Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó általános iskola? fórum

Milyen a jó általános iskola? (beszélgetős fórum)


1 2
34. kyozai
2010. aug. 19. 21:46

Áltlános iskola első osztályos évnyitóra kell virágot venni?


Nem tudom de szerintem csak az évzáróra kell.....vagy kell vinni már az évnyitóra is? Akit eddig kérdeztem az mind azt mondja nem kell. Viszont itthon azt mondják venni kell!!! Szerintem elsõbe nem kell....


Köszi a válaszokat!

2010. aug. 3. 17:11

Sziasztok!

Nem tud valaki Vácon vagy környékén egy jó általános iskolát?

Most költöznénk oda de nincs ismerős aki egy jó sulit ajánlana.

32. tengericsillag (válaszként erre: 31. - Erikpipi)
2007. aug. 13. 16:43
Nekem oviban volt anno,és tornához,tánchoz kellett.A fejünkre tettük s azzal egyensúlyoztunk.Szerintem nagyon jó dolog.Javítja a tartást.
31. erikpipi (válaszként erre: 30. - Virgilius)
2007. aug. 13. 16:37
Tornagyakorlatokra használják azt hiszem.Olyan 15x15 ös a mérete. Kb.
2007. aug. 13. 11:40
OK, köszi :) Nem tudom, én miért nem láttam, pedig szoktam járni DM-be :DDD Majd megszemlélem az ár-érték arányt, mi éri meg jobban, bíbelődni vagy megvenni :))) Mekkora egy ilyen babzsák? És mire fogják használni? Tornaórán?
29. erikpipi (válaszként erre: 28. - Virgilius)
2007. aug. 13. 11:37
Babot. Lehet üzletben is kapni. Pl a dm-ben is láttam.
2007. aug. 13. 11:32

Sziasztok :)

Mi is most kezdjük a sulit. Kaptunk részletes listát a beszerzésre váró dolgokról, de pár dolog még így sem világos nekem. :( Pl a Kata által is említett babzsák: varrni kell vagy lehet kapni? ... Ha varrni, akkor mir rakjak bele? Tényleg babot? :D

2007. aug. 13. 10:36

Sziasztok!

A mi új sulink idáig jól működik. Évnyitó csak 3-án, akkor van a tankönyv osztás is, és az első tanítási nap (itt a többi suliban 22-e tankönyv, 31-e évnyitó, kész horror, hogy az utolsó heteket is tönkreteszik ezzel). A listát az első szülőin megkaptam, és még azon a héten bementem egy helyi kis ápiszba, megrendeltem ami kellett, mindenből jó minőséget, pl. nem fényes füzetet amibe írni sem lehet, mert ezzel csak elveszem a gyerek kedvét az egésztől), fizettem (a szines kartont, és füzetborítót ami csak fólia lesz, hogy lássa milyen füzet), 7300 ft-ot. Együtt megvettük a táskát, és maradt még a tolltartó. Ez volt júnus közepén. Utána nyugodtam nyaraltunk, és még a hó végi hetet is nyaralással tölthetjük a balcsin, nem kell hazarohanni az évnyitóra.

De, gondolom, ez azért van mert az igazgató, igaz korosabb, de van egy kezdő iskolás gyerkőce is.:DD

2007. júl. 15. 13:40
Arra én is.
25. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 24. - 754c7e07c3)
2007. júl. 15. 12:06

majd csak megvesszük valahogy...:-)

azért kíváncsi leszek a végösszegre...

2007. júl. 14. 19:30
Mi megkaptuk a listát, hogy mi az, ami kell, de nincsenek benne részletek. Ami nekem szörnyű. Ha nem azt írják, hogy 40*40-es babzsák, hanem, hogy babzsák, már rohamot kapok, hogy milyen. Hidd el, így sem könnyebb.
2007. júl. 14. 14:42
Most hallottam,hogy nálunk az iskolák kiadják a listát a helybeli papir írószer boltoknak,de csak azoknak,mi szükséges...a bolt ugye miért adná ki,ha megkérdezem,csak ha ott veszem...nem semmi....azért egy augusztusi napon mikor vannak a suliban,csak besétálok és megkérdezem,azért is...szemétség szerintem ránkkényszeríteni hogy a jóval drágább helyeken vásároljunk
22. 754c7e07c3 (válaszként erre: 21. - Leda_ADY)
2007. júl. 13. 19:19
Miről maradtam még le? Van még rotring, vagy nincs? Mi a jobb? Magamnak válogatok egy nagyáruházban, vagy kicsit drágábban, de papír-írószerben veszek meg mindent. Köszi a választ.
21. leda_ADY (válaszként erre: 20. - 754c7e07c3)
2007. júl. 13. 17:15
Az erre szakosodott boltokban tudni fogjak.Azt jelenti,hogy nyomasgatlo.
2007. júl. 13. 08:23
Bocsi. Mi az az acélvégű toll?
2007. júl. 13. 08:22
Szia! Oké, tehát bedugós tolltartó, de abban a legnagyobb, amit láttam 30 db-os volt. Abban hogy fér el minden?
18. leda_ADY (válaszként erre: 15. - 754c7e07c3)
2007. júl. 13. 00:04
Hello!Szerintem az iroszer kivalasztasakor vedd figyelembe,hogy a gyermeked meg csak most tanul irni es akkor olyan termeket kell vasarolnod ami igaz egy kicsit dragabb,de viszont jo minosegu!En az enyemnek mindig acelvegu tollat vasaroltam ,amivel en is meg o is megvoltunk elegedve.Az elsoosztalyos tolltartoban kell legyen:filctoll(lehetoleg 10-12 szinu)szinesceruza,toll,ceruza(1-2),radir,hegyezo,vonalzo,orarend.Meg sokmindenrol irhatnek,de majd te kerdezel en meg valaszolok(persze ha tudok).Szia!
17. 754c7e07c3 (válaszként erre: 16. - Mudorka)
2007. júl. 12. 21:15
Köszi.
2007. júl. 12. 21:03
Szia!Az a tapasztalatom,hogy alsóban az egyenként berakós,felsőben az őmlesztett a jó megoldás.Egy elsős még könnyebben megtalálja a dolgait,ha szortírozva vannak,mintha ömlesztva lennének.
15. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Leda_ADY)
2007. júl. 10. 21:18
Szia! Voltam ma körülnézni a papír-írószerben, de megakadtam az első dolognál. Milyen tolltartót vegyek? Ömlesztettet, vagy egyenként berakósat? Melyik a praktikusabb? Segítesz? Bocs, hogy máris zaklatlak, de már itt leblokkoltam. Köszönöm.
14. 754c7e07c3 (válaszként erre: 13. - Szapi)
2007. júl. 7. 21:25
A barátokkal kapcsolatban és a tanmenetben is igazad van. Csak fizetős sulit tudok, ahol így foglalkoznak a gyerekekkel. Többe kerül, mint a gyesem. Főleg 3 gyereknél. Biztos van jó nem pénzes suli is. A távolság viszont fontos, szerintem. Nem mindegy, hogy minden reggel mennyit utazik a gyerek, és hány órakor kel fel. Ha tehetném sem a magánsuliba járatnám őket. Szerintem elszigeteli a gyereket. Persze, lehet, hogy tévedek, de egy sima suliba mindenhonnan mennek gyerekek, egy fizetősbe viszont...
13. Szapi
2007. júl. 7. 21:08
A távolság csak akkor számít, ha a munkahely és a suli a város két végében van. A jó suli, szerintem gyermekközpontú. Célja a tanulás tanítása, a tanuláshoz való pozitív viszonyulás kialakítása. Középpontban a gyermek áll, nem a tananyag. A tananyagot az egyéni sajátosságokhoz igazítják. Kis osztálylétszám, hogy a tanárnak legyen ideje egyénileg foglalkozni a tanulókkal. Ilyen sulit a közoktatásban alig találni. Vannak kezdeményezések, ezek elsősorban igazgatótól és tanítóktól függnek. Az alternatív iskolák között sok ilyen van, de a tandíj miatt nem mindenki számára elérhető. Az, hogy ovistárssal megy-e nem döntő, hisz az új csoportban új rangsor, új kapcsolatok alakulnak ki. Könnyen előfordul, hogy már a második héten új barátja lesz.
12. leda_ADY (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2007. júl. 7. 20:32
Haliho!SZia,orulok ha segithetek!!!
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 10. - Leda_ADY)
2007. júl. 7. 20:18
Köszönöm, lehet, hogy élek vele, és kérdezek. A suli közeledtével biztos több kérdésem is lesz. Köszi, ha válaszolsz.
10. leda_ADY (válaszként erre: 9. - 754c7e07c3)
2007. júl. 7. 10:24
Velemenyem szerint ha a gyermeked tobb regi ovis kollegaval fog jarni egy osztalyba,akkor nem lesz gondja a beilleszkedessel.Hiszen a gyermeknek szugsege van arra,hogy jol erezze magat a suliban ,ehhez viszont nagymertekben hozzajarulnak az osztalytarsak!Szia,ha valami meg erdekel a sulival kapcs. akkor irj...
9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Leda_ADY)
2007. júl. 7. 05:57
Jobban izgulok, hogy milyen lesz neki, mint Ő. A gyerekem nagyon várja, én meg csak gondolkodom, mi is lesz. De, mi van, ha mégis rosszul választottam Neki sulit? Ez mikor derül ki? Tudtok segíteni?
8. leda_ADY (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. júl. 7. 00:32
Szerintem a legnehezebb az elsosztaly,mivel a gyermek egy uj kornyezetbe kerul,uj tarsakkal lep kapcsolatba .Tapasztalatom szerint ez az a alkalom mikor a gyermekunknek lenagyobb szuksege van rank.Fel a fejjel a harmadik utan mar ujjabb izgalmakkal gazdagultok ...
2007. júl. 3. 21:14
Azt hiszem mi jó helyre kerülünk. Bár még nem tudhatom mi lesz.
2007. júl. 2. 19:01
szerencsére abba a suliba és abba az osztályba vették fel a fiamat ahová szerettük volna,és sok barát,ismi jár majd oda.Sajna az ovival már nem volt ilyen szerencsénk a cseppemmel...
2007. júl. 2. 01:16
Fontos a tanítónéni hozzáállása, az iskola közelsége, iskolán belüli sport-és egyéb lehetőségek, a tanítási módszerek, hányan járnak egy osztályba, és még annyi minden, hogy el sem lehet mondani. Most megyünk elsőbe. alig várom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook