Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen érzés volt átvenni a diplomádat? (ha van) fórum

Milyen érzés volt átvenni a diplomádat? (ha van) (beszélgetős fórum)

1 2
2010. okt. 28. 21:21

Semmi extra:)

Én is gyerek, család, munka mellett csináltam. Nem volt könnyű, de meg van. Számomra izgalmasabb volt az államvizsga:)

Az, hogy kapok egy bizit már annyira nem volt lényeges. Persze az volt, de mégsem:)

47. nusi85
2010. okt. 28. 20:56
Én igazából nem éreztem semmi különöset, de talán azért, mert éreztem, hogy nem fekszik ebben semmi kemény munka, mondhatni lazán megcsináltam az első szakomat. Ha a mostani szakomon lediplomázom, azt hiszem ez máshogy lesz, mert sok energiát fektetek bele. Ezért érezni fogom, hogy igen, na ezért megdolgoztam.
46. veledjooo (válaszként erre: 45. - 90b84d226e)
2010. okt. 28. 20:55
:)) Szia. ... dehogy. Én mindig megvagyok! ;)
45. 90b84d226e (válaszként erre: 44. - Veledjooo)
2010. okt. 28. 20:53
Jé, szia! Te is megvagy? Jól eltűntél. ;)
2010. okt. 28. 20:49
Besasszéztam érte a TO-ra és átvettem. Ennyi volt. Én is munka és gyerek mellett diplomáztam, jelesre.
43. 90b84d226e (válaszként erre: 40. - Mira0512)
2010. okt. 28. 20:48

Nehezebb valóban! Nekem még a munkahelyemen sem támogattak sem anyagilag, sem egyéb módon (nem voltam részvényes gyereke, a főnökasszonyt pedig zavarta, hogy ugyanazt a diplomát kapom meg, mint amire neki apuci befizetett...másodjára is :)), de megcsináltam, elsőre ;). És büszke vagyok rá! :)

És valóban: előny volt a szakmai tapasztalat.

42. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Burkuska)
2010. okt. 28. 20:44
igen
41. 90b84d226e (válaszként erre: 39. - Burkuska)
2010. okt. 28. 20:42

Igen, közben olvastam! :) Kezet foghatunk.

Aki munka mellett végezte tudja, hogy nem sétagalopp volt.

Aki nem élvezi a munkája gyümölcsét azt csak sajnálni tudom. Nem is értem hogyan nem lehet örülni neki, mikor átveszi az ember?

40. Mira0512 (válaszként erre: 37. - 90b84d226e)
2010. okt. 28. 20:42
Nálunk pontosan ezért értékelte a legtöbb tanár jobban a levelezősöket. Munka mellett, esetleg gyerek mellett sokkal nehezebb végigcsinálni ugyanazt, mint buli, és a szülők pénztárcája mellett. Tisztelet a kivételnek! No meg nekik is élvezetesebbek voltak az előadások, mikor mi számoltunk be a gyakorlati tapasztalatainkról. :)
39. Burkuska (válaszként erre: 37. - 90b84d226e)
2010. okt. 28. 20:38
Ugyanez vagyok...
2010. okt. 28. 20:37
Ja, és, hogy azt éreztem-e akkor, hogy tanulni kéne valamit még? Nem, akkor nem! Azt mondtam soha többé!:) De már elsőéves koromtól tudtam, hogy most mit fogok tanulni, másodévestől pedig nagyjából azt, hogy ezután mi jön. De akkor és ott: nem, én ezt soha többé nem fogom végigcsinálni! :DDD
2010. okt. 28. 20:36

Én örültem neki, megdolgoztam érte. Munka mellett, saját pénzemből.

Aki nem örül, nem tudja értékelni meg sem érdemli...

2010. okt. 28. 20:35
Vannak élmények úgy látom:)
35. nikletty (válaszként erre: 33. - Nikletty)
2010. okt. 28. 20:32
persze tudtam hogy ott ezeket illő elmondaniuk, de alig vártam a végét, rosszul voltam :(
34. d606bc0fd7 (válaszként erre: 6. - Gaby76)
2010. okt. 28. 20:32

Bizony nem egyszerű így egyetemet fejezni, büszke lehet a férjedre!

Mi is a párommal az utolsó vizsgákat nyomjuk, idén diplomálunk, de nem volt egyszerű eljutni idáig. Ezt sajnos csak az érti aki benne van.


A kérdésre pedig válaszolva: bár már dolgoztam picit a szakmában diploma nélkül, de hihetetlen érzés lesz átvenni a diplomámat. Egy álom megvalósulása lesz!

33. nikletty (válaszként erre: 30. - Nikletty)
2010. okt. 28. 20:32
én is már dolgoztam mikor ezt a diplomám átvettem, talán éppen ezért éreztem üres nagy szavaknak amit ott próbáltak előadni...
32. Marott (válaszként erre: 28. - Burkuska)
2010. okt. 28. 20:31
Köszönöm a nevében is, de ehhez kellettem én is!/Hányszor noszogattam, tanulj!! Milyen furcsa lesz, hogy most nem kell többé mondani./ Meg az apja, szóval a szülei, meg az ő akarta is.
2010. okt. 28. 20:30

azt éreztem, hogy jobban is mehetett volna. Bár 4es lett

Semmit nem éreztem (mármint semmi jót), de a barátnőm ugyanilyen diplomáját megkönnyeztem, olyan büszke voltam :)

2010. okt. 28. 20:29

szia

nálam érdekes alakult

Csináltam egy fősulit, annak a diplomaosztóján nem voltam ott (bürokratikus okok miatt - nappaliról váltottam levelzőre), ezt folytattam levelezőn, hogy meglegyen az egyetemi papír. Mind végig úgy voltam vele, hogy nekem nem volt diplomaosztóm és hiányérzetem volt, hogy nekem nem volt meg az ünnepélyes lezárás a családtagok előtt, stb. Ezért aztán az egyetemi végén mindenképp menni akartam a családtagjaimmal kíséretben a diplomaosztómra. Az a ruha amit fel kellett húzni vicces volt, és bevonulni jó érzés volt terembe. És nekem eddig tartotta a jó. Ugyanis olyan meleg volt+az a gönc, hogy én rosszul lettem, majdnem elájultam, le kellett ültetni,falfehér lettem stb, így alig bírtam egyben maradni mire az én kerültem a sorra, alig vártam hogy a nagy magasztos, süket duma végre lemenjen adja oda azt a papírt és hadd menjek már ki a levegőre. Szóval kimentem érte mikor kihívtak és mindenkivel ellentétben én nem vissza a helyemre mentem hanem ki a teremből, levegőt akartam kapni végre! Kint már hamar jobban lettem, de nehezen jöttem rendbe jól jött egy kísérő, mert gyenge voltam még, és itt nem volt vége! Előtte pár nappal kértem meg a párom a kezem, és valahogy ahogy leadhattam azt a göncöt, vagy nem tudom mikor de elhagytam a friss jeggyűrűm!!!!És ezt már csak akkor vettem észre mikor autóval indultunk haza, a suliban nem találta meg senki - azt mondták. :( Most már nevetek rajta, de akkor nagyon szarul éreztem magam ez miatt, hogy rossz jel meg ilyenek.


Szóval nekem így sikeredett. Hát...

Őszintén szólva kell hogy legyen diplomaosztó, örökre bánnám biztos, hogy kimaradt, dehogy ilyen lett, hát.... nem hiszem hogy akarok több diplomát, és én nem vágyom ismét tanulásra, már vártam a végét, kivéve ha muszáj (munka miatt), szóval ha mégis lenne még egy már nem ragaszkodnék úgy ehhez az ünnepélyhez... :S


De elsőre mindenképp el kell menni, azt kell mondjam összességében!


Ez az én történetem :)

2010. okt. 28. 20:28
Jó érzés volt, de ahhoz képest semmi, mint mikor kijöttem államvizsgáról, az elnök dicsérete után!Az nagyon szuper volt, életem egyik legjobb érzése. :) Bár nekünk a diplomaosztón olyan iszonyat meleg volt, pláne talárban és sapkában, hogy alig vártuk, hogy vége legyen. :S
28. Burkuska (válaszként erre: 25. - Marott)
2010. okt. 28. 20:28
Gratula!
27. Burkuska (válaszként erre: 21. - E974230abd)
2010. okt. 28. 20:27
Igen,én nagyon várom.Sok munkám van benne,még több anyagi befektetés( fizetős és nem kevés,legalábbis nekem),de már azon gondolkodom,hogy mit kéne tanulni utána.
26. e974230abd (válaszként erre: 15. - Gaby76)
2010. okt. 28. 20:27
Hát amire válaszoltál az kiugrott.....valami miatt...
25. Marott (válaszként erre: 7. - Burkuska)
2010. okt. 28. 20:27
Erre mondják, hogy üres vagyok........ Jobban félt a védéstől,mint az egész államvizsgától.A szakdogáját az opponense /milyen szavak!/ teljesen szupernek értékelte feltett két fura kérdést 3/4!! A konuzulensek 5-5-t adtak rá! Mindegy meg van!
2010. okt. 28. 20:26
Jóóó.Büszke voltam magamra - még a könnyeim is kijöttek.
2010. okt. 28. 20:26
Én postán kaptam meg.:)) Ennek ellenére örültem.
22. Marjann (válaszként erre: 17. - L.agnes)
2010. okt. 28. 20:26
Én láttam olyat diplomaosztón, aki megbotlott. Meg aki elfelejtette elfordítani a bojtját és hiába pisszeget neki az egész aula:D
2010. okt. 28. 20:25

Sajnálom ezeket a hozzászólásokat:(Főleg olyan emberektől akik átvették,és ennyire semmit se jelentett nekik.

Remélem neked többet ,sokkal többet jelent majd,és gondolom a kérdést se azért tetted fel, mert azt várod, hogy semmit ne jelenetsen:DDDDDDDD

ÉN nagyon örültem a diplomám átvételénél,de azóta is tanulom az alkalmazását....

20. Marjann (válaszként erre: 13. - Burkuska)
2010. okt. 28. 20:25
Örülök:) Biztos szép emlék lesz akkor.
19. Burkuska (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2010. okt. 28. 20:24
már tanulsz is a másodikra?azaz elkezdted?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook