Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Postai szolgáltatások.Mi a véleményed? fórum

Postai szolgáltatások.Mi a véleményed? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 16. 14:56

Próbáljátok meg milyen frankó ott dolgozni!!!!

Egy hetet sem bírnátok!!!

Mert olyan fantasztikus minimálbérért mindenkinek kinyalni a seggét, boldog-boldogtalannak!

Vajon Ti megtennétek??????????????????????

van olyan kedves ügyfél, hogy a saját nevét nem tudja leírni!!!De jogait, azt tudja!

De azt, hogy bejelentse, hogy elköltözött valahova, esetleg utánküldésért fizessen.......na azt már nem!!!12 éve vagyok postavezető!Bocs!Akinek nem inge..........!!!!!!

2011. júl. 4. 00:56
hÁÁt.. nem vagyok tűlzottan megelégedve velük.
2011. júl. 4. 00:41
bocs: igénybe
2011. júl. 4. 00:41
Csak akkor veszem igényben, ha nagyon muszáj.
17. Enya78 (válaszként erre: 10. - 55b1652900)
2011. júl. 4. 00:26
Veszel a boltban sima barna csomagoló papírt. Azzal becsomizod, havanna ragasztóval átragasztod ahol kell, tollal ráírod a szükséges dolgokat és már mehet is... :)
16. Zkelah (válaszként erre: 15. - Emesecske)
2011. ápr. 20. 10:40

"Különben a postán igenis KÖTELES vagy bejelenteni, hogy új lakó vagy.


Különben hogy találnak meg???????????? "


Például úgy, hogy meg van címezve a levél? Esetleg úgy, hogy ki van írva a nevem? Ezt nem gondolod komolyan, ugye? A kisboltba ne jelentkezzek be, hogy ne csodálkozzanak. Jó odamegyek, mondom a postáskisasszonynak, hogy hékás Kis Jolán vagyok, és tegnap óta itt lakok a kerületbe szerinted nem kezd el röhögni? De igen, elkezd.

2010. máj. 21. 16:47

Ezzel én is egyet értek. Állandóan áruljuk a biztosításokat, a folyószámlát. Persze a munkánkat is rendbe végezzük el. Túl órát nem fizetnek, csúsztads le, de könyörgöm hogyan, ha épp annyian dolgozunk, mint amennyien kellünk.

Az emberek meg minket szidnak, hogy ajánlunk biztosítást, meg a többit. Mert hát mindenki rohan és arra nincs idejük, hogy kb azt a 1-2 percet mit mondunk végig hallgassák. Nem is csodálom, ha egy-egy kézbesítőnek vagy postai alkalmazottnak olyan a "hozzáállása". Könyörgöm, minket anyázhatnak, szidhatnak, megalázhatnak. Fel is jelenthetnek. Mi meg csak ülünk, és "kötelezően mosolygunk". Mást nem tehetünk. És nem mindig nekik van ám igazuk.


Különben a postán igenis KÖTELES vagy bejelenteni, hogy új lakó vagy.


Különben hogy találnak meg????????????


Persze, ha meg nem is annak szól a levél akinek a címére jön, akkor meg az szól, szid minket.

Arra még senki nem gondolt, hogy sokszor el is címzik azt a levelet?


De nyugodtan szidjatok csak minket. Már úgy is megszoktuk..................

14. smudlaagi54 (válaszként erre: 12. - Emesecske)
2010. jan. 31. 18:58
Szia!A lakcímkártyát én írtam.Az ismerősöm költözött le ide.De azt azért nem hiszem hogyha elköltözöm be kell mennem a postára ahova költözöm,hogy bocsi új lakó vagyok,és ha erre a címre jön levél dobják már be ha lehet,még ha nem ismerős a név akkor is!
2010. jan. 23. 18:00
Bocs ha valakit ezzel megbántottam, de rossz hallani, hogy minket mennyit bántanak.
2010. jan. 23. 17:59

Sziasztok.

Csak, hogy más szemszögéből is lássátok a helyzetet.

Postán dolgozom, már 2 éve. Nem kézbesítő, hanem pénzfelvevő vagyok.

Tehát, mint említettétek valaki kapta a lakcím kártyát. A postás sem mindent tudó, előbb be kell jelenteni a postán hogy ez és ez ide és oda költözött. Így ha levele jön tudja a postás, hogy hol keresse az illetőt.

A nyugdíj: Van ugye mindenkinek nyugdíjas naptára. Ezt a postás azt hiszem decemberbe viszi a nyugdíjkor. Itt be van jelölve, hogy ki melyik napon kapja a pénzét. Értesítőt nem kötelező hagyni, mivel ez rendszeres pénz és mindig akkor jön mikor kell.

A nagy alakú levél: Mivel a csomagot már autó szállítja ki az ügyfélhez így ez nem az állandó postás dolga. Sokszor nem is tudja, ha valakinek csomagja jött.

Az a baj, hogy vannak olyanok, akik már csomag méretű levelet adnak fel levél címén. Na ez a postásnál van. De mivel, hogy a legtöbb kézbesítő biciglivel közlekedik és kézbesít így nem bírja kivinni, mivel olyan nagy.

Azért találták ki a csomagot! Arra vannak kitalálva a különféle biztosítékok és azért ennyi az ára. Csak hát sokan a kevesebb pénz reményében levél ként adják fel a cipőket, ruhákat, meg egyéb nem levélbe való dolgokat.

És hát persze a sok ember kit is szidna mint a postást. Pedig a legtöbb esetben nem az Ő hibája, ha valaki nem figyel.

Az én személyes tapasztalatomról sokat tudnék mesélni. Hányszor szidnak engem is mert a csekkeket 2 szer összeadom. Mert ha elütöm, fizethetek. És sok esetben nem is keveset. Helyettem senki nem fizeti ki.

Tehát ha valaki szid valakit, előtte gondoljon bele a másik szituába, mindennek 2 oldala van.

Arról ne is beszéljünk, hogy ti sem maradtok bent a munkaidő letelte után túlórapénz nélkül.

2010. jan. 20. 09:24
Pfff, anno pár lépcsőházzal arrébb dobta be valakihez a lusta postás azt a levelem, amiben értesítettek, ugyan, fáradjak már vissza megismételni a rákszűrést mert bibi van, és ha nem megyek, el találok halálozni... Még szerencse hogy lakott ott ismerősöm és elhozta...
2009. márc. 31. 15:46

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha mondjuk egy nagyobb csomagot (cipőt) szeretnék feladni postán, akkor azt mibe csomagoljam? Természetesen a dobozával együtt postáznám. A postán lehet kapni ehhez valamilyen csomagolót vagy nekem kell ezt beszereznem valahol?


Előre is köszönöm a válaszokat!

2008. dec. 15. 17:01
Hát én már nem tudom mi van itt.Kiviszi a postás a lakcimkártyát a cimre,de nem hagy értesitőt,mert nem ismeri a nevet.Hétfőn volt nyugdij,nem voltunk itthon.Nem volt bedobva értesitő.Másnap jön a postás,ajánlott levéllel,és mellékesen megjegyzi,hogy előző nap volt itt a nyugdijjal.Betelefonáltunk a postára,azt mondta a postás csaj,hogy az van beirva,hogy hagyott értesitőt. Akkor???
2008. nov. 17. 12:20
A postai szolgáltatás nem a legjobb, mikor végre volt egy jobb postásunk aki rendesen hozta a leveleket és nem csak az értasítőket dobálta be,de miután nem adott el elég kaparóst meg hasonlókat eltették innen, és aki helyette van, katasztrófa.
2008. nov. 17. 12:13
Most megint bedurrant az agyam.Itthon vagyunk mind a ketten,a párom nyugdíját vártuk.Se Tv,se rádió semmi nem szólt.A kerítés 2 m-re van a háztól,ha valaki kint köhög egyet,azt hallani.Most telefonáltunk a postára,hogy mi van,mert levél volt bedobva,de értesítő nem.Erre azt mondják,hogy nem voltunk itthon.Szerintetek ilyenkor álljunk ki a kapuba reggel,hogy majd csak jön valamikor,és hogy észrevegyen.Azt már nem is mondom,hogy két db működő csengőnk van.
2008. okt. 31. 06:24
A csekkeket,főleg a biztosítási csekket majdnem mindig úgy kapjuk meg,hogy van kb 1-2 napunk,hogy befizessük.Ha megnézem a dátumot a számlán,akkor mindig a hónap elején van kiállítva.Tőlünk majdnem mindenki Pestre jár dolgozni.Mire hazaér,itt már nincs nyitva a posta.Akkor nem elég,hogy több mint 4-5 órát utazik naponta,hogy dolgozhasson,még posta után is keresgéljen,hogy be tudja fizetni a csekkeket.
2008. okt. 30. 17:17

Anyu kapott egy 17-ei keltezésű levelet a MÁK-tól 27-én délután, amit 31-ig vissza is kellett volna küldenie.

De nem ám akárhogyan!

Először el kellett volna küldenie nekem 270-km-re (29-e előtt nem kaptam volna meg), nekem másnap bevinni a suliba, ott min. egy napot ültek volna felette (pedig csak egy pecsétet kérnék rá - 31-énél tartunk), aztán vissza anyunak, aki még csatolna hozzá valamit és úgy küldené vissza a MÁK-hoz...

Hát ez nem fog összejönni :)

2008. okt. 30. 17:10
Azt meg már nem is mondom,hogy nem egyszer,nem kétszer ha pénzt kell feladnom,ha átmegyünk a másik faluba előbb végzünk.Az a posta sokkal kisebb mint a miénk.Hogy nálunk miért olyan lassú,egyszerűen nem tudom.sokszor az ajtóból visszafordulok,mert ott áll a sor vége.
2008. okt. 30. 16:16
Nálunk mobilposta van,melyet sokan szidnak/szidtak,de nekünk csak jó,hogy így alakult,mert a mi falunkban eddig egyáltalán nem volt posta.Azóta sokkal jobb minden.Mondjuk mi itthon vagyunk,azért.Ha ajánlott levél jönne,és nem vagyunk itthon fogalmam sincs hova kellene érte menni.
2008. okt. 30. 16:12

nalunk is ugyanez...akkor meg tudom hogy cegre csomag kell jojjon,...de a postasno nem hozza ki az ertesitot...pedig nap mint nap megy az oregekhez a blokba..de a foldszintre nem adna be az ertesitot hogy csomag jott....akkor megyek a postara...allok 100 evet sorba..h felvehessem...ha esetleg nem kuldtek vissza....;(

aztan meg a postara mindent rasoznak..gyerekpenz....villany...gaz...telefont...mindent ott kell fizetni...akkor csak egy kassza van...1-2 valtas csere szunet...es meg nem is szolnak hogy ''***** ne allj sorba" es lassu ha valamit el kell kuldeni persze jol megfizzetetik...:(

nagyon hitvany szervezet....de ez van nalunk..."edes" hazankba

2008. okt. 30. 16:06
Mi a véleményed a postai szolgáltatásokról?Engem nemegyszer a guta üt meg,amikor otthon vagyunk,és bedobja a postás az értesítőt,hogy ajánlott levél érkezett.Egyszerűen lusta becsöngetni,és nekünk kell érte menni.Meg amikor csomag érkezik,akár 2 kg-os is,és nem hozzák ki,nekem kell érte mennem.A dij amit kifizetnek érte háztól házig szól,nem postától postáig!Bár az utóbbi időben 1-2 alkalommal kihozták.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook