Mik az ínhüvelygyulladás tünetei? Elmúlik magától vagy muszáj dokihoz mennem, ha igen milyenhez? (tudásbázis)
Flector-ral kenegetem! Köszi a választ! Megpróbálom minél kevesebbet használni a kezem! Egyébként mikor háton alszom, akkor nekem is jobban zsibbad!
Várok még 1 pár napot, hogy meglássam hogy használ-e a krém! És hát jövő héten lesz csak háziorvos! Remélem segít a krém!
Flector EP kenőcs vagy tapasz
Ortopéd orvos ( beutaló kell)
Pihentetni, nem gyötörni
Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy több mint 1 hete kínlódok a kezemmel. Tünet: FÁJ, zsibbad, ropog, (bár ez alap állapotban is)! Mivel suliba járok, és sokat gépírok is, ezért pár havonta kiújul! Fáslizom hideg vízzel borogatom és így enyhül,de amint megfogom a tollat, vagy a gép egerét, egyből elő jön!
Mit csináljak? Menjek orvoshoz?segítsetek, mert ez már kissé kibírhatatlan!!
Szia,
Az is lehet inhüvelygyuszi! Próbáld kenegetni. Nekm pl a zöld ben-gay szokott leginkább használni. Kicsit büdös ugyan de nagyon jó!
Ha nem segitenek a krémek, akkor irány a doki!
Sziasztok!
Csak azt szeretném kérdezni, hogy honnan lehet pontosan felismerni, hogy ínhüvelygyulladásom van? Ugyanis nekem a kézfejem az nem fáj, csak az alkarom, az is kicsit fentebb. Ha mozgatom a csuklómat, akkor is csak az alkarom fáj. Az viszont nagyon. Szerintem nem húztam meg, mert hetek óta fájdogál, de tegnap reggel óta egyre erősebben. A kezem gyönge, alig tudok szorítani, kicsit meg van dagadva. Ez mi lehet? Remélem nem ínhüvelygyulladás, mert gitározom, és az most nagyon nem hiányozna. :( Előre is köszi.
Nekem is elég gyakran előjön, de orvoshoz még nem voltam. Ilyenkor mindenféle kenőcsöket kipróbálok, amit ismerősök ajánlanak, és néhány nap múlva elmúlik, majd ismét előjön. Szörnyű érzés, az egész karomba kihat a fájdalom, és bedagad a kezem, fogni alig tudok.
Egyelőre tűrök.
Elmész a gyógyszertárba,vagy gyógynövény boltba veszel egy AMINOERG GÉL-t.Este bekened vele a kezed,vizesruhát rakst rá,és befóliázod folpackkal.1-2 nap alatt rendbe hozza.Napközben is használhatod,bekenheted vele,mert nem zsiros a gél.Nagyon tudom ajánlani mindenkinek,törés,
ficam,stb esetén.
Szerintem is fordulj dokihoz!
Nekem is volt. Elöször a háziorvoshoz mentem, aki adott beutalot a kézsebészhez. Végül a sebész megmütötte. Azóta semmi gondom vele.
Sajnos volt hozzá szerencsém. Gipsz, gyógyszr, kenőcs, borogatás, fizikoterápia, pihentetés/mert amúgy sem tudtam mozditani/, végül injekció segitett, azóta is áldom az orvos kezét amivel beadta:)))!
Mindenképpen fordulj orvoshoz.
Gyógyulást!
Nekem a csuklómon szokott lenni, ha túlerőltetem. Olyankor zsibbad, bizsereg kicsit, merevnek érzem és fáj, ha mozgatom.
Pihentetéssel + fásli + gyulladáscsökkenttő és fájdalomcsillapító krém vagy gél kb. 1 hét alatt el szokott múlni.
Ha súlyosabb, akkor persze inkább menj dokihoz.
Ínhüvelygyulladás
Összefoglaló néven a lágyrész reumatizmusnak nevezett kórképek csoportjába sorolható. Ide tartoznak az inak, ínhüvelyek, nyáktömlők, szalagok, izmok, bőnyék legtöbbször túlerőltetés következtében kialakuló betegségei. A túlerőltetés, mint leggyakoribb kiváltó ok, különösen igaz az ínhüvelygyulladásokra. Leggyakrabban az alkaron, az ujjak feszítőinek ínhüvelyén fordul elő. Vizsgálatkor, mely kivételes esetektől eltekintve egyszerű fizikális vizsgálat, a páciens fájdalomról számol be, helyileg nyomásérzékenységet észlelhet, esetleg duzzanatot tapinthatunk. Ha a gyulladásos savó elhanyagolható, mozgatáskor a képletek közti érintkezést hóropogás-szerű dörzsölés kíséri, melyet tapintáskor jól érzékelhetünk. A beteg érintett kezét ügyetlennek érzi, mozgáskorlátozottság alakul ki, jelentős fájdalom kíséretében. Nem ritka az ínhüvelygyulladásnak az a speciális formája sem, amit találóan pattanó ujjnak hívunk. Ilyenkor az érintett ujj tenyéri felszínénél a beteg behajlításkor még alig érez fájdalmat, de a pattanással kísért kiegyenesítést sokszor csak a másik kéz segítségével tudja megoldani. Az ok ilyenkor a gyulladás következtében létrejövő csomós megvastagodás az ínon. Az erős hajlító izom ugyan még átsegíti a csomót az ínhüvelyen, de a gyengébb feszítők erre már nem képesek.
Mit kell tenni ínhüvelygyulladás esetén?
Akut esetben (lásd szomszédasszony) legfontosabb a nyugalomba helyezés, melyet gipszsínnel, ma már hőre lágyuló műanyag sínnel, ezek hiányában rugalmas pólyával érhetünk el. Az esetek túlnyomó többségében elég szokott lenni az 1-2 hetes gyógyszerszedés (ún. non-steroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek), és egyidejűleg ugyanezen hatóanyagok kenőcs- ill. zseléformában való alkalmazása. Ritkán helyileg steroid injekció is szükségessé válhat, melyet minden esetben csak szakorvos adjon be! A betegség szempontjából jó hatású, s a beteg szempontjából szubjektíve is igen kellemes hatású a kenőcsökön kívül a gyulladáscsökkentő borogatás alkalmazása. A rögzítő sín eltávolítása után célszerű még a néhány hetes kímélet. Ha a betegség krónikussá válik, legfontosabb a kiváltó ok megszüntetése, egyéb betegség kizárása (TBC, pikkelysömör vagy sokízületi gyulladás). Ha túlerőltetés a kiváltó ok, azt célszerű megszüntetni, ha a felsorolt egyéb betegségek valamelyike, akkor az alapbetegség határozza meg a további teendőt. A túlerőltetés megszüntetésén kívül - szokványos esetben - ilyenkor már mérlegelni lehet terápiás röntgen besugárzás alkalmazását, vagy éppen valamelyik fizikoterápiás kezelés alkalmazását.
A fentiekben említett pattanó ujjnál kis sebészeti beavatkozás is szükségessé válhat, melyet ambuláns kezelés keretében is elvégeznek."
További ajánlott fórumok:
- Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak?
- A méhnyakrák tünetei és kezelése
- Létezik, hogy elmúlik a szexuális vágy?
- Az ínhüvelygyulladást csak injekciós kezeléssel lehet gyógyítani, vagy létezik más megoldás is?
- Bal kéz inhüvelygyulladás esetén mi a gyors teendő a fájdalomra?
- A talpon lévő ínhüvelygyulladást hogyan kezeljem?