva az öcsémmel kiskorunkban, akkor a mamám karamellt készített nekünk.

Megpirította a cukrot és miután megpirult tejet öntött rá, jól felforralta, és amilyen melegen csak tudtuk meg kellet inni.

7. X2O
2006. dec. 20. 12:00

Nálunk most abszolút első az X2O és a Xooma Blast üdítők. (Utóbbiakat cukor és egyéb mesterséges édesítők helyett, Stavia-val édesítik.)

Kipróbálva - és folyamatosan fogyasztva - csak a legjobbakat mondhatom az X2O-ról.

Leginkább azt emelném ki, hogy azonnal felfrissít, s a frissesség érzet végig kíséri az egész napomat. Az utóbbi hónapok megerőltető szellemi és fizikai megterhelést jelentettek számomra, és sajnos egyre kevésbé bírtam a "gyűrődést". Örökké fáradtnak éreztem magam, ingerültté, rosszkedvűvé váltam. Az Extrém víz-nek hála, ez már a múlté. Ugyanakkkora megterhelés mellett napról napra egyre jobban és jobban érzem magam. Fáradékonyságom már a múlté, jól alszom, frissen ébredek. S ami a legfontosabb, kezdem egyre derűsebben látni a világot.

Kívánom és szívesen iszom az "XoomA-vizet". Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

Magyarul a [link] oldalon olvashattok erről a "szuper ital"-ról, ami természetes tisztaságával és nem utolsó sorban kedvező árával bizonyára itthon is sokak kedvencévé válik az elkövetkező időkben.

2006. dec. 8. 17:37

Sziasztok!

Kövirózsa leveléből kipréselt levet a fájós gyulladt fülbe csöppenteni.Jobb mint bármelyik gyógyszertári csepp.

Vigyázat csak fülbe!

2006. dec. 6. 11:00
Én homeopátiás tablettákat éscseppekt adok a két gyerekemnek illetve aloe first sprayt .Orvoshoz csak akkor megyünk ha 1 napnál tovább lázasak és ha minden gyógynövényes köptető ellenére csúnyán köhögnek.
2006. dec. 6. 07:20
én is aloe verát használok, de nekem növényem van otthon, abból szoktam a levét kinyerni, ha szükségem van rá.
2006. dec. 5. 17:47
Aloe Vera termékeket,mindenre.
2006. okt. 19. 13:27

Szinte csak házilag kevert teákat iszunk, de azt elég sokat. Menta, hárs, csipkebogyó, citromfű - ezt a négyet minden évben szedjük és szárítjuk.

Méz! Kezdőleges torokfájásra - éjszakára vizesruha, száraz kendővel bekötve, nekem a gyerekeim is már kérik, ha egy picit fáj a torkuk.

2006. szept. 26. 12:48

Én gyakorlatilag sose viszem orvoshoz őket. Ha mégis szükséges lenne, akkor is telefonon lerendezzük. :) (Jobb, mint a rendelőben összeszedni még ötféle nyavalyát.)

Lázcsillapító mindig van otthon, de az ugye recept nélkül is beszerezhető. A nátha indulásakor meg előkerülnek a különféle "gyógyfüvek" (pl. citromfű, csipkebogyó, hársfa, hagymahéj, stb...), a lándzsás utifű és esetleg vitamin (az is csak folyékony állapotban). Rendkívül ritka, hogy házilag ne vakarnánk ki magunkat a betegségből gyógyszerek nélkül. Így jobban hozzá is edződik a szervezet. A 3 gyerek össz-vissz összesen háromszor kapott antibiotikumot (mindegyik egyszer az életében eddig), amikor arra tényleg szükség volt. Egyéb gyógyszerre nemigen emlékszem (leszámítva az egyik lányom kruppját, arra természetesen adtunk).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook