Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik azok az alapvető szükséges dolgok amiket nem egdhetsz meg magadnak, nem telik a "fizetésedből"? fórum

Mik azok az alapvető szükséges dolgok amiket nem egdhetsz meg magadnak, nem telik a "fizetésedből"? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 3. 19:22
Elég sok ilyen dolog van sajnos.....
27. syria (válaszként erre: 26. - Db78bacc4f)
2011. máj. 23. 09:05
Ezt akár én is írhattam volna.
2011. máj. 23. 08:28
Én főleg ruhavásárláson spórolok, illetve otthoni kis praktikákon. AZt gondolom, hogy normál helyzetben meg kellene engednie magának minden családnak, hogy egy éveben egyszer legalább elmenjen nyaralni és sajnos ezt kevesen tudják megtenni. Ez nem mondható alapvető szükségnek, de szerintem annak kellene lennie az egész év munka után.
2011. máj. 22. 22:22

Nekem tegnap a gyógyszertárban kellett lemondanom pár gyógyszerről miután kifizettem a vérnyomás csökkentőimet, 2féle, majdnem 7 ezer, a gyereknek köhögés csillapitó 1000, 2féle filteres gyógytea.. ez eddig 9 ezer. A térdemre valót 5 ezerért már nemtudtam megvenni! :-( Mindezt a munkanélküliből, mivel mindketten munkanélkül vagyunk.... :-(

Anyám is a kis nyugdíjából fizesse a rezsit... cukor beteg, erre a támogatott gyógyszerek még így is havi 15e, és akkor már kajára nemis marad. :-(((

2011. máj. 22. 11:44
Még két éve másfél havonta 6000 Ft-ért csináltattam a hajam, 4000 a körmöm havonta...Aztán úgy döntöttem keresek egy másik fodrászt. Ö 2000 csinálja, úgy hogy amúgy magamnak festem, és nagyon jól levágja, sokan dicsérik a hajam. Vettem pár körömlakkot és magamnak festem a körmöm. Nem azért változtattam, mert megromlott az anyagi helyzet, hanem mert úgy érzem feleslegesen költöttem többet, mert kevesebb pénzből is jól nézhetek ki... és persze már az a legfontosabb nekem és páromnak is... hogy mivel tervezzük a babát, neki meglegyen majd mindene... És tényleg szörnyű hogy annyi ember állástalan.A családomban is van ilyen, és hogy mennyi gyermek éhezik...én olyankor mikor ismerőst finnyáskodni látok, turkálni az ételbe, mindig rászólok... Emlékszem még anno anyukám nemcsak a testvéreimet és engem etetett, hanem sokszor a szomszéd gyereket is vagy a mi játszótársainkat is megkínálta az ételből, pedig nem volt a legjobb az anyagi helyzetünk..
23. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 22. - Wencus)
2011. máj. 22. 10:12
nagyon vigyázz a k. lencsével, én is ezt csináltam, túlhordtam kicsit, 10évig(!) soha semmi bajom nem volt, majd egyik nap nem bírtam kinyitni a szemem... kis híján megvakultam, mondták. Besokallt egyszerre a szemem, és soha többet k. lencse. Szóval vigyázz ezzel, nekem sem volt soha semmi bajom addig...
22. wencus (válaszként erre: 20. - Remike98)
2011. máj. 22. 08:58
Fog idáig én is maszekul szedettem a fogkövet de most 12000 ft lett volna, a körzetis megcsinálta ingyen. Ja és kontak lencsét hordok, havi lencsét 2 hónapig viselek, így csak 6 pár kell 1 évre.
2011. máj. 22. 01:55
Én mondjuk fodrászhoz, műkörmöshöz, szoliba járok, helyette a kaján spórolok. Mert valamelyiken kell. Ez van. 100 ezer forintból csak úgy költhetsz 25-30-at szépészetre, ha nem eszel - annyit.
2011. máj. 22. 00:50
Én a gyerekeimnek mindent megveszek. Még azt is, amire egyébként nem lenne égető szükség. Magamon viszont spórolok. Ami most pl. a leg szükségesebb lenne: 3 hete szültem, sajnos a fogaimat megviselte a harmadik terhességem. Egy csomó pénz lenne megcsináltattni, de így viszont nem maradhat. Hozzáteszem hogy soha semmi baja nem volt a fogaimnak, félévente mentem ellenőriztettni, fogkövet leszedetni...stb. Most viszont kilyukadt 3 fogam, az egyik keresztbetört, egy darabja ki is esett és két napja fáj is. Mehetnék az sztk-ba, de rossz tapasztalatom van. Nem megyek. Egyébként ott sincs ingyen a minőségi munka, a fogpótlás meg pláne nem. Most kb. 50 ezer forint lenne ( ha nem több)megcsináltattni a fogaimat amik tönkre mentek. Hát....Én erről vagyok most kénytelen lemondani. Egyébként nem éhezünk, a gyerekeinknek megvan mindenük, szépen élünk, persze hitel van a házon és az autón amit teher fizetni, de valamit valamiért. Jelenleg a férjem egyedül dolgozik, így is szerencsések vagyunk hogy mindent tud fizetni. Viszont már egy fogsor nem fér bele.:)
19. wencus
2011. máj. 21. 19:15
Hajfestés csak otthon, kozmetikus 2 éve nincs, ruha turiból nekem és a gyereknek is. Régen volt drága parfüm /20.000 ft/ most akciós oriflémes. A fiam allergiás a tej neki 500-600 ft 1 liter ezen nem lehet spórolni.
2011. máj. 21. 12:54

Én sosem keseregtem amiatt, hogy mit nem engedhetek meg magamnak. Még amikor nem volt hitelünk stb, akkor is turkálóba jártam, most meg pláne. barátnőkkel remek program.

Fodrászhoz sosem szerettem járni, egy barátnős hajfestős délután sokkal jobb, pedig ezt megengedhetném magamnak.

17. 93f84765e4 (válaszként erre: 4. - Gyöngyszemü)
2011. máj. 21. 12:16
hát még az milyen gáz mikor a gyerekeknek megveszed a gyömölcsöt de te magad már hetek óta nem ettél mert nem jut rá.pedig ez már alap volna
16. 06718ca650 (válaszként erre: 14. - 4f8ae69d1b)
2011. máj. 21. 12:15
és ezek az éhezőnek titulált gyerekek az iskolában sokszor csak beletúrnak az ingyen ebédbe, a saját szememmel láttam egy általános suliban hogy mennyi étel megy pocsékba. :(
15. hte23 (válaszként erre: 14. - 4f8ae69d1b)
2011. máj. 21. 12:13

Én személy szerint nem adakozok, nem tudom valóban odakerül vagy nem.... vannak bizony erős kétségeim... Viszont másképpen segitek. Megtalálom azokat akiknek szüksége van rám. Vagy mások ajánlására vagy magamtól látom.... Én igy tudok, én ebben bizom.... Talán ez is ér valamit....


De nagyon rossz az, hogy gyerekek éheznek, rossz az, hogy a szülők kétségbeesve keresnek munkát azért, hogy etetni tudják a családot. És még nem beszéltünk a többi szükséges dologról. És nem luxusról....

Kétségbeejtő az, hogy ebben az országban nincs elegendő munka.... Az emberek dolgozni szeretnének és megélni. Nem luxusban, de élhetően...

Kétségbeejtő az, hogy az átlag családok egyre lejjes süllyednek. Nincsenek tartalékaik... mert nincs miből..

Már nemcsak a luxust(?) hanem a kevésbé szükségesről is lemondanak sokan.... sajnos egyre többen.

Ez ami nekem nagyon fáj....

2011. máj. 21. 11:25

Engem az szomorít el,hogy mennyi éhező gyermek van az országunkban..olyan gyerekek,akiknek nem vagy alig tudnak biztosítani alapvető élelmiszereket..

szörnyű,míg más dőzsöl,vagy kukába dobja az ételt,más meg lehet morzsákon él..

Keveset tudok 1 évebn jótékonykodni,de erre mindig szánok valamennyit..sajnos,ez is probléma,hogy mindig az átlag adakozik..de ez már más tészta..

13. 9f98008a3b (válaszként erre: 12. - Hte23)
2011. máj. 20. 23:45

Tényleg!

A szemüveg!

Mióta romlott a szemem, és nem lesz másik egy jó darabig..

:S

12. hte23 (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2011. máj. 20. 23:44
Bizony, a szemüveg... ami fontos lenne, esetleg munkaeszköz is.... ruha a netről.... kéz alól... kifogva néha minőségi darabokat... üditő hónapok óta nulla. Csak a csapviz. (egy két kivétel) Gyümölcs is csak mértékkel sajnos.... Nem ugy mint régen,(még 5-6 éve) kosárban állt minden nap....
11. hte23 (válaszként erre: 8. - Kira88)
2011. máj. 20. 23:40
Bizony luxus a fodrász! Hajvágás+festés= sokaknak kifizetetlen
10. Kira88 (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2011. máj. 20. 22:40
:(((
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Kira88)
2011. máj. 20. 22:35

Luxus bizony! Pl még egy 1.200ft-os cipőt sem engedhet meg magának a barátnőm.... vagy a gyereknek új ruha, mert kinötte, vagy szemüveg mert a régi eltört, és nemtudja megvenni!! :-(((


Lakás elúszik viszi a bank, autó álmukban, shopping max a turiban, nyaralás, még gondólni sem mernek.........

2011. máj. 20. 22:13

Azért ez nagyon szomorú,amiket írtok:(

Ott tartunk ma Magyarországon,hogy egy dolgozó nőnek a fodrász az luxus???

Nem csak a nyugati életszínvonaltól vagyunk fényévekre - lakás,2 autó,évente 2 utazás,shopping minden héten,és ez az átlag! - hanem lassan oda jutunk,hogy a szomszédos országokban is jobban élnek...

7. gyöngyszemü (válaszként erre: 6. - 9f98008a3b)
2011. máj. 20. 22:09
Najó a fiam nem járhat az én 38-as cipőmbe 43-as lábbal, és énsem az ővébe! :-))))
6. 9f98008a3b (válaszként erre: 4. - Gyöngyszemü)
2011. máj. 20. 22:05

Igen.

Ilyeneket ritkán veszek, meg mondjuk én nem vagyok finnyás.

Olyan kicsi a lábam, hogy örököltem én már ovistól sportcipőt! :)

2011. máj. 20. 22:03
Kezdjük a normális kajával, folytassuk a ruházkodással és fejezzük be azzal, hogy télen minimálisan fűtök, hogy nehogy a 83 ezer forintos fizetésemből kelljen több tízezret kifizetni gázszámlára.
4. gyöngyszemü (válaszként erre: 3. - 9f98008a3b)
2011. máj. 20. 22:03

Igen ezek is fontosak!!!

De ha egy cipőt, vagy ágyat mert totál tönkrement nem tud venni valaki az már gáz! :-(((

2011. máj. 20. 21:59

Bár én ugye kozmetikust, manikűröst is kihagyom... :S


Pedig haj! De jó lenne néha...

2011. máj. 20. 21:58

Nyaralás. :)


Na az egy álom Nekem!

2011. máj. 20. 21:57

Felháborít hogy kezdünk "lecsúszni" (tisztelet a kivételnek)! Sok ismerősöm a leg alapvetőbb szükséges dolgokat sem tudja megvenni, hiába van munkahelye és "fizetése"! Vajon tisztában vannak ezzel a jobb körökben is?

Te mit nem tudsz megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook