Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet gombát enni a babának? fórum

Mikortól lehet gombát enni a babának? (tudásbázis kérdés)


12. _kleo_
2009. okt. 7. 14:15
Először a savanyított tejtermékekkel kezd, natúr kefír, joghurt, tejföl, túró, majd a sajtok, de csak a nem penészes fajta (Camamber nem jó), aztán ha ezekkel nincs gondja, akkor jöhet a tej, lehetőleg ne pasztőrözött, homogenizált dobozos borzalom, hanem forralt, lehűtött házi tej. A cukrozott krémtúrókat, aromás gyümölcsjoghurtokat, ízesített tejszeleteket, pudingokat pedig messze kerüld el. Csak nézz rá az összetevők sorára, számold meg hány "E-vitamin", állományjavító, aroma, stabilizátor, stb. van benne, és ne adj érte pénzt. Inkább készíts neki házi gyümölcsjoghurtot friss gyümölcsből és natúr joghurtból, főzz neki házi pudingot, vagy készíts tejfeles-túrót.
2009. okt. 6. 14:37

Köszike mindenkinek a segítséget!

A tejtermékek bevezetését mi most kezdjük (1év után, ekcéma miatt) és kíváncsi voltam mi a helyes sorrendjük... Azt hiszem, majd valahogyan megoldom saját kútfőből, mert mindenhol mást olvasok :)

Azért köszi még egyszer!

2009. okt. 6. 14:23
Szia! A gombáról nem tudok semmit. Fiam már 4hónapos kora óta kap turó rudit és joghurtot is,semmi baja nem volt töle.
2009. okt. 6. 13:15

a gomba csak 2 éves korától, mert ahogy a többiek írták nehezen emészthető.


Mi kb. 10 hónaposan kezdtük natúr joghurttal, szépen fokozatosan, majd a krémtúró is jött. Bár állítólag nem kaphat vaniliát sem 1 éves koráig. Utána gyümölcsös joghurt, (epreset még nem kapott) Viszont a fiam még mindig szopik, így nem is fogadja el a tehéntejet (15 hónapos lesz).

8. ffa1d14645 (válaszként erre: 4. - Erababa1111)
2009. okt. 6. 13:05

tej,egyéves korában kezdhető el,higított arányokban...de jobb neki a babatej legalább másfél 2 éves korig utána már mehet teljesben.tudom a legújabb őrület hogy 3 éves korukig ne kapjanak,de a bölcsikben is már 15 hónaposan van kakaó tej és túró is...


tejtermékek???

hát lehet nem épp legjobb de 7-8 hónapos korában az enyém már tolta a rudit befelé:-(de nem ütötte ki és olyan jóízűen kezdte hogy nem volt szívem megvonni.

2009. okt. 6. 13:04

Szia!

Gomba 2 éves kor után mert színtiszta fehérje.

Tejtermékek:Nálunk minden ment a tejet kivéve.Ami már feldolgozott tejtermék abban a fehérje módosul így nem olyan nehezen emészthető.

Joghurt,tejföl,sajt,vajkrém,margarin.A Túró Rudiról megoszlanak a vélemények,de állítólag ha attól nem lesz kiütéses a baba akkor nem allergiás a tejre sem.De ezt is volt már aki cáfolta.Nekünk bevált,szigorúan csoki nélkül!!!!

2009. okt. 6. 13:02

szia, az én kisfiam másfél éves kora után kapott először pár falatot, azóta is módjával de néha kap(imádja a gombapörköltet). Mindent szépen óvatosan vezettünk be neki.


A tejtermékes kérdés:

Mi tejpéppel kezdtük(kevés volt már a tejem és az orvos azt tanácsolta kiegészítésként), majd úgy hat hósan babpuding, babajoghurt(milupás, nestlés), és úgy nyolchós korában rendes joghurt, néha túrórudi(nem igazán eszi meg)a tejet csak egy éves kora után úgy 14 hós kora óta kapja. Sajtot kb. 6-7 hósan kapott főzelékbe.

2009. okt. 6. 13:00
Én azt olvastam, hogy 1 éves kor után, és a húst lehet kiváltani vele. Épp ezért nem is adtam neki kimondottan. Bár nagyon szerette, az én kajámba mindig belemászott.
2009. okt. 6. 12:57

Még azt is hozzátenném a kérdéshez, hogy a tejtermékeket milyen sorrendben vezettétek be a gyerkőcnél...

Köszi a válaszokat előre is! :)

2009. okt. 6. 12:57
két éves kor után. Az egyik legnehezebben emészthető étel.
2009. okt. 6. 12:57
3 éves kor után!Legalábbis én csak akkor adtam.
2009. okt. 6. 12:56
Mikortól lehet gombát enni a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook