Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Beliema kúp használatáról terhesen? fórum

Mik a tapasztalatok a Beliema kúp használatáról terhesen? (tudásbázis kérdés)


2018. ápr. 12. 08:35
Köszi a hozzászólást jajjj! Nekem is a dokim mondta, hogy használjam a canestent, most voltam ismét nála és azt javasolta, hogy vegyek újat vagy próbáljam ki a betadin kúpot de azt nagyon nem ajánlják... Jó babavárást!
3. jajjj (válaszként erre: 1. - Kuszika85)
2018. ápr. 12. 05:17

Szia, ezt a kúpot nem használtam, de pont a héten voltam nőgyógyásznál, mondtam neki, hogy állandóan visszatérő megfázás miatt a háziorvosom antibiotikumot írt fel, amitől én be szoktam gombásodni, és 1 hét antibiotikum szedés után most is kezdtem érezni a viszketést, ezért felraktam egy canesflor hüvelykapszulát, és azt mondta nagyon jól tettem. Azt mondta, hogy ezeket a tejsavas kúpokat bátran használhatom, és h. ha nem akarna múlni, akkor egész nyugodtan használhatom a canesten kombit is.

A Beliema kúpról tehát nem tudok infót mondani, de így első olvasásra ez is ilyen hüvelyflóra normalizáló tejsavas cucc. Most amúgy 24 hetes vagyok.

Arról viszont még van infóm, hogy az előző terhességemnek a legelején, 3-4. hét környékén, amikor nem is tudtam, hogy mi van, szintén épp antibiotikumot kellett szednem, amitől akkor nagyon csúnyán viszketett az alsóbbik felem, és én is végig toltam egy canesten kombit, ami nem használt, megmaradt a viszketés, ezért simán a DM-ben vettem egy protexin GynOphilus kúpot, ami ugye szintén nem gombaölő, csak ilyen flóra helyreállító tejsavas kúp, és attól nagyon hamar elmúlt, az a gyerek most 22 hónapos.

Szóval szerintem jó helyen keresgélsz, nem akarok nagyon orvosiasan fogalmazni, mert nem értek hozzá, de én azt fogtam fel az egészből, hogy ha felborul a hüvelyflóra egyensúlya, nem csak a gombák javára tolódhat el, hanem a baktériumok javára is, ezért lehet h. a canesten kombi nem segített.

Az előttem szólónak abban igazat adok, hogy nem árt az ilyesmit nőgyógyásszal megbeszélni, viszont ha csak 1 napot is várnod kell az orvosra, én nem vacakolnék, ezek a kúpok olyanok mint a probiotikum, nem hiszem h. bármelyikkel ártanál. Ha még nem vettél, akkor nekem konkrétam a Canesflorra mondta, hogy teljesen rendben van, ha meg már igen, akkor úgy fogalmazott, hogy ezeket a tejsavas kúpokat bátran használhatom.

2018. ápr. 11. 22:20
Amúgy sem értem a kisérletezgetőket ezügyben, de terhesen pláne nem kéne. Menj orvoshoz...
2018. ápr. 11. 22:03
Sziasztok! Terhesség alatt használt valaki Beliema kúpot? Canesten kombit használtam de semmit nem ért.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook