Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mik az ínhüvelygyulladás tünetei? Elmúlik magától vagy muszáj dokihoz mennem, ha igen milyenhez? fórum

Mik az ínhüvelygyulladás tünetei? Elmúlik magától vagy muszáj dokihoz mennem, ha igen milyenhez? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. márc. 21. 07:34

Kedves érintett olvasótársak. Újabb ( nekem új ) infóra leltem.


Mit tehetünk inhüvelygyulladás esetén?


Az ínhüvelygyulladás általában egy hirtelen megerőltetése az ínhüvelynek, ami például a lábfej, boka, a kézfej, csukló lehet. Ilyenkor a sérült rész igen erősen fájhat, gyakran mozgatásra képtelenné válik. Könnyen felismerhető: nyomás hatására érzékenységet mutat, néha be is dagad, a hajlító izmok nehezen működnek, az érintett rész szinte mozgásra képtelen.


Egyszerű eseteknél elég, ha nyugalomba helyezzük, esetleg rugalmas pólyával átkötjük, így nem mozdul el, de mégis szabad marad. Az ínhüvely gyulladása általában 1-2 hét alatt rendbe jön, hideg vizes borogatás, gyulladáscsökkentő gyógyszerek (nem szteroid), krémek és zselék segíthetik a gyógyulást. Makacsabb gyulladás esetén a szakorvos injekcióval segíthet.

Gennyes ínhüvelygyulladásnál a beteg rész érezhetően melegebb, és láz is kíséri, esetleg nyirokérgyulladás is felléphet. Jellemző, hogy ilyen esetben a gyulladás átterjed a környező helyekre, kézfej vagy ujjak. Gyakran okozza külső behatásból származó fertőződés, mint tű vagy szálka. Fontos a gyulladt terület antibiotikummal történő kezelése, amit bízzunk mindig szakorvosra.

Bizonyos munkák úgymond velejárói lehetnek a „fibrines” ínhüvelygyulladások, a gyakori és folytonosan megerőltető munka miatt, mint például a pénztáros, gépíró, vagy zongoraművész esetében.

Hogy teljesen meggyógyulhassunk, mindenek előtt tudni kell a gyulladás kiváltó okát, és ha tehetjük, kerüljük az érintett rész használatát. Sok pihentetéssel, megfelelő kezelésekkel, mint sínbetevés, vagy pólya alkalmazása, gyulladásgátló szerek (tabletták, kenőcsök) használata, és orvosi ellenőrzés melletti fizikoterápiás kezelések segíthetnek leküzdésében.


" életünkpont com "...

2017. márc. 19. 23:07

Alufólia, folpak, és talán kesztyűbe aludni.

3 réteg alufólia, a térdemet takarta, és folpackal rögzítettem. Ezt még meleg ruhával takartam.

Borogatás még kimaradt a próbélkozási listából.

Találtam még egy rakás krémet, de mennyit vegyek még?? Hogy gyógyuljak.

Kezeléseket se próbáltam még.

55. júliusi (válaszként erre: 54. - Töprengő)
2017. márc. 19. 21:55

Reumatologushoz menjel.

Mikor nekem tavaly fajt az izulet a huvelykujjamnal,az is tulkeppen inh.gyull. volt,a csomo nem tudott atmenni az inh.en,es pattant egyet,fajdalmas volt,nemtudtam kiegyenesiteni.

Muteni akarta a kezsebesz.a reumadokino pedig Kenalog enj.val helyrehozta.

Pedig en is probaltam ra mindent,kezelesek,kenocs gyogyszer stb egyik se hasznalt.

2017. márc. 19. 15:26

Talán sikerül életre kelteni.

Hónapok óta bajom van. Úgy kezdődött hogy reggelre alig bírtam kiegyenesíteni.

Fáj. Doki nyomogatta, arra nem. ( érdekes dolog ez )

Indametadicos krémet javasolt, írt is fel. ( nincs horror ára ) Ettől jobban fájt reggelre.

Ortopédián, Ibufen valamit írt fel. 2500 ft körüli a 200 ml tégely.

Kb jó hete kenegetem, most már az ujjcsonjaim is fájnak.

Pár napja a retexet kell a férjem derekára ( neki meg az fáj , de nagyon ) kenni, és folpack rá. Na ebből a krémből az én kezemre is jut.

Semmi javulás.

( most hogy írok, nem vészes a fájdalom az ujjaimban ).

Eddig még " csak a kezem fáj, az ujjaim ".

Tenyerem, az ujjaim a tenyér felöli oldalon, inkább égő az érzés.

Alvás utáni ébredésnél érzem ezeket erősebben. Mindkét kezem kb egyformán fáj.

Kézsebész azt hiszem nálunk nincs, csak ambuláns sebészet.

Röntgenen gondolkodok. ( kérdés ha bejelentkezem, elmondom fáj a kezem, sok krém ellenére is fáj. Megcsinálják? És mit látnak? Gyulladást, laza inszalagokat? )

Másik verzió, a leghamarább vissza az ortopédiára.

Írtátok a gipszet. De mindkét kezem egyszerre?? Elég durva.


Kicsit hitetlenkedik az én dokim is. De akkor is fáj... :'(

2012. júl. 10. 01:03
Halottnak tűnik a topik, nem tudom ír-e ide valaki. Nekem a bal csuklómon van probléma, pár éve gördeszkázás közben ráestem, elmozdultak a csontok odabent, majd a rendbejövetel után is fájni kezdett. Évek óta küzdök vele, néhány havonta kijön, az elmúlt fél évben például a dobolás miatt (nagy valószínűséggel).
2012. máj. 28. 19:49

Sziasztok!

Nekem egy hete kezdődtek a tünetek:

Éjszaka a lábujjaim tövénél duzzanat alakult ki és mozgás hatására fájt. Ez a piros folt vándorolt felfelé és most a bokám előtti puha rész annyira fáj még pihentetéskor is, hogy majd kiugrik a szemem :(. Kicsit piros és kék színe van és meleg, enyhén duzzadt. Ez lehet ínhüvelygyulladás?

51. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - 73f201834c)
2010. okt. 31. 17:28
Szedni kellene 1 hétig naponta háromszor valamilyen fájdalom és gyulladás csökkentőt. Én a cataflam-ot javaslom, utána pedig speciális gyógytorna.
2010. okt. 31. 17:26
sziasztok.engem az érdekelne hogy mit lehet tenni ha már kb 2 hónapja fáj a kezem könyéktől lefelé.éjjel nem tudok aludni mert bedagad és zsibbad meg iszonyatosan fáj.hiába kenem minden nap nem javul.csak úgy tudok aludni hogy befáslizom minden este de még néha kicsit úgy is zsibbad de ugy legalább tudok aludni.mi a véleményetek mi lehet ez.és mit lehet vele tenni?
49. Entropy (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 20:43
Igen a futás az bőven elég meg az egyéb cardio gépek használata! :) Úgyis csak nyárra terveztem a heti 5 edzést, mert akkor volt időm! De mostmár tudom, hogy hiba volt! Köszönöm amúgy a segítségedet, és majd jelenkezem, remélem minél hamarabb elmúlik! :) Még egyszer köszönöm! :)
48. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Entropy)
2010. okt. 8. 18:05
Majd jelentkezz, hogy javul e! Ha lejjebb ment az jó jel:) Remélem nem lesz visszatérő, de valóban elég heti 3 edzés, esetleg a többi napon más jellegű mozgást is lehetne végezni. Futás? Azzal nem a kezed terheled:)
47. Entropy (válaszként erre: 46. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 17:14
Uh, az egyáltalán nem lenne jó, ha visszatérne mindig! Viszont nyáron heti 5 edzést csináltam a szabadidőmből kifolyólag (pedig mondták, hogy 3 bőven elég, csak a kezdeti lendület rabja lettem:S) most 3at csinálnék és akkor nem lenne annyira megterhelve meg kevesebbet is edzenék, így is visszatérne mindig? Amúgy most kaptam rá krémet (az Activon gél nem nagyon vált be amivel előtte kenegettem) és kicsit kisebb lett, még szerintem 1 hét aztán remélem helyre jön! Most teljes pihenőn vagyok, hazajövök szépen borogatom kenegetem, pár hete még edzettem is rá, mert egyszerűen nem bírom ezt a "semmittevést" sajnos... Viszont ezzel is csak magammal szúrok ki... :( De most próbálok csak a kezemre koncentrálni, és azt tenni ami neki a legjobb lehet, remélem megjavul és nem válik ez az egész krónikussá..
46. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Entropy)
2010. okt. 6. 21:22

Nagy dudor? Akkor neked inkább inhüvely cisztád van! Nekem is volt, de elmúlt és nem fájt. Én azt hittem csontrákom van:) Elmentem dokihoz (sebészetre) rögtön ezt diagnosztizálta, aztán kérdezte, hogy fáj e? Mondtam, hogy nem. Erre ő: majd fog, nagyon! De addig nem kell semmit tenni. Azt javasolta, hogy nyomogassam, hátha elmúlik. Nem kellett magától is elmúlt:)

Ha mégis inhüvely gyulladás, akkor sajnos az egyoldalú terheléstől mindig vissza fog térni. Nekem az egértől van, de annyira rutinosan ki tudom már védeni, hogy mostanában a vállam gyullad be:(

Nem tudom melyik jobb...

2010. okt. 5. 22:39
Orvosnál 2x voltam először azt mondta h izomláz, és pihentessem csak, aztán pedig hogy zúzódás... Meg is röntgenezték és a röntgen kép szépen ki is mutatta, hogy van egy nagy dudor ott, de gipszet nem akart rá rakni, így meg magamtól nehéz mindig figyelni a kezemre, hogy semmi baj ne érje! Csak annyit mondott hogy pihentessem, borogassam, meg Activont írt rá... Konkrétan nem mondta, hogy ez a bajom, de amióta ilyen a kezem a legtöbb időmet arra "pazarolom", hogy infókat gyűjthessek erről, és egyre valószínűbb, hogy ez lesz az, hiszen teljesen megegyeznek a tünetek! Holnap elmegyek aztán veszek egy Flectort meg még 1-2 valamit, mert ezt már nem bírom, remélem valamelyik hatni fog mostmár! Köszi a segítséget, kipróbálom majd az általad említett gyógyszereket is, remélem beválik! Amúgy ha elmúlik, és visszatérek az edzésekhez, elképzelhető hogy sűrűn elő fog jönni ismét? Mert az nem lenne túl jó! :S
44. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Entropy)
2010. okt. 5. 22:23

Mind jó, amit irtál. Ezenkivül még jó lehet a mideton, donalgin, de az inhüvely gyulladás legjobb gyógyszere a könyékig érő gipsz legalább 1 hétig! Az orvos mondta, hogy ez a bajod? Kérj beutalót gyógytornára.

Nekem a legjobb az ha cataflam tablettát szedek 4-5 napig, naponta 3x1 et. Egy ilyen kúra után hónapokig semmi bajom:)

2010. okt. 5. 22:15
Ínhüvelygyulladás gyanús az alkarom! Fel van duzzadva, és ha a csuklómat is mozgatom olykor fáj, de végülis ne vészes most már, igaz 2 hónapja "pihentetem"! Az a baj, hogy nem bírom rendesen pihentetni, mert a mindennapok ezt nem tudják lehetővé tenni! :S Egy kérdésem lenne! Valaki tud vmit egy bizonyos Dicklack nevű gyógyszerről, állítólag ínhüvelygyulladásra is jó és hatásos! Vagy inkább kenegessem Flectorral vagy Ben-Gayyel, mint ahogy ti is mondtátok? Activon gélt írt fel az orvos, de majdnem kifogyott már, eddig viszont nem túlságosan használt! Szeretném már ha elmúlna!
2010. jan. 18. 12:22

Az előbb elfelejtettem:


A csukló szörító azért jobb(szerintem) mint a fásli, mert fogni tudsz vele, de mégsem tud úgy mozogni így lehetetlen nagyon terhelni! Végig próbáltam nadálytőt, sós fürdőt, flectot,+mindent amit javasoltak de semmi! Én a lóbalzsamt ajánlom. Bár így is kinlódtam elég sokat, de így legalább elmúlt!

2010. jan. 18. 12:17

Szia!


Nekem ez vissza térő probléma, végig próbáltam az összes kenőcsöt, nekem a lóbalzsam vált be. Vettem még egy csukló szorítót(lehet a neten olcsóbban kapni) és kenem a géllel +próbálom pihentetni és amennyit csak lehet a sínben tartom!

Sok sikert a gyógyuláshoz!

40. Siegelinde (válaszként erre: 35. - Kijózanító)
2009. nov. 27. 23:16

Légyszi mondd el, hol és hogyan kell azt masszíroz(tat)ni, a 13 éves fiamnak lett ínhüvelygyulladása a számítógépezéstől.

Köszönöm előre is:)

2009. nov. 7. 15:45

Szervusztok, először járok itt, jöttem tanácsot keresni az inhüvelygyulladásra. 40 évet dolgoztam olyan munkakörben, ahol sokat kellett gépelnem, soha nem volt ilyen gondom. 2 napja egy hosszabb levél megírása után a bal kezem középső ujjában erős fájdalmat éreztem, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget, de ma reggelre már püffedt lett, nem tudm rendesen se kiegyenesíteni se behajlítani, hasonlókat élek át mint amiket itt olvastam. Ha nem mozgatom nem fáj, sőt a középső porctól az ujjbegy irányába még nyomkodásra se. DE lejjebb, meg ha behajlítom..... Ki fogom próbáln amiket írtatok, most nadálytó balzsammal kezdem, az van itthon, Aminoerg nincs de szokott lenni, sokat jártunk talpmasszázsra ahhoz aki ennek a szernek a feltalálója, akkor még nem volt neve sem, csak "szer"-nek hívtuk, és csak folyadék formában lehetett kapni. Egyébként csodálatos egy készítmény

üdv mindenkinek

38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 37. - Walek)
2009. okt. 13. 12:40

Én az almaecetes fürdőt vagy a sós víz fürdőt használom.

Van úgy hogy mind a kettőt beleöntöm a kádba. Karfürdő is jó. Nem forró, csak test-meleg, mert különben még jobban begyullad.

Eddig bevált.

37. walek (válaszként erre: 28. - Barbarabus)
2009. okt. 12. 21:59

Sziasztok!

Nekem 5 éve volt ínhüvelygyulladás a jobb kéz ujjain. Otthoni krémezés,borogatás,40 fizikós kezelés után gipszet kaptam,attól jó lett.

Holnap megyek megint dokihoz,mert sztem megint az van,ugyan ott.

2009. okt. 2. 23:14

Sziasztok!

Nekem 3 hónapja fáj a jobb csuklóm. 5 hétig kísérleteztem 4 fajta géllel, svéd-cseppes borogatással. Elmentem a háziorvoshoz ő tanácsolt egy gélt, 1 hét múlva menjek vissza, ha nincs változás. Visszamentem, elküldött az ortopédiára. ott az orvos flektor tapaszt javasolt. annyit mondott, ha szerencsém van rendbejön. De pár hetet adjunk neki vele utána műtét. Hát én húzom már az időt 3 hónapja. Nem igazán van változás. bár 2 kicsi gyerek mellett nem tudom kímélni. Talán az lenne alegjobb gyógyszer, mint bármi más. :-)

35. Kijózanító (válaszként erre: 34. - Kijózanító)
2009. szept. 28. 22:55
NEKEM IS VOLT, A LÁBON MEGTALÁLHATÓ A CSUKLÓ REFLEX ZÓNÁJA AMELYET MASSZÍROZNI KELL. NEKEM 3 NAP ALATT MÚLT EL, PEDIG AZ INGEMEN A GOMBOT NEM TUDTAM BEGOMBOLNI!
34. Kijózanító (válaszként erre: 32. - GauLd)
2009. szept. 28. 22:51

"reflexológia"


Ínhüvelygyulladás megszüntetése gyógymasszázzsal.

2009. szept. 28. 19:30

Szia!Én ezt az algoflex krémet tudom ajánlani.Minden nap 3szor kell bekenni vele.Esténként mikor bekened akkor fáslizd is be.Mondjuk nappal is jó ha be van fáslizva a kezed és kösd is fel hogy pihenjen.

Én most próbálok ismerősöktől szerezni ilyen csuklómerevítős dolgot,mert az is biztosan sokat segít.Orvosi műszeres boltban is lehet venni de nem valami olcsó...olyna 3-4-5 ezer forint között van.

[link]

Erről az oldalról tudsz rendelni is postai úton.

32. GauLd
2009. szept. 28. 18:04
Sziasztok! Nekem körülbelül 7 hónapja fáj a csuklóm amikor kosarazok egy hónapja voltam a háziorvosomnál, mert már nem csak kosarazás közben fájt ő elküldött a sebészetre ahol azt mondták, hogy ínhüvelygyulladás pihentessen 2-3 hónapig. Valamilyen módot szeretnék tőletek kérdezni, hogy mivel tudnám felgyorsítani a folyamatot, mert már elkezdett a kosárlabdaszezonom és játszanom is kéne, de így nem tudok. Válaszotokat előre is köszönöm!
2009. szept. 25. 07:47

Sziasztok!

Nekem 2éve volt a lábujjamon inhüvelygyulladás.Nem nagyon foglalkoztam vele, bár eléggé fájt.Egyre nagyobb lett az ujjam alatti csomó, mignem betokosodott. Műteni kellett a végén.Az orvos szerint a papucs használattól alakult ki. Valószínüleg kapaszkodó állásban vannak a lábujjaim ilyenkor.

2009. szept. 24. 18:30

Sziasztok!Én is hasonló problémákkal küzdök mint ti.Van egy dudor a csuklómon ami nyomásra elég érzékeny és az ujjaim is eléggé zsibbadnak néha bedagadnak.Nem voltam még orvosnál inkább anyukám javaslatára kipróbáltam az Algoflex gél-t!És bevált.Javaslom nektek is...próbáljátok ki.

Az is hallottam hogy a reumatológus ír fel ilyen csuklómerevítő cuccost ami vény nélkül elég drága vénnyel viszont 1-2 ezer forint körül van.Még nem próbáltam ki de szeretném.Remélem az is használni fog és vége lesz a már 1éve tartó szenvedésnek.

Jó gyógyulgatást mindenkinek!!

2009. ápr. 17. 19:59
3 hét után jó hírem van! Bár ahhoz nem flector, hanem fekete nadálytő krém kellett! De ez már segített! Hál Isten elmúlt! Tudom ajánlani a krémet!
2009. ápr. 10. 09:55

2 hét után elmentem dokihoz, mert már fogni sem bírtam a sírás kerülgetett úgy fájt! Megröngenezték azt mondta a doki, nincs elváltozás, ez nem ínhüvelygyulladás hanem arthralgia(egyszerű izületi fájdalom!

És annyit mondott, hogy fáslizzam és kenegessem flectorral! Mondtam, hogy oké, de már ezt csinálom 2 hete és nem javul!Erre felírt 1 gyógyszert Aflamint! 3 napja szedem, de semmi, ugyanúgy fáj, és zsibbad! Alig vagyok ideges de komolyan! Tegnap is már majd bőgtem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook