Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a vélemények a Gáz.hu földgáz szolgáltatóról? fórum

Mik a vélemények a Gáz.hu földgáz szolgáltatóról? (beszélgetős fórum)

2011. márc. 7. 17:10

Nekem eddig csak rossz tapasztalataim vannak vele :( A gázszámlám nemhogy nem lett kevesebb, de havi négyezerrel több lett. Aztán most hogy becsődöltek, küldtek egy számlát, amiben a novemberi, és a decemberi gázszámlát szeretnék velünk kifizetni...mondjuk csak szeretnék, mert nekem megvan az összes számla, és bizonylat, dec 31-ig ki van fizetve a gáz, és ha szeretnék ha nem, nem fogom jétszer befizetni ugyanazt az összeget, csakmert ők úgy gondolták.Kerestem elérhetőséget, persze az nincs, jobb híjján e-mailt küldtem, amiben elérhetőséget kértem, hogy hová tudom bevinni a már befizetett számláimat szemrevételezésre, de választ még nem kaptam.

Hát azért van bőr a képükön.

Én senkinek nem javaslom ezt a céget, mindenki messziről kerülje el ha teheti. Most konkrétan 36 ezer forintot kívánnak velem befizettetni, jah, és van rá egy hetem, mert ha nem, még a további költségeket is rám óhajtják terhelni. Amit én pl tökéletesen megértenék, ha lenne tartozásom, de az pont hogy nincs.Az adósságukat meg ne velem akarják kifizettetni, mert az nem én problémám. Azért a pofátlanságnak is van határa én úgy gondolom, és ez, hogy olyan tartozást akarnak rajtam behajtani, ami valójában nem is létezik, azért ez durva!!! Ennyire már ne nézzék hülyének a saját ügyfeleiket, hogy csak azért majd befizetem, mert írtak egy levelet amiben ügyvéddel, és egyebekkel fenyegetőznek. Mire föl? Nem én loptam el az ő pénzüket, hanem ők akarják az enyémet ellopni, mert akárhogy is nézem, ez lopás !!

Az biztos hogy ezek után sem velük, sem az EMFESZ-szel, sem az utódcégjeikkel nem fogok szerződést kötni.Megyek vissza a régi szolgáltatómhoz, ott legalább korrektek voltak mindíg.

14. pista55 (válaszként erre: 12. - Nyuszko83)
2011. jan. 8. 10:29
Már nem csak, hogy lehet, ha nincs más szolgáltató, muszáj is lesz.
13. pista55 (válaszként erre: 12. - Nyuszko83)
2011. jan. 5. 19:13
Szerintem igen.
2011. jan. 5. 18:54
Mi októberben szerződtünk. Kár volt... Szerintetek vissza lehet menni az előző szolgáltatóhoz simán?
11. pista55 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2011. jan. 5. 14:10
Nem tudom sikerült-e váltani, mert most azt írja az újság, hogy felfüggesztették az emfesz működését, bár eddig ezt még nem erősítették meg.
2010. dec. 24. 22:19

Én is átléptem tavaly. Elégedett vagyok velük én is. Most hív vissza az egyetemes szolgáltatóm, de nem megyek mert nagyon megszívattak átlépéskor. Túlfizetésünk volt az első elszámoló számlán, de aztán küldtek még jó néhányat, és a végén még én fizettem. Nem is jártam utána mert mindent kimagyaráznak az átláthatatlan számlázásuknak köszönhetően. Most évi 1500 köbméterig ezer, a felett 2000ft kedvezményt is adnának egy évig ha vissza lépek, de már nem bízok bennük.

A gas.hu nak ha írtam a neten levelet, mindig válaszoltak. A régi szolgáltatóm nem méltatott erre. Reméljük nem megy csődbe, és továbbra is így marad minden!

2010. dec. 24. 21:53

Mi is az elszámoló számla miatt tavasszal szeretnénk átlépni hozzájuk, remélem addigra megoldódnak ezek a tartozásos problémáik, mert ha nem, akkor már nem fogja megérni átmenni sajnos :(


"Az Emfesz ügyvezetője az MR1-Kossuth rádiónak elmondta: nincs csődben a cég, de ha nem kap kormányzati segítséget, 300 ezer fogyasztó nyolc százalékkal drágábban kapja a gázt."

8. 9e36cbb27b (válaszként erre: 7. - Avacska)
2010. dec. 24. 18:52

mielőtt átmennél, egy óraállás diktálásotok lesz, ami alapján megkapjátok az elszámoló számlát.

Igen, télen valószínű hogy többlet lesz, nálunk ez pont ősszel volt, amikor is előtte a nyáron pedig keveseket fizettünk. Visszakaptunk a régi szolgáltatótól bár majd 25ezer Ft-ot, de szerintem télen tuti többletfogyasztásunk lesz mint átlagba mindenkinél, így igencsak a visszajár többletként fog jelentkezni.



Békés boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek!

(én már lezártam az idei számlatömböt, számlákról már az idén nem is akarok hallani.)

7. avacska (válaszként erre: 5. - 9e36cbb27b)
2010. dec. 24. 16:55

igen már megkötöttük a szerződést,kicsit elbizonytalanodtam ezért kérem segítséget az olvasóktól.

mostmár nyugott vagyok,hogy nem fázunk rá az átlépésre

bár szerintem a régi gázszolgáltatónk még meg fog szivatni

reméljük zökenőmentes lesz az átállás.

minden esetre tartalékolunk rá egykis pénzt .

tavasszal kellett volna átlépni.akkor nincsenek ekkora számlák.

6. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Avacska)
2010. dec. 24. 14:17

Egy éve vagyok náluk lassan. Semmi gondom velük.

Azt szoktam mondani, hogy abba az üzletbe megyek, ahol olcsóbb a cukor... vagy bármi más. Az eredeti szolgáltató elég nehezen engedett el, de nem volt mit tennie.

Nov-dec-jan-febr. hónapokban 90 m3 gázt számláznak, a többiben 80-at. Így kötöttünk szerződést, kiegyenlítődik és nem gond a számla kifizetése. Csak ajánlani tudom.

2010. dec. 24. 13:16

Csatlakozol hozzájuk?

Szerintem teljesen mindegy hogy vannak e neki kisebb-nagyobb irodái, mert az ügyfélszolgálati számuk éjjel-nappal elérhető.

Én pl a multkor este 10 után kérdeztem rá h van e már számla. Volt, hát utaltam is át az összeget nekik a számlájukra.

Csekket kapok, de a határidő és a fizetéseim napjai miatt mindig átutalom nekik.


Szerintem nem fogod megbánni, igaza van zinyuskának. A jelenlegi szolgáltatónál drágább árakat úgyse fognak csinálni, hisz nincs hűségidő, így bármikor fel is mondhatod a szerződésed náluk, így ezzel ügyfeleket vesztenének el ha magas áraik lennének.

Az meg nem érdekük úgysem!

2010. dec. 24. 12:08

köszönöm az infót ez bizakodó :-)

viszont én azt hallotam azért tudja olcsóbban adni a gázt mert nincsenek neki városonénti ügyfélszolgálati irodái ,de jövőre kötelezni fogják rá így kénytelenek lesznek drágábban adni a gáz árát.

lehet hogycsak ijeszgetnek vele,na majd kiderűl.

2010. dec. 24. 11:29

Szia.

Már 2 éve váltottunk szolgáltatót, és náluk vagyunk.

Nekünk is mondtak jót illetve rosszat is. De szerintem sokan mondanak sokmindet, csak úgy hallásból is, és sok esetben teljesen alaptalanok a feltételezések.

Nos, leírnám a véleményemet róluk:

a jelenlegi szolgáltatónál amennyit fogyasztatok, annyit fognak ott is beírni (általány díjnál), de viszont kedvezőbb áron biztosítják a gázt, illetve van kettő kedvezmény sávjuk

.Egyik: jan:19%; febr:16%; márc:14%; ápr:8%; máj:3%; jún:1%; júl:1%; aug:1%; szept:2%; okt:6%; nov:12%; dec:17%


a másik:

jan.-febr.: 9%;

márc-ápr.-máj.-jún.-júl.-aug.-szept.-okt.-: 8%

nov.-dec: 9%


Nekünk ez utóbbi van, jobban kijön így. állandóan van így kedvezmény, nem hogy nyáron nincs, télen van.


Ha van gázártámogatás, miután megkötöttétek velük a szerződést, a jelen szolgáltatótok elszámolás utn küld egy igazolást mennyit használtatok el belőle, és ezt beviszitek az államkincstárhoz az új szolgáltató (gas.hu) szerződésével, és átírják a támogatást.

Ennyi az egész.

Ha túlfizetésetek lenne esetleg, azta régi szolgáltatónak vissza kell fizetnie!!

2010. dec. 24. 11:17

Mi már 8 hónapja váltottunk a tigázról a gas (emfessz) szolgáltatóra.

A kedvezményeik valóságosak, a számlák is valóban kevesebbek.

A számla átlátható, nem kell keresgélni mi mit jelenthet rajta.


Eddig 31-35ezer volt a számláink a tigáz-nál, most már a gas.hu-nál 2427ezer havonta.

A gáz minősége se rosszabb.

Van náluk egy kedvezménysáv, amibe benne van 1 évre felsorolva hány % a kedvezmény havonta.

2010. dec. 24. 11:13

üdvözlök mindenkit

kedves ismerősünk javasolta váltsunk gázszolgáltatót mert ez olcsobban adja a gáz köbméterét mint a jelenlegi délmagyaroszági gdf szuez szolgáltató.

kicsit elbizonytalanodtunk mert hallotunk jót és rosszat is az Gáz.hu szolgáltatóról.

szerené kérni a hoxa olvasók segítségét íírják le mi a véleményük megéri -e váltani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook