Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó általános iskola? fórum

Milyen a jó általános iskola? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. ápr. 4. 21:50
Szerintem nagyon lényeges hogy milyen módszerrel tanítják az olvasást.Ez mindenképp a szótagoló olvasás legyen,később kevesebb gondja lesz a gyereknek pl.a szövegértéssel
2007. ápr. 4. 07:14
Engem is érdekel a téma,április 23-24.én vannak a beiratások,ugyhogy idő szinte már semmi.Találtam egy szimpi sulit,szimpatikusnak tünő tanárnénikkel.Sajnos csak menet közben fog eldőlni jól döntöttünk e.Gyerkőc egyelőre vágyik suliba,a tanitó nénik neki is tetszenek.Kezdésnek jó,aztán meglátjuk.Mindenkép lényeg az iskola programja,tanitó nénik hozzáállása.Alsóban véleményem szerint fontosabb hogy megszerettessék a gyerekkel a sulit,tanulást,irni olvasni jól tudjon,szeressen az anyanyelvén,mint hogy csodagyereket akarjanak belőle azonnal faragni és elvegyék a kedvét.Persze legyenek lehetőségek,szakkörök,programok,nyelv-számtechn tanulási lehetőség stb.Lehetne még sokat irni erről,de rohanunk oviba,bölcsibe,dolgomra....
2007. ápr. 4. 06:25
A távolság nem lényeges!És kevéssé számít az ovistársak hová mennek!Szerintem csakis a tanító személye számít,mert rajta áll vagy bukik,hogy a gyerek megtanul e "okosan tanulni",hogy megszeresse a tanulást és élvezze!A jó iskola pedig az ahol maximálisan támogatják a tanítókat,hogy ezeket a célokat megvalósíthassák.Én szerencsére megtaláltam ezt a tanítót a tök jó sulival együtt,ahol nem versenyistálló van,a gyengébb képességű,de szorgalmas gyereket ugyanúgy elismerik,jutalmazzák,mint a kitűnőeket,és terelgetik a jó irányba-nem erőszakosan-és azt vallják,hogy mindenki jó valamiben!Szeptembertől már ez lesz az új úticél!:)
2007. ápr. 3. 23:47
KÖZEL LEGYEN? LEGYEN VALAMI TAGOZATA? AZ A JÓ AHOVA AZ OVISTÁRSAK MENNEK?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook