Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet egy baba haját levágni? fórum

Mikortól lehet egy baba haját levágni? (tudásbázis kérdés)


1 2
29. DODICA (válaszként erre: 26. - Dobaye)
2007. ápr. 23. 11:44

:((


Megértelek. Én életemben először ezért dobtam ki anyósom a lakásból. Soha nem üvöltöttem vele 13 éven keresztül, de, miután már a 2. gyerekemnél is elkövette ezt a hibát (az elsőt még valahogy lenyeltem, de amikor a lányom megláttam kispisti frizurával, az betett), akkor kiadtam minden dühömet. A vicc az, hogy még merészelt ő megsértődni! Aztán a párom is kiosztotta. :))

28. d@nu (válaszként erre: 26. - Dobaye)
2007. ápr. 22. 23:29
:((( A lányomnak van egy helyes "pálmafája", én sem akarom levágni elöl, mert akkor meg vagy nagyon rövidre kellene vágni vagy hetente nyírhatnám. :( Anyós: ha tényleg levágta a kicsi haját a megkérdezésetek nélkül, akkor komolyan beszélgess el vele. Sajnos vannak nagyszülők, akik nem tudják, hogy - csúnyán fogalmazva - meddig terjed a hatáskörük és nem árt ezt tudatosítani bennük.
2007. ápr. 22. 13:54
Ollóval:-)
26. dobaye (válaszként erre: 4. - Kszilvi)
2007. ápr. 22. 12:55

helló!!!

mi is hosszúhaj pártiak vagyunk!!!!! Simi februárban múlt 2 éves, és megvannak a fürtjei!!! tündéri, mi imádjuk!!


viszont asszem anyús nem bírta tovább, és jó, egész jól, és feltûnésmentesen, de egy centit tuti levágott most a fufruból!!! nekem ez totál felháborító!!! szerintetek??? mert még beszéltünk is errôl többször is és kikértük magunknak! oké hogy ott már az a tincs a szemébelógott, de a sapikkal megoldottuk, meg majd a füle mögé tehette volna.... ha nem vágják le.....

mellesleg kikérdeztem a kicsit, és mondta hogy uigen, akarták vágni, ô meg félt..... szuper, nem??????

25. win
2007. ápr. 4. 13:42

Mi 1 hete vágtuk le először elöl és a füle körül a fiam haját.

Ő elég hosszú hajjal született, és mostanra már jó pár szál belelógott a szemébe. Nem akartuk, hogy emiatt valami szemproblémája legyen. A fülénél meg elég bután mutatott, hogy rálógtak, meg a füle mögé tűrődtek a szálacskák. A többit nem bántottuk, pedig a feje tetején van egész sok és hosszú haja, meg hátul is kezd kicsit a nyakába lógni.


Szerintem ennyi elég: ami zavaró lehet, azt levágtuk, a többi hadd nődögéljen még!:)

24. Hoxa
2007. ápr. 4. 13:39
Mi már 3x vágtunk hajat. Persze nem ollóval. (Mivel a nővérem egyszer belevágott a kisfia fülébe, ezért én nem merem.) Benjit nagyon érdekli a berregés, ezért erősen forgatja közben a fejét, ennyi az össz nehézség a dolgoban. Szerintem is jó, ha korán megszokják, hogy valaki matat a fejük körül.
2007. ápr. 4. 13:21
Nekem már 4 hónaposan voltak nyírva a gyerekek.Persze ez még nem az a nagyon komoly nyíratkozás.
22. d@nu (válaszként erre: 21. - DODICA)
2007. ápr. 4. 12:59

;)

Megnéztem "Fürtöskét" :), az ilyen hajat tényleg "nem szabad" levágni! Gyönyörűek mindhárman.

21. DODICA (válaszként erre: 19. - D@nu)
2007. ápr. 4. 10:13

:)))))

Nekem is feltűnt, hogy nagyon sok mindenben egyetértünk. Örülök neki, engem is megnyugtat! :))

20. ipi
2007. ápr. 4. 10:12
Mi 7 hónaposan vágtuk le a loboncát a kisfiunknak, mert már nőtt alatta a rendes haja, és a vékonyszálú sok babahaja meg olyan kócos volt. Most süni frizurás és erős sok haja van. Mondjuk mindkettőnknek dús a haja...
19. d@nu (válaszként erre: 18. - DODICA)
2007. ápr. 3. 23:31
Na végre, egy ilyen szülő volt eddig minden álmom! Már kezdtem azon gondolkodni, hogy lehet, mégiscsak elkerül az az olló, de most visszakaptam az erőmet! Marad a haj! :))))))))
18. DODICA
2007. ápr. 3. 13:53

5 éves lányomnak még mindig "babahaja" van. Sose került kezembe az olló. :)) Igaz, 2 évesen még teljesen kopasz volt.

Nem vitt rá a lélek... Talán azért se, mert fiamnak, akinek hatalmas göndör fürtjei voltak (a lányoké mai napig olyan), az első hajvágás után egyenessé vált a haja. 2 évesemnek is ugyanígy babahaja van még...

2007. ápr. 3. 10:55
Holnap lesz levágatva a fiam haja először :DDD
2007. ápr. 3. 10:46

Én azért vágtam le végül, mert kb. 3 hónaposan el kezdett hullani, amikor már a fejecskéjét forgatta jobbra-balra a kiságyban(a pelus a feje alatt mindig tele volt a hajacskájával). De a feje tetején megmaradt egy csíkban. Azok sokkal hosszabbak voltak már a többinél, és össze-vissza álltak. Most hogy (csak azt a pár szálat)levágtam, egyenletes hosszú a haja.


A doki nénink azt mondta, ha gondolom levághatom. ált. akkor szokták, ha nagyon hosszú,vagy zavarja a gyereket, vagy nagyon meleg van.

2007. ápr. 3. 08:30
A kislányom is nagy hajjal szuletett,most 8 hónapos,és még mi sem vágtuk le.Nem is hullt el,csak egy pár szál,és mivel legszívesebben hason alszik,ha'tul sem dorzsolte ki.Most kezd göndörödni,olyan aranyos,nem lenne szívem levágni.
14. d@nu
2007. ápr. 2. 22:06
A lányom elmúlt egy éves és én még nem vágtam a haját, valahogy nincs szívem hozzá. Elég hosszú hajjal született és nagyon cuki, hogy mindig van 1-2 copfocska a buksija tetején. :) A születési haja szinte teljesen megvan, csak egy kicsit kopott ki az alvástól, de az "új hajától" már az is alig látszik.
2007. ápr. 2. 19:36
Tegnap levágtuk manóca haját,mármint a pár hosszabb szálat a feje tetején, ami még a születéskoriból maradt. El is tettem neki emlékül.
2007. ápr. 2. 08:55
Én ugy gondolom ,hogy nincsen idöhöz kötve .Mikor zavarja a látásban ,vagy mikor már neked nem felel meg ,de ezt nem lehet idöhöz kötni.Van kisbaba ki oriási nagy hajjal születik ,és pontosan ugy jó neki.Ki mikor jónak látja.
2007. márc. 14. 09:50
Mi mindkét gyerekünknek kb az első szülinapja után nem sokkal vágtuk le először a haját :) Akkor kezdett kb a szemükbe lógni. A fiam kopaszkán született, úgyhogy addig nem is volt sok vágnivaló rajta ;) Most már nagy ovis, és jó sűrű haja lett. Géppel szoktuk letolni neki. :)
2007. márc. 14. 08:47
Tapasztalatom szerint akkor kell levágni, amikor olyan hosszú, hogy zavarja pl. a látásban, mozgásban, melege van tőle, stb. És akkor lehet, amikor hagyja. Mert egy babát nem könnyű még néhány percre sem rávenni arra, hogy ne mozogjon.
2007. márc. 13. 18:22
Voltunk tanácsadáson, megkérdeztem, mit javasolnak. Azt mondták, ha ilyen meleg van, akkor a hosszabb szálakat (ami manónak a feje tetején van egy csíkban:-), le lehet vágni ollóval, ha akarjuk.
2007. márc. 12. 18:03

Úgy látom, elég sokan kíváncsiak voltak erre a témára (megnézték), de ők nem írják le, mikor -hogy vágták, vágatták.

Na mindegy, legalább mi páran "megbeszéljük" :-))

7. Manhattan22 (válaszként erre: 5. - Kszilvi)
2007. márc. 11. 16:46

Én eltettem a nagyobb fiam első haját (amit 8 hósan vágtunk le mi először), mert nagyon hosszú volt már.

A kicsi most 1 éves, de még nem vágattuk, mert nem olyan hosszú.

Szerintem, Te látod, mikor KELL levágnod, vagy vágatnod! :)

2007. márc. 11. 14:22
Az én kisfiam 6 hónapos volt mikor először levágattam a haját. 1 éves korig nem szokták ajánlani. Elvileg!! Gyakorlatilag meg a szülő tudja!:)
2007. márc. 11. 10:22
Senki más nem gondolkodik ezen? vagy nem akarja mostanában vágni. Kíváncsi vagyok...pl. elrakjátok e az első tincseket emlékbe? Én szeretném-még nem vágtuk le a kicsi haját, mert apucijának tetszik:-))
2007. febr. 12. 09:20

Sziasztok!

Köszi, hogy írtatok!

Az én kisfiam 5 hónapos. Hosszú hajjal született, de mára kihullott. Viszont a feje tetején, mint egy kis kakasnak megmaradt...:-) Nagyon cuki.Az új haja már elkezdett nőni.

Egyébként szerintem is kell majd vágni,hogy megszokja. Láttam olyan babákat-nagyobbakat is, akik a fodrásznál ordítottak. Ilyenkor már nehéz...(otthon érdemes vágni,ha van nyíró)

Szép napot nektek!!!

3. figarina (válaszként erre: 2. - Nono80)
2007. febr. 11. 22:00
Nem tettél semmi rossza, csak a kutacsra figyeljetek!Én 7 hónaposan vágtam a fiam haját először,d emindenképp javaslom 1 éves kor alatt,mert így könnyebben veszi a dolgot és megszokja!
2007. febr. 11. 21:39
Nem tudom mikortól szabad,de én tegnap toltam le a fiam haját az apja hajnyírógépével!Ja,5és fél hónapos!Beleültettem a mosdókagylóba,nagyon élvezte!:-)
2007. febr. 11. 21:34
Mikortól lehet egy baba haját levágni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook