Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen feltételekkel lehet másoddiplomás képzésre jelentkezni? fórum

Milyen feltételekkel lehet másoddiplomás képzésre jelentkezni? (tudásbázis kérdés)

3. ladybug34 (válaszként erre: 2. - NomNom)
2014. máj. 30. 09:57
Köszönöm a válaszod! :)
2014. máj. 27. 09:27
Jelentkezni a felvi.hu-n lehet, egyetemeknél nem, központilag megy az egész. Nem kell újra érettségizni, átszámítják így a pontjaidat, persze azt nem tudom, hogy mennyire jön így ki jól. Én felhívnám az oktatási hivatalt, mert sok szakon már megkövetelik az emelt szintű érettségit. Szóval meg kéne kérdezni, ezt hogyan lehet eszközölni, ha te annyival régebben érettségiztél. Annyi a hátulütője az egésznek, hogy ha van egy diplomád, akkor már ingyen nem fogsz tanulni (kivéve ha az mesterképzés, de abban az esetben az érettségi nem is számít már).
2014. máj. 17. 21:13

Van már egy diplomám, amit 2008-ban szereztem meg. Szeretnék másoddiplomát, de egy másik szakon.

Fogalmam sincs hogyan lehet jelentkezni, én még a régi iskolarendszerben szereztem meg a diplomát.

Valaki fel tudna világosítani?

Az egyetemek honlapját is nézegetem, de valahogy semmi nem egyértelmű.

Simán beadhatom a jelentkezésemet, mert van már diplomám, vagy újra kell érettségizni, ha pontszámokat nézik? A válaszokat köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook