Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állatorvosi asszisztens képzés fórum

Állatorvosi asszisztens képzés (beszélgetős fórum)

1 2
2013. aug. 15. 12:04

Kedves Fórumindító!

Először is,sajnos érdemben nem tudok hozzászólni a fórumodhoz,ugyanis a kérdésedre nem tudok felelni.Lehet,azóta már sikerült elkezdened az asszisztensi képzést,nem tudom.

Mindenesetre azt tudnám Neked javasolni,hogy igenis merj nagyot álmodni.Most már 2 emelt is kell az állatorvosira,piszok nehéz elvégezni,de ha egyszer elvégzed,van egy biztos szakmád,egy hivatásod,ami egyben az álmod is volt.Nincs értelme mellékvágányoknak,én már csak tudom,én is azon voltam,mielőtt belekezdtem az állatorvosiba,és most azt csinálom,felvettek,most leszek másodikos,és nagyon szeretem.Piszok nehéz,de megéri a szenvedést,amit a kialvatlan éjszakák adnak.Sajnos nem csak vizsgaidőszakban kell tanulni,egész évben vannak kemény zh-k,és már nyáron el kellett kezdenem az antómia tételeket kidolgoznom a szigorlatra,de közben azt érzem,hogy megéri.Sokkal jobban,mint bármi más!

Mellesleg az a lódoktoros hozzászólás számomra is kissé lenéző volt,lehet,személyeskedésnek vettem,igaz nem lódoktor leszek,de egy lódoktor ugyanannyit tanul,mint egy kisállatorvos.Illetve ez teljesen emberfüggő persze,a jegyektől is függ.Nekem 4,7-es az átlagom (az ösztöndíjátlagom 4.96),és megfeszülök a tanulásban.Van,akinek 4,3as az átlaga,Ő kevésbé feszül meg.Van,akinek jobbak a képességei,jobbak a jegyei,mint nekem ,és mellé kevesebbet tanul.Távolról sem vagyok okos,csak szorgalmas.Van,aki okos,és kevésbé szorgalmas.Embere válogatja.Mindenesetre azt mondom,Neked,hogy ha nekem sikerül,akkor bárkinek sikerülhet,akinek van egy kis szorgalma,akaratereje,és kitartása!

Vágj bele!

37. Bcicus (válaszként erre: 36. - Noncsy20)
2013. júl. 3. 16:05
Ez a hivatalos neve.
2013. júl. 3. 13:37
Szijjasztok! Én most szeretnék állatorvosi asszisztens képzésre menni, de találtam olyat is, hogy állorvosi-állategészségügyi szaksegéd. Ha valaki tudja mi a különbség, légyszíves írja meg! Nagyon Köszönöm:)
35. teremia (válaszként erre: 34. - Bcicus)
2013. máj. 23. 19:27
Mik vannak? :-) Nagyon köszönöm.
34. Bcicus (válaszként erre: 33. - Teremia)
2013. máj. 23. 17:42
Tapisnál
33. teremia (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2013. máj. 23. 16:13
Szia! Megkérdezhetem, hogy hol csináltad meg három hónap alatt? Köszönöm
32. Bcicus (válaszként erre: 29. - Noemi018)
2013. ápr. 11. 01:47
Visszamentem abba a szakmába ahonnan az aszisztenskedés és kozmetikusság elött eljöttem. A bankszakmában dolgozom egy igazgatóságon.
31. danama (válaszként erre: 28. - Bcicus)
2013. ápr. 9. 13:59
én is a második gyereknél már máshonnan mentem szülni, max gyedet is kaptam
30. noemi018 (válaszként erre: 26. - Danama)
2013. ápr. 8. 11:51
a sejtkutatás is biztos nagyon jó és izgalmas munka lehet :)
29. noemi018 (válaszként erre: 28. - Bcicus)
2013. ápr. 8. 11:50
Megkérdezhetem, hogy milyen irányba mentél el/ ment el dolgozni?!
28. Bcicus (válaszként erre: 26. - Danama)
2013. ápr. 7. 19:54
Én teljesen más munkába mentem el dolgozni. Ahol a sokszorosát keresem annak, mint a legjobban kereső dokiaszisztens és tudtam dolgozni terhesen is és gyerek mellett is tudok majd.
27. danama (válaszként erre: 25. - Noemi018)
2013. ápr. 7. 19:14
az a baj, hogy sajna nem annyival jelentenek be és később a gyednek lőttek
26. danama (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2013. ápr. 7. 19:13
igen sajnos ez így van, amikor az embernek családja lesz, ez a szakma sajnos nem egyeztethető vele össze, délutáni , esti rendelések stb én is végül egy sejtkutató laborban kötöttem ki de nem bánom mert a biológiát mindig is imádtam és így a gyerekeimre is jut idő
25. noemi018 (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2013. ápr. 7. 16:50
Hát remélem azért sikerül ezzel elhelyezkednem majd valamikor, mert én nagyon szeretném ezt az egészet. Vannak ismerőseim akik ebben dolgoznak, és elég jó pénzt tudnak vele keresni. Szerintem ez csak mind jó munkahely megtalálása vagy inkább a nagy szerencse elérése. Bízom benne, hogy majd valamelyiket megtalálom :)
24. Bcicus (válaszként erre: 23. - Bcicus)
2013. ápr. 7. 13:39
A Nem lemaradt a hsz elejéről.
23. Bcicus (válaszként erre: 22. - Noemi018)
2013. ápr. 7. 13:39
lebeszélni akarlak róla, mondom én is megcsináltam, csak leírtam amit tudok. Én azért csináltam meg mert itthon vagyok úgy is, volt időm, gondoltam ha már sok évig csináltam legyen róla papirom, ki tudja mit hoz az élet, nem áll szhándékomban többet ebben a szakmában dolgozni, mivel sajnos már nem vagyok fiatal, és családom van, ebből meg megélni nem lehet sajna.
22. noemi018 (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2013. ápr. 7. 13:37
Értem. Nem baj, én ezt akarom csinálni és tudom, hogy menni fog! :)
21. Bcicus (válaszként erre: 20. - Noemi018)
2013. ápr. 7. 13:31

Nem gyorstalpaló. Körülnéztem mindenhol ennyi idő volt kba atanfolyam, meg van szabva az óraszám, bár azt most emelik.

Egyébként sokra nem fogsz menni a tavfolyammal, ha nincs tapasztalatod. Én már korábba évekig dolgoztam a szakmában rengeteg dokit ismerek, beszélgettem velük mondták, hogy jó ha valakinek meg van, de úgy is azok közül válogatnak akiknek van tapasztalatuk.

20. noemi018 (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2013. ápr. 7. 09:57
Azért volt neked 3 hónap mert gyorstalpalóin végezted el gondolom, és nekem azért támogatott mert szakmám még nincsen hanem az érettségi előtt állok és így is csak érettségim lesz. Így mindig/mindenhol/mindenkinek az első szakma ingyenes, ezért támogatott.
19. Bcicus
2013. ápr. 7. 03:31

Az állatorvosi eszisztens képzés, kb 3 hónap, nem évek, most végeztem, mondjuk én csak poénból csináltam meg.

AZ állam nem támogatja.

18. noemi018 (válaszként erre: 16. - Beanadt)
2013. ápr. 6. 14:33

Nekem ez sem jön le úgy! De mind1.

Amúgy szerintem nincsenek zsenik csak tehetséges emberek, akik abban tudnak tehetségesek lenni amit szeretnek csinálni!

17. beanadt (válaszként erre: 14. - Noemi018)
2013. ápr. 6. 11:41
Elsőre is érthető volt, nem is vagyok nehéz felfogású, te viszont figyelmetlenül olvasod a fórumot.
16. beanadt (válaszként erre: 14. - Noemi018)
2013. ápr. 6. 11:39

Amit írtam NEM neked szólt, de ez látszik is hogy kinek a hozzászólására válaszoltam. Akinek szólt, Ő igenis lenézően nyilatkozott:


"Nézz ki magadnak egy lódoktort,és nézd meg alaposan...Aztán képzeld el..Ha neki sikerült...Neked miért NE sikerülhetne? Ha zseni lenne...szerinted CSAK lódoktor lenne???:)"

15. 39dbe380da (válaszként erre: 14. - Noemi018)
2013. ápr. 6. 10:52
Szerintem merj nagyot álmodni! Hajrá a kémia!
14. noemi018 (válaszként erre: 12. - Beanadt)
2013. ápr. 6. 10:44

Nem hiszem el hogy minden oldal tele van nehéz felfogású emberel/emberekkel! Nem nézte le senki...

1. Ez a világ lassan csak a pénzről szól.

2. Én felnézek az állatorvosokra és tisztelem és becsülöm őket!

3. Nem tudom honnan jött ez le hogy lenéztem vagy lenéztük őket, soha nem tenném mert amiben ők dolgoznak az egy gyönyörű szakma és nincs is szebb annál ha egy állaton tud valaki segíteni. Sokkal nagyobbra tartom azokat akik állatokon segítenek mint akik emberek gyógyításával foglalkoznak...

4. Az lett volna a kérésem, hogy a Drégelyvár Állatorvos asszisztensi képzésről írjanak nekem!!!!

Remélem így már érthető minden.

13. danama (válaszként erre: 12. - Beanadt)
2013. ápr. 6. 10:19
szerintem nem nézte le senki, csak azt akarta mondani, hogy nem lehetetlen ha valamit igazán akar
12. beanadt (válaszként erre: 6. - Megi04)
2013. ápr. 5. 23:24
ne nézzük már le azt az embert aki elvégezte az állatorvosit!!!!
11. noemi018 (válaszként erre: 9. - Danama)
2013. ápr. 5. 20:40
Így van!!!
10. noemi018 (válaszként erre: 8. - Danama)
2013. ápr. 5. 20:39
értem, köszönöm szépen :)
2013. ápr. 5. 20:04
az a baj, hogy az állatorvosira nagyon nehéz bejutni, és sajnos előnyben részesítik a pénzes külföldieket
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook