Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? fórum

Mikor lesz rajta a családi pótlék a számlán?/Mikor hozzák postán? (tudásbázis kérdés)


A politizáló, személyeskedő vagy provokatív hozzászólásokat töröljük.
Ne offold a kérdést, a családi pótlék fórum csevegője itt található!

52545. unom (válaszként erre: 52543. - Cippora)
2014. nov. 30. 14:48
Szerintem jól döntöttél, felmérted a helyzetedet, és alkalmazkodtál hozzá. Gratulálok!
2014. nov. 30. 14:45

Sziasztok,ugy latom mindenkinek meg van a maga baja:(((

Nekem a picim a héten cruppos lett,mar voltam vele korhazba,de most vettem parásito készüleket es lampát neki (mondjuk a nagyoknak is jo,torok fajas,fül fajás stb)

En most a csp-böl ágyat veszek a 2 nagynak:))))

Mert szét ment nekik,es muszály:))))

A parom tegnap es ma kifestet,polcokat szerelt,vezetékezet es jöhet az ágy:)))

Ezt is muszály venni!!!

Sajnos segitségem nekem sincs,mindkét mama 100-100 km lakik,itt csak 5 vagyunk,es csak egymasra szamithatunk:))))

Ez van:))

52543. Cippora (válaszként erre: 52542. - Dooka)
2014. nov. 30. 13:52

Nekem 1 lányom van.Párom nagyon rágja a fülem egy második gyerekért,de egyenlőre megmondtam,hogy nem vállalom be.Nekem sincsen most munkám,tavaly volt,bölcsibe került a lányom,de sajnos havonta befulladt,és kórházba került.Semmilyen támogatást nem kaptam,mert nem tartós beteg,holott bölcsibe havonta ha 3-4 napot járt akkor sokat mondok,és havi több tízezerbe kerültek a gyógyszerek és kiegészítők,nem is beszélve ha kórházban voltunk,akkor meg még többe.nem tudtam dolgozni mellette.2-3 év múlva legkésőbb kinövi (kruppos) akkorra könnyebb lesz.Már most is könnyebb egyébként mert nem fulladt be már vagy 8 hónapja,de pl most is már több mint egy hete beteg,és még jövőhéten sem mehet oviba.Én munkát keresek,már nem érdekel az sem ha kirúgnak 2 hónap múlva és én is folyamatosan tanulni fogok és szeretnék ahogy a lehetőség adja (már a gyed alatt is tanultam) Pár év múlva megerősödik az immunrendszere,és lesz olyan nagy,hogy ne legyen teljesen hozzám kötve (értve ez alatt,hogy tud jönni-menni suliba,otthon gyógyszert bevenni ha beteg,egyedül maradni) akkor fogok tudni dolgozni amennyit csak tudok meg kell.Addig is tanulok,mert az biztos,hogy megtérül,de nem könnyű ez biztos.Könnyebb lenne ha lenne nyugdíjas nagymama de nincs,és a párom sem tud segíteni ebben sajnos.Vagy ha a munkáltatók másképp állnának a dologhoz,de őket sem lehet hibáztatni egy kicsit sem.

Mindezek ellenére én sem panaszkodok,mert ami lényeges az megvan.Egészség legyen,az a legfontosabb,a többi meg mindig megoldódik valahogy!

52542. Dooka (válaszként erre: 52537. - Cippora)
2014. nov. 30. 11:45

Szia. Teljes mértékig egyetértek veled!


nekem 3 lányom van szerencsére kisebb allergián kivül egészségesek. Sofőr feleség vagyok.próbáltam elmenni dolgozni jó is volt de 3 hónap után ott kellett hagyjam az utolsót hisz nyáron nincs kire hagyjam a gyerekeket meg szünetekben.most itthol dolgozok körmös leszek ha minden jól megy sok a tandíj de valamit kezdenem kell az életemmel. Igy be tudom magam osztani az időmet a gyerekek mellett. Nem vagyunk gazdagok albérlet is van de nem panaszkodok. Örülök hogy enmyi is van amennyi most.


ha már mindenki leirta gondoltam én is megosztom ;)

52541. ili77
2014. nov. 30. 11:42
sziasztok!még nem voltam fenn de sokat olvastam igen nehéz minddannyiunk sorsa!nekem 3gyerköc van és én sem a családi pótlékra szültem 7 éve egyedül nevelem öket a férjem elhagyott minket állami gyerektartást nem kapok csak a családi és alkalmi munka amiböl tengödünk!8 10 12 évesek dolgozni nem tudok mert beteg lettem 7szer mütöttek de nem százalékolnak le a gyerekeket nem igazán tudom kire hagyni szoval piszok nehéz!és a deviza hitel is tönkre tesz!15 éve jó munkahelyem volt 5 iskolám van de hiába!na de nem adom fel a harcot!szeretem öket és még igy is igyekszek h szerényen de meg kell élnem!segély meg nem adnak mert itt a hivatal nem tesz semmit!érjem be a gyermekvédelmivel és lakás fenntartásival!mivel nem 8 állt. Iskolám van hanem több ezért nem lehetek hátrányos helyzetű!még az egészségi állapotra sincsenek tekintetre!szoval kitartás!szép napot nek!
52540. vani2010 (válaszként erre: 52534. - Rozsavölgyi)
2014. nov. 30. 11:05
Szia!Gratula a3gyermekhez és kitartàst!Nekem is 3gyermekem van és én se tudok elmenni dolgozni mert nincs ki vigyàzon a kicsire a nagyok sulibajàrna az egyik koleszos a màsik már 19éves én is néha alkalmiba megyek ha tudok!A férjem dolgozik és azért megélünk az a csalàdi is nagyon jol jön minden honapba!
52539. rozsavölgyi (válaszként erre: 52538. - Cippora)
2014. nov. 30. 09:59

Nehogy azt hid,nem érdekel:))))

Nekem igy jo!!!!

Na megyek fözni!!!

Szép napot:)))

52538. Cippora (válaszként erre: 52534. - Rozsavölgyi)
2014. nov. 30. 08:13
Pedig te sem az a kategória vagy aki megvetést érdemel.Nem is értem miért veszitek magatokra...
52537. Cippora (válaszként erre: 52533. - 1979moni)
2014. nov. 30. 08:10

És miért is vagy te felháborodva?

Senki nem írta,hogy bűn sok gyermeket szülni és nevelni.Ha ti rendesen nevelitek,eltartjátok ahogy írtad nem segélyre,nem csp-re szülted akkor mi a gond? Nem mész dolgozni mert nem akarsz mert meg vagytok a te fizetésed nélkül is.Ha megtehetitek szívetek joga,senkinek semmi köze hozzá.Éljetek boldogan és minden jót.


Itt a többség azt ítéli el aki konkrétan arra szül,hogy majd gyes meg csp,majd 10 év után itt sír,hogy nyomorognak,de a munka büdös,és akkor szül még párat,mert legalább addig sem kell dolgozni,meg arra is lesz csp meg segély.

Senki nem a szegényeket és nehéz sorsúakat ítéli el,ezt kellene már felfogni !!!!

52536. rozsavölgyi (válaszként erre: 52535. - 1979moni)
2014. nov. 30. 07:58

Tudod en szeptem ota gyüjtögetem az ajendekokat:))

Mi emeletes hazba lakunk,ott sajna nem megy a joszág nevelés,a sogornöm neveli nekünk is igy csak a takarmanyt fizetem ki neki:)))

Mar birom kezelni a gyerekek betegségét,csak eleinte volt nehez:))

De gondolom Neked sem könnyü:)))

Engem is megvetnek hidd el,de NEM ÉRDEKEL:)))

Szeretjük egymadt es a gyerekeket es ez a lényeg:))

52535. 1979moni (válaszként erre: 52534. - Rozsavölgyi)
2014. nov. 30. 07:15
Mi még nem vettük meg a karácsonyi ajándékokat hónap közepén szoktunk elmenni a férjemmel vásárolni.Jószágot meg nevelünk itthon álltalában van mit a hűtőbe rakjuk.Sajnálom ,hogy betegek a gyermekeid nagyon nehéz lehet.
52534. rozsavölgyi (válaszként erre: 52533. - 1979moni)
2014. nov. 30. 06:58

Szia,jó reggelt igazad van:))))

Nekem 3 gyermekem van,mind a 3 akartuk es tisztessegre,illem stb neveljük öket,az en parom is 2 helyre jár melozni,hogy eltartson minket,mert a nagyfiu epilepsziász,a lany vesebeteg magasvernyomassal,a pici koraszülött es nem beszél:(((

Szoval nekünk is van bajunk (mint mindenki masnak)de melozunk,igaz en csak ilyen alkalmi munkat mert sajnos mindig van valamelyikkel valami de megvagyunk:))

Mindig tudunk ennivalót tenni az asztalra!!

A kari ajándékok is megvannak,mar csak szali cukor kell,es a jövöheten veszünk 1 malacot a mélybe:))

Szoval ha van 3 gyerek,akkor is elünk,boldogok vagyunk:))))

Szép napot

52533. 1979moni
2014. nov. 30. 06:47
Ámulok hogy mennyi rossz indulatú ember van.Kedves hozzászólók mi is 7 gyermeket nevelünk a férjemmel 17év házasság gyümölcsei van 6 lányunk és egyszem fiunk.NEM A CSALÁDI PÓTLÉKRA vállaltuk őket,aki normális körülmények között él az tudja hogy a csp semmire nem elég .Az én Férjem 15 éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen+minden más munkát elvállal mellette.Itt a településen mi vagyunk az egyetlen magyar család aki ennyi gyereket nevel.Szeretném kihangsúlyozni,hogy nem járok segélyeket kuncsorogni és nem kapunk segítséget senkitől családtol sem ,mégis (jól élünk).és ami fontos boldogak vagyunk.Én most még gyesen vagyok de a nyáron már főállású anya leszek dolgozni biztos ,hogy legalább 4-5 évig még nem tudok és nem is akarok elmenni .Egy ekkora család vezetése főleg ha van még kicsi gyerek nem egyeztethető munkahellyel is össze.Most gondoljon mindenki amire akar csak azért írtam le a mi törtenetünket,hogy értsétek nem mindenki egyforma és nem szabad ítélkezni mások felett.
52532. a9b5432966 (válaszként erre: 52513. - Zebracsikó)
2014. nov. 29. 13:29
Dec 31-én megkapjuk!
52531. a9b5432966 (válaszként erre: 52517. - Zebracsikó)
2014. nov. 29. 13:28
De az is ott van a dátumoknál hogy tájékoztató jellegű!Én beszéltem velük,és december 31-én megkapjuk 😊
52530. f8db0709b8 (válaszként erre: 52528. - L.aniko)
2014. nov. 29. 05:35

Tudod a környezetemben sokan vannakm akik 3-4-5-6-gyereket szültek és abszolult nem jól élnek....minden segélyt felvesznek,undorító amit csinálnak,és még van képük kölcsön is kérni.....na meg kaját kérni hó végén,mert a gyerekek nem tudnak mit enni..


Egyébként az,hogy neked mennyi gyereked van,meg hogy éltek engem nem érdekel!nekem csak 2 gyerekem van,enyém is beteg,én is beteg vagyok,mégis TUDOK dolgozni!

És igen,szó szerint rühellem azokat akik egy lépést nem tesznek a jobb életért....ja,és nem kell hozzá "sok"gyerek....közvetlen környezetemben van 1 db 1 gyerekes anyuka,aki szintén carik a világra...

Nem általánosítok,de tény,hogy vannak megélhetésből szülő emberek.....tisztelet a kivételnek!

52529. l.aniko (válaszként erre: 52507. - ElErIm77)
2014. nov. 29. 01:17
Szerintem évi 1 milla é így értelmeztem ha havi lenne akkor abban magyarország háronegyede belefér tehát akkor nem csináltak semmit . Nem lesz ebböl semmi csak megkavarták az álló vizet, ha megszavaznák lenne háború nem is kicsi úgyhogy szerintem kár aggódni nagy hűhó semmiért !
52528. l.aniko (válaszként erre: 52508. - F8db0709b8)
2014. nov. 29. 01:14
Négy gyerek miért rengeteg gyerek ? Még egy foci csapat se jönne ki ? Én nem korlátoznám hány gyerkere adnak családit én tőllem tízre is fizethetnek nekem azzal nem lesz se több se kevesebb ha más nem kap . Még 3-romra kapunk családit , de jövőre már csak 2-re ,de a két 20 évesünk még tanúl , a 17 évesünk is és még megy tovább is ha elvégzi a középsulit , tandíj utazás stb. Én nem sajnálom senkitöl és az sem érdekel ki mennyit keres ami a gyerkeknek jár azt igenis adják meg és ne vegyék el . Aki meg családira szül az meg is érdemli csak a gyerket sajnálom . Én sajnos nem tudok a pici miatt dolgozni most kezdte az ovit és mindent összeszed már másfél hónapja nem jár oviba 3-rom vírusfertőzés egyszerre a mája nem akart méregteleníteni , vérvételek sorozata , agyonra kínozták a gyerket az idén már nem is megy oviba így dolgozni nem tudok nem vesznek fel sehova . A párom dolgozik mellette fusizik minden munkát megfog én meg itthon tartom a frontot és próbálom az itthoni dolgok többségét levenni a válláról . Szóval nem könnyü . Megértem a te álláspontodat is és tudom ,hogy nem az olyanokra írtad akik tisztességgel nevelik a gyerkeket hanem akik ha tudnának se mennek dolgozni , mert könnyebb várni a pénzes postást csak még nem jutottak el arra a szintre ,hogy ha nem tesz az ember érte sose mászik ki a mély szegénységböl és itt most nem azokra gondolok aki önhibájukon kívül kerültek oda és nehezen élnek . Én őket segíteném , hogy aki akar tudjon is dolgozni aki meg nem ösztönözni ,hogy tegyen érte . Tehát munkát adjanak ne segéyt , mert az csak könyöradomány !
52527. unom (válaszként erre: 52526. - Andi6020)
2014. nov. 28. 21:29
Valaki megsértette, akinek nem mer visszaszólni, itt tombolja ki magát. Attól nem fél, hogy a net megüti.
52526. andi6020
2014. nov. 28. 21:26
Nem kell ám addig itt lenned.
52525. andi6020
2014. nov. 28. 21:17
kérted már a törlésedet?
52524. andi6020
2014. nov. 28. 21:13
pápá
52523. unom
2014. nov. 28. 21:09

neked van gyereked? Arra neveled, ha valahová belép akkor hányjon mellé?

Mert amit csinálsz az az.

Miért foglalkozol mással? Neked ettől jobb?

52522. unom
2014. nov. 28. 20:45
Mitől vagy hisztis? Bántott valaki akitől félsz?
52521. unom
2014. nov. 28. 20:41
Ha mégis december végén utalnak, gondolom visszajössz elnézést kérni az ordítozásodért?
52520. Grészi74
2014. nov. 28. 19:47
Pécsen sincs még állami gyerektartás.Valószínű majd csak decemberben lesz.
52519. xy71 (válaszként erre: 52504. - Voltam...leszek)
2014. nov. 28. 14:26

Szia! Én 8 gyereket nevelek és tudom miről beszélsz

sajnos .Igaz ebből az unokám az eggyik és sajnos nem tudok el meni sehova sem dolgozni mert ha meg halják mennyi gyerek van.....de igaz nem kicsik mert az unokám és a lányom közt 3 honap van és sport tagozatra jár a két kicsi .ebből adodóan 1 héten 2 szer foci,2 szer uszás ,3szor bírkozás.igaz az utóbbiért kell csak fizetni de hidd el sokszor katasztrofa a hó vége .Igy meg ünnepek előtt.......

52518. f8db0709b8 (válaszként erre: 52517. - Zebracsikó)
2014. nov. 28. 12:22
Szerintem nem tévedtél...hisz a májust és a januárt hasonlítottad össze,ami teljesen egyforma....épp ezért utalnak december végén,mint ahogy április végén is megtették...
52517. zebracsikó (válaszként erre: 52515. - Csodapók)
2014. nov. 28. 11:49

Értem, tévedtem.

Csak az itt lévő, államkincstáros linket néztem meg, s ott május 5-e volt megadva utalási dátumnak

52516. rozsavölgyi (válaszként erre: 52510. - Lilike2)
2014. nov. 28. 11:49

Szia allami gyerekt.postan csak a jövöheten lesz:)))

amit dec 5-ig kell megkapnunk:)))

szep napot

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook