Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) fórum

Mikor elkezdtetek futni járni, mennyi idő volt az, amíg hozzászoktatok? :) (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
202. Anda39
2012. okt. 14. 17:04

Sziasztok! Nem volt kedvem írni, mert senki nem járt erre, most meg látom, csak idenéztetek :)

Ma nem megyek futni, mert esik egész nap, na meg most ültem le reggel óta, úgyhogy inkább pihenek. Tegnap viszont voltam. Felvettem az új őszi futónacimat (Aldiban vettem), és nagyon meglepődtem! Nem tudom, minek köszönhetem, de sokkal kellemesebb volt a futás. A lábam végig meleg volt, és egyáltalán nem éreztem fáradtnak, nehéznek. Főleg a kezdéskor szokott előfordulni, hogy olyan, mintha ólomból lenne, ez most nem volt! Szerintetek ennyire számít a ruha?! Tök jól bírtam a helyzetet, még rá is tettem a távra. Felül volt rajtam egy póló, meg a polár futópulcsim(ez Decathlonos). Legszívesebben levettem volna, mert kicsit melegem volt, de éreztem, hogy jól meg vagyok izzadva, úgyhogy nem variáltam. Sapkát én sem tudom, mikor vegyem fel, mert amúgy télen sem hordok, nem szeretem. Állanóan viszket alatta a fejem, meleg meg ilyenek. Viszont azt olvastam, a fejen keresztül veszítjük el a legtöbb hőt, és nem akarok megbetegedni majd, ha hidegebb lesz.

201. berth (válaszként erre: 200. - 70327ac3e2)
2012. okt. 13. 11:53

Épp most futottam egy nagyon jót. Öltözet: egy rövid ujjú futó póló, és azon egy hosszú ujjú, de vékony futó felső volt. Nagggggyon melegem volt benne. Visszafelé le is vettem. Gyönyörűen süt a nap, nem fáztam. Az viszont sajnos zavar ha a derekamra van kötve, dehát ilyenkor nincs más megoldás.

Én úgy 4 éve futkosok. Általában 8 km-t alkalmanként. Azért ennyit, mert a Rákospatak partján a Kerepesi útig 4 km a háztól, ahol lakom, vissza pedig újabb 4 km. Ezt így szépen kimértem a futótérképen, és igyekszem mindig ennyit megtenni. Igen, szoktam indulni versenyeken is. A tavaszi Vivicittán mindig, a Coca Cola női futóversenyen is többször indultam már, illetve egyszer a Nike félmaratonon. Most lesz novemberben a Balcsin is félmaraton. Erősen gondolkodom rajta, csak sajnos nagyon kevés időm van a felkészülésre. A 8 km.-k ehhez sajnos nem elegendőek :-(. Te is tervezel valami versenyt esetleg? Budapesti vagy?

200. 70327ac3e2 (válaszként erre: 199. - Berth)
2012. okt. 13. 06:54

Muszáj volt futni a jegen, edző azt mondta... Azt hiszem ma már nem vállalnám be. :)

Hogy mennyire öltözzek fel, még nehéz döntés, de tegnap eltaláltam. A sapkát illetően nem voltam biztos. Nem vettem fel, és egy kicsit aggódtam, hogy a szél miatt jobb lett volna. De úgy néz ki, túléltem, megvagyok. :)

Te mióta futsz, és mennyit szoktál? Futóversenyekre jársz?

199. berth (válaszként erre: 198. - 70327ac3e2)
2012. okt. 12. 23:03
Tényleg érte az árát ez a naci (ha jól emlékszem úgy 5-6 ezer körül volt. Igen, tényleg meg lehet szokni bármilyen terepen a futást. Végül is minden gyakorlás kérdése. Azért a jeget én nem annyira kedvelem. Legalább is kori nélkül, szimplán futócipőben :-). Szóval ti hősök voltatok, hogy még jégen is futottatok. Én azért ennyire nem vagyok elszánt. Én is azt gondolom, hogy talán valóban szoktatni kell a szervezetet a téli időjáráshoz, és úgy menni fog. Nem szabad irreálisan sok ruhát magunkra venni, mert sok-sok km után mindenképpen kimelegszünk, hiába van esetleg mínusz. Én általában 8 km-ket szoktam futni. A 2. km. után már nagy hidegben is folyik a hátamon a víz, és addigra melegszik meg a kezem a kesztyűben is.
198. 70327ac3e2 (válaszként erre: 196. - Berth)
2012. okt. 12. 22:48

Nekem is kéne naci. Novemberben van a névnapom, megpróbálok akkor "beszerezni" egyet. :)

Régen, nagyon régen, mikor edzésre jártam, sokat futottunk, főleg télen. Volt, hogy sima, tükörjég volt végig. Sose felejtem el. Fura, ahhoz is hozzá lehetett szokni, egy idő után olyan természetes volt, mint amikor a betonon futottunk.

A torkom nagyon érzékeny, így félek, hogy nem fog menni a téli futás. Akkor nagyon el fogok keseredni. De abban bízom, hogy ha hozzászoktatom a szervezetem a hideghez, akkor nem lesz gond.

197. 70327ac3e2 (válaszként erre: 195. - 5b49e589d2)
2012. okt. 12. 22:46
És ilyenkor, újrakezdésnél mekkora távot futsz le? Illetve egybe lefutod vagy gyaloglással egybekötve?
196. berth (válaszként erre: 186. - Anda39)
2012. okt. 12. 22:41
Én telente mínusz 7 fokig szoktam futni. Ennél hidegebbet nem nagyon vállaltam még be. Több alkalommal is volt rá példa, hogy bokáig érő hóban nyomtuk a szigeten. Persze akkor nem a futópályán, hanem a betonon, mert onnan letolták a havat, hogy a busz járni tudjon. Sosem lettem beteg, pedig nagy hidegben is ugyanúgy átizzadom az alul lévő ruha rétegeket, mi több, a hajam is beizzad a sapi alatt. Szóval hajrá mindenkinek, ne állítson meg senkit sem a hideg. Tavaly a Decathlonban vettem egy téli futónacit, ez nagyon bejött. Nemsokára újra előkerül a szekrény mélyéről.
195. 5b49e589d2 (válaszként erre: 194. - 70327ac3e2)
2012. okt. 12. 22:06

Hát, tudnék, de utálok korán kelni, mert este sokáig fent vagyyok:D

Marad az esti futás, mert végülis, meló után itthon kicsit pihenek, és aztán a futás úgyis "felüdülés" :) Hétfőn bele is vágok:) Jó éjt nektek!!!

194. 70327ac3e2 (válaszként erre: 192. - 5b49e589d2)
2012. okt. 12. 21:04
Reggel nem tudsz menni, korán jársz dolgozni? Vagy akkor még nagyon kómás vagy?
193. 70327ac3e2 (válaszként erre: 191. - Eandi78)
2012. okt. 12. 21:03
Akkor még nem veszek, mert nekem vastagabb polár van. Köszi. :)
2012. okt. 12. 18:53

Sziasztok!!

Hát, én már nagyon régfen nem voltam, de szégyellem is magam kellőképpen:(

A héten már nem, de jövő héten újra nekifutok...

Kell a mozgás, és valamilyen szinten hiányzik is, de estére úgy elfáradok:(

Dőlök be az ágyba:(

Szép estét nektek!!!

191. eandi78 (válaszként erre: 190. - 70327ac3e2)
2012. okt. 12. 18:51
Nekem már kell sapka... 10 percig, aztán meg rendesen elkezdek izzadni benne. Pedig vékony sapkáról van szó.
2012. okt. 12. 15:04

Kiderült, hogy amit 8 km-nek hittem, nem is annyi. :(

Viszont ma megvolt a 9,5 km, és nagyon-nagyon jól esett.

Számomra nagy kérdés: kell már sapka?

Tényleg nem tudom eldönteni.

2012. okt. 12. 09:09
Most három nap kimaradt, ma szeretnék menni. De bevallom, még kell egy kis ösztönzés. Annyira könnyű elhalasztani. :( Pedig én itthon dolgozom. Ha nem dolgozom épp, akkor meg húzok el itthonról, és máris elmegy a nap. Se párkapcsolat, se gyerek, szóval, hozzátok képest nekem gyerekjáték lenne megoldani, mégis... :(
2012. okt. 12. 09:08

Sziasztok! Elolvastalak titeket, és szívesen csatlakoznék hozzátok.

2 hónapja raktam le a cigit, és el kezdtem sportolni. Futok és itthon tornázok, erősítek. Célom a közérzet jobbá tétele (lelkileg leginkább) és a fogyás. Volt, hogy 8 km-t futottam, de úgy gondoltam maradok a 6 körül, mert túl súllyal nem szerencsés túlzásba vinni.

Az öltözettel én is hadilábon állok. Azaz nehezen döntöm el, hogy mit vegyek fel. Egyik nap bemelegítés alatt jöttem haza, de akkor vissza se mentem, másik nap polóban és széldzsekiben indultam el, de hideg volt a karomon a dszeki, így visszajöttem pulcsiért. Hát, ha hidegebb lesz, már könnyebb lesz eltalálni. :) Most hűvös van, de hét ágra süt a nap...

Még annyit, hogy a cipő nagyon-nagyon fontos!!! Tapasztalat. Nem szabad halogatni, kaján kell megspórolni, bármin, de a futáshoz elengedhetetlen, ha hosszú távon gondolkozik az ember, mind a futásban, mind az egészségét illetően.

187. eandi78
2012. okt. 12. 08:46
A hideggel egyre kisebb a kedvem szabadban sportolni. Azért ma összeszedem magam és megyek:) Tegnap nagyon fáradt voltam, már 8-kor aludtam, de előtte sem volt kedvem semmihez.
186. Anda39
2012. okt. 10. 08:53

Nálam a leghidegebb az 5 fok volt (amikor futni mentem), és nagy meglepetésemre nem fáztam. Harisnya, rá szabcsinadrág, hosszú ujjú aláöltözet, rá polár felső, és ennyi. Az tény, hogy amikor befejeztem a futást, már elkezdtem fázni, de gyorsan beugrottam a kocsiba. Nem szeretek sok ruhát vinni, mert ha melegem van, a derekamra kell kötni, ott meg már amúgy is lóg az övtáska. Én is vettem sportkabátot a hidegre felkészülve, de nem volt rá szükség, ill. nagyon beleizzadtam, meg lötyögött rajtam, idegesített. Úgyhogy inkább a pulóver, aminek van kapucnija, így szélben sem fázik a fejem.

Falun lakom, de Bp-hez közel. Konditerembe Budaörsre járok, ami szintén egy ugrásra van kocsival. Úszni nem tudok, pedig az is jó mozgás.

Szép napot!

2012. okt. 9. 21:42

Sziasztok!!

Én is jobbára csak olvasok, és mivel mostanában hanyagoltam a futást, így nem volt miről írnom:(

Ma nagyon sokat bicajoztam változó terepen, így a futás ma megint elmaradt:(

Én egyelőre melegítő alsóban, póló, vastag pulcsi, és széldzsekibe fogom majd nyomni, ha megyek. Szintén fázós vagyok, de futás közben kimelegszem, tudom:D

Legyen szép estétek!!

184. eandi78 (válaszként erre: 183. - Anda39)
2012. okt. 9. 21:30
Rajtam már kicsit több ruha volt és kellemes volt a hőérzetem is. De én nagyon fagyos vagyok. Aláöltözet+hosszúujjú futófelső+szélkabát. A hosszú futónadrágban nem fáztam, de ahhoz nincs is aláöltözetem, ha nagyon kell aláveszem a 3/4-es nadrágot. Ma 18 fokban indultam el, 10 fok alatt már nem igazán megyek, de inkább azt mondom 15. Sokat fejlődtem így is, mert régen 20 fok volt a határ. Lassan jöhet az úszás. Mennék én is kondizni, de itt olyan béna van. Ilyenkor utálom, hogy nem bp-n élek.
183. Anda39
2012. okt. 9. 18:47

Sziasztok lányok! Ma kondizni voltam, így már nem mentem este futni. Azért jóból is (meg a mozgásból) megárt a sok...:)

Két nappal ezelőtt még térdgatyóban-pólóban nyomtam, de a hidegre való tekintettel sem kell sokkal több ruhát felvenni szerintem. Elég egy melegítőfelső, úgyis kimelegszik az ember hamar. Most nézem a naptáramat, mikor is tudok megint elmenni, de holnap megint dolgozom este, úgyhogy akkor nem. Azt hiszem el kell gondolkozzak azon, hogy napközben elszaladok egy órára, különben nem tudom, hogy lesz.

Most láttam, hogy az Aldiban lehet venni téli futónadrágot. Ha ezt tudom, nem adok ki pénzt őszire egy hónapja :/ Új cipőm még nincs, mégsem tudtam rászánni magam, hogy ennyit magamra költsek. Végülis jó az, ami van, legfeljebb tavaszra nézek másikat. (na jó, ha lenne rá pénzem, sokkal könnyebb lenne...:))

Remélem nektek is megmaradt a lelkesedésetek, nehogy alábbhagyjon ám!

2012. okt. 9. 16:17

Sziasztok!

Én is be-be nézek, de a futással most eléggé hadilábon állok. Ma kezdem el újra. Remélem azért nem teljesen előről:) Én sem tudok/ akarok 7 előtt futni. Majd beszámolok este.

181. eandi78
2012. okt. 9. 15:22
Én olvasom, illetve ha tudok írok is. Én is hiányoltam, hogy nem írt senki. Már most szenvedek a hidegtől, de rászánom magam és megyek. Csak attól félek már a szélkabát is kevés lesz:( De 4-5 óra előtt se időm, se erőm menni:(
180. Anda39
2012. okt. 9. 11:44
Üdv mindenkinek! Úgy látom, rajtam kívül már senkit nem érdekel ez a topik (vagy a futás?).Így olyan, mintha a naplómat írnám...
179. Anda39
2012. okt. 6. 07:31

Sziasztok! Tegnap mégis futottam, végre! Hétvégén is fogok, úgyhogy mégsem lesz annyira kevés a heti adag. Most már megint ott tartok, hogy hiányzik a futás, ha nem megyek pár napig. Mikor abba kellett hagynom pár éve, akkor sokáig álmodtam, hogy megyek...

Mivel egyre korábban sötétedik, trükköznöm kell, mivel a munkám nem ér véget addigra ősszel-télen. Át fogok térni a napközbeni futásra.

2012. okt. 5. 21:51
Jó éjt csajok:)
177. eandi78 (válaszként erre: 175. - Anda39)
2012. okt. 5. 21:02
Nálam előfordul, hogy 1.5-2 hét is kimarad. Egy kis betegség és munka, máris ugrott jó pár nap. Betegség csak nátha volt mostanában, ami hiába tart 1-2 napig, nem merek ugrálni annyira hamar.
2012. okt. 5. 18:41

Sziasztok!!

Múlt héten csütörtökön futottam utoljára:(

ALig várom, hogy elmúljon, és újra mehessek!! Kétnaponta sztem reális, és annál több nem is kell!

Remélem, nem fog megint esni az eső...

Legyen szép estétek!!

175. Anda39
2012. okt. 5. 10:03

Hát tegnap megint nem tudtam menni futni, már sötét volt, mikor hazaértem...:( Ma is sötétben fejezem be a munkát, úgyhogy ez a napom is ugrott. Régen volt ilyen, hogy egy héten alig tudok elmenni, bosszant nagyon. Nem baj, jövő héttől megint heti kétszer megyek kondizni, majd jól megdolgoztatom magam. Ott van mérleg is, amin majd jól megmérem magam, mert az itthoni megbolondult, és ezen csak a súlyváltozást látom, de hogy mennyi az annyi, azt már nem. (nem tudom a hiba okát, de negyvenvalahány kilót mutat nekem, ami azért nagyon nem reális :))

eandi, a fiam is allergiás elég rendesen, úgyhogy tudom, mit élsz át...

2012. okt. 5. 07:04

Sziasztok!! Nekem meg tegnap úgy megjött de igazán rendesen, (fájás, de még hogy) meg minden velejárója:( Nem tudom, mikor lesz ebből futás:(

Mondjuk, ma fahordás lesz, mert ezt muszáj.

Legyens szép napotok!!

173. eandi78 (válaszként erre: 172. - Anda39)
2012. okt. 4. 22:04
Nálam már beütött allergia:( Június végéig szedtem, akkor abbahagytam, mert nyáron jobban vagyok. Most szeptembert is jól bírtam. De pár napja megint van "füldugulás" is, ami elviselhetetlen gyógyszer nélkül. A köhögés és torokkaparás nem is zavarna. Emellett még orrdugulás a legdurvább tünet, arra egész évben orrspray kell. Orrfolyás csak sportoláskor, pedig nem vagyok rá allergiás:))))
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook