Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mikortól "kell" lecserélni a rácsos ágyot nagyobbra? fórum

Szerintetek mikortól "kell" lecserélni a rácsos ágyot nagyobbra? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. dixem
2010. szept. 29. 13:11
Az én lányom 3,5 éves, éjjel rácsos ágyban alszik, nappal rendes ágyban. Ő választotta így:)
2010. szept. 29. 13:01
a lányom 20 hónapos kora óta alszik rendes 90*200as ágyban. Vettünk rá egy mobil leesésgátlót, és jól bírja.
2010. szept. 29. 12:52

Szia!

Az én lányom soha nem szerette igazán a kiságyat.1,5 éves kora óta alszik rendes ágyon,minden gond nélkül.

2010. szept. 27. 13:16
nálunk 1,5 éves korától tettük át másik felnőtt méretű, de leesésgátlós ágyba. És azóta is ott van.
2010. szept. 27. 13:12
Mi 2,5 éves korára vettünk neki egy ifjúsági ágyat, olyant amin van még leesésgátló. Különben le is esne, annyit fogolódik. De nagyon megszerette egyik napról a másikra, nem kellett szoktatni:)
2010. szept. 27. 13:04

Fiam 1 éves kora óta rendes ágyban alszik.

A kiságyat szédszedtük, a matracát az ágy elé tettük.

Így ha véletlenül legurul, akkor arra. Amúgy pedig párnákkal azért körbepakoljuk.


Mivel hálózsákban alszik, így nem annyira tud forgolódni, nem is esett még le 1-szer sem...:D

Most 18 hónapos.

2010. szept. 27. 12:56
Én 8 évesen kaptam rendes ágyat, mert elég nagy volt a kiságyam, Én meg kicsi, hogy elférjek rajta. :-D
2010. szept. 27. 12:51

én még nem cseréltem le,de kiszedtem a rácsokat,szám szerint 3 darabot az ágynak azon feléből,ahol nem a buksija van,mikor alszik,igy ki be masirozik,élvezi..1 éves volt,mikor kiszedtem,2 hónapja..

a nagy lányom nem aludt 2,5 éves koráig egyetlen éjszakát sem végig,igy neki akkor cseréltük le,de onnantól kezdve mint a mormota..tettünk párnákat éjszaka az ágy elé,ha legurulna,akkor puhára esik,akkor még nem nagyon voltak körbe támlás ágyak...

2010. szept. 27. 12:44
Mi akkor váltottunk, amikor a fiam elkezdett kimászni a kiságyból... visszasírom azt az időszakot, mert most állandóan kiszaladgál :(
2010. szept. 27. 12:43
nekem a most 6,5 hós lányom is egy csomót forog, oldalt már beszorul...
2010. szept. 27. 12:43
10 hónapos volt amikor vettünk neki!Imádja,délutánonként is ott alszik
22. Ekka
2010. szept. 27. 12:43

Lányom a 2. szülinapjára kapott "rendes" ágyat:)

..már igényelte, nem tudott a rácsos ágyban aludni!

2010. szept. 27. 12:42
Nekem a lányom már 2 évesen nagy ágyban aludt... Szereti is!
2008. ápr. 17. 22:38
Protokoll szerint amikor kevesebb mint 25cm van a baba feje,és az ágy vége között.Tessék megmérni!
19. ibszi
2008. febr. 24. 22:25
Az én kisfiam másfél éves elmúlt amikor elkezdett kimászni a rácsos ágyból. Ekkor kapott egy gyerek heverőt.
2008. febr. 18. 17:54
Ha örök mozgó és már nem fér el keresztben.
2008. febr. 18. 17:30
Az én kisfiam 11 hónaposan ment, úgyhogy egy évesen már kivettünk néhány rácsot a szabad közlekedés érdekében. 2 év 3 hónapos korában pedig egy nagyon aranyos magasított ágyat kapott, aminek az alja kiváló játékok tárolására, bújocskázásra. S mióta megvan a "létrás ágyikó" (Ő így hívja), azóta már nem is akar a szobánkban aludni.:)
16. lufi
2008. febr. 18. 17:01
Az én fiam 2. szülinapjára kapott oldaltámlás gyerekheverőt.
2008. febr. 18. 16:57
A lányom 1,5 a fiam 2 évesen kapott gyerekheverőt(oldaltámlás).Nálunk nem volt kimászás sem nagy ágyon alvás,gyorsan megszokták az új ágyukat és szeretik is.Sokszor bújunk össze és szerintem ezért nem igénylik,hogy velünk aludjanak.
14. mtt80
2008. febr. 8. 11:23
Nálunk is a kimászás volt a gond. Még nem volt 2 éves, amikor állandóan kimászott a rácsos ágyából. Utána leszereltük a rácsokat, csak akkor meg azt kellett csinálnunk, hogy mellé kellett feküdnie valamelyikünknek, amíg el nem aludt. Ezt pedig ugye csak a földön tudtuk megoldani, mivel a kiságyba nem igazán fértünk volna el. Szóval 2 éves kora körül kapott egy nagy ágyat, és azóta ott alszik. Oda legalább mi is mellé férünk. :)
2007. nov. 8. 22:38
Másfél évesen kimászott a kiságyból mert a francia ágy mellette volt közvetlen. Feltettem a padlásra, jó lesz a kistesónak. Azóta velem alszik a nagy ágyon.
2007. márc. 10. 14:42
Amikor már magától is kimászik belőle. Nekünk olyan 1,5 éves kor körül jött el ez az idő. Olyan akrobata mutatványokat mutattak be amikor ki és bemásztak, hogy a hajam égnek állt. Ekkor jött el a pillanat amikor lecseréltük az ágyat.
2007. márc. 9. 19:55
Nálunk kb másfél éves koruk óta normál ágyon alszanak, és nem estek le egyszer sem.
2006. szept. 25. 10:49

Nálunk a nagyobbik lány, 8 hónapos korban hálós járókában aludt, mert a rácsosban mindig beleveret valamilyét és 1,5 évesen csináltattunk neki egy szupi ágyat (erről van fent kép ha érdekel megnézhetitek), ugyanolyan mint általában a boltban kapható leesésgátlós csak egyedi méretű 100*150es.


a kisebbik ő 3 hónapos kora óta aludt a járókában ugyanaz okból,és 14-15 hónapos kora óta megkapta a nagylány ágyát és nyugodtak az éjszakák,ja a nagylányom pedig egy sima franciaágyon alszik.


Nálunk nagyon bevált a sima ágyon való alvás elmaradtak a reggeli ill.déli sírós ébredések, igy mindenki mikor ébred mosolyogva kisétál a szobából!

9. zazuka (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2006. szept. 21. 15:51
Hát, az a helyzet, hogy a délutáni alvás nálunk úgy megy, hogy ott ülünk mellette az ágy szélén, amíg el nem alszik, este pedig a vaksötétben nincs mit randalírozni, meg aztán, villanyoltás után alvás van, ha nem, akkor irgum-burgum. Tehát nem gond a rácstalanság.
2006. szept. 21. 15:27

nálunk másfél évesen kellett az új ágy.Tudniillik annyira forog álmában, hogy állandóan beverte vmi porcikáját a rácsokba, amire persze felébredt.

Amióta új ágya van,viszonylag jól alszik.

2006. szept. 21. 13:30
Nálunk 14 és fél hónap van a gyerekek között.Mikor meglett a kislány, mivel egy szobában kellett berendezkednünk, emeleteságyat alakítottunk ki a pelenkázósval kombinált rácsos ágyból ( erről van kép, ha valakit érdekel elküldöm).A rácsokból csak középről vágtunk ki 2-3-at, hogy Gergő ki tudjon jönni, ha felébred.Mi úgy 2 éves kora körül cseréltük ki végülis a kiságyat.A kislány hamarabb kapott rendes gyerekágyat, olyan 1,5 éves kora felé.Ennek az is oka volt, hogy elég hamar járni kezdett és nem igazán tetszett neki a "bezárt" állapot.
2006. szept. 21. 08:44
Nekünk Z.már három éves lesz és láthatóan jól érzi magát a kiságyban.Igaz,hogy már nem elég hosszú:)Inkább attól félek,hogy a súlya alatt leszakad.
2006. szept. 20. 22:31
Mi 2 èves koràban leszereltuk a ràcsokat ,mert attòl fèltunk hogy kibukfencezik,vagykimàszik èjszaka.
2006. szept. 20. 20:19
Zazuka, nalatok nem volt olyan gond, hogy kozolte hogy nem akar aludni es randalirozott felalomban alvas helyett? En ettol az egytol felek. A racs azert praktikus dolog. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook